На море в Турция - тема 37

  • 109 555
  • 732
  •   1
Отговори
# 255
  • Варна
  • Мнения: 816
Здравейте мами. Планувам почивка в Турция и ми предложиха Club Magic Life Jacaranda Imperial . Хотела е нов от миналата година . За двама възрастни и дете на 12 г. Благодаря предварително.

# 256
  • Мнения: 115
Повтарям си въпросите за Голдън ейдж,Бодрум Embarassed

Peterky2002, как е плажът- има ли нужда от аква обувки? Трябва ли да си носим плажни хавлии или дават? Водата в морето и басейните става ли вече за къпане?Ние ще сме от 27.05. и се притеснявам дали ще е топла  Simple Smile)) Анимацията бива ли и само на френски ли е, че някъде така бях чела? Ще бъдем с 3те деца и ми трябва забавления за всякакви възрасти:)))
Ние ще сме в стандартна стая- дано и те да са новички и чисти!
Благодаря, че споделяш! Всякаква информация ми е от полза!

И още нещо...Понеже се чудим дали да носим количка за малкия (на 2г. е, но вечер за разходка ми е много лесно и спокойно, а и си спестявам много мрънкане и хленчене:)) Та мисълта ми е- как са алеите за разходка в Бодрум и Яликавак като настилка- ако са калдъръм или павета примерно, по-добре да го носим на конче като се умори, вместо да го кандилкаме и да си разбиваме количката:)))

# 257
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Носете си количката.
Аква обувки - може и без тях , но има и камъни по плажа , ако ви е комфортно с тях носете ги.
Преди 3 дни морето беше 18 градуса , басейните - 21 - 22.Обикновенно водата се топли с около градус на седмица - зависи от Началника!  Simple Smile
Аниматорите бяха турчета и от Одеса , говорихме на руски и английски , не чух някой да говори френски!
Стандартния корпус е стар , реиновиран , Анекса е нов - трети сезон.На Анекса освен че е нов всички стаи гледат към морето , недостатък е че гледат към улицата и вентилацията и има моменти когато е шумно , затваряхме и пускахме климатика - т.е. справихме се .
В стандартнте горните 3 етажа с няколко изключения с кофти изложения са перфектни , тихи , с перфектен изглед и разположение.Първия етаж е отврат - мухлясало мазе!!!Втория етаж е едва поносим , стаите излизат на двора!Не оставяйте пари и цености в стаите.

# 258
  • Мнения: 306
Е.. в последния момент Тез тур пуснаха хубава оферта за 23.05
Избрахме The Magnific Hotel 4* в Гюмбет-Бодрум

Има ли някой почивал там? Ще сме с дете на година и половина.
Прочетох че е доста шумно...  Cry
Всякакяи мнения и съвети ще са ми от полза
Благодаря

# 259
  • София
  • Мнения: 192
Записвам се и аз с поредна почивка в Турция   Party
Заминаваме чак на 28.08 за Кушадасъ, Аква фентъзи избрахме, Емералд е агенцията(ползвам ги от много години). Съобразявам се винаги със забавлението на децата, до сега все със самолет сме били сега с автобус и само един път в Кушадасъ. Надявам се малкия да спи през повечето време на 5 годинки е! Февруари го тествахме до Истанбул  Laughing нямаше проблеми. Ако има някой завърнал се от този хотел ще се радвам да прочета пресни отзиви, а може и да се засечем с някой по това време.
Винаги си носех количка, и една хитринка, взимах си коланите за прохождане и с тях го водех в басейна. Екстремист е малкия и се потапяше постоянно, а с коланите хем не му се навеждах, хем като се подхлъзнеше и го задържах над водата  Joy

# 260
  • Мнения: 115
Peterky2002, много ти благодаря! Дано да случим на хубава стая. При нас нямаше вариант да сме в анекс сградата- за там предложенията са за максимум 2+1 човека.
Случаи на кражби ли имаше при вас? Никога досега не ни се е случвало в Турция, но ще го имаме предвид!

# 261
  • Мнения: 3 118
Здравейте дами,
Вчера се завърнах доволна и щастлива от първата си почивка в Турция. Хотелът беше Aurum Spa&Beach resort - на 20 км от Дидим и на 40 км от летището Милас. Използвах услугите на Емералд и съответно от турската страна бяха ангажирали ТILSIM.
Mоже би ще повторя много неща, които сте казали тук. Комплексът е много голям - по мои сметки около 50 дка поне. Чисто е навсякъде, тревата се коси и почиства ежедневно, има много дървета. Има много много персонал - и чистачи и охрана и готвачи, спасители, аниматори - може би даже прекалено много. Храната - просто нямам коментар, разнообразие огромно - готвени ястия, салати, сладки изкушения, плодове, продукти човек сам да си направи салатата, подправки, дресинги много видове, красиво и подредено. Сутрин има поне 30 вида тестени закуски, палачинки, сирена, яйца сготвени по различни начини и т.н. Имат си машини за кафе, капучино, мокачино и т.н., предлагат се разнообразие от чайове Липтън, разлини разхладителни напитки, вино, бира. Не мога да коментирам алкохолните напитки, не наблягам много. Сладолед и сладкиши предлагат следобедите.
Стаите са чудесни, всяка с тераса и прекрасни гледки. Има кабелна даже с бг канали, между които три чалгаджийски и канал 3. Леглата са малко твърди за моя вкус, но се преживява.
Има голям красив басейн и малко басейнче за най-малките. Около басейна и в тревните площи има мноого шезлонги и ратанови фотьойли, маси и чадъри Аниматорите започват работа от 10 ч. Има каланетика, степ, водна аеробика в различни часове, дартс, хвърляне на топчета (не знам как се казва тази игра - топчетата са метални големи). Аниматорите занимават дечурлигата по цял ден, даже вечерта присъствах на един детски концерт, дето бяха репетирали през деня. Трябва да спомена, че поне 90% от гостите бяха французи, аниматорите също. Имаше също холандци и турци, българи много малко, но са били доста повече по празниците 1-6 май. В компелкса имаше доста гости - с капацитет за поне 500 човека според мен, но понеже е голям, не се усеща лудницата.
Хотелът е на първа линия. Пясъчната ивица не е широка - около 10 м, но пясъка е хубав и сутрин водата е кристална. Доста навътре е плитко. Има водни колела и кануци на разположение. Чадърите и шезлонгите са безплатни. Раздават плажни кърпи срещу 5 евро депозит, който в последствие връщат. Има фитнес и турска баня в една от сградите, процедури и масажи срещу заплащане. Има също малко магазинче за бижута и друго до него за цигари, топки, дюшеци и стоки от първа необходимост.
Има и водна пързалка, която първоначално ми се стори малка, но като се пуснах десетина пъти реших, че е тамън. За ситните има мъъничка водна въртележка.
Имаше и тенис корт, но мисля, че се ползва срещу заплащане. Алейките са по около 1,5м широки и се разхождат с едни колички като за голф.
Времето беше супер - 28-30 градуса, водата дори сутрин в 8 беше перфектна. Единия след обед валя, но на другия ден времето беше идеално за плаж. Не ги знам тея хора как деянат лятото при 40 градуса...
Има маршрутки до Дидим през половин час за по 5 лири.
Бих повторила.

Последна редакция: ср, 13 май 2015, 14:38 от Пит

# 262
  • Мнения: 12
Е.. в последния момент Тез тур пуснаха хубава оферта за 23.05
Избрахме The Magnific Hotel 4* в Гюмбет-Бодрум

Има ли някой почивал там? Ще сме с дете на година и половина.
Прочетох че е доста шумно...  Cry
Всякакяи мнения и съвети ще са ми от полза
Благодаря
Това е чудесен 4* хотел, разположен на брега на морето. Дали е шумно? Около басейна винаги е по-шумничко, но хотелът се състои от разпръснати малки постройки и там не е шумно. Отделно шумоизолацията в стаите е добра. Храната в хотела е доста добра, много е приятно да си пиеш кафето на бара или масичките около него и морето да ти е на 10-а метра. Плажът е добър, в морето почти няма камъчета. Територията на хотела е доста кокетна като бесейна е разделен с много зеленина и мостчета. След като излезнете от хотела веднага попадате на търговската улица на Гюмбет, което е удобство за разходки. Между хотела и морето минава крайбрежната алея и разхождайки се по нея може да обиколите почти целия залив. Моето мнение е че цената, която е обявена е прекрасна за този хотел! Възползвайте се от нея Simple Smile

# 263
  • Мнения: 306
Е.. в последния момент Тез тур пуснаха хубава оферта за 23.05
Избрахме The Magnific Hotel 4* в Гюмбет-Бодрум

Има ли някой почивал там? Ще сме с дете на година и половина.
Прочетох че е доста шумно...  Cry
Всякакяи мнения и съвети ще са ми от полза
Благодаря
Това е чудесен 4* хотел, разположен на брега на морето. Дали е шумно? Около басейна винаги е по-шумничко, но хотелът се състои от разпръснати малки постройки и там не е шумно. Отделно шумоизолацията в стаите е добра. Храната в хотела е доста добра, много е приятно да си пиеш кафето на бара или масичките около него и морето да ти е на 10-а метра. Плажът е добър, в морето почти няма камъчета. Територията на хотела е доста кокетна като бесейна е разделен с много зеленина и мостчета. След като излезнете от хотела веднага попадате на търговската улица на Гюмбет, което е удобство за разходки. Между хотела и морето минава крайбрежната алея и разхождайки се по нея може да обиколите почти целия залив. Моето мнение е че цената, която е обявена е прекрасна за този хотел! Възползвайте се от нея Simple Smile

Да,да. Вече се възползвах от офертата Party .Остават само 10 дни до заминаването,но ме притеснява това че в трипадвайзора четох че точно защото хотела е на главната до 4ч.сутринта се чувала музиката.
Но в предвид всички други красоти на хотела и плажа - ще го приживеем някак си ...
А дали има детски басейн? И как можем да стигнем до центъра на Бодрум?

# 264
  • Мнения: 12
Е.. в последния момент Тез тур пуснаха хубава оферта за 23.05
Избрахме The Magnific Hotel 4* в Гюмбет-Бодрум

Има ли някой почивал там? Ще сме с дете на година и половина.
Прочетох че е доста шумно...  Cry
Всякакяи мнения и съвети ще са ми от полза
Благодаря
Това е чудесен 4* хотел, разположен на брега на морето. Дали е шумно? Около басейна винаги е по-шумничко, но хотелът се състои от разпръснати малки постройки и там не е шумно. Отделно шумоизолацията в стаите е добра. Храната в хотела е доста добра, много е приятно да си пиеш кафето на бара или масичките около него и морето да ти е на 10-а метра. Плажът е добър, в морето почти няма камъчета. Територията на хотела е доста кокетна като бесейна е разделен с много зеленина и мостчета. След като излезнете от хотела веднага попадате на търговската улица на Гюмбет, което е удобство за разходки. Между хотела и морето минава крайбрежната алея и разхождайки се по нея може да обиколите почти целия залив. Моето мнение е че цената, която е обявена е прекрасна за този хотел! Възползвайте се от нея Simple Smile

Да,да. Вече се възползвах от офертата Party .Остават само 10 дни до заминаването,но ме притеснява това че в трипадвайзора четох че точно защото хотела е на главната до 4ч.сутринта се чувала музиката.
Но в предвид всички други красоти на хотела и плажа - ще го приживеем някак си ...
А дали има детски басейн? И как можем да стигнем до центъра на Бодрум?
В басейна има секция за деца. След като излезнете от хотела веднага може да си хванете маршрутка/дулмуш/. Те са на цвят светлозелени и спират на централната автогара в Бодрум. От там тръгвате по главната улица и излизате на невероятното яхтено пристанище, наблизо до него е търговската част на града. Цената на маршрутките е 3 лири /около 2,10 лв в посока/

# 265
  • Варна
  • Мнения: 3 943
Peterky2002, много ти благодаря! Дано да случим на хубава стая. При нас нямаше вариант да сме в анекс сградата- за там предложенията са за максимум 2+1 човека.
Случаи на кражби ли имаше при вас? Никога досега не ни се е случвало в Турция, но ще го имаме предвид!


Аз подчертах че стандарт е по добра от анекс сградата с изключение на първите 2 етажа.При нас имаше кражби - пари , цигари ...

# 266
  • Мнения: 80
Здравейте ! Тази година ще почиваме за втори път в Турция. Запазили сме си дата 04.09. за Айвълък -хотел Халич Парк.Не намерих в темите много отзиви за този хотел. Молбата ми е ,ако някой е почивал в този хотел да ми подскаже какво да очакваме.

# 267
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Записвам се и аз с поредна почивка в Турция   Party
Заминаваме чак на 28.08 за Кушадасъ, Аква фентъзи избрахме, Емералд е агенцията(ползвам ги от много години). Съобразявам се винаги със забавлението на децата, до сега все със самолет сме били сега с автобус и само един път в Кушадасъ. Надявам се малкия да спи през повечето време на 5 годинки е! Февруари го тествахме до Истанбул  Laughing нямаше проблеми. Ако има някой завърнал се от този хотел ще се радвам да прочета пресни отзиви, а може и да се засечем с някой по това време.
Винаги си носех количка, и една хитринка, взимах си коланите за прохождане и с тях го водех в басейна. Екстремист е малкия и се потапяше постоянно, а с коланите хем не му се навеждах, хем като се подхлъзнеше и го задържах над водата  Joy

Хотелът има реновация,знам,че ще има нов корпус,единия от ресторантите е напълно реновиран,имам приятелка,която чакам да се върне и ще пиша по-подробно,ако искаш,но ти обещавам,че няма да останете разочаровани,прекрасен е хотела Peace

# 268
  • Мнения: 12
Записвам се и аз с поредна почивка в Турция   Party
Заминаваме чак на 28.08 за Кушадасъ, Аква фентъзи избрахме, Емералд е агенцията(ползвам ги от много години). Съобразявам се винаги със забавлението на децата, до сега все със самолет сме били сега с автобус и само един път в Кушадасъ. Надявам се малкия да спи през повечето време на 5 годинки е! Февруари го тествахме до Истанбул  Laughing нямаше проблеми. Ако има някой завърнал се от този хотел ще се радвам да прочета пресни отзиви, а може и да се засечем с някой по това време.
Винаги си носех количка, и една хитринка, взимах си коланите за прохождане и с тях го водех в басейна. Екстремист е малкия и се потапяше постоянно, а с коланите хем не му се навеждах, хем като се подхлъзнеше и го задържах над водата  Joy

Хотелът има реновация,знам,че ще има нов корпус,единия от ресторантите е напълно реновиран,имам приятелка,която чакам да се върне и ще пиша по-подробно,ако искаш,но ти обещавам,че няма да останете разочаровани,прекрасен е хотела Peace
Хотелът е чудесен, с един от най-добрите аква паркове в Европа, плажът също е отличен. Има 2 основни типа стаи: club и world. Клубните стаи са малко по отдалечени от центъра на комплекса. Основното предимство на хотела е аква парка, който е безплатен за туристите, които са настанени в него. Има една важна особеност: когато се посещава територията на аква парка, всички напитки и храни се заплащат! Хората си мислят че е безплатно, все пак е на територията на Аква Фентъзи, но основния приход на комплекса е от платените посещения на аква парка от туристи от другите хотели в Кушадасъ. Не е болка за умиране защото съвсем наблизо от входа на аква парка , хората които са настанени в хотела могат да консумират напитки и храна.
Хотелът е доста добър и много бързо запълва местата си за хубавите дати през сезона и се надявам че също ще Ви хареса.

Последна редакция: чт, 14 май 2015, 12:03 от Sarumann

# 269
  • София
  • Мнения: 192
Много благодаря за включването   bouquet
В Кушадасъ сме били в Ада куле, с непозната агенция пътувахме тогава, е няма такова разочарование. По-лоша почивка не бях имала, хотела в никакъв случай не отговаряше на 5 звезди, а и три са му много като се замисля(ако има интерес ще разкажа повече). Почивките ми са били в Миракъл два пъти и Роял Уинкс (и двата прекрасни хотели), та за това се притеснявах за Аква Фентъзи! Аква парка го посещавахме като гости и бяхме очаровани от забавленията там, децата де  Laughing аз не си падам екстремист. Когато ходя по такива почивки, почти никога не се включваме в допълнителните екскурзий, само на яхтите ходим. Винаги е било хубаво! Разглеждането с трите деца ми е голям зор, а и едва последния ден ги откачам от водата и пързалките  Mr. Green Иначе отговора за екскурзия е винаги НЕ от тяхна страна.

Общи условия

Активация на акаунт