На море в Турция - тема 37

  • 109 553
  • 732
  •   1
Отговори
# 630
  • Мнения: 41
Аз искам да запитам къде мога да намеря турски названия на българските лекарства за да мога да си заредя за следващата зима  Grinning

Това е сайта на разрешените за продажба лекарствата в Турция:

http://www.ilacabak.com/index.php
 Може да си извадите от тук каквото ви харесва...Това е и цената в аптеките! Може да търсите дадено лекарство и по производител.

# 631
  • Мнения: 1 397
Здравейте!
Във връзка с аква обувките...искам да попитам дали в Палм Уингс Дидим се нуждаем от тях? Предполагам,че предоставят кърпи за плаж,така че няма да нося от тук. Моля,някой,който е бил да ми потвърди предположенията Simple Smile

# 632
  • София
  • Мнения: 4 294
Здравейте!
Във връзка с аква обувките...искам да попитам дали в Палм Уингс Дидим се нуждаем от тях? Предполагам,че предоставят кърпи за плаж,така че няма да нося от тук. Моля,някой,който е бил да ми потвърди предположенията Simple Smile

не са нужни акваобувки, кърпи дават също  Peace

# 633
  • Мнения: 2 018
Колко лири си носите в Турция... на АLL сме 2 възрастни и 1 дете, но ще искаме да се разходим и евентуално на пазар да отидем.. Като се има предвид, че ще сме и далеч (12км) от Дидим и ще трябва да ходим с техните автобусчета..
Направо не знам колко лири да купя.  Tired

# 634
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Колко лири си носите в Турция... на АLL сме 2 възрастни и 1 дете, но ще искаме да се разходим и евентуално на пазар да отидем.. Като се има предвид, че ще сме и далеч (12км) от Дидим и ще трябва да ходим с техните автобусчета..
Направо не знам колко лири да купя.  Tired
Това е много субективен въпрос, на който ще получиш и субективен отговор. Никой не може да знае колко и какво искате да пазарите. Ние за двама възрастни си носим по хиляда лири кеш + налични още пари в картите + 150-200 евро за екскурзии и разни морски атракциони.

# 635
  • Мнения: 1 164
Субективно е, наистина. Аз в Турция ходя на почивка и почти не излизам от затворения комплекс. Напълно ме удовлетворяват вечерните разходки. Обикновено ходим на една екскурзия с яхта и толкоз. Шопинг в Турция не правим. Най-много да си купя зехтин или някоя кутия локум или баклавички. В този смисъл носим около 200 лири и в картите винаги имаме пари, ако нещо се наложи да платим с карта. 

# 636
  • София
  • Мнения: 4 294
Не намирам в темата отзиви за хотел Сиалайт резорт в Кушадасъ, някой да е ходил, в тезтур намерих инфо че е построен 2008 г., изглежда добре на снимки, но с малък плажа обаче.

# 637
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
Екскурзиите могат да се плащат и в друга валута. Ако някой знае актуални цени на долмушите да каже. За тях трябват лири. Шопинг според мен също е по-добре с лири. Вече зависи какво смятате да купувате. Ако са само малко лакомства и сувенирчета, мисля, че 200 лири ще стигнат. Дрехи и др. , горе долу като при нас.

# 638
  • Мнения: 807
И мен ме интересуват цените на екскурзиите - от Кушадасъ до Памуккале, Ефес, къщата на Дева Мария. За да знам колко турски лири и колко евро да си взема.

# 639
  • София
  • Мнения: 18
Здравейте, момичета   bouquet
Записвам се и аз да ви следя. Ние също сме в Палм Уингс, но от 26 юни. Ще чакам пресни отзиви с нетърпение  Sunglasses
Ние ще сме там от 20 до 27.06. Ще се засечем последния ден  Simple Smile
И ние ще сме по същото време там от 20-ти до 27.06  Simple Smile Ще пътуваме с Ориент 99.


Ние се прибрахме от Палм уинг Дидим на 7 юни. Пътувахме с Ориент 99. Освен дългия път, нямам никакви забележки към Ориент, лъчезарни екскурзоводки, читави шофьори. За комплекса - уникален, прекарахме си страхотно. Всеки ден сменяха чаршафи, кърпи, оправят ти стаята, дрехи къде си оставил, всичко прилежно подредено. Като цяло комплекса е много чист, единствено което ме дразнеше беше че на басейна няма пепелници и използвахме чашки. Храната разнообразна и вкусна, аз не си падам по турската кухня, но останалите казаха че е вкусна храната, риба имаше всеки ден различна, за обяд и вечеря; има изнесена кухня и ти приготвят храната пред теб. Просто вкусно и разнообразно меню. Персонала е усмихнат, приветлив, закачлив. Аниматорите се занимаваха повече с англоговорящите деца през деня, но вечер всички се забавляваха. При нашите деца на 4г. проблема беше езика, интересно им беше вечер на детската дискотека. Плажа е малък, поддържан, сутрин чистиха камъчета с гребла и миеха платформата. Озеленяването е на ниво, поддържано всекидневно и красиво. Басейна е чист, пързалките работиха от 10-12 и от 14-16. Кърпи за плажа дават от 9-17ч. Вечер имаше забавления и за възрастните, танцови програми, шоута и тематични вечери. Бих повторила престоя си, много ни хареса!

Последна редакция: чт, 11 юни 2015, 12:31 от ivonxxx

# 640
  • Русе
  • Мнения: 166


Разгледах сайта, но като не знам превода на лекарствата, почти нищо не намерих. Интересуват ме обикновени лекарства за грип, настинка, главоболие. Ако някой може да каже имената на такива лекарства, ще съм благодарна.
Другата седмица заминавам на почивка и ми се иска да купя някои лекарства.

[/quote]     Nurofen 400 mg -30 дражета-3,87 лири  Tylolhot drink-12 сашета -7,02 лири   Aspirin 100 Bayer-20 бр.-0,48 лири

Последна редакция: чт, 11 юни 2015, 12:15 от Nuri_05

# 641
  • Мнения: 5 459
Благодаря за линка с лекарствата. Оказва се, че повечето от активните вещества съвпадат с наименованията на българските опаковки, но цените са много по-ниски. Само хранителни добавки и билкови не можах да намеря , освен Календа на д-р Тошков  Simple Smile

# 642
  • Мнения: 431
alinnna, явно ги разбираш нещата. Моля, дай турските названия на по-широко използвани лекарства за грип, настинки. Искам и аз да се заредя за зимата.
Дано не те затруднявам много.

# 643
  • Мнения: 431


Разгледах сайта, но като не знам превода на лекарствата, почти нищо не намерих. Интересуват ме обикновени лекарства за грип, настинка, главоболие. Ако някой може да каже имената на такива лекарства, ще съм благодарна.
Другата седмица заминавам на почивка и ми се иска да купя някои лекарства.

    Nurofen 400 mg -30 дражета-3,87 лири  Tylolhot drink-12 сашета -7,02 лири   Aspirin 100 Bayer-20 бр.-0,48 лири
[/quote]

Благодаря за допълнението!

# 644
  • Мнения: 174
Привет на всички  Hug
Почти сме решили в кое хотелче ще почиваме, но ме мъчат 2 въпроса:
Харесали сме два хотела са от веригата папилон - Зюгма и Белвил, от агенцията ни предлагат 2 дати 02.10 и 16.10. От коментарите сме се ориентирали за Зюгма, но ме тревожи от 16-ти нататък дали е достатъчно добро времето, за да си спретнем хубава слънчево-морска почивка, защото за 2-ри стаите които са свободни в Зюгма са "по-висок клас"
Ще съм много благодарна за коментар като цяло за времето в Белек след 16-ти  Hug

Общи условия

Активация на акаунт