Синьо лято или (не)очаквана ваканция по немски - Тема 189

  • 55 837
  • 722
  •   1
Отговори
# 165
  • Мнения: 10 547
Със сигурност има. Ще пиша във ФБ групата, за да не разводнявам темата със своите драми.
Благодаря ви!

И да допълня- при нас всичко е Überraschung  Mr. Green Всичко се разви за няма и две седмици. Даже курс по френски платихме на голямото дете.

Последна редакция: нд, 30 авг 2015, 16:37 от Касита

# 166
  • Мнения: X
Интеграционен клас не е единствената опция за голямото дете, Касита. Както и да ти представят нещата разни дребни чиновници, вратички има. ТИ трябва да бъдеш убедителна и настоятелна, настоявай за лични срещи с директорите, иди и в Шуламт по местоживеене. Статута на гост-ученик не ги задължава с нищо, просто се иска малко добра воля и малко разбиране, за да дадат шанс на детето да се докаже.

# 167
  • Мнения: 64
 Да си кажа и аз... за интеграционния клас.

Аз съм много доволна. Бях силно скептична и силно против, но от училищното настоятелство ми предложиха детенце да остане там за последният един месец на учебната година. Еми... не се е прибрал без домашна за този един месец и всеки ден имаха за научаване вкъщи между 50 и 100 непознати думи.
Накратко, за моето дете, което е свикнало с големи натоварвания при учене, беше труден месец. Сега за тази учебна година ще видим как ще да бъде. Надявам се пак да съм доволна.

П.П. Детето ми е на 13 години.

# 168
  • Мнения: 533
Аз отдавна не съм писала в темата,но влизам да се похваля,че от утре почвам Аусбилдунг и много ме е страх дали ще се справя. Praynig

# 169
  • На зелено
  • Мнения: 660
Чъки, честито! Simple Smile Това е прекрасна новина, какъв Аусбилдунг ще правиш ?
И за мен лятото беше прекрасно, много приятели, страхотно настроение и най-вече намерих Моята работа  Heart Eyes

# 170
  • Мнения: 533
Altenpflegerin е Аусбилдунгът,голям зор 2 години докато ме вземат,но накрая успях.

# 171
  • Мнения: 146
Здравейте отново. Виждам, че си говорите за училища. А моето дете е все още много далеч от тръгване на училище...
В момента се вълнувам от детска градина. Опитвам се да намеря държавна такава. Засега ходи на частна, но хич не сме доволни... Прекалено много деца се падат на една възпитателка, подозирам, че единствено ги обслужват, но не и да работят с децата в посока на социализиане, да ги учат да играят заедно и пр. Не виждам да има книжки в стаята им, само веднъж съм чула да им пускат музика... една сутрин на двора. Отделно, че им дават само постно ядене... Та трябва да готвя вкъщи отделно за детето с месо, отделно за нас, щото пък ние месо не ядем... Струва ми се че не проветряват добре стаята.. Въздухът е много тежък... Ох оплаках се.
Сега е в списък на чакащи за една държавна градина. Дано да я приемат скоро... Положението в държавната е съвсем различно, поне на пръв поглед... Имат огромна стая за спорт, казаха ми че пеят песнички, четат им книжки, на една възпитателка се падат по максимум 4-5 деца... Просторни хубави стаи... Изобщо мечта... и си мечтая..
Днес ще ходя до друга градина да видя и там каква е ситуацията.
Да попитам Hauptschule същото ли е като Realschule?
Извинявам се за дългия пост.
Ще изпратя и аз молба за присъединяване във ФБ групата, да се информирам за училища по-отрано...

# 172
  • Мнения: X
Погледнете и католически/евангелистки градини наоколо. Обикновено са доста добре уредени.

Не, Хаупт и Реал не са едно и също.

# 173
  • Мнения: 146
Да Сбъдваща, ще пробвам и там, ако до Коледа не я приемат в държавна...
Мерси за отговора  Simple Smile

# 174
  • Немция
  • Мнения: 6 950
Чъки, честит ти извоюван Аусбилдунг, успех, ще се справиш!
А защо беше зора да получиш мястото, би ли споделила, стига да не е лично?

Рованиеми, честито и на теб!

Пенумбра, дано да сте доволни от новата ДГ- сигурно става дума във вашия случай за държавна общинска ДГ! В нашата, католическа ДГ, има доста занимания с децата, пеят се песни в кръг(обикновено не се пуска музика, а им се пее), рисува се, моделира се, чете им се, имат занимания, свързани с природата, както и според сезоните(през пролетта сеят семенца от различни растения в саксии или на двора, през есента имат тема за картофите, за листата и прочие). Това разказано най-общо.
При нас са обикновено 2 учителки на 20-ина деца, често имат практикантки.
Постоянно се проветрява...Тоест в противовес на разказаното от теб.

# 175
  • Англия
  • Мнения: 1 015
Здравейте, бях питала и преди, но така и никой не писа-има ли мами в Мюнстер, ще се радвам да се запознаем. На есен се връщаме в Германия, имаме си вече жилище и работа, 9 годишен предишен опит с Германия , не се притеснявайте да ми пишете, няма да ви досаждам с битови въпроси  Laughing

# 176
  • Мнения: 533
Бибит,проблемът беше от Арбейтсамта.За да ми го финансират,ме пращаха на тестове по немски.Там явно не изкарах достатъчно точки по техните критерии  и ме пращаха на курсове по немски.Ама аз работех и Миниджоб и ми идваше доста трудно и на курсове и на работа, и с детето да ги съчетавам.Миналата година ме приеха в училището,но не можах да си намеря практиката,защото кандидатсвах в последният момент.И вече тази година стана,оправих се сама,без Арбайтсамта,финансирането няма да е от тях.

# 177
  • Мнения: 3 782
Погледнете и католически/евангелистки градини наоколо. Обикновено са доста добре уредени.

Не, Хаупт и Реал не са едно и също.
Аз от месец търся градина за моето дете. Вече сме в списъци и чакаме, но казват че може да стане и догодина.
Чета добри коментари за градините към църкви, може ли да ми кажете плаща ми се отделно данък към църквата когато детето учи в такава градина?
От банката сме получили писмо именно за този данък, но ние не сме вярващи. Поне не и по техните представи. Християни сме.

# 178
  • Мнения: X
 Християни са не само православните, но и католици и евангелисти/протестанти, както и всичките му там разнообразни секти, течения и алтернативни християнски култове. Това първо.

В католическите/евангелистките градини се плаща таксата и евентуално храна. Приемат деца с всякаква религия. Не са обвързани с плащане на църковен данък.

Вземете да уведомите банката си, че църковен данък няма да плащате, защото сте orthodox (православни).

# 179
  • Мнения: 3 782
Благодаря ви, Сбъдваща. Пропуснала съм да отбележа, че сме православни християни, да.
Значи мога да разширя кръга за търсенето на  градина.

Общи условия

Активация на акаунт