Детски слънчеви очила

  • 6 690
  • 43
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Има ли нужда? През нашето детство не сме носили такива очила, може би просто е нямало или пък слънцето не е било толкова вредно като сегашното...  newsm78
Харесах едни детски очила - на "Чико", но не знам дали имат нужната защита или са само за "фаца". А и дали дребъсочка ще ги носи?!  newsm78
Споделете - носят ли вашите деца слънчеви очила, от какво възраст, каква марка са?

# 1
  • Мнения: 1 180
Да, аз съм за слънчевите очила. Баткото носи такива от 2-годишен - Полароид, бях ги купила от едно пътуване. Не съм избирала марката, просто ги харесах. След време му купих пак на същата марка, от тук и съм доволна. Това лято, живот и здраве, мисля да обзаведа и малчо, но каква марка....и аз не знам! Дали е толкова вредно слънцето, незнам, но детето се чувства по-комфортно - не присвива очички. Ще чакам отзиви за други марки!

# 2
  • Мнения: 8 505
Досега не е носила.Имам голямо желание да и купя това лято,защото е със сини очи като мен и знам за какво става въпрос-постоянно дразнене,сълзене (като съм без очила).А тези на Чико имат защита (така са ми казвали,никога не съм проверявала),но не ми харесват,искам нещо по-спортно и в един цвят.

# 3
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Дени има Полароид и си ги носи, защото е зеленоока и направо плаче от силно слънце, но това лято ще трябва да купим нови. Васи категорично отказа миналото лято да носи очила. Ще видим сега как ще е.

# 4
  • Мнения: 377
Аз съм ЗА слънчевите очила, стига детето да се чуства добре и да ги носи. Марката за мен не е от значение ако има необходимата и нужна защита.
Големият ми син така и не свикна със слънчеви очила, въпреки , че носи такива с диоптър. Явно не му е комфортно и най-вероятно не вижда добре с тях.

# 5
  • Мнения: 2 255
На големия съм купувала от около 2-годишен  Wink той много обичаше да ги носи и им се кефеше  hahaha
На Калоян може би също ще взема, стига да иска да си ги държи на главата  newsm78 че той е малко по-чепат от брат си  Joy

# 6
  • Мнения: 4 915
Не носи, не мисля и да купувам. Смятам, че няма да се задържат на лицето й повече от 5 минути.
 Tired

Ако са с нужната защита - съм ЗА, стига детето да ги понася.

Лятото я пазя от слънцето по принцип - стои на сянка, а ако е на слънце - задължително с шапка с козирка. Е, не през цялото време я "опазвам", но щом й пречи слънцето, сама се обръща на другата страна.

# 7
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
Нашата кака принципно носи очила та със слънчевите няма да имаме проблеми,малката мисля,че няма да ги търпи.Иначе миналото лято гледах много хубави на Дисни.

# 8
  • Мнения: 442
мила има същите очила на chiccо. според мен фирма с такова име не би се изложила да направи очила-менте.

# 9
  • Мнения: 1 383
Аз купих обикновени очила и ги занесох в една оптика да им сложат хубави плаки. Носи ги, но постоянно ги губим, а беше на 3 1/2 като ги купих. За по-малко дете може би шапка с козирка е по-добрия вариант.

# 10
  • София
  • Мнения: 39 768
Дияна носи. Тати каза, че тези на Чико имали защита.
От понеделник Дияна тругва на ски у-ще и пак ще се приказват приказки да не си сваля очилата. На миналото ски у-ще й се бяха позарчевили очите.

# 11
  • Мнения: 2 534
Чоколина , ако не намериш нещо подходящо , би могла да и направиш в някоя оптика по поръчка .

Един съвет - Не купувайте детски очила с розови стъкла(плаки) , колкото и сладки да изглеждат , те са най-натоварващи за окото . Изобщо избягвайте нестандартните оцветявания на плаките (жълто , оранжево ...) . Най-добре сиво-зелено , сиво-синьо . Кафявото също е добре да се избягва , защото прави цветовете по-контрастни и усещането е , че все едно ти е по-слънчево , вместо по-затъмнено.

# 12
  • София
  • Мнения: 6 999
Още миналата година /когато беше на около годинка/ купих на Дариа слънчеви очила на Чико. Тогава отказа да ги носи, но от тази зима го прави и то с явно удоволствие.

Аз съм "за" слъчевите очила, никъде не излизам без моите, защото слънцето много ми дразни /не знам дали е защото и аз съм зеленоока Thinking/.

# 13
  • Мнения: 7 640
не бих купила очила на Чико Naughty, освен ако не знам на коя фира са стъклата.
Полароид са много добър вариант.

# 14
  • Мнения: 2 534
Мойта мушморочка има 6 бр. на Полароид , ама много грозни тия модели , уж за деца пък то на нищо не приличат  ooooh!
Ама ще ги носи , какво да прави  Laughing

Какво значение има на коя фирма са стъклата на Чико , важното е да имат защита .
Даже и в Китай да ги правят или в Южна Корея не е от голямо значение , те вече са толкова напред с материала , такива заводи за стъкла имат вече , че и европейците натам си изнесоха производство (+ Турция)  Wink
Някоя майка , която е купила очила на Чико защо не вземе да отиде в някоя оптика , в която имат апарат за проверка на УВ и да каже какво е положението ( моя апарат го изпратиха към Кауфланд в Пловдив и към момента не мога да помогна с тест)

# 15
  • Мнения: 7 640

Какво значение има на коя фирма са стъклата на Чико , важното е да имат защита .Даже и в Китай да ги правят или в Южна Корея не е от голямо значение , те вече са толкова напред с материала , такива заводи за стъкла имат вече , че и европейците натам си изнесоха производство (+ Турция)  Wink
именно Laughing

# 16
  • Мнения: 2 534
Е тъй де PolarFox , чакаме някой , който има вече такива цайси  Sunglasses, да се включи , че да го упътя къде да ги провери за Ув  Wink

# 17
  • Варна
  • Мнения: 11 340
Женя, мерси - много ценна информация си написала за цветовете на стъклата.  Peace Това важи ли и за стъклата на очилата за възрастни?
За първи път чувам за такъв апарат за проверка на УВ... дано се включи някой с повече инфо дали очилата на Чико имат нужната защита!

# 18
  • Мнения: 2 534
Общо взето важи и за възрастните , но при нас вече има и изключения .
Ако шофираме в мъгла или сумрачно време може да сложим жълти , оранжеви или светло кафеви стъкла . Нюансите на кафявото се препоръчват изобщо за шофьори , защото не се губи представа за цветовете и сигнализацията се разпознава лесно .
За шофьори също и очила с поляризация , но не и ако имат коли с електронни табла , тогава само с УВ без поляризация .
В обобщение стъклата в сиво-зелено оцветяване са може би най-доброто оцветяване , но разбира се всеки избира сам цвета , който му понася най-добре .

# 19
  • До хладилника, който обичам
  • Мнения: 22 826
Носи, да. От около 1 година и малко отгоре носи. Щом ние носим и имаме нужда, то важи и за малките. Не са й "маркови", но са с добра защита.

# 20
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Още от миналата година сме с тъмни очила. Първо ни подариха Polaroid, но ги загубихме. Сега обаче се сдобихме с Ray Ban за 80 лв ooooh!. Наистина на пръв поглед цената е адски висока, но все пак това са очите на децата ни, слънцето е много силно и различно от нашето детство. Ицко е светлоок, а те до колкото знам Wink са по-чувствителни. Истената е, че макар и да нямаме още 2 и повечето неща, около нас не се пазят и обичат, "чиуата" ги носим с удоволствие и много пазим.

Аз също съм на мнение, че Chicco не са достатъчно защитени!

# 21
  • Мнения: 2 534
Ша Мъ прощаваш , ама 80 лв. за очила на дете  Naughty
Първите очила , които и сложих на главата ги счупи на петата минута  #Crazy Laughing

# 22
  • Мнения: 1 370
Не бих купила на този етап, защото няма да ги задържи и за секунда на очите си.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 709
Аз съм за слънчевите очила, но ако ги търпи детето. Синът ми е на 8,5г. и иска да носи очила, за да е модерен (като вуйчо си например), но след 10-та минута му кацват на главата и така си ги разхождаме. А малката три чифта изпочупи или загуби миналото лято. Така, че явно тя не е дорасла още да пази и това лято ще го мислим наново.

А относно цветовете на стъклата смятам, че всичко е индивидуално. Аз съм със пъстри (по-скоро зелени) очи и най-спокойно се чувствам със светло кафяви стъкла. Всички други цветове ми уморяват очите и се чувствам по-зле, когато ги нося. Може би има някакво значение дали са ти здрави очите, не зная.

# 24
  • Мнения: 45
очните лекари задължително препоръчват носене на очила със съответната защита - за да се предпазват очите и шапки с козирки задължително.ние носим слънчеви очила от малки-е купуваме всяка година, последно бяхме с чико-25 лв.-но нещо моделите им не ми харесват, в оптиките съм виждала много готини за около 40 лв - и мисля че си заслужава иначе ако не носи и не си предпазва очите има риск да сложи с диоптър-това лекар ми го обясни.

# 25
  • Мнения: 1 547
Също съм решила да купя на Кольо. Синеок, хич не издържа на слънце.
Пуснах тема в "На пазар" за очилата на чико, но докато четох тук, смятам, че полароид са по-добрият избор.
Може ли да ми кажете къде мога да намеря полароид за деца?

# 26
  • Мнения: 219
За смърфиета - очила на полароид би трябвало да се продават във фирмените им магазини, за съжаление отдавна не съм посещавала такива, имаше един на гърба на Докторската градинка.
За по-спортните мами полароид, поне преди години продаваха точно детски очила, като за екстремни спортове. 
Относно Чико, пък цената - 25 лева за деца над 2 години е приемлива, моделите са много, има и супер спортни. А що се отнася до качеството много си е добро, имат си и сертификат.

Е хайде, успех и повече слънчеви дни Sunglasses

# 27
  • Мнения: 480
Моята дъщеря е още малка и най-вероятно няма да търпи на главата си очила, но се включвам за да ви кажа как да проверите очилата си за UV защита, моите са Solano, подразделение на Polaroid и този "номер" действа - приближавате стъклото до мобилен телефон, в изправено положение би трябвало да виждате какво има на екрана, като завъртите телефона хоризонтално, без да мърдате очилата, би трябвало да не виждате екрана. Предполагам, че това важи и за детските очила.

Иначе, разбира се, най-добре е в оптика.  Simple Smile

# 28
  • Мнения: 68
 Това би трябвало да означава,че моите очила,за които дадох 200 лв-Vogue и са с цял ферман-сертификат за качество,ниво на защита и други глупости нямат UV-защита,понеже си виждам всичко на екрана на телефона,независимо в какво положение е! WinkМисля,че това важи само за Полароид-най-вероятно има нещо,за което не знаем.

# 29
  • Мнения: 1 381
аз съм убедена в ползата на слънчеви очила, имайки предвид ,че аз съм силно чувствителан към светлина, а синът ми просто ми е клонират очите.
Той и сега като е по слънчево ми казва "мамо свети" и мижи. От приятели знам, че доста примлив вариант излиза именно да се направят в оптика. Мисля и аз да се спра на този вариант, е ще разгледам и цените на готовите очила. Принципно, бих дала и повече пари, обаче в случай проблема е, че дори да предположа че ще ги пази (много хипотетично), риска от загубване е към 100%

# 30
  • СОФИЯ
  • Мнения: 601
Може ли да ми кажете къде мога да намеря полароид за деца?

Детски очила Полароид има на Патриарха, малко след спирката на тролеите на Попа.

Това би трябвало да означава,че моите очила,за които дадох 200 лв-Vogue и са с цял ферман-сертификат за качество,ниво на защита и други глупости нямат UV-защита,понеже си виждам всичко на екрана на телефона,независимо в какво положение е! WinkМисля,че това важи само за Полароид-най-вероятно има нещо,за което не знаем.

Става въпрос за поляризирани стъкла Поляризирани противослънчеви лещи с отразена оптична сила, които неутрализират вредните за окото отблясъци.

# 31
  • Мнения: 1 547
vadjra, brazilkata, благодаря ви!   bouquet

# 32
  • София
  • Мнения: 311
Препоръчвам детските слънчеви очила на Полароид. Хубави са, а и вършат страхотна работа. Моя син без тях нищо не вижда в слънчево време. Той е със сини очи и те постоянно сълзят, ако няма очила. И са мнооооого здрави. Simple Smile

# 33
  • Мнения: 5 140
И аз и щерка ми сме със сини очи. Аз в слънчево време без очила не мога. Ния иска и тя да носи, по точно иска да и купя. Мерихме едни в Билла, но ми се виждат афиф малко.
А колко са детските на Поларойд, колко струват?

Магазин на Полароид има на ул. Сан Стефано с/у Докторската градина, магазина се намира м/у ул. Шипка и ул. Оборище.

# 34
  • Мнения: 5 500
Цецо носи от като беше на година и половина, тогава отивахме на планина, а той е със сини очи на на слънце си държи очите присвити. И ще, не ще, се усети, че като сложим очилата вижда, а като пече нищо не вижда. Никога не ги е махал, може би защото беше доста малък и свикна с тях.
Първите му бяха на Рей Бан, предпочетох за него да взема нещо качествено, предвид светлите му очи. Тях ги изгубихме в Париж  Close, като се върнахме купихме нови Рей Банки и ги носи зиме, лете, когато има нужда без проблем.
Със сивкави стъкла са, поне аз като погледнах през тях огледални са и струват 80 лв.
А на мъжа ми са Рей Бан с поляризация и сега го питах за тоя номер с дисплея на телефона, наистина каза, че не го виждал.

# 35
  • Мнения: 193
кажете къде в Пловдив хубави такива очила - полароид или други? newsm78 newsm78 newsm78

# 36
  • Мнения: 7 640
А на мъжа ми са Рей Бан с поляризация и сега го питах за тоя номер с дисплея на телефона, наистина каза, че не го виждал.
освен от поляризацията на стъклата, зависи и от дисплея. Повечето са с поляризирана светлина, но има и такива, които не са, имах такъв телефон Mr. Green

# 37
  • Мнения: 5 500
А на мъжа ми са Рей Бан с поляризация и сега го питах за тоя номер с дисплея на телефона, наистина каза, че не го виждал.
освен от поляризацията на стъклата, зависи и от дисплея. Повечето са с поляризирана светлина, но има и такива, които не са, имах такъв телефон Mr. Green
Ми как може да се разбере, телефона е Самсунг Т100, за Нокията не съм го питала?

# 38
  • Мнения: 7 640
не бе, то зависи от телефона, щом вижда дисплея, а като го завърти на 90градуса не, очилата са си поляризирани. Не ти разбирам въпроса много newsm78, телефонът, с който номерът не ставаше, а стъклата си бяха поляризирани, беше някаква Моторола, но вече не си спомням модела. Grinning

# 39
  • Sofia
  • Мнения: 1 121
В зала Универсиада има щанд, на кайто продават детски очила,влключително и на Полароид. На много добри цени са,а най-важното е,че има апарат,който показва дали има защита и каква е тя. Тръгвате от входа надясно.
      А за да не губят дечковците очилата си, купете им връзчици за очила ,така цайсите  ако тръгнат да падат,ще останат на вратлетата им. Wink

# 40
  • Мнения: 1 113
Ще използвам темата да попитам нещо. Искам да поръчам на Лили слънчеви очила в оптика, но незнам как точно да обясня какви да са. В смисъл - достатъчно ли е да кажа, че искам да с UV- защита? Поляризацията същото ли означава?

# 41
  • Мнения: 5 713
и този "номер" действа - приближавате стъклото до мобилен телефон, в изправено положение би трябвало да виждате какво има на екрана, като завъртите телефона хоризонтално, без да мърдате очилата, би трябвало да не виждате екрана. Предполагам, че това важи и за детските очила.
Знам го тоя номер и съм го пробвала върху Чиковски о4ила, действа.

# 42
  • Мнения: 2 534
Ще използвам темата да попитам нещо. Искам да поръчам на Лили слънчеви очила в оптика, но незнам как точно да обясня какви да са. В смисъл - достатъчно ли е да кажа, че искам да с UV- защита? Поляризацията същото ли означава?
Просто си поръчваш оцветено органично стъкло с UV .
Такива плаки има и  от 5 лв (за 1 бр) и от 105 лв
Цената се опраделя от производителя и от твоите изисквания . Ако искаш ти да определиш степента на оцветяване цената вече е 20 лв за 1 бр.
Ако добавиш и антирефлекс скачаш на цена от 39 лв нагоре . Приблизително за такава сума можеш да намериш и поляризирани плаки ( екстра , която е отделно от UV-то) , но те се произвеждат само в два цвята .

За да не продължавам да те обърквам , спирам да изреждам , просто влизаш в оптиката и казваш какво ти трябва , оптиците ще те насочат към това , което предлагат .
Ако имаш други въпроси , питай спокойно  Hug

# 43
  • Мнения: 1 113
Писна ми, благодаря!  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт