Лечение след изгаряне в болницата на д-р Крахтова

  • 9 126
  • 68
  •   1
Отговори
  • Мнения: 195
Тази година Великден ни се видя черен! Оставихме детето при баба му в Елин Пелин. Всичко беше наред докато свекърва ми не се обади ревяща по телефона... Дъщеря ни решила да помогне и вдигнала капака на тиган, в който се пържат картофи, като го отворила, врялото олио я изпръскало по лицето! За наш късмет, кумата ни ми даде тел. на д-р Катрин Крахтова, която  веднага съдейства да я приемат по спешност в нейната болница. Пътя до болницата ми е като мъгла... , не го пожелавам и на най-големия си враг! Оказа се, че има 1.5% изгаряне на лицето. Кожата и беше зачервена с големи мехури по бузите и челото. Оперираха я с обща упойка, като са почистили наранените участъци и сега е с превръзка с наносребро.
Направо не мога да спя от притеснение, дали ще и останат белези! Твърдят, че това е най – доброто лечение.

# 1
  • Мнения: 282
Ужас... Много дълбоки ли са изгарянията на дъщеря ти? Дано не са тежки и не и останат грозни белези!    Sad

# 2
  • Мнения: 364
Ужасно, горкото дете!  Не мога да си представя как се чувстваш, домашните инциденти са най неприятни само не се обвинявайте... Превръзките с наносребро при изгаряния са най - ефективни, можеш да си спокойна за това. Колко е голяма, дано бързо да  се възстанови без белези.

# 3
  • Мнения: 282
Лицето е доста деликатна област. Аз преди се бях изгорила с вряло мляко, но беше на ръката ми. Мажех с дефламол (който съм ползвала и при изгаряне на слънце). После имаше един доста миризлив крем, с който мажех, за да позалича белега, но не му помня името. За лицето не зная дали това би било уместно, а и още повече, че олиото прогаря по-тежко, отколкото млякото или водата... Чувала съм, че промивки с лайка биха успокоили мястото на изгарянето. Дано се възстанови бързо и няма сериозни последствия по кожата!

# 4
  • София
  • Мнения: 110
Ох, милата... Само спокойно, попаднали сте в  добара болница. Лайката е антисептик, при повърхностни изгаряния успокоява, но превръзките с наносребро са най-доброто.  Ако се наложи възстановяване на по-късен етап, д-р Крахтова е естетичен дерматолог, консултирай се и с нея. Стискам палци всичко да мине добре и детето да не страда!  Praynig

# 5
  • Мнения: 195
Благодаря ви за подкрепата! Душичката ми е по-добре, вече не я боли толкова, тези превръзки били специални, не позволяват да се развие бактериална инфекция и създавали среда за заздравяване на раните, така ми обясниха. Не че има хубаво място, ама да не беше върху лицето. Ходим редовно на прегледи, надяваме се да не и останат белези.  Praynig
Свекървата сама се упреква и нея успокоявам, знам че няма вина, но ми е мъчно Sad
Шока мина, гледам да не се изнервяме...

# 6
  • Мнения: 132
Леле, сега видях, горкото дете, дано се оправи бързо!!!  Praynig

За първи път чувам за такива превръзки?
В коя болница прилагат лечението?

# 7
  • Мнения: 282
Благодаря ви за подкрепата! Душичката ми е по-добре, вече не я боли толкова, тези превръзки били специални, не позволяват да се развие бактериална инфекция и създавали среда за заздравяване на раните, така ми обясниха. Не че има хубаво място, ама да не беше върху лицето. Ходим редовно на прегледи, надяваме се да не и останат белези.  Praynig
Свекървата сама се упреква и нея успокоявам, знам че няма вина, но ми е мъчно Sad
Шока мина, гледам да не се изнервяме...

Ами, скорошно оздравяване! За белезите някакви мазила препоръчаха ли ви?

# 8
  • Мнения: 93
Стискам палци да се възстанови бързо и да няма последствия.
Чувала съм добри неща за болницата на Крахтова, не разбрах тя ли я лекува?

# 9
  • Мнения: 186
Ужас, сега видях темата!
Как е детето, оправя ли се?  
Нашия като го оставим при баба, дядо все ми е свито сърцето, не че те са виновни, но всичко им позволяват.

# 10
  • Мнения: 282
Ужас, сега видях темата!
Как е детето, оправя ли се?  
Нашия като го оставим при баба, дядо все ми е свито сърцето, не че те са виновни, но всичко им позволяват.
Не бива така, каквото ти е в главата, това ще се случи. Не дърпай дявола за опашката!  Wink
Чакаме добри новини, vanymany!

# 11
  • Мнения: 195
Здравейте, добре се развиват нещата, още е рано да се каже дали ще има белези.
nevelilka не я лекува д-р Крахтова, болницата  е нейна и тя ни съдейства за приема.
По-късно, ако има белези ще се обърнем към нея за заличаването им.
Бебеланче,такива инциденти се случват независимо кой е с децата, но и двете страни ще имаме нужда от адаптация.  Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 110
Здравейте, добре се развиват нещата, още е рано да се каже дали ще има белези.
nevelilka не я лекува д-р Крахтова, болницата  е нейна и тя ни съдейства за приема.
По-късно, ако има белези ще се обърнем към нея за заличаването им.
Бебеланче,такива инциденти се случват независимо кой е с децата, но и двете страни ще имаме нужда от адаптация.  Simple Smile

Разбирам те, и аз имам малко дете. Трудно ще се доверя след такъв инцидент. То и на свекърва ти ще и трябва време...

# 13
  • Мнения: 282
Здравейте, добре се развиват нещата, още е рано да се каже дали ще има белези.
nevelilka не я лекува д-р Крахтова, болницата  е нейна и тя ни съдейства за приема.
По-късно, ако има белези ще се обърнем към нея за заличаването им.
Бебеланче,такива инциденти се случват независимо кой е с децата, но и двете страни ще имаме нужда от адаптация.  Simple Smile
Болницата специализирана по изгаряния ли е?

# 14
  • Мнения: 195
 Pink Bubbles, многопрофилна болница е, казва се МБАЛ Скин Системс.  Имат отделение  по пластично-възстановителна хирургия, което се замимава и с изгаряния.
Кумата ми ни насочи към нея, беше най - близко до Елин Пелин, където живее свекърва ми, а времето е фактор при изгарянията.

Общи условия

Активация на акаунт