Трябва ли паспорт за 16г. в Македония ?

  • 2 505
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5
Здравейте ! Тази година решихме да отидем до Охридското езеро и Гърция ! Детето ни е на 16 години (ще сме и двамата родители ),трябва ли му задграничен паспорт или може да пътува с лична карта до там ?

# 1
  • София
  • Мнения: 35 113
То и на вас ви трябват за Македония Rolling Eyes

# 2
  • Мнения: 14 418
Да, необходими са паспорти за цялото семейство.

# 3
  • Луната
  • Мнения: 3 211
Преди две години ходих до Македония само с лична карта  Peace

Цитат
ДОКУМЕНТИ ЗА ПЪТУВАНЕ И ВИЗОВ РЕЖИМ
От 1 януари 2007 г. всички български граждани могат да влизат и пребивават на територията на Република Македония без визи за срок до 90 (деветдесет) дни в рамките на 6 (месеца), считано от датата на първото влизане. Влизането на територията на страната се извършва с български задграничен паспорт, валиден поне шест месеца след края на планирания престой на лицето в Република Македония или с валидна лична карта.

Взето от тук

# 4
  • Мнения: 388
Няма да ви трябват паспорти, щом имате лични карти  Peace. Това го казвам от личен опит - миналата година пътувахме до там. За мен и мъжа ми ни искаха само личните карти. За детето трябваше паспорт, но то е на 2 год и няма как. Вашето е голямо и щом има ЛК няма да е проблем. Ще ви искат обаче зелена карта за колата (ако пътувате с лична кола). Обърнете внимание дали имате такава и дали покрива пътуване до Македония.

# 5
  • Мнения: 190
За детето само,щом е под 18 .Възрастните само с лична карта.

# 6
  • Мнения: 5
Благодаря ви за отговорите ! Май ще трябва да му изкараме паспорт за по- сигурно !!! newsm10

# 7
  • Мнения: 5
А европейска здравноосигурителна карта задължителна ли е за Гърция ?

# 8
  • Мнения: 5
А европейска здравноосигурителна карта задължителна ли е за Гърция ?
Май няма да имам  достатъчно време да ги изкарам ,щом стават за 15 дни ?

Общи условия

Активация на акаунт