Проблеми с бъбреците и пикочните пътища 2

  • 80 052
  • 571
  •   1
Отговори
# 255
  • Мнения: 430
Здравейте момичета! Много новини, много нещо!

Нати, хайде честито и да почерпиш!

Панда, микционната снимка не е толкова страшна. При по-опитни ръце, всичко става бързо. А това, което ми описваш е 1:1 нашата история, вкл. изписаните лекарства - първо смрадликата, после като нямаше резултат - Панцеф, после МЦГ..... Дори при минимално съмнение за задръжка на урина, рано или късно ще се наложи да направите снимката. Полкото по-рано, толкова по-добре.
Аз също те съветвам да отидете при Буева. Не искам да бъда груба, сигурно Анадолийска е помогнала на много дечица, но май е време да си седне вкъщи да гледа сапунки и да шие гоблени.

Роси, псеудомоните не са много. 10^3 се води несигнификантна бактериурия и има голяма вероятност да е замърсяване. Над 10^5 се води сигнификантна (значителна) бактериурия и налага (не винаги) прием на АБ. Стискам палци да е замърсена пробата!
А относно ваксините, на Маги не е пропусната/отлагана нито една. Но при нея бактериите не даваха никакви болестни симтоми и доФторите казаха, че при това положение може да се поставят. Предполагам обаче, че и при най-малкото неразположение причинено от бактериите, трябва да се отложат до отшумяването му.
Дай Боже да са здрави дечицата ни!

# 256
  • София
  • Мнения: 7 097
Роси, псеудомоните не са много. 10^3 се води несигнификантна бактериурия и има голяма вероятност да е замърсяване. Над 10^5 се води сигнификантна (значителна) бактериурия и налага (не винаги) прием на АБ. Стискам палци да е замърсена пробата!

Не се притеснявай толкова много, Роси! Дори да не е замърсена урината, бактериите не са за лечение с тази десет на трета степен!
На Калина на 1 годинка й откриха рефлукса, макар че получи пиелонефрита на 8-9 месеца, та вече й бяха поставени някои от ваксините. След това нали беше на Фуролин и не е имала проблеми с бактерии, та педито й сложи и останалите ваксини, но не знам какво да те посъветвам. Ако можеш да потърсиш второ мнение.
Стискам палци урината да е чиста!

mumi, благодаря за пожеланията!  cheers Wine Glass Drunk...

# 257
  • Мнения: 60
Ей,  mumi, благодаря ти за това, че ми писа! Не можеш да си представиш каква надежда ми даде.. Embarassed
Ще чакам утрешния ден с малко повече вяра ,получена от теб  Hug
БЛАГОДАРЯ!

# 258
  • Мнения: 60
Благодаря и на теб Нати Hug! Ние другата седмица ще ходим при Кюркчиева на контролен преглед и ще я помоля за съвет относно ваксините (освен ако не е излязла в отпуск). Но Ангелова каза ,че за да започнем ваксини ,трябва детето да е с чиста урина и да не е пило АБ поне 6месеца ooooh! Аз затова се дърпам  Thinking

# 259
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
ROSI_ и аз знам че лечение с антибиотици се прилага само когато бактериите са над 10*4. Дано да се окаже наистина външно замърсяване. На нас също са ни отложени ваксините. Но нашето педи ни казва че по добре без тях отколкото да рискува. Другата педиатърка при която я водя и която е една от най добрите в града при лечение на урологични проблеми също ни посъветва да изчакаме с ваксините.   Дано не съм те объкала, но най добре се   посъветвай  и с друг доктор .   

# 260
  • Мнения: 60
Marci, така ще направим. Благодаря ти! Simple Smile

# 261
  • Мнения: 5 531
Роси стискам пали всичко да е наред. Marci , и аз се плашех много и все отлагах, но както  mumi  е писала не е толкова страшно.Гадно е, но минава бързо  и дава важни отговори.А къде преглейда Буева?

# 262
  • София
  • Мнения: 7 097
А къде преглейда Буева?

В поликлиниката, където преглеждат Анадолийска и Лилова. Има и частен кабинет, но нещо съм загубила координатите. Търся, но не намирам...

# 263
  • Мнения: 5 531
Извинявайтве за тъпия въпрос но как изглежда тази докторка?Питам защото с Анадолийска сега преглежда една по-млада докторка, която беше  с подобно име ама не се сещам точно..Тя сложи на Мария катетъра, много внимателно наистина.Следващият път ще посетиме тази Буева.

# 264
  • Мнения: 106
д-р Буева има частен кабинет във 2ра градска болница. или поне миналата година беше там. за съжаление не мога да дам по-точна информация.
много е внимателна наистина. и и се носи славата на добър специалист. доколко е вярно не мога да преценя. честно казано, надявам се да не ни се налага пак да я посещаваме

# 265
  • Мнения: 5 531
А някой да знае телефон?

# 266
  • Мнения: 186
Здравейте. Телефона на Буева е 0887 992 911. Преглежда след предварително записване в частния си кабинет във Втора градска болница, но само във вторник и четвъртък, а всеки ден е в поликлиниката към Педиатрията, ама не знам от колко до колко часа. Ние ходим при нея, но само в частния й кабинет. Успех!!

# 267
  • Мнения: 5 531
Благодаря.  bouquet

# 268
  • Мнения: 186
...обаче побързай, защото знам, че е в София и другата седмица, а след това излиза в отпуска до 15 септември. Дано я уцелиш Simple Smile

# 269
  • 42.016399,23.101179
  • Мнения: 259
Здравейте момичета!
Днес беше готов резултата от първата стерилна урина на Вики и ми казаха че няма бактерии, утре ще видим и втората. Имаме големи шансове този път всичко да бъде наред. Само че сега ме притесняват отпуските на докторите. Педиатърката в Благоевград която ни следи състоянието другиден излиза в отпуск. Навивани да изчакаме до 19 защото тогава на Лилова и свършвало отпуската, и щяла да идва в Благоевград за да ни прегледа тя и да не бързаме с микционната, ама на мен честно казано не ми се губи ценно време, защощо на 19 не се знае какво ще ни е състоянието. Пък и на ехограф са ни гледали до сега, няма какво повече да се види.
Сега разбрах че и Буева излиза скоро. Ако и отидем в частния кабинет дали ще ни направят микционната още същата седмица, как мислите??? И изобщо за тази микционна трябвва ли да постъпваме в болница или не е нужно? трябва ли да си запишеш час  за нея или първо за преглед при техен доктор. Ако някои е запознат, нека да ми обясни, моля ви!

Общи условия

Активация на акаунт