За мамите раждали в Родилен дом - Стара Загора

  • 8 131
  • 44
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 6 243
въпроса е до каква степен е мъжки?  hahaha
прилича ми на тези "нежните"  Joy
Ста, говоиш глупости. Става дума за мъж с две деца и доста здрав разум в главата. Който определено липсва на доста от пишещите тук.
Вместо да се опитваш да обидиш Експрес (който между другото е и Мистър БГ Мамма заради благотворителната си дейност), се опитай да си дадеш сметка, че става дума за човек, който успя да събере една значителна сума в полза на децата от Домовете и не спира да действа в тази насока, който не дели грижите за детето си на "мъжки и женски" и е един еманципиран европеец, с когото повечето жени в Стара Загора могат да се гордеят, ако имат за съпруг. Ясно, че ти идват вповече бременните хормони, ама успокой малко топката, не си само ти бременна!

Прочетох цялата тема открай докрай и искам да кажа на бременните мами следното:
- първо една - друга си разказвате разни приказки от 1001 нощ - "имало", "нямало", "искали", "не искали"... Ако някой се обади, да каже, че това просто не е вярно, се започва: "Ох, не ща да ви слушам, Ох, обиждате ме, Ох, що сте такива груби... и т.н." Имам чуството, че на някои от вас им е приятно да слушат само глупостите за родилното. Или може би просто така е по-лесно - да викаме "Ах, колко е гадно, мръсно всичко, колко са некултурни останалите".

Разберете,че в цял свят общинските болници са по-зле оборудвани от частните, че работещия в тях персонал е в много по-малка степен склонен да дундурка пациентите си, но това не значи,че няма да си свърши работата. Нито тук, нито във Великобритания, в една общинска болница някой ще се занимава да уйдисва на глезотии. И не само в Стара Загора, не само в България, а в целия свят, частните болници не са отворени за абсолютно всички, а само за тези, които могат да си го позволят.

Затова "на запад" хората спестяват, за да имат деца - в това число, за да раждат и в скъпа клиника, ако го искат. Тези екстри не се дават на готово, за съжаление.

Крайно време е да проумеете, че като се е стекло така от обстоятелствата да раждате в МБАЛ "Киркович", вместо да давате ухо на всички глупости и градски фолклор, е по-добре да се подготвите максимално добре за ситуацията такава, каквато е.

Защо на мен никоя санитарка или акушерка не ми е държала тон? Защото няма да й го позволя и не съм го позволявала. Научете какви са ви правата и дръжте на това, а за останалото - направете така, че да е по-поносимо. Все пак наистина става дума за 3 дни и все пак наистина не е такъв кошмар, какъвто си го представяте. Уверявам ви, че аз съм достатъчно претенциозна. Щом го твърдя, значи се издържа.

По-горе някои от майките са ви писали какво е нужно да направите - вземете си минерална вода, предупредете таткото да ви носи кисело мляко за айран, евентуално помпата за кърма, ако се наложи, пригответе си чаршафи и възглавницата, защото може да не ви е удобна тази, която ще намерите в отделението. За храната - наистина е отвратителна, но за никоя родилка не е проблем това - роднините носят доста повече отколкото ще изядете. 

Ако някоя има някакви въпроси за условията, питайте. Не съм склонна за участвам в тъпи спорове по тая тема и ще се въздържам да пиша в отговори на разни недообмислени изблици, така че ... ако някоя иска нещо да се възмущава, да си го спести. Темата е информационна, а махленските дрязги са в друг форум.

# 31
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715


Що се отнася до "мъжкият"... И от къде е толкова осведомен... Че той да не е блял и кудкудякал по облаците... Три пъти е раждал - два пъти секцио и два пъти нормално... Ха да видим как стават сега тия работи... Ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха... Деца, какво да ги правиш, ще ти изядат сапуна в банята...


Ето цитатът предизвикал съмнениятя ми.
А относно глупостите, прочети пак форума и забележи,кой започва да се прави на многазнаещ, аман от такива във  форума.
Всеки има право да си дава мнението, ама да се рови тоя там където не му е работа е прекалено. А какъв  човек е.... въобще не ме интересува, нито ми е на интелекта, нито на образованието, и на много други работи... така че да е жив и здрав...  newsm11

# 32
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
А какъв  човек е.... въобще не ме интересува, нито ми е на интелекта, нито на образованието, и на много други работи... така че да е жив и здрав...  newsm11

Мислех да не се обаждам повече по тази тема, но това което казваш е просто абсурдно. Хем не познаваш човека и не те интересува какъв е, хем твърдиш, че не ти е на образованието и на интелекта. Или се мислиш за най-образования и интелегентен човек в града или просто не си наясно, че за да правиш сравнения са ти нужни поне 2 известни стойности Wink

# 33
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 358
По молба на една от старозагорските мами отключвам темата.

Последна редакция: пн, 29 май 2006, 13:10 от Хера

# 34
  • Мнения: 6 243
По молба на една от старозагорските мами отключвам темата.
Данке, фройлайн...

Та така.
Искам да поканя бременните майчета, писали по темата, да се видим на по кафе тая седмица. Ако имате въпроси, да обсъдим условията в РД - Стара Загора. За тези, които вече имат мнение - да видят наживо Експрес, който сигурно по този повод ще се епилира и лакира особено старателно.

Понеже многоуважаемата ни модераторка с метлата тази седмица ще е в градска отпуска в петък, ви предлагам да се видим този ден - петък, в 12:30, на Бирхалето. Ще ни познаете по многознаещите крясъщи, а Експрес - по воалите и перата от марабу. Mr. Green

Поканата е съвсем сериозна, всъщност.

# 35
  • Мнения: 11 315

Разберете,че в цял свят общинските болници са по-зле оборудвани от частните, че работещия в тях персонал е в много по-малка степен склонен да дундурка пациентите си, но това не значи,че няма да си свърши работата. Нито тук, нито във Великобритания, в една общинска болница някой ще се занимава да уйдисва на глезотии. И не само в Стара Загора, не само в България, а в целия свят, частните болници не са отворени за абсолютно всички, а само за тези, които могат да си го позволят.

Затова "на запад" хората спестяват, за да имат деца - в това число, за да раждат и в скъпа клиника, ако го искат. Тези екстри не се дават на готово, за съжаление.

Разрешаваш ли ми да те оборя точно по този откъс?
Това, което тук в България се има за глезотии, го има във всяка нормална общинска болница поне в страната, където съм. За другите европейски не мога да коментирам.

# 36
  • Мнения: 678
По молба на една от старозагорските мами отключвам темата.

.......Искам да поканя бременните майчета, писали по темата, да се видим на по кафе тая седмица................
в петък, ви предлагам да се видим този ден - петък, в 12:30, на Бирхалето.


     Първо да благодаря на Хера, че е  отключила темата.  Grinning
  Хапчице , много си мила и отзивчива - за което съм ти благодарна ( включително и за на лични )
 За Бирхала съм съгласна в Петък в 12.30 ч ще намина да Ви видя и без това все се каня.....
 
                                                                                                                                                   

# 37
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715

.... типичната българска черта  ЗАВИСТА
ама Вас това май най-много Ви тежи а..?
това ,че някой може да си позволи съвременно модерно обслужване,а не като вас в 21 век да ражда сред хлебарки и бълхи. Така че да искаш да родиш в чисти чаршафи не е глезотия.

# 38
  • Мнения: 6 243

Разберете,че в цял свят общинските болници са по-зле оборудвани от частните, че работещия в тях персонал е в много по-малка степен склонен да дундурка пациентите си, но това не значи,че няма да си свърши работата. Нито тук, нито във Великобритания, в една общинска болница някой ще се занимава да уйдисва на глезотии. И не само в Стара Загора, не само в България, а в целия свят, частните болници не са отворени за абсолютно всички, а само за тези, които могат да си го позволят.

Затова "на запад" хората спестяват, за да имат деца - в това число, за да раждат и в скъпа клиника, ако го искат. Тези екстри не се дават на готово, за съжаление.

Разрешаваш ли ми да те оборя точно по този откъс?
Това, което тук в България се има за глезотии, го има във всяка нормална общинска болница поне в страната, където съм. За другите европейски не мога да коментирам.
Деби, говорим за сравнение частни - общински болници в БГ и частни - общински болници в Западна Европа/Северна Америка. Не става дума за сравнението общинска болница тук - общинска болница там. Иначе ти знаеш, че аз съм виждала и оттатък кое как е. За съжаление съм виждала и доста от тукашните болници, то няма как с тия деца и с тая професия.

Ста, гръмни се, плийз.

# 39
  • Мнения: 11 315

.... типичната българска черта  ЗАВИСТА
ама Вас това май най-много Ви тежи а..?
това ,че някой може да си позволи съвременно модерно обслужване,а не като вас в 21 век да ражда сред хлебарки и бълхи. Така че да искаш да родиш в чисти чаршафи не е глезотия.
МНого си бясна, мойто момиче!
Посъветваха те по-кротко, ама не отбираш.
Пише се "завистТа". Това първо. И второ, като искаш да раждаш в чисти чаршафи без бълхи и хлебарки, можеш да си родиш у дома. Както е "модерно" в 21 век по белия свят!

Деби, говорим за сравнение частни - общински болници в БГ и частни - общински болници в Западна Европа/Северна Америка. Не става дума за сравнението общинска болница тук - общинска болница там. Иначе ти знаеш, че аз съм виждала и оттатък кое как е. За съжаление съм виждала и доста от тукашните болници, то няма как с тия деца и с тая професия.


ОК - разбрахме се  Hug

# 40
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715

.... типичната българска черта  ЗАВИСТА
ама Вас това май най-много Ви тежи а..?
това ,че някой може да си позволи съвременно модерно обслужване,а не като вас в 21 век да ражда сред хлебарки и бълхи. Така че да искаш да родиш в чисти чаршафи не е глезотия.
МНого си бясна, мойто момиче!
Посъветваха те по-кротко, ама не отбираш.
Пише се "завистТа". Това първо. И второ, като искаш да раждаш в чисти чаршафи без бълхи и хлебарки, можеш да си родиш у дома. Както е "модерно" в 21 век по белия свят!

Деби, говорим за сравнение частни - общински болници в БГ и частни - общински болници в Западна Европа/Северна Америка. Не става дума за сравнението общинска болница тук - общинска болница там. Иначе ти знаеш, че аз съм виждала и оттатък кое как е. За съжаление съм виждала и доста от тукашните болници, то няма как с тия деца и с тая професия.


ОК - разбрахме се  Hug

относно ЗАВИСТТТТТТТА   не се изказвай неподготвена,отиди в Google и си отвори някой образователен сайт, излагаш се   #Cussing out   аман от философи.....  дървени   hahaha
http://www.bukvite.com/poem.php?docid=31015%20&PHPSESSID=e2d … a40059ac87078d79d

# 41
  • Мнения: 11 315


относно ЗАВИСТТТТТТТА   не се изказвай неподготвена,отиди в Google и си отвори някой образователен сайт, излагаш се   #Cussing out   аман от философи.....  дървени   hahaha
http://www.bukvite.com/poem.php?docid=31015%20&PHPSESSID=e2d … a40059ac87078d79d

Joy Joy Joy
Бих те посъветвала същото като Хапката - иди се гръмни!
Аз нямам нужда от образоване Mr. Green

# 42
  • Стара Загора
  • Мнения: 3 919
МНого си бясна, мойто момиче!
Посъветваха те по-кротко, ама не отбираш.


Ще и мине, още само 9-10 г.с.  Wink

# 43
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715


относно ЗАВИСТТТТТТТА   не се изказвай неподготвена,отиди в Google и си отвори някой образователен сайт, излагаш се   #Cussing out   аман от философи.....  дървени   hahaha
http://www.bukvite.com/poem.php?docid=31015%20&PHPSESSID=e2d … a40059ac87078d79d

Joy Joy Joy
Бих те посъветвала същото като Хапката - иди се гръмни!
Аз нямам нужда от образоване Mr. Green
Ами да.... и да имаш нужда късно е вече на тая  възраст   Joy   Joy   Joy

# 44
  • Мнения: 6 243
 topicclosed
Херка, идвай да затваряш кокошарника.

Общи условия

Активация на акаунт