На море в Турция - тема 38

  • 123 740
  • 737
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 60
Искам да изкажа своята благодарност към екипа на „Турс клуб“-Ани,Петя,Ники,Станислав,Петко...
Пътуването,също е част от почивката ,а тези хора знаят как да го направят приятно.Много добре поднесена информация,с тях пътуването не се усеща,а автобусът беше „мерцедес “ с монитори на всяка седалка-голяма радост за внука.
Не мога да не спомена и Кремена,която ни посрещна рано сутринта с усмивка и много професионално
изпълняваше задълженията си.Веднага ни сложиха гривните и ни настаниха в 11ч по стаите.
Половината автобус бяхме за „Гранд Ефе“,а имаше и от други ТА.За мен беше удоволствие да почивам
със сънародници.Имаше германци,сърби,поляци,чехи,турци,руснаци,англичани.Мног ми беше приято да си поприказваме,да си споделяме и разменяме информация за посещавани х-ли.
Имаше сем. от Габрово за 6г. в х-ла.Аз не бих повторила х-л в Турция при това разнообразие,но бих го препоръчала за сем. с деца-за хора търсещи по-спокойна почивка.

# 76
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
Ако нещо съм пропуснала - питайте! Grinning
Прекрасна почивка ви желая!   bouquet

Здравей!
Коментарът ти е повече от подробен, благодаря! Само искам да питам плажът как е? Със ситен пясък ли е? Морето чисто ли е и изобщо подходящо ли е за деца?  Simple Smile

# 77
  • Мнения: 408
Здравейте, днес се завърнахме  от почивка в „Гранд Ефе“ пътувахме с „Турс клуб“ с най-новите автобуси с монитор на всяка седалка.Написах мнението си за х-ла в групата за Кушадасъ.
Здравей, можеш ли да копираш коментара си тук. Благодаря!   bouquet

# 78
  • Stuck in a moment
  • Мнения: 1 313
И аз се присъединявам с тази молба, не ползвам фейсбук и не съм член на тази група.

# 79
  • Мнения: 3 940
Здравейте,
Бихте ли споделили повече за мониторите в автобуса. Какво се гледа?!
Също бих искала да прочета за Гранд Ефе.

# 80
  • Мнения: 262
Здравейте,
Бихте ли споделили повече за мониторите в автобуса. Какво се гледа?!
Също бих искала да прочета за Гранд Ефе.
Мониторите са 17 инчови,заредени с филми/ с бг-субтитри/ ,музикални албуми на световни поп и рок звезди,както и турска музика на най-известните им изпълнители,игри и детска анимация.Има изводи за поставяне на собствена флашка на пътуващите,така че може всеки да си гледа каквото иска. В автобусите няма обаче интернет покритие .

# 81
  • Варна
  • Мнения: 40
Съжалявам за повторението, но имам няколко въпроса за "Паша Бийч" /Мармарис/:
Има ли интернет в стаите?
Зарежда ли се вода в стаята или е само от машина на бара и в ресторанта?

Предварително благодаря

# 82
  • Мнения: 3 940
Много благодаря за отговора. Печелите много с това клиентите. Дано успея и тази година да отида там на почивка и ще избера тази фирма.
Радвам се, че и има потегляне от Бургас. Grinning

# 83
  • Мнения: 44
и ние се прибрахме в неделя от бодрум от хотел голдън едж, много сме доволни от хотела и от цялото пътуване, напазарувахме си много подаръци на връщане. децата бяха много доволни че автобуса и при нас имаше телевизори на всяка седалка с филми и музика. за първи път сме с тази агенция о сме приятно изненадани от добрата организация и на отиване и на връщане. сега ще гледаме за мармарис или алания за септември, да си починем преди зимата пак. кое ще ми препоръчате алания или мармарис през септември.

# 84
  • Мнения: 5 459
Коя агенция?

# 85
  • Мнения: 3 940
Можете ли да ми дадете мнения за последната седмица на сезона - тоест накрая на октомври месец. Тази година е 16 октомври.
Мога ли да очаквам същото внимание, обслужване, предлагана храна и забавления както е в активния сезон?!
Ще се радвам на споделени мнения от почиващи тогава хора. Peace

# 86
  • Пловдив
  • Мнения: 2 017
 В неделя се върнахме от Идеал Прайм Бийч 5*-Мармарис за първи път почиваме в Турция и останахме много доволни.Пътувахме с Ориент99 автобуса беше хубав с монитори ,а представителя на фирмата много точен ,доста обясняваше.Дъщеря му също беше в нашия хотел и както бях написала в друга публикация бяхме 2 автобуса.Храната беше много богата,времето около 32 градуса
на мен лично морето ми беше студено и не ми хареса чакъла.Иначе имаше доста широка ивица хотела на плажа за разлика от съседния ''Паша Бийч''.Шезлонги се намираха трудно хотела беше изцяло запълнен.Най-много имаше руснаци и англичани.Анимацията през деня я биваше а вечер почти я изпускахме от разходки из града.Иначе по магазините им само боклуци навсякъде реплики на известни марки на цената на оригинала.Някои бяха споменали за лекарства влезнах в 4 аптеки исках да си взема някой от най-използваните за настинка те ми издумкаха такива цени ,че ме отказаха.За стаята бяхме на последния етаж напичаше доста не бяхме платили изглед море но гледахме странично морето и ресторанта на"Паша Бийч''.За алкохола в хотела ние не пием .Но на връщане останалите се оплакваха че било Ultra ALL a нямало марков алкохол.Иначе вода минерална всеки път като се чисти стаята слагаха.Пързалките не работеха постоянно а в определени часове.Но въпреки малките забележки на фона на хотелите в Мармарис не включвам онези които са на Ичлемер от всички видяни нашия ми се видя най-хубав и луксозен.Не бих повторила Мармарис .Не обичам да ходя на едно и също място.

# 87
  • Мнения: 60
Здравейте,на всички които се интересуват от „Гранд Ефе“.В неделя се завърнахме и най-напред написах мнението си в групата за Кушадасъ-минути след публикуването бяха изтрити всички имена.Поради вашата молба да го публикувам в БГ мама -днес разбрах,че съм изключена от групата.
Ще напиша отново своите впечатления от х-ла и ТА.Да се надявам ,че ще можете да прочетете написаното.Направих ранна резервация през декември за „Гранд Ефе“ при ТА „Турс клуб“ офиса в Пловдив.Коректни,компетентни,точни.Първо плащане-подписване на договора и договаряне на следващите вноски/платих на 3 пъти/Два дни преди тръгване ми съобщиха име на водача,марка на
автобуса,номер и час.Пътуването комфортно-с монитор на всяка седалка,много добре поднесена информация по време на пътуването от Ани-усмихната,сърдечна,постоянна грижа към пътниците.Почивките се спазваха с една дума без забележки.
Пристигайки в х-ла ни посрещна Кремена-лъчезарно момиче и много управно.в нашия автобус бяхме 24човека за този х-л.Креми много бързо прибра паспортите и необходимите док. от пакета ,който получихме при качването в автобуса от Ани /застраховка,резервация,екскурзии/.Веднага ни сложиха гривните  и ни поканиха на закуска.Креми помоли всички да се съберем в 11ч.Започнаха да пристигат и други групи.Това момиче умора няма-така беше през целия ден.В 11ч,когато отидох на срещата,защото внука естествено остана на пързалките Креми ни раздаде картите за стаите и бяхме настанени в 11ч. това не ми се е случвало в 5*х-ли.Много беше приятна тази изненада.Цялата ни почивка премина в добро настроение и положителни емоции.Миналата год. х-ла е напълно реновиран-нови мебели,нови бани -имах чувсвото,че влизам в нов х-л.Много добра хигиена навсякъде.Басейните са от този сезон съвсем нови-водата е кристално чиста,плажът е с камъни и само с аква обувки.Водата в морето приятна за къпане около обед,а в басейните аз влизах сутрин в 8ч.Имаше сем. германци които плуваха с децата от 7.30ч.Шезлонги,матраци винаги се намират,ранобудните си намират по избор,за по-късно ставащите където намерят.Храната от всичко-
закуска,обед ,вечер на блок маса.Плодове през целия ден-ягоди,череши,пъпеш,праскови,дини,кайсии,ябълки,круши,сушени кайсии,стафиди към закуската.Риба почти всеки ден като основно и в различни салати-сьомга,скумрия...пиле,пуешко,телешко,готвено,печено,панирано.Както често казваме има за всеки вкус и гладен няма да останеш.От обяд на снек бара до 17ч спагети,хамбургери,пържени картофи,дюнери,гюзлеми,бухти-айрян.Всеки ден в мини бара оставят по 1 мин вода за всеки.Ние бяхме 2възр.+дете на 10г и стаята беше с 3 еднакви легла.Нямаше разтегателно легло или диван както е в някои 5* х-ли.Креми беше винаги в х-ла ,когато съм я търсила или просто се срещаме винаги отзивчива,проявява грижа към всички гости.Почивката премина толкова бързо, внука искаше да останем още 1 седмица.На мен ми беше много приятно,когато чувах край мен българска реч,запознахме се с много нови хора,само след два дни вече имахме приятели и децата си играеха чудесно.За първи път почивам с толкова много българи и ми беше много приятно.Имаше хора,които бяха за 6г. в този х-л.Когато ги попитах какво толкова ги привлича,те отговориха-когато се прибираме и слушаме как другите се оплакват от х-лите не ни се рискува.Аз съм на друго мнение -предпочитам всяка год. нов х-л,но бих препоръчала „Гранд Ефе“ за спокойна семейна почивка с деца.Анимацията не е от най-добрите ,но младежите много се стараят и правят всичко от сърце.Има много стажанти в х-ла -вършат си работата много отговорно и старателно,неуморни от ранна сутрин до късна вечер.Навсякъде се почиства многократно пред деня.Цветята и алеите са прекрасни.Х-ла е 4* и със сигурност е по-добър от някои  х-ли 5*.В деня на тръгването от „Турс клуб“ ни изпратиха есемеси с час и номер на автобуса.До напускането ни в 16.30ч ние бяхме гости на х-ла.Никой не ни свали гривните.Ние оставихме картата от стаята сутринта в 9ч и се разбрахме,когато си тръгваме да оставим картите за плажните кърпи.Половин час преди тръгване бяхме в лоби бара извадихме куфара от багажното помещение .Прекарахме още един ден на басейните и пързалките,без да се изнервяме в чакане с часове на едно място.Препоръчвам този вариант на всички,които са с деца.
Пътуването премина отново много приятно и за следващото лято отново ще сме с „Турс клуб“
Пожелавам една прекрасна почивка на всички на които им предстои.Споделяйте своите впечатления-така всеки ще успее да намери точно това ,което търси.Младите-марков,алкохол и забаления,ние с внуците,спокойна почивка и всичко да е на една ръка разстояние.

# 88
  • Мнения: 539
Можете ли да ми дадете мнения за последната седмица на сезона - тоест накрая на октомври месец. Тази година е 16 октомври.
Мога ли да очаквам същото внимание, обслужване, предлагана храна и забавления както е в активния сезон?!
Ще се радвам на споделени мнения от почиващи тогава хора. Peace


Зависи от хотела-обслужването и предлаганата храна са обикновено на ниво, но анимация почти не очаквайте най много да има1-2 аниматори.

# 89
  • Мнения: 408
Здравейте,на всички които се интересуват от „Гранд Ефе“.В неделя се завърнахме и най-напред написах мнението си в групата за Кушадасъ-минути след публикуването бяха изтрити всички имена.Поради вашата молба да го публикувам в БГ мама -днес разбрах,че съм изключена от групата.
Благодаря за публикуваните впечатления от Гранд Ефе!   bouquet

За пръв път чувам за война между Facebook и bg-mamma?! Това може да го стори само някой болен мозък, който няма друга работа, освен да шпионира в bg-mamma и от ревност да трие акаунти, ако един и същ потребител пише на двете места. Възможността във Facebook всеки да се прави на администратор и модератор е една от причините, никога да не съм го ползвала.

Общи условия

Активация на акаунт