Машинка за вакумиране

  • 27 265
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 748
Пускам темата ,като се надявам на мнения за машинки за вакумиране.От много отдавна ми се иска да си купя такава,но все не се решавам.Със сигурност съхранението на храната ,като срок на годност и вкусови качества ще е много по добро.Интересува ме също и консуматива на самата машинка,защото да не ми излезне златно вакумирането.Четох мнение в нета от 2007г ,че може да се вакумира и с обикновенни пликчета,което ще е идеалният вариант.Но няма много мнения в нета относно модели и консумативи.
Ще ми се да вакумирам печени чушки,луканки,месо,печени патладжани и  много други продукти, които със сигурност ще си запазят вкуса и качеството ,отделно се увеличава срока на годност.

# 1
  • Мнения: 178
Здравейте! АЗ ползувам такава машинка много отдавна може би една от първите като ги пуснаха на пазара.Много съм доволна-много чисто и бърза става.Не знам дали може с обикновени пликчета но те трябва да не пускат въздух.

# 2
  • Мнения: 748
kasi7 каква ти е машинката?Има в момента около 100лв и такива от 500лв и много се чудя.А консуматива скъпо ли ти излиза?

# 3
  • Мнения: 51
Здравейте,

Аз ползвам Caso VC100 и съм предоволен.
Да, и със обикновенни пликчета може, но си иска малко опит.







  bouquet

# 4
  • Мнения: 748
Ердинч незнам дали можеш да си представиш колко много ми помогна....Благодаря Hug
Цената също ме устройва Simple SmileСамо сега трябва да видя от къде да си набавя консуматив.Виждам ,че си в Анкара ,та сигурно там си има избор на консумативи.
А верно ли е ,че не може да извади хубаво целият въздух?

И консумативи намерих Mr. Green

Последна редакция: ср, 19 авг 2015, 12:20 от skela

# 5
  • Стара Загора
  • Мнения: 69
Здравейте,
видях темата и се сетих, че в последния каталог на Лодл видях машинка за вакуумиране на промоционална цена от 65.00лв.

ето я и нея:


Аз също се чудя дали е разумна покупка, защото ми се струват скъпи консумативите. Другото, което ме притеснява е от къде ще се купува това фолио, защото никъде не съм виждал такова (всъщност не знам дали е по различно от стреч фолиото). Дано съм бил полезен! Simple Smile

# 6
  • Мнения: 748
sparkyy и аз я гледах тази в Лидл,знам ли newsm78Но все повече мнения чета ,че тези за домашна употреба не изкарват целия въздух,и ако е така просто се обезмисля вакумирането.Е то остава някакъв процент който така или иначе остава ,но да не е много имам предвид.

# 7
  • Мнения: 51
sparkyy ,че тези за домашна употреба не изкарват целия въздух,и ако е така просто се обезмисля вакумирането.Е то остава някакъв процент който така или иначе остава ,но да не е много имам предвид.

моята е със вакум мощност около 90%(засмуквателната мощност на помпата ми е 0,8 bar / -900 mBar), мисля че е достатъчно, със домашните 100% вакум е недостижимо, това мисля че важи и за професионалните машини.

  bouquet








Последна редакция: нд, 23 авг 2015, 20:22 от Ердинч

# 8
  • Мнения: 4 447
Понеже тихичко следя темата да споделя, че сега в Метро има тази машинка:
http://catalogues.metro-group.com/metro-blghariia/nekhranitelni- … a-19-1/page/10-11
Като на Ердинч е, но тази пише, че е VC10.
Почти съм се навила да си я купя, но наистина с какви пличкета по-евтин вариант замествате?
Трябва да са по-плътни, не тези дето купувам обикновено у дома, леко целофанени и доста тънки  (в пакети по 50-100).

# 9
  • Мнения: 51
за последно си вакумирах домашната тархана в 2х750г и една в 1500г, в нормални условия е годна най-много до 1 година, а когато е вакуумирана требе да е годна най малко до 3-4 години и може би прясна както в деня на опаковането  newsm78  ако сме живи и здрави до тогава ша видим  #Crazy



за вакуумирането с обикновени или не прдназначени за машината ви гладки пликчета има доста клип-чета в ютуб, възползвайте се.

например

# 10
  • София
  • Мнения: 320
Вакумирано печено пилешко месо колко време може да издържи без хладилник на хладно време без да се развали?

Последна редакция: нд, 08 ное 2015, 18:11 от Stelitka

# 11
  • Мнения: 178
Извинявам се за късния отговор но имах проблеми .Както казах моята е от първите беше рекламно на пазара и я купихме за 35лв.Не съм  пробвала с обикновени пликчета а тези които са за нея ги има в Метро. Няма даже лист с упътването за ползване но когато я взехме на място обясниха как се ползва.

Общи условия

Активация на акаунт