Моля за помощ относно пътуване до Кьолн

  • 1 459
  • 2
  •   1
Отговори
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 605
Здравейте,
Ще ходим семейно до Кьолн, гледах по сайтове, но нещо не мога да се оправя. Интересува ме как се процедира с градския транспорт в Кьолн. Пътуването до там ще бъде със самолет. Но след като пристигна там не мога да се ориентирам как да стигна до центъра. За 4-5 дневен престой какви билети или карти за градския транспорт трябва да ползвам и откъде се купуват?
И другото, което ме интересува - по отношение на музеите - има ли билети за няколко музея, които излизат по-изгодно като цена или във всеки музей се взема на място входна такса?
Благодаря предварително!

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 099
Здравейте,
Ще ходим семейно до Кьолн, гледах по сайтове, но нещо не мога да се оправя. Интересува ме как се процедира с градския транспорт в Кьолн. Пътуването до там ще бъде със самолет. Но след като пристигна там не мога да се ориентирам как да стигна до центъра. За 4-5 дневен престой какви билети или карти за градския транспорт трябва да ползвам и откъде се купуват?
И другото, което ме интересува - по отношение на музеите - има ли билети за няколко музея, които излизат по-изгодно като цена или във всеки музей се взема на място входна такса?
Благодаря предварително!

Информация за карта за музеите ще намериш тук:http://www.museenkoeln.de/home/pages/746.aspx?s=746

Т.нар. Кьолн-карта дава предимства при пътуване с градски транспорт и отстъпки в музеи---> http://www.koelntourismus.de/willkommen/koelncard/partner.html

Тук е сайтът с градски транспорт и в дясно където пише FAHRPLANAUSKUNFT при Startort вписваш Flughafen при Zielort задаваш напр. Kölner Dom/Innenstadt -това е катедралата/ или ако знаеш адреса на престой. Гугъл също е полезен при търсене на адреси и маршрути. Алтернативата е www.bahn.de това е сайтът на германските железници, който също дава информация за обществения транспорт.

# 2
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 605
Благодаря много!

Общи условия

Активация на акаунт