Търся насоки за работа в чужбина.

  • 6 470
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 448
Първо няма идея къде да сложа темата, за което се извинявам. Имам нужда от малко насоки, и не ги търся само тук, но под израза "правя всичко възможно" и пиша за всеки случай. Не се знае от къде ще изскочи заека. Сменил съм много професии, но разбрах, че не се справям в България. От 3 години работя като готвач в един добър ресторант във Варна. Справям се отлично, отдава ми се много. Нямам завършен курс, но ако се наложи и това ще сторя. За тези години научих неща които някой не научават за 10, защото имах желание и се учих най-вече от грешките си. Само дето парите не стигат. Знам малко немски език. Учих го усилено като дете. Сега започнах да го уча пак и доста бързо напредвам, поради основата която е кодирана някъде в мозъка ми. Факт е, че човек не забравя, за само "заравя" информацията която не използва. С две думи имам желание, но не много опит. Бих работил всичко в кухня, а ако се наложи и не само. Имам опит в строителството. Не търся толкова съвети колкото работодател. Просто това е голям форум и има всякакви хора. А аз имам нужда от работа, но не в БГ. Тук взимах заплата над средната, но не стига до никъде. Имам дъщеря която расте и искам да и осигуря бъдеще. Тя е на 7 в момента и сме повече от близки. С майка и сме разделени и я взимам по 2 пъти седмично по нейно съгласие. Отношенията им са не много близки и детето има мен за "своя любим родител", но ако продължавам така, няма да мога да и осигуря всичко за в бъдеще. Искам дори да живеем някъде в чужбина когато порасне. Тя също иска да живее с мен. Но докато започне да може да се гледа сама, аз трябва да се осигуря.

# 1
# 2
  • Мнения: 448
Да пускам там. Дори ме има в базата данни на Изиконсулт. Просто желанието ми е по голямо от опита. Но това няма как да се покаже в биография. Пиша тук просто така. Записах се и във Фейсбук в групата търсещи работа в Германия. Пращам имейли на хора. Гледам за курсове които бих почнал ако се наложи. Добър и опитен готвач ми е казвал " Като те гледам как готвиш, забравям, че си с малко опит" казва ли са ми че имам потенциал и талант. Това също е недоказуемо в биография. Уча езика и търся.

# 3
  • Мнения: 517
http://jobboerse.arbeitsagentur.de/vamJB/stellenangeboteFinden.h … ml?execution=e1s1

Мъжът ми си намери работа от тук. Това е сайтът на немското бюро по труда.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт