На море в Турция - тема 39

  • 129 672
  • 747
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 408
Някой да знае кога идва ноември месец, че ми омръзна да чакам да излязат офертите за ранни записвания? Joy Като гледам този дъжд, няма как да не мечтая за слънчева Турция.
Някой ми беше казал или бях чела някъде, че офертите за ранни записвания, които излизат в периода януари-февруари, били по-ниски от тези, публикувани ноември-декември. Един вид ТА обират парите на нетърпеливите в началото, а после пускат "промоции" по ранните записвания и свалят цените.

Последна редакция: нд, 11 окт 2015, 10:36 от qq50

# 706
  • Мнения: 2 666
Изчакайте декември месец ...Но дано обстановката догодина е спокойна ,защото ...

# 707
  • Мнения: 582
 Здравейте,

нашата почивка в Турция приключи (за съжаление) и искам да споделя основни впечатления тук с вас.

 Пътувахме с Ориент 99 за Бодрум. От туроператора съм доволна, нямам забележки. Всичко мина гладко по време на пътя.
 Отседнахме в Vogue Hotel Bodrum. За хотела просто не знам дали мога да кажа нещо отрицателно - великолепен хотел, огромна територия, много зеленина, наличие на всякакви съоражения за забава, разкошна голяма стая с хубава тераса и гледка към морето, голяма баня разделена на помещение с душ, помещение с вана, тоалетна. Изобщо целият хотел е направен с много стил.
 Хигиената беше много на ниво. Както в стаята ни, така и навсякъде в хотела /ухаеше чудесно навсякъде/.
 Храната - вкусна, разнообразна, прясна. Имаше достатъчно месо от различни видове, риба, морски деликатеси, чудесни десерти.
 За анимацията - на нас ни беше забавно. Имаше гостуващи групи, имаше игри, танци. Хубаво беше.
 Минуси: Колкото и да ми е неприятно да го кажа минусът е свързан с наличието на огромно българско присъствие в този период. На какви точно сцени се нагледахме ще пропусна да разкажа, но явно на персонала му дойде малко в повече в един момент. Това си пролича леко в обслужването, но като цяло не беше болка за умиране в предвид обстоятелствата.

 Та на кратко...препоръчвам с две ръце. Ако някой има въпроси, мога да отговоря. Това е, което се сещам за сега.

# 708
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Ние рано сутринта се прибрахме от Мармарис. Почивахме в Клуб Тюрбан. Много е писано за него, но тези дни и аз ще понапиша малко и ще сложа снимков материал.
Като споменахте българи, не знам какво става тази година, но имах чувството, че съм в България. В цял Мармарис се чуваше само българска реч. В хотела бяхме 60% българи. След нас стовариха два автобуса роми /сами се били похвалили как една партия им е платила масрафа предизборно/. Не са създавали проблеми, но през цялото време бяхме нащрек за вещите си. Естествено българите се проявиха подобаващо. Както беше писано по-назад нападаха храната като стадо бизони, обираха цялата баклава още първите минути при отварянето на ресторанта и остатъка си го прибираха /така де, що да дават пари за баклава/. На едната маса бяха 11 човека и бяха замъкннали 6 препълнени чинии с баклава. Едните пък като пълни селяни бяха си взели цяла торта на масата, от която изядоха само 3 парчета  ooooh!

П.П. Моля ви да не разваляме добрия тон на темата. Това е една от любимите ми теми и никак не ми е хубаво като се започнат едни спорове.

# 709
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Боже,като ви чета лошо ми става,60 % българи и вместо да е по-прекрасна почивката и да се радвам,че чувам българска реч,ще трябва да навеждам глава от срам,дано никога не ми се случи Praynig

# 710
  • Мнения: 236
Ако са 60% българи, си става направо като в Гърция. Преди години имахме едно такова преживяване на Тасос, влизаме в хотелчето и се оказва, че има единствено и само българи, слава богу , че се оказаха изключително възпитани и интелигентни хора. Но не съм фен на почивка в чужбина, на която все едно си в Китен примерно.

# 711
  • Мнения: 110
Здравейте . Днес се завърнахме от така дълго чаканата почивка . Летяхме на 4.10 от Варна , резервирахме чрез Astral holiday - за пореден път . За полета няма какво да коментирам - чартър , излетя на време , кацна на време , всичко по план . Хотелът който избрахме бе "Spice And Spa " Belek .  Посрещнаха ни , настанихме се - стаите хубави , големи , мини бар , баня - с вана , климатик ( който по-скоро беше вентилатор и въртеше топлия въздух , при което вечер се спеше много трудно ) . Стаите се почистваха всеки ден , всеки ден се сменяха кърпи , а на 2 дни и спалното бельо . Басейна - с доста големи размери , чист , спокоен , не пренаселен ( поради големия му мащаб ) , шезлонгите - стари , без тези меки възглавници , за да ти е по приятно , направо хавлията върху шезлонга.Чадър и масичка имаше по 1 брой на 4 шезлонга , което е малко неуместно . Анимация - пълна НУЛА ! На басейна един ден нямаше водна гимнастика , или нещо подобно , имаше някакви игри от типа на - трябва фризбито да мине през отвора , или да хвърлиш малка топка в подвижен кош , пълна пародия . На амфитеатъра от 7 дни имаше само 3 дни с програма , там ставаше . Бара на басейна - единственият външен бар който работи вечер , от общо 2 . След вечеря ставаше пълна лудница - 2ма бармана , и 40 човека опашка , кошмар ! Аквапарка- за мен това са 4 пързалки за деца , за възрастни няма как да стане , аз тежа 50 кг. и струята им не успяваше да ме избута до долу , та се наложи и сама да си помагам.Иииии стигаме до най-големия кошмар РЕСТОРАНТА - пълен ужас , не може да се нарече ресторант , а по-скоро стол . Първия ден ядохме с десертни вилици , тъй като в целия ресторант нямаше чисти прибори . Храна - 7 дни една и съща - 1 вид пиле , 1 вид риба , пържени картофи , 1 вид телешко , 1 вид овнешко , разни зеленчуци и салати . Такъв глад в Турция никога не съм изкарвала . Всеки ден ядохме салати , пържени картофи , пиле и риба - едно и също 7 дни , 7 обеда , 7 вечери ... И така , надявам се да съм била изчерпателна , ако някой има въпроси нека пише . Въпреки всичко изкарахме невероятна почивка , заради слънчевото време - 30-32 градуса ! Simple Smile

# 712
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Есперанса,по принцип колкото си по-тежък,толкова е по-добре за скоростта по пързалките,а ти в случая си лекичка Peace

Относно мнението за Спайса,миналата година И.П. беше там и го хвалеше много този хотел,ти що така си възмутена Mr. Green

Искам да ти кажа,че аз го изтрих от избора си само,защото от цена за висок 5 звезден хотел изведнъж падна на цена за по-бюджетен 5 звезден,няма логика нали,освен ако свалят качеството на услугите и храната Peace

# 713
  • Мнения: 11
Прегледах темата, но никъде не открих отзиви за Анталия и по-конкретно за Сиде и още по-конкретно за хотелския комплекс Sueno Beach Side. Повечето мнения са за Егейското крайбрежие на Турция (Айвалък, Кушадасъ, Бодрум, Дидим и Мармарис. Това са предпочитани курорти за българите. Но има какво да се каже и за топ дестинациите в Анталия.  newsm10

# 714
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Прегледах темата, но никъде не открих отзиви за Анталия и по-конкретно за Сиде и още по-конкретно за хотелския комплекс Sueno Beach Side. Повечето мнения са за Егейското крайбрежие на Турция (Айвалък, Кушадасъ, Бодрум, Дидим и Мармарис. Това са предпочитани курорти за българите. Но има какво да се каже и за топ дестинациите в Анталия.  newsm10

За мен новия Суено е уникален,има и скорошни отзиви и снимки за него,нищо общо с другите от веригата,прочети мнения,разгледай го Peace

# 715
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
Дойде време и аз да разкажа за поредното си пътуване до Мармарис. Пътувахме с автобус с ТА Емералд. Пътуването трая 15 часа /толкова беше и миналата година/. На отиване автобусът беше много некомфортен, а седалките бяха поставени много нагъсто. Колената ни опираха в предните седалки. Минаването през границата при Малко Търново беше бързо както винаги. С ферибота също преминахме бързо.

Сега за хотелът. Само хубави неща мога да кажа за Клуб Тюрбан. Хотелът като концепция и качество се доближава до тези на Мармарис Палас, в който бяхме миналата година. Просто Клуб Тюрбан е една идея по-добър от Паласа.
Територията на хотела е прекрасна. Хотелът е достатъчно компактен за голямата си територия, която е чудесно озеленена и много добре поддържана. Хотелът се състои от основна сграда и вили.
http://prikachi.com/images/385/8403385s.jpg
http://prikachi.com/images/386/8403386C.jpg
http://prikachi.com/images/494/8403494m.jpg
http://prikachi.com/images/498/8403498c.jpg
http://prikachi.com/images/511/8403511j.jpg
На цялата територия на хотела има безплатен интернет. Във всяка стая има безплатен сейф.
Стаите – лично на мен стаята в Мармарис Палас ми хареса много повече. Стаята ни в Тюрбана беше в една от вилите и беше достатъчно голяма /спалня с нощни шкафчета, диван, тоалетка и масичка/, но за сметка на това банята беше миниатюрна. За що годе слабата си фигура трябваше да си гълтам корема, за да вляза в банята.  Беше дълга не повече от 1,50 и широка 1 метър. Общо взето ми направи впечатление, че по-големите стаи като нашата, бяха с малки бани, а по-малките стаи, в които имаше само спалня, нощни шкафчета и тоалетка бяха с по-големи бани с вана.
http://prikachi.com/images/383/8403383F.jpg
http://prikachi.com/images/384/8403384v.jpg
http://prikachi.com/images/387/8403387o.jpg

Храната – вкусна и сравнително разнообразна. Всяка вечер /с едно изключение/ имаше 2-3 вида баклава и кадаиф, както и най-различни други десерти. Три пъти имаше сьомга на скара, както и други видове риба /на скара и задушени със зеленчуци в сос, маринована/. Салати имаше също много и най-различни, както и гарнитури от печени тиквички и патладжан и задушени броколи.  На всички хранения предлагаха страхотно пиде. Закуската беше много разнообразна. Предлагаха от малките кръгли палачинки и катми. Винаги имаше баница, която също беше много вкусна, както и всякакви гевречета, закуски от бутер тесто,  омлети, сандвичи, компоти, сушени плодове и пр. Ресторантът беше много голям и винаги имаше места. Отвън местата бяха по-малко и често се заемаха, но вътре беше достатъчно просторно и комфортно. На обяд работеха основния ресторант и един до плажа. Срещу ресторанта на плажа имаше кафе /Limon cafe/, в което предлагаха всякакви сладкиши, закуски и сладолед.  Точно зад него беше леличката с гюзлеметата и айрана. Като цяло през цялото време имаше храна. Питиета също бяха на ниво. Алкохолът беше качествен. Правиха ни страхотни коктейли.

Контингент туристи – явно това лято българите заляхме турското море. В хотела българите преобладавахме, което често ме караше да се изчервявам от срам. Баклавата се разграбваше в първите 5 минути, като остатъка се отнясаше в стаите, сакън някой да не се набута да даде пари за баклава. Едни бяха отнесли цяла торта на масата си, като от нея изядоха само 3 парчета. За подобни просташки изцепки чух и от други мои познати, почиващи в други хотели и курорти.

Анимация – добра анимация. Следобед организираха плажен волейбол. Детския кът изглеждаше много добре. Всяка вечер към 21-21,30ч. организираха тематична вечер в амфитеатъра. След това забавленията продължаваха в дискотеката на плажа, където също всяка вечер имаше различни програми /кубинска вечер, ретро вечер, бяло парти/. Не мога да разкажа за анимацията през деня на басейна, защото се излежавахме на плажа.

Плаж и басейн – плажът беше на платформа и такъв с насипан едър пясък. Шезлонги имаше предостатъчно. Винаги имаше места. Водата в началото на октомври беше топла, приятна и чиста. На плажа има бар, от където може да се вземе всякакъв алкохол /бира, вино, безалкохолни и алкохолни коктейли, сокове, айран/. За безплатно ползване се предоставят водни колела, канута. Имаше два басейна – един голям и един в „тихата зона”, около която беше и вилата, в която ни настаниха. Имаше пързалки, но така и не стигнахме до там.

За самият Мармарис е писано доста. Невероятен курорт, в който никога няма да ми омръзне да се връщам. Посетихме музея в крепостта /8 турски лири вход/, който е хубаво да се посети.
Отидохме на разходка из Егейските острови. Използвахме услугите на Били от Yagna Tour /агенцията му се намира като се подмине търговския център Blue Port в посока от Ичмелер към центъра, повърви се 100 м. по-нагоре и агенцията е на отсрещния на търг.център тротоар на един ъгъл, има табела/. Разходката много ни хареса, макар че яхтата беше малко старичка и обяда не ми допадна. Екскурзията е много добра. Взеха ни от хотела в 9ч. и ни върнаха към 16,30ч. Спряха ни на няколко невероятно красиви места. Прилагам снимков материал:
http://prikachi.com/images/546/8403546Z.jpg
http://prikachi.com/images/542/8403542j.jpg

Посетихме и хамам /турска баня с маслен масаж/. Хареса ми много, направиха ни и снимки. Бях се притеснила, че от ексфолиацията може да ми падне тена, но нямаше нищо такова. Изтриването на тялото беше нежно и неагресивно, но все пак препоръчвам да се посети в началото на почивката, най-малко заради равномерност и дълготрайност на тена.
Времето 02.10-11.10 беше страхотно. Истинско лято – температурата 30 градуса, без нито едно облаче, много топло, водата в морето и басейните също с много приятна температура.
Съжалявам, отплеснах се, но още ме държи еуфорията.

# 716
  • Мнения: 11
Няма повече да ви предизвиквам. Преди две седмици се завърнахме от Sueno Beach Side. Нямам думи. Разбирате ли? Това е най-доброто място където сме почивали в Турция. Просто уникално. Перфектно. Платихме само по 921 лв. на човек, но това си беше просто "без пари", като се има предвид лукса, обслужването, хигиената, отношението на персонала и най-вече на идеалния плаж, който получихме за тази цена.
Не мога да кажа повече, затова ви предлагам да видите това: http://pitagorid.blog.bg/turizam/2015/10/06/pochivka-v-antaliia- … e-1-chast.1397289 и това: http://pitagorid.blog.bg/turizam/2015/10/11/antaliia-sueno-beach … a-2-chast.1398681 и това: http://pitagorid.snimka.bg/flowers/ekzotika-v-side-antaliya.882471.36140560 и всички други мои постинги в http://pitagorid.blog.bg/посветени на почивките ни в Турция - И НЕ САМО!!

# 717
  • Мнения: 110
Есперанса,по принцип колкото си по-тежък,толкова е по-добре за скоростта по пързалките,а ти в случая си лекичка Peace

Относно мнението за Спайса,миналата година И.П. беше там и го хвалеше много този хотел,ти що така си възмутена Mr. Green

Искам да ти кажа,че аз го изтрих от избора си само,защото от цена за висок 5 звезден хотел изведнъж падна на цена за по-бюджетен 5 звезден,няма логика нали,освен ако свалят качеството на услугите и храната Peace


Има и други неща за които не съм писала - на басейна се предлагат единствено гофрети и сладолед . Гофретите са поставят в купа и са целите накацани от мухи , отказах се от тях . Така нареченото гюзлеме - по същия начин , купите в които са каймата , кашкавала и т.н и т.н в мухи - хигиената там беше под всякаква критика . Първия ден нямаше чисти хавлии за плаж , наложи се да чакаме 40 мин. , след което още 20 , и накрая след скандал ми дадоха хавлии от Спа центъра . Не ми хареса не само на мен , а и на другите с които бяхме . Факт е , че рехабилитатора в хотела е българин от Пазарджик , и той  ни каза , че за цяло лято е имало не повече от 60 човека в хотела . Мога още многоо да пиша , но няма смисъл - този хотел отпада от списъка ми за следваща почивка !

# 718
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Цитат
Времето 02.10-11.10 беше страхотно. Истинско лято – температурата 30 градуса, без нито едно облаче, много топло, водата в морето и басейните също с много приятна температура.


Не се притеснявайте от октомврийска почивка,повечето пъти времето е прекрасно Peace

# 719
  • Мнения: 11
Който има въпроси към мен относно Хотелския комплекс Sueno Beach Side, ще отговоря с удоволствие, защото за този комплекс може да се говори много. За мен няма аналог в курортите по Егейското крайбрежие на Турция. Това е Топ дестинация, от така наречените "затворени" петзвездни комплекси в областта Анталия. Има десетки подобни такива комплекси там, но този е характерен с перфектния си плаж, който мога да сравня само с нашите плажове Слънчев бряг, Златни пясъци и Несебър. Но има едно голямо НО. Тук плажа е идеално чист и се поддържа чист ежечастно, дори ежеминутно. Пясъчно дъно от фин златист пясък. Няма никакви камъчета. Няма никакви миди и мидички. Няма никакви водорасли, Няма никакви медузи. Няма никакви чайки. Няма комари и мухи. Водата е тюркоазено чиста и много солена.
Комплекса има 8 ресторанта, 17 бара, 7 басейна и огромно изкуствено езеро с площ 2800 кв.м, с островчета, мостчета, джакузита и какво ли не още. В баровете се предлага и марков алкохол (уиски, водка, джин, ром, вина, вермути, узо, ликьори и какво ли не още) при това безплатно (влиза в цената) и още и още.

Общи условия

Активация на акаунт