На море в Турция - тема 39

  • 129 681
  • 747
  •   1
Отговори
# 465
  • Мнения: 13
Ще попитам отново, дано се намери някой сведущ:
Става ли за плажуване Анталия около средата на октомври?
Предварително благодаря на отделилите време да прочетат и отговорят.   bouquet  bouquet  bouquet

# 466
  • Мнения: 5 138
Ще попитам отново, дано се намери някой сведущ:
Става ли за плажуване Анталия около средата на октомври?
Предварително благодаря на отделилите време да прочетат и отговорят.   bouquet  bouquet  bouquet
Божа работа , не съм била там, но от прочетеното в темите съм разбрала че понякога става , но понякога не зависи какво е времето есента , топла ли е или дъждовна и студена ,
никой не ти отговаря защото не може да се ангажира с прогноза.

# 467
  • Мнения: 4 130
аз искам да попитам нещо , понеже догодина мислим да ходим до анталия с автобус
тези които са ходили с организирана екскурзия, наистина ли е толкова малка разликата във времето до кушадасъ и до анталия
до кушадасъ тръгване 15.30 пристигане 8-9 сутринта
до анталия тръгване 14 пристигане 7-8 сутринта
чак не мога да повярвам, не се ли хваща час пик в истанбул
моля който е ходил с автобус до там да сподели
иначе съм набелязала ефталиите  Grinning

# 468
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Ще попитам отново, дано се намери някой сведущ:
Става ли за плажуване Анталия около средата на октомври?
Предварително благодаря на отделилите време да прочетат и отговорят.   bouquet  bouquet  bouquet
Както са ти писали - Божа работа. Всяка година времето е различно. Но ето тук можеш да видиш прогнозата за месец напред https://www.gismeteo.ru/catalog/turkey/1080/ Според мен този сайт дава много точна прогноза. Следя го и за времето тук в България.

# 469
  • ВАРНА
  • Мнения: 210
Аз съм пътувала два пъти от Варна до Анталия с автобус тръгнахме в 15.00 часа и около 09.00-10.00 бяхме в хотела,пътувала съм и до Кушадасъ и от там за Дидим.Тръгнахме в 15.00 часа от Варна-около 07.00 часа бяхме в Кушадасъ

# 470
  • Мнения: 136
аз искам да попитам нещо , понеже догодина мислим да ходим до анталия с автобус
тези които са ходили с организирана екскурзия, наистина ли е толкова малка разликата във времето до кушадасъ и до анталия
до кушадасъ тръгване 15.30 пристигане 8-9 сутринта
до анталия тръгване 14 пристигане 7-8 сутринта
чак не мога да повярвам, не се ли хваща час пик в истанбул
моля който е ходил с автобус до там да сподели
иначе съм набелязала ефталиите  Grinning
Вчера се върнахме от Ефталия Вилидж.
Относно времената за пътуване:
Казанлък - Ефталия Вилидж - тръгване в 12.00, пристигане в 07.00 (участвахме в най-голямото задръстване, което съм виждал на живо)
Ефталия Вилидж - Казанлък - тръгване в 18.00, пристигане в 10.00 (Истанбул го минахме от "чикиш" до "чикиш" точно за 26 минути).
Пътувахме с кола.
Подробен очерк за пътуването и мнението ми за хотела очаквайте утре или вдругиден, тъй като днес няма да успея да го оформя.

# 471
  • Мнения: 262
аз искам да попитам нещо , понеже догодина мислим да ходим до анталия с автобус
тези които са ходили с организирана екскурзия, наистина ли е толкова малка разликата във времето до кушадасъ и до анталия
до кушадасъ тръгване 15.30 пристигане 8-9 сутринта
до анталия тръгване 14 пристигане 7-8 сутринта
чак не мога да повярвам, не се ли хваща час пик в истанбул
моля който е ходил с автобус до там да сподели
иначе съм набелязала ефталиите  Grinning
Не е толкова страшно пътуването с автобус до Алания. Около 20 часа се пътува,като отчитам и гигантските задръствания в Истанбул. Ефталиите за парите които се плащат за тях, са си ок.

# 472
  • Мнения: 4 130
благодаря за успокоението   bouquet
то и до кушадасъ не е кой знае колко по-малко
20 часа от пловдив ли имате предвид  newsm78 или от софия
понеже не обичам къщички засега съм се спряла на ефталия марин
е да видим цените за новата година все пак  Grinning

# 473
  • Мнения: 20
Ще попитам отново, дано се намери някой сведущ:
Става ли за плажуване Анталия около средата на октомври?
Предварително благодаря на отделилите време да прочетат и отговорят.   bouquet  bouquet  bouquet
Както казват съфорумците-въпрос на късмет е Simple Smile Аз две години подред почивам около 10 октомври-в Мармарис и Бодрум.Времето беше прекрасно-температури през деня около 28-29 градуса,а вечер леко захладнява.За 7 дни в Мармарис преваля само веднъж за час,но по-късно нямаше и помен от дъжда.В Бодрум миналата година почти и облаче не видях Simple Smile Така че дано е хубаво времето.Аз също проверявам руският сайт gismeteo- има прогноза за месец напред.Успех! Wink

# 474
  • Мнения: 1
Преди два дни се завърнахме от почивка в хотел "Halic Park 5*", в Айвалък.  Пътувахме с "Партнер травел" не за първи път.  Мнението ни за почивката:

Предложеното в хотела по никакъв начин не отговаря на категорията. Или по-точно - отговаря само хотелския блок /ако имаш късмета да не попаднеш в някоя от 50-те тавански стай на 4-тия етаж/ и обслужването в ресторанта. Менюто - ограничено в основните ястия. Пул-бара и снек бара  - добри, но предлаганото, освен пържените картофки - не задоволяват. Хигиената около басейна - под всякакво ниво. Всяка сутрин до 8,30 ч. се миеха шалтетата от птичи екстременти и оставаха така мокри. Дървения под, намиращ се под дърветата не се почисти нито веднъж за 7 дни. Плаж край морето - категорично това не е плаж. Дъното - тинесто/буквално/, водата - мътна, "пясък" около 1-2 метрова ивица....Водни спортове - никакви. Пространство за игри - няма. Аниматори - под всякакво ниво.

Неприятна изненада от и "Партнер травел". На отиване, с "лицензирания автобус" СА 65-49 ХС, бяхме като в сауна, с лошия климатик. Рекламираното  настаняване в автобуса по реда на записване - нищо подобно. В автобуса нямаше номера и всяко качване на пътуващи / от София, Пловдив и Хасково/, създаваше напрежение - кой, къде и т.н. Съпровождащият представител на "Партнер травел" /Чавдар/, така и не си направи труда нито веднъж да посочи номерата и да създаде ред в автобуса. Неясно защо рекламната голяма табела на предното стъкло на фирмата бе свалена още с тръгването. Такава нямаше и на връщане. При пристигане,  съпровождащият ни посочи входа на хотела и трябваше да се оправяме сами на рецепцията. Имаше хора, които бяха затруднени, защото не знаеха чужди езици и идваха за първи път. Нова изненада в деня на тръгване.  Беше уточнено, че трябва да сме готови и да чакаме автобуса в деня на тръгване между 18,30 и 19,00 часа. В 14,00 часа, когато бяхме на шезлонгите край басейна, се оказа че ни търсят за да отпътуваме и автобуса ни чака пред хотела доста време. Да...... по "нашенски".

И така: "Halic Park 5*" в Айвалък - не! Не отговаря за категорията. "Партнер травел" - неприятна изненада, за първи път от 4 пътувания с тях. Не знаем дали тази информация стига до управителя, защото анкетните карти така и не се събраха от Малинка /придружаваща връщането/, въпреки устното споделяне на проблемите.....

# 475
  • Мнения: 737
"Предложеното в хотела по никакъв начин не отговаря на категорията. "
Не зная как очаквате хотел с оценка 5.7 в букинг да "отговаря на категорията" ???

# 476
  • Мнения: 5 138
Тук едно огромно благодаря на служителката ......  на Ориент 99
и аз бях решила да карам наред турските курорти като започна от Айвалък
жената в прав текст си ми каза ,че не си заслужава кракът ми да стъпи там и с течение на време, отзиви и коментари разбирам, че е била права.

# 477
  • София
  • Мнения: 3 160
Този хотел отдавна не го рекламират като 5*, а 4+*.

# 478
  • Мнения: 138
Завърнахме се и ние от Гранд Ефе Йоздере


Сега планирам снледващото
Palm Wings или Pine Bay ?

Защо пак в Кушадасъ? С малкия ми опит за две години :Pine Bay Кушадасъ и Majesty Tuana Club Фетие определено ще ти препоръчам да смените курорта. И май по-на юг е доста по-интересно. Видяхме Ефес, къщата на Дева Мария, Памуккале. Възхитена съм от красивите плажове Олудениз и Изтузу-Далян. Тази година сме в Белек. Догодина здраве и живот пак ще сменим дестинацията. За моя изненада Турция се оказа невероятно красива, да не говорим, че на всяка крачка могат да се видят интересни древни паметници.

# 479
  • Мнения: 5 138
Завърнахме се и ние от Гранд Ефе Йоздере


Сега планирам снледващото
Palm Wings или Pine Bay ?

Защо пак в Кушадасъ? С малкия ми опит за две години :Pine Bay Кушадасъ и Majesty Tuana Club Фетие определено ще ти препоръчам да смените курорта. И май по-на юг е доста по-интересно. Видяхме Ефес, къщата на Дева Мария, Памуккале. Възхитена съм от красивите плажове Олудениз и Изтузу-Далян. Тази година сме в Белек. Догодина здраве и живот пак ще сменим дестинацията. За моя изненада Турция се оказа невероятно красива, да не говорим, че на всяка крачка могат да се видят интересни древни паметници.
Ефес и Памуккале ги видях и аз
за на юг съм наясно ,че са красиви ,но ги карам подред да имам мерак и за следващата година
Йоздере, Кушадасъ, Дидим, Мармарис , Бодрум и като ги почна Анталийските наред Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт