Румъния

  • 1 885
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 331
Здравейте! Колебая се дали да отида на екскурзия до Румъния. Като оферта е супер, но не знам заслужава ли си. Моля тези, които се посещавали Карпатите да споделят. Градовете, които ще посетим са Букурещ, Бран, Брашов и Синая.

# 1
  • Мнения: 911
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=732077.0;topicrefid=19 - Румъния
Заслужава си и след това ще ти се ходи пак. В темата за Румъния не съм писала.

# 2
  • Мнения: 3 331
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=732077.0;topicrefid=19 - Румъния
Заслужава си и след това ще ти се ходи пак. В темата за Румъния не съм писала.
Благодаря!

# 3
  • Мнения: 12
Преди 2 години,дъщеря ми ме покани да отида с нея в Румъния.И аз,като вас, мислех,че не си струва,но не и отказах.
Останах много приятно изненадана от това което видяхме.Върнах се много доволна.
Не се двоумете-ще ви хареса.

# 4
  • Мнения: 206
Букурещ е хубав град с много красиви сгради и на мен ми хареса.В Бран единственото интерсно място е замъка на Дракула. Брашов също не впечатлява с нещо особено, но е приятно градче за разходка.В Синая това което трябва да се види е замъка Пелеш.За мен лично това е най -красивия замък в който съм била.Съжалявам че не си платихме за да можем да снимаме вътре.Ако не сте ходили тези места надявам се че ще Ви харесат

# 5
  • Мнения: 3 331
Букурещ е хубав град с много красиви сгради и на мен ми хареса.В Бран единственото интерсно място е замъка на Дракула. Брашов също не впечатлява с нещо особено, но е приятно градче за разходка.В Синая това което трябва да се види е замъка Пелеш.За мен лично това е най -красивия замък в който съм била.Съжалявам че не си платихме за да можем да снимаме вътре.Ако не сте ходили тези места надявам се че ще Ви харесат
Благодаря! Никога не съм била в Румъния.

# 6
  • Мнения: 24 467
Здравейте! Колебая се дали да отида на екскурзия до Румъния. Като оферта е супер, но не знам заслужава ли си. Моля тези, които се посещавали Карпатите да споделят. Градовете, които ще посетим са Букурещ, Бран, Брашов и Синая.

Въобще не се колебай!  Grinning

Ето впечатленията ми, написани в друг форум по този повод, които копнах и в този:

Скрит текст:
Изкарахме от 01.05 до 06.05, вкл. и сме супер доволни. Да не се заричам, ама май на организирана екскурзия няма да се записваме вече и ще си ги правим сами. Ходим си където, както и по колкото ни е кеф, пък сме и от хората, които обичат сами да си правят нещата.
Накратко по маршрута ни:
01.05- Букурещ- Двореца на Чаушеску /така си го знам аз/ и Природонаучния музей /изключително много го препоръчваме този музей, страхотен е и като разнообразие на експонатите, и като аранжировка, у нас такова нещо няма/.
02.05- Пелеш, Пелешор. Майкоу, к'ва опашка чакахме и за билети и за влизане- не си е работа, че и ни валя дъжд!  ooooh! И се изпреварваха разни хора. Та да кажа- там отивате с първите, с отварянето, да си нямате проблеми. Влязохме с английско говорящите, екскурзоводът беше голям сладур и хубаво обяснява. Обаче голямата тъпканица заради празниците имаше и положителен ефект. Не бяхме си платили за апарат /не го правете, платете си, да сте спокойни, ние забравихме с това няколко часово висене просто да попитаме и чак вътре ни запитаха за билети за апарата, ама вече ни беше късно/, но си отснимахме в навалицата. Малкият си направи поне 200 снимки само там. Изключително красив дворец.
03.05- Бран, Ръшнов и крепостта Ръшнов. До последната води едно много сладуранско тракторче. Брашов- Черната църква /вътре не дават да се снима/, църката св. Николай и старото кметство, което сега е музей. Качихме се и с телекабината над града- много е красиво. Но най- красива си е местността Пояна Брашов- страхотна гледка и зеленина.
04.05- почивахме, посетихме една пещера до Брашов и обиколихме отново града.
05.06- Букурещ отново, малкият се влюби в Музея на авиацията, откефи си по разни оръдия, въртя дула, сваля, вдига. Между другото много топло ни посрещнаха, като разбраха, че сме комшии. Първо ни помислиха за поляци. Като проумяха грешката си ни оставихме да си отволим и да си правим там каквото си щем. Синая- пробвахме лифта, но се оказа, че във вторник той работи от обяд, пък този ден имали и техническа ревизия, та не успяхме и посетихме само манастира.
06.06- Букурещ- Музей на селото. Те този ми допадна на мен много, но който иска да го посети да си отдели за спокойно разглеждане поне 4 часа.
.............
Доволни сме от всичко. Отношението навсякъде беше отлично, хората си говорят масово английски и можеш да се разбереш и по хотелите и по обектите без никакви проблеми. Пътищата са хубави /ама шофьорите- бързички  Wink/, чисто е и много, много красиво. Ще отидем пак. В Букурещ имаме набелязани още много неща, а искаме да посетим и делтата на р. Дунав.

# 7
  • Мнения: X
Здравейте. Ще ходим в Румъния през октомври, за три дни организирано. Ще тръгнем или на 2 ри октомври, или на 9ти( не сме решили още), но тъй като не сме били досега( Букурещ, Синая, Брашов), не знам какви дрехи да вземем за този период. Казват, че вечер ставало много студено, така ли е?

# 8
  • Мнения: 3 331
Здравейте. Ще ходим в Румъния през октомври, за три дни организирано. Ще тръгнем или на 2 ри октомври, или на 9ти( не сме решили още), но тъй като не сме били досега( Букурещ, Синая, Брашов), не знам какви дрехи да вземем за този период. Казват, че вечер ставало много студено, така ли е?


Ние сме от 01,10 по този маршрут. В планината си е студено - ще спим в Синая. И аз съм в чуденка за дрехите. Но ще следя синоптика за инфо.

Judy благодаря за информацията.

Общи условия

Активация на акаунт