Скандинавия – цени, стандарт на живот?!

  • 8 502
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте,

предстои ми пътуване до Скандинавия - Стокхолм, Осло, Копенхаген, и се интересувам какви са цените в заведенията, сувенирите, бирата и пр. Знам, че стандарта на живот в тези страни е доста висок и затова съм затруднена с предвиждането на джобните. Общо взето във всеки един град имам по около ден. И в Хелзински имам престои, но там с еврото е малко по-лесно.

Но всякаква информация за тези страни и места ще ми бъде от полза Simple Smile

Последна редакция: сб, 13 юни 2015, 15:57 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 642
Цените в Швеция са най-ниски, след това в Дания и в Норвегия е най-скъпо. Трудно ми е да ти ги цитирам в български левове или в евро, защото като почнеш да пресмяташ ти става лошо  Grinning  Последно бях за седмица в Швеция през март, ако искаш може да погледнеш пътеписа ми от две части, писала съм цените на различни неща, може да си ги сметнеш в друга валута:

https://itinerariumvitae.wordpress.com/2015/05/06/%D1%81%D0%B5%D … %BD%D0%BE-%D0%B4/

Отделно в темата Малмьо-Копенхаген има много писано за Дания и цените там:

 http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=757759.0;topicrefid=19

В Норвегия всичко е една идея по-скъпо... Ако се сетиш нещо конкретно за забележителности, питай  Peace

# 2
  • Мнения: 19 018
имам впечатления от Стокхолм само
скъпичко е

например в Люксембург, където минималната заплата е по-висока от тази в Швеция, цените на градския транспорт и в супермаркетите бяха значително по-ниски

# 3
  • Мнения: 48
Благодаря Ви за включването Simple Smile

# 4
  • Мнения: 528
За Дания мога да кажа, че стандарта е мн.висок, всичко е скъпо. Не обръщайте сумите в левове- кофти е тръпката. В Копенхаген е прекрасно, има и много места за разглеждане, хапване...сандвичи за под 15-20 BGN не мисля, че могат да се намерят, но качеството на храната е страхотно! По-добре давайте пари за обиколки с автобус и атракции, там всички ходят с раници и кутии сандвичи навсякъде. Датчаните в това число също, защото услугите там са скъпи като цяло. Горещо препоръчвам Legoland , намира се до летището в Билунд Peace

# 5
  • Луната
  • Мнения: 3 211
В Копенхаген  в центъра попаднахме на един ресторант с бюфет. Цената на хапването с избор от бюфета бе 69 крони на човек (обяд), вечерята мисля, че е 89 крони. Храната беше прясна, вкусна и имаше избор. Човекът който ни упъти беше българин - раздаваше флаери като реклама, а вътре работеше и едно младо момиче - българка. Ресторанта се намира ето тук на ъгъла. От Стрьогет се излиза на едно прощадче с фонтан. Открихме го естествено последния ден Joy

# 6
  • Мнения: 122
И се пригответе за доста ветровито време! Пазете се от едни желирани кафяво-черни бонбонки. Те са с вкус на нишадър и са отвратителни. Ако обаче искате да си правите шеги с приятели, може да си донесе няколко пакетчета. В Копенхаген, вечеря в сносен ресторант -300 крони, което е около 75 лева. Навсякъде приемат кредитни карти, но на някой места таксата за транзакция е за сметка на клиента. Ако не обичате телешко алангле, искайте специално пържолите ви да са "well done". В Копенхаген метрото е денонощно, но мрежата не е добре развита. Можете да си наемете велосипеди и да си обикаляте свободно Simple Smile

Приятно прекарване!

# 7
  • Мнения: 48
Благодаря отново за отговорите. В Копенхаген ще имам най-малко време, но информацията ми е от голяма полза.

Woman^In^White  заинтригува ме информацията за ресторанта с бюфета и понеже гледам картата, която си пуснала, но не мога да се ориентирам искам да те питам - това в центъра ли се намира някъде. Скандинавия ми е непозната и тепърва ще се гмуркам в дебрите на Скандинавските столици

# 8
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Да това е в центъра. Давам ти маршрут от кметството като пешеходната улица е т.н. ул. Стрьогет
Това е площада с фонтана и ресторанта е точно зад фонтана. Вижда се със стрийт вю-то на Гугъл. Точно на ъгъла е и се казва Scandi

# 9
  • Мнения: 48
Супер Simple Smile)
Много благодаря, ще го потърся.

# 10
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Супер Simple Smile)
Много благодаря, ще го потърся.

Ето това е фонтана, а ресторанта е зад него  - ъгловата сива сграда.

# 11
  • Мнения: 48
Да, видях го на view-то, та се ориентирах. Сега остава да дочакам следващата неделя да потегля и да започна да превземам една по една скандинавските столици. Копенхаген е последната, но нищо де Simple Smile)

# 12
  • Мнения: 743
Единствено Осло ми се видя скъп град,Стокхолм и Копенхаген са горе долу като всички други големи (западно) европейски градове ,винаги смятам цените в евро,не разбирам как се харчи без да се има ясна представа за цените.От Осло имам спомен за някои цени, пица и бира 30 евро,чаша кола 7 евро, сандвич със сьомга 23 евро, семпла вечеря за двама 80-100 евро.Сувенири в Осло не видях,докато в другите два града има и то доста симпатични,цени като навсякъде около 5-8 евро.Единствено във Стокхолм ми хареса като архитектура,култура,забавления и атмосфера като цяло.

# 13
  • Мнения: 64
Здравейте,

предстои ми пътуване до Скандинавия - Стокхолм, Осло, Копенхаген, и се интересувам какви са цените в заведенията, сувенирите, бирата и пр. Знам, че стандарта на живот в тези страни е доста висок и затова съм затруднена с предвиждането на джобните. Общо взето във всеки един град имам по около ден. И в Хелзински имам престои, но там с еврото е малко по-лесно.

Но всякаква информация за тези страни и места ще ми бъде от полза Simple Smile

Лятото бях в Норвегия - Осло... стандартът е изключително висок... едно нормално хапване излиза между 200 и 300 лева..  newsm78 #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт