Кръщене в Атон/Света Гора/

  • 1 471
  • 5
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте мамита!Търсих такава тема но не намерих!Искам да попитам някой от вас има ли някакво инфо по темата.Аз преди два дни се върнах от там с мъжа ми и детето/на 1,6 години/и чух от местните там че се извършват кръщенета,е ,не често но все пак правят.Моят мъж ще се върне през септември там за да отиде в Зграфския манастир ,където иска да остане няколко дни,но за това му трябва виза.Аз немога да отида,но пък искам да пратч детето с него/момче/.Моля ако някой има инфо да сподели.Благодаря предварително! Hug

# 1
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Ние искахме наш приятел в манастир (монах) да кръсти големия ни син. Оказа се, че не може - това се прави от свещеник . Монасите се вричат на бога и живеят в отшелничество в манастира, а свещениците се женят и живеят в цивилизацията  Peace

Кръстник не може да бъде монах, защото трябва да живее в близост до кръщелника,  да го напътства и да му помага, като втори баща. А монасите трябва да са далеч от светския живот  Peace

В тази връзка - трябва да знаете  дали там ще има свещеник и кой ще е кръстник, за да ви придружи и да му подготвите виза  Peace

Ние направихме ритуала в църквата в манастирския комплекс. Има свещеник, който ходи. Кръстник беше друго лице, не монаха, който искахме в началото  Peace

# 2
  • Мнения: X
Е как си се върнала от там, като на агио Орос не допускат жени? Нали за Гърция става дума?

# 3
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
Може да са почивали в Уранополис  Rolling Eyes

# 4
  • Мнения: 2
Да,в Уранополис бчхме отседнали.Аз кръстник искам да е един наш причтел,не монах от там....или аз май ви разбрах погрешно.А a.l.e.n.a вие там сте кръщавали така ли?Аз искам детето баща му и кръсника да отидат да го кръстят в манастира/Зографския/ пък ако иска баща му да си остава там после....то е ясно че аз няма да мога да присъствам на самото кръщене.

# 5
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 428
В манастир правихме кръщенето, по-точно в обредната му зала  Peace

Ако от манастира са Ви потвърдили, че е възможно - действайте с таткото и кръстника  Peace

Общи условия

Активация на акаунт