Меден месец в Гърция (полуостров Халкидики)

  • 2 493
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7
Здравейте!

С моята годеница искаме да си организираме меден месец в Гърция. По- конкретно сме се ориентирали към полуостров Халкидики, тъй като е по- близо и можем да отидем с личен автомобил. Ние никога не сме посещавали Гърция и се чудим къде можем да си изкараме няколко дена в романтика, спокойствие и релакс.

Предварително благодарим за съдействието.

Последна редакция: нд, 21 юни 2015, 09:48 от Редактор*

# 1
  • София
  • Мнения: 3 771
  bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet   bouquet
ЧЕСТИТО
Добре дошли, отдавна не бях виждала по прекрасна тема.
Казвайте какво ви трябва освен романтика ?
По-скъпо или по-евтино ?
Малко хора или по-оживено ?
Обиколка или едно място ?
В селище или извън ?
И каквото се сетите...

# 2
  • Мнения: 7
Ами от къде да започна....
Преди всичко искаме да е РОМАНТИЧНО местенцето и спокойно.
Представата ни е сутрин да си пием кафето на малка тераска с красив изглед към морето.

2 месеца се занимаваме с разни агенции, които явно не могат да разберат или бюджета или това, че искаме да е спокоино и романтично и с прилична кухня....

Датите са от 24-ти или от 25-ти Август за около 5 нощувки.
Бюджетът ни е около 1500-1600 лв. за спане и храна... 

Също така си мислехме дали няма да е по-удачно да се спрем на хотел с услуга Олл инклузив за да нямаме излишни притеснения и по лесно да формираме бюджета, но от прочетеното до сега из форума смятам, че май това е нож с 2 остриета.
Бяхме се спряли на Аристотелес но се оказа, че има мнохо негативи за кухня плаж и т.н.т.
Притеснявам се, че времето много накъся и хубавите местенца се изчерпват.
За да разберете какво горе доло търсим показвам 2 хотела които ни харесаха и вече са запълнени
1.Athena Pallas Village
2.Hotel Porto Koufo
Благодаря предварително за помощта!

# 3
  • Мнения: 1 517
Честито и от мен.
Била съм в Акратос хотел. В Урнианополи.
3 Звезден е, но е спокоен и хубав.

# 4
  • Мнения: 7
Пропуснах да кажа, че планираме да пътуваме с кола за да сме по-мобилни и независещи от транспортните компании.
Отворени сме за всякакви предложения!
Иска ми се тази почивка да остави един много приятен спомен в сърцата ни.

# 5
  • Мнения: 7
Честито и от мен.
Била съм в Акратос хотел. В Урнианополи.
3 Звезден е, но е спокоен и хубав.

Много приятно изглежда хотелчето....
А обслужването и храната как са?

# 6
  • София
  • Мнения: 3 771
sotirov1986
Хотелите, които посочи дадоха ясна представа какво търсите. В единият от тях бяхме съвсем скоро, познавам и другите. Всичките те, не са в населено място, явно това е идеята.
По един на всеки ръкав, това добре.
Но с чиста съвест ще ти кажа, добре че няма места, те не са за тази цел !
А първия, който цитираш още повече, правилно си разбрал нещата.
Но това, което липсва е изискването за спокойствие.
Поне в два от тях.

По принцип на Халкидики има няколко хотела, които специално предлагат условия за младоженци.
Но са малко по-висока "топка", но има и други.
Нещо подобно ли търсиш:

Скрит текст:





Няма хора, защото е май месец, извън сезон.

Последна редакция: сб, 20 юни 2015, 07:03 от Bled

# 7
  • Мнения: 7
Да нещо подобно търсим....!
Спокойствието не е от най важните критерии, може и да е на по оживено.
Все пак като се замисля няма да си правим пенсионерска а медена почивка  Laughing
По-скоро да е красиво и уютно местенцето и с добро обслужване.


# 8
  • София
  • Мнения: 3 771
Това малко променя нещата, но съм напълно съгласна с теб.
Малко живец би бил добре. Въпреки, че голяма част тук/ нямам предвид възрастни/, търсят самотна и лежерна почивка, без много хаос. Но специално аз искам всичко, самотата и липсата на хора ми идва в повече.
Доколкото разбирам, важен критерии е обслужването, нали...
Тогава ще трябва да гледаме по-високо ниво, защото във всичките, написаните и други, все нещо липсва.
То пълно щастие няма, но все пак...
За празника...



# 9
  • Мнения: 1 517
Честито и от мен.
Била съм в Акратос хотел. В Урнианополи.
3 Звезден е, но е спокоен и хубав.

Много приятно изглежда хотелчето....
А обслужването и храната как са?
Континентални, много избор и вкусно. И това го казвам от позицията на капризен човек. Част от персонала тогава беше българи. Има напитки и алкохол. Веднъж седмично има гръцка вечер в тавернта и е много интересно. Стаите са достатъчно просторни и плажа е хубав.

# 10
  • Мнения: 7
Здравейте.  Simple Smile
Разгледахме  Акратос хотел. Добре изглежда, но няма свободни стаи за ол инклузив към момента, а предполагаме, че чадъри и др услуги се заплащат отделно. Ще продължаваме да го следим.
Иначе някои има ли мнение за Village Marenewsm78 Защото за там прочетохме добри мнения, а и има места все още.

# 11
  • Мнения: 82
Моя повод за тази година е същия.  Grinning Честито и на вас.  Peace Вече един път сбъркахме внимавайте много.
Хотелът беше хубав, но около него пущинак.  newsm78
Ще следя с нетърпение предложенията, сега се ровя в Ханиоти.

# 12
  • Мнения: 1 517
Жалко за АКратос. Иначе чадърите и всичко си влиза в цената. Плажа към хотела е собствен.

# 13
  • София
  • Мнения: 216
Здравейте.  Simple Smile
Разгледахме  Акратос хотел. Добре изглежда, но няма свободни стаи за ол инклузив към момента, а предполагаме, че чадъри и др услуги се заплащат отделно. Ще продължаваме да го следим.
Иначе някои има ли мнение за Village Mare?  newsm78 Защото за там прочетохме добри мнения, а и има места все още.

В сайта на хотела - Акратос бийч има свободни стаи за периода ви. Simple Smile Не съм ходила там обаче, не ползвам ол инклузив в Гърция. Peace

Последна редакция: нд, 21 юни 2015, 18:10 от bibi_2

Общи условия

Активация на акаунт