Разочарование от почивка в Турция х-л Alish

  • 3 166
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 416
В тази тема съм решен да покажа и другото лице на толкова прехвалените почивки тип "All Inclusive"в Турция,става въпрос за х-л Алиш който се води 4+* Resort&Spa,но на повечето места е обявен като 4*.На нас този хотел ни беше препоръчан от туроператора Караджъ Турс с който има ме общи допирни точки в професионален план.Офертата я получихме веднага след търговско изложение за туризъм което се проведе средата-края на януари месец тази година в Интер Експо Центъра,като ако искахме да се възползваме от "супер" изгодното предложение трябваше да заплатим от първите заявки в който ползвахме 20% отстъпка(търговски трик който в последствие се оказа  )който трябваше да се извърши в началото на месец февруари в размер на 30%,а остана ли те 70% да речем около един месец преди заминаване което беше началото на месец септември.
До тук всичко Ок,избрахме въпросния хотел като пакетната цена за двама възрастни +1 дете до 11,99г. беше 1282лв.(само да вметна че към дата 05.09 цената за настаняване на човек за този пакет кът нашия струваше  100 тл. на ден или около 62лв. ,не знам за какво плащаме 8 месеца предварително!!!!,цената към август месец за х-л Гранд Белиш 5* е 720лв. на човек с транспорт срещу 610лв. при нас платени януари!!!) като това включваше всичко + транспорта със "совалков" транспорт(такъв смех нямаше само че да беше на чужд гръб,а не на твоя гъз  ),след около 1 месец получихме обажда не че до края на месец март трябва да направим и останалото плащане в размер на 70%,което ние стриктно спазихме и останахме да чакаме по инструкция на тур оператора деня,часа,мястото на заминаване,номер автобус и координати на водача и шофьора,който щяхме да получим края на месец август или най-късно първите дни на месец септември,все пак на 4.09. трябваше да тръгнем.Всичко беше Ок ,просто с нетърпение чакахме да заминем и да си изкараме една незабравима лятна почивка(такава се оказа със сигурност,но не от към хубавата страна),толкова хубави суперлативи сме слуша ли за хора,приятели,колеги който са се прибра ли от там и са си изкара ли супер.
Започна да идва сакралната дата на заминаване,ние нямахме търпение но нямахме и координатите който ни бяха необходими за заминаването,затова аз предвидливо на 01.09 се обадих в агенцията да ги попитам за тях,но се оказа по техните думи че и те ги нямат все още чакат ги всеки момент ще ги получат и ще ми се обадят или ще ми ги пуснат на мейла посочен от мен.Зачаках с нетърпение ,до 02.09 след обяд около 4 часа при което пак се обадих и те отново ми заявиха че ги чакат :censored2 .Така координатите ги получих към 17.30 на 02.09 и започна приготовлението за заминаването.
Автобуса с който тръгнахме беше Неоплан сравнително запазен и удобен-широк,с добра вентилация и климатизация,което беше супер. Оказа се че това е така наречения "совалков" превоз-от няколко тур оператора се събират и ползват автобус на дадена фирма за транспорт до Турция,където той ни разкарва по хотелите,въпросната фирма беше Yubim или на БГ написано Юбим Тръгнах ме в 12.00 часа от автогара Сердика  .След около 1 час разбрахме че сме попаднали на много "добри и бързи" шофьорчета .В 17.10 часа бяхме на митницата Капитан Андреево,като до там ни изпревариха поне 4-5 автобуса,но аз поне бях спокоен защото не знаех как се минава тази митница,мислех че става бързо.Двете митници-българската и турската ги минахме за около 1 час и 20 минути,като е излишно да казвам още колко поне 4-5 автобуса ни изпревариха там на митниците(по едно време се бяха събра ли около 20-25 автобуса).Вече леко изнервени че сме мина ли около 300км. за има няма 6 часа и половина се натоварихме всички на рейса и зачакахме да потеглим към желаната дестинация,но уви след около 20 минути ни сервираха водача на групата и единия шофьор "благата"вест че имаме проблем и не можем да потеглим-не допускат автобуса защото влиза за първи път с тази страна и няма нужния сертификат D3,като ни обявиха че трябва да чакаме около 1 час да може да ни се издаде този документ(тук аз питам таз "транспорта" фирма Юбим-или може би са краставичари не го ли знаеха това и защо не са направи ли едно фиктивно влизане и излизане на автобуса в Турция и да не се карат 50 човека от който имаше 4 малки деца да чакат по границата).Така с нужния ни документ в 20.10 часа потеглихме от Турската граница посока Кушадъс и Дидим с все така"бързото" темпо с което тръгнахме(тук е излишно да казвам че наши познати който тръгнаха в 16.00 часа от София в 19.30 ни изпревариха на границата  ).Пътуването го приключихме благополучно сутринта в 09.00 часа за скромните 21.00 часа (добре че бяхме едни от първите който ни оставиха като хотел и дестинация,имаше хора за Дидим който казаха че са ги остави ли след още 4 часа път  ).
След като бяхме пътували толкова,но вече заредени позитивно че сме стигна ли и започва хубавата част влязохме в хотела с надеждата че там ни чака човек който да ни посрещне и помогне с настаняването и ориентацията на хотела-плаж и съответно екскурзиите.За съжаление нямаше такъв човек.Оправихме се и започнахме да се настаняваме,като имахме координатите на три лица за контакт,свързахме се с единия от рецепцията който ни заяви че по-рано от 13.30-14.00 часа няма да може да дойде че имал преди това други хотели да обиколи(ние явно не сме хора и няма проблем да се оправим сами ).
Започнахме да се настаняваме по стайте,въпреки гледката която ни се показа на пръв поглед се надявахме че стайте са хубави-уви сбъркахме.Стайте бяха страшно захабени,като настилки и мебели,не изчистени-стоящо топки с прах/мъх и косми почти навсякъде в ъглите,кърпите разкъсани и захабени,като допира с тях наподобяваше шкурка(тук ще приложа няколко снимки на настилките-люспеш се паркет,мазни и мръсни мукетени настилки,захабен теракот и мивки в банята,не измити плочки/фуги)
 

 

   

   



След това дойде ред и на така наречения басейн,който имаше доста шезлонги като бройка да речем сигурно около 70-80бр.,а чедърите който бяха на разположение бяха да речем около 15бр.,като бяха под всякаква критика-разкъсани платна,целите в ръжда,захабени,много стари,явно от създаването на хотела  ,самите шезлонги бяха доста мръсни и разположени половината на плочките около басейна,а другата част на "тревна" площ която липсваше беше с изсъхнала трева която се ронеше и постоянно ти остава по краката и се качва на шезлонга да не говорим че тези частици от изсъхналата трева бяха на всякъде по плочките и се внасяха в целия басейн.Да не говорим че сутрин всичко се забърсваше с един парцал,първо шезлонгите от влагата от нощта ,след туй масичките между тях,след което пепелниците по масичките и накрая големите пепелници от страни до басейна,като накрая този парцал се измиваше къде?...............как къде в басейна

 

 

От тук решихме че ще се ползва само плажа на морето,който се оказа че няма никакъв като бар на който имаш някаква консумация,от хотела не даваха да се изнася нищо и затова бяхме принудени да си купуваме всичко за плажа,но здраве да е,важното поне там да е Ок. За съжаление и тук бяхме разочаровани.Целия плаж който стопанисваше хотела беше около 300-400кв.м. на който имаше 5 реда чадъри с по 5 бр. на ред,който не бяха забити като ред в права линия или пък височина и сянката на твоя чадър падаше пред чадъра който стой пред теб ,шезлонги имаше тук също бол повече от колкото са необходими и постоянно имаше по 3-4 на чадър който не бяха подредени а разхвърляни в някакъв пълен хаос,като въобще не се прибираха и подреждаха от никой и за да отидеш до водата трябваше да правиш няколко сложни виража и заобиколки,като в същото време трябва да внимаваш да не си отнесеш главата от някой чадър.За пясъка нямам думи-мръсен целия в клечки,фасове,камъни и капачки от шишета(на БГ черноморие не съм виждал такава смрад да не говорим че кошчетата бяха между хората-от снимките се вижда).

 

 

 

 




Това е мизерията пред самия плаж,да не говорим че пред хотела беше същото с тази разлика че там се изхвърляха и остатъците от кухнята и постоянно се носеше много"приятна"миризма на изгнило,развалено и пържено

   

Това е плажа на другия хотел до нас за сверка го давам !!!!!



Остана храната
Беше пълна трагедия,храната нямаше почти никакъв избор,винаги по 2-3 макс топли храни,4-5 вида салати свежи и останалото студени предястия и салати който се преработена храна от предния ден или да речем по предния ден,десертите трагедия-няма сладолед,няма техните прочути баклави.

Така мога само с ръка на сърцето да си кажа че поне атракцийте/екскурзийте който посетихме си заслужаваха и си изкарахме страхотно.

И настъпи момента на нашето заминаване,което трябваше да стане на 12.09 около 16.00 часа и до като си чакаме "совалковия" превоз решавам да разгледам книгата на рецепцията и се зачитам в няколко руски и английски отзива и си викам бе нещо сигурно аз бъркам за тези отзиви чакай да порова белкем намера некой българин да е писал нещо убаво за тоз 4+* хотел и о боже о чудо намирам и разбира се ви го показвам от миналата година 04.10.2014г. 




Вече прочел и това с нетърпение чакам автобуса и да се махаме от тоз кошмар колкото се може по-бързо,но всичко не свършва до тук,защото към 16.30 виждаме с какво ще пътуваме за БГ. С автобус повярвай те ми който тук в БГ не ползваме и за междуградски превоз камоли за международен-автобус марка Bova на нам си колко години,разтракан,тесен и безобразно бавен и шумен ето ви една снимчица



Така кошмара приключи след близо 20 часа на обратно,като половината хора едвам слязоха от автобуса,всички бяха все едно са висели на закачалки

Тук съм се опитал да дам оценки на няколко неща от 1-критично до 6-перфектно,като със сигурност ще се повторя,за което се извинявам

1.хотел-2-захабено оборудване, настилки-мокетите в целия хотел, ламината износен с липсващи части от него(на места можеше да се спънеш в него) в стаята, мебели-столовете бяха силно замърсени, шезлонги с чадъри на басейна повечето повредени-чадърите бяха разкъсани и като целия плат изгнил(може би бяха от създаването-след ремонта на хотела),посуда-чинии те захабени и не измити от предните хранения,чашите бяха в същото състояние,по тях стоеше червило и пръсти,затова се примирих ме и пиех ме постоянно в пластмасови чаши
2.Хигиена-1-никаква,ако не поискаш да ти сменят кърпите и чаршафите нищо не става,самите кърпи разкъсани с висящи конци и грапави(много стари и захабени,като шкурка бяха),стаята мръсна в ъглите пълно с топки от прах и косми, банята захабена и не измита в ъглите цялата в лига и мухал,мивката и душ кабината захабени от стар сапун и стоящи на пръски и черни/тъмни петна(за тези неща се оправдаха че били бързали и стаята не била почистена добре за да може да се настаним ние и да не чака ме  )Да не говорим че постоянно стояха във фоайето някакви празни чаши и чинии с храна изнесена от стайте,като след направена от нас забележка че тази храна стой повече от 12 часа и се разнася не добра миризма из целия коридор пак не се изчисти и си остана там,а стайте ни бяха точно срещу тази масичка отрупана с „мизерия” . За миризмата няма какво да напиша,миришеше уникално гадно из целия хотел,около баровете особено,да не говорим че до басейна имаше клетка с голямо куче което като нагрееше след обяд се размирисваше около целия басейн.С един парцал се забърсваха сутрин шезлонгите,масичките около тях накрая пепелниците около басейна и накрая този парцал се миеше къде?..... в басейна .
3.Храна-0 по-зле и от критична,имаше за целия престой 3 пъти риба,като вечер и на обяд имаше по 2 топли основни храни,който ако не се изяждаха се преработваха и се слагаха като салати за вечеря,всеки ден като свърши някаква храна се вадеше нещо старо като панирани хапки,пържени кюфтета или нещо от сорта което е било останало от предни хранения и се слагаше да се яде то.Нямаше почти никакъв избор на храна. Десертите-няколко вида тип пандишпанени реванета сиропирани,тортите бяха от врат-пандишпанен блат със сметана и грозде за украса и поне 4-5 десерта с грис халва нямаше нито сладолед нито техните баклави,плодовете който сервираха бяха само три вида-грозде,портокали(уникално кисели) и сливи(също като портокалите кисели),последите два дена по един път слагаха и някакви малки кисели ябълчици който почти никой не вземаше.90% от храната която се сервираше беше пържена(пържени картофи който се сервираха постоянно дори на закуска,пържен салам и кренвирши за закуска,пържени лучени кръгчета,пържени кюфтета тип”бургер”,пържени шницели тип „полуфабрикати”,пържени пилешки хапки тип „полуфабрикат”,пържени пилешки филенца,пържен син патладжан,пържени панирани тиквички......)-след 4-5 ден започнах ме да имаме стомашни оплаквания и да търсим аптеки.Салатите основно като изключим пресните който бяха около 2-3 вида и отделно се предлагаха краставици,домати и листа от два вида мъруля всичко останало което беше около 5-6 вида се правеха от преработена храна която е сервира на обяд,предна вечер или имаше случай и от по предния ден .
4.Плаж-2  поне имаше такъв,но на него нямаше никаква консумация,като някакъв бар където да си вземеш една студена вода или някаква друга напитка , като цяло имаше 5 реда с по 5 бр. чадъри на около 300-400 кв.м. който нито бяха подредени в някаква редица,нито като височина и сянката от единия падаше пред другия чадър,а шезлонгите бяха пълен хаос по 3-4 на чадър и разбъркани един на ляво друг на дясно трети на пред друг на зад,просто беше кошмар да отидеш до водата ,като се напълни "плажчето",а то беше пълно вече около 9,30-10,00 часа. За пясъка какво да кажа беше пълен с фасове,камъни,клечки и капачки от бира,въобще не се чистеше и постоянно се бодеше от някакви боклуци
5.Персонал-2-крайно не дружелюбни и постоянно правещи някакви гримаси,не говорещи никакъв друг език освен техния.
    - вашия представител никаква информация за него никакво посрещане от никой!!!!!!!! Той - Айхан дойде след като ние му се обадих ме по тел.от рецепцията(добре че имаше представител на руски тур оператор който се разбра на турски с тях), той каза че може да дойде чак след обяд, като дойде по-важното нещо бяха екскурзии те който предлага и възможността да ни вземе паричките.
6.Транспорта-2:
      -на отиване:хубав автобус,много слаби шофьори,караха едвам едвам,хора който тръгваха 2 часа след нас ни изпревариха на или преди самата граница, отделно задържаха автобуса на граница 3 часа,защото не бил минавал тази граница и нямал някакъв сертификат D3,това вашия „совалков” превозвач-фирма Юбим не го ли знаеха? целия кошмар приключи за 21 часа , при условие че имаше хора който са дошли за 17 часа максимум 18 часа
   -на прибиране: уникално излагане,бяха дошли да ни вземат с автобус който повярвай те ми между градовете тук в БГ не се използва ,не знам как този автобус се ползва за международни пътувания-стар и много тесен,почти никакви удобства и страшно разбит Sad ,на запитване от наша страна към нашия гид Жоро от Юбим само вдигаше съжалително рамене и казваше че и той е учуден,но това е нямало какво да се направи .

Който е успял да стигне до тук нека сам направи извода за какво иде реч,защото аз съм крайно разочарован първо от тур оператора Караджъ Турс,след това от партньора им със совалков превоз фирма Юбим/Yubim и накрая от хотела Алиш/Alish като почивка в Турция.

P.S. на тези вътрешните екскурзии се видяхме с доста българи,от делно с тези с който пътувахме споделиха мнения че хотели те 3* и 4* са пълна трагедия тази година и много не бяха доволни. Имаше хора който ходят за 3-4 че и повече пъти и казаха ,че това обслужване и база няма нищо общо като преди 1-2 години

Последна редакция: чт, 17 сеп 2015, 18:25 от mitko_dvd

# 1
  • София
  • Мнения: 11 472
Освен това, в букинг оценката на този хотел е сравнително ниска (6,7/10), наистина ли не сте погледнали?!
http://www.booking.com/hotel/tr/alish-resort.bg.html#tab-reviews

# 2
  • Мнения: 416
Освен това, в букинг оценката на този хотел е сравнително ниска (6,7/10), наистина ли не сте погледнали?!
http://www.booking.com/hotel/tr/alish-resort.bg.html#tab-reviews
така е не съм проверявал никъде все пак ми беше препоръчан хотел от тази агенция с която имаме работни взаимоотношения
честно да си кажа аз за тези сайтове за проверки за пръв път чувам  Embarassed

# 3
  • Варна
  • Мнения: 113
Да, истината е, че ако искате наистина да сте доволни от всичко, трябва да изберете 5 звезден хотел. 3 и 4ри звездните хотели в Турция не струват и определено не отговарят на звездите си, но пък и за цената, която сте заплатили, не мисля, че ще получите нещо кой знае колко по-добро тук в БГ...

# 4
  • Мнения: 36
При цена 1200лв,двама възрастни + дете и ранна резервация, трябваше в 5* хотел да резервирате.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 3 945
Да, истината е, че ако искате наистина да сте доволни от всичко, трябва да изберете 5 звезден хотел. 3 и 4ри звездните хотели в Турция не струват и определено не отговарят на звездите си, но пък и за цената, която сте заплатили, не мисля, че ще получите нещо кой знае колко по-добро тук в БГ...




Предлаганите хотели на турското море са над 8 000.
Между тях има стотици прекрасни и 3 и 4 и 5*.
За всички хотели има предостатъчни отзиви и на руски и английски , трябва да се чете.Има почивки за които четенето и избирането е продължило по повече от месец и честно казано досега не сме имали издънка дори и при много нискобюджетни почивки.

# 6
  • Мнения: 12
БРАВО МИТКО! МНОГО ДОБРЕ СИ ОПИСАЛ ПРЕМЕЖДИЯТА СИ.ПО ТОЗИ НАЧИН ЩЕ ПРЕДПАЗИШ МНОГО ХОРА ОТ ПОДОБНИ ГРЕШКИ.ПРЕДИ НЯКОЛКО ГОДИНИ И АЗ СЕ "ВЪРЗАХ" НА ОФЕРТА НА "КАРЪДЖА ТУРС"  ОТ ТОГАВА, ЧРЕЗ БУКИН И ДРУГИ САЙТОВЕ, ПРАВЯ ПРОУЧВАНЕ  РОВЯ,ОБРЪЩАМ ИНТЕРНЕТ С"ХАСТАРА" И ТОВА ГО ПРАВЯ 2-3 МЕСЕЦА /ЧЕ И ПО-ВЕЧЕ/.МНОГО ХУБАВА ИНФОРМАЦИЯ ИМА В БГ-МАМА  ПОЧИВКИ В ТУРЦИЯ.
И КАРАЙ САМ.НЕ СЕ ХВАЩАЙ С ФИРМИ И АГЕНЦИИ.ОТ БЪЛГАРИЯ СЕ ПРИДВИЖВАЙ С ТУРСКИ БУСОВЕ /МЕТРО/ ДО ИСТАНБУЛ И ОТ ТАМ ДО КОЙТО ИСКАШ КУРОРТ.ЛЕСНО ,УДОБНО ЧИСТО И СУПЕР ОБСЛУЖВАНЕ. НЕ БЕРИ ЯДОВЕ-ГЛЕДАЙ С ОПТИМИЗЪМ ЗА ДОГОДИНА!

# 7
  • Мнения: 2 668
Чета и ние тази година бяхме в подобен капан и казус с една туристическа фирма. Слава богу ,че хотела бе не кой знае какво но пък имаше 5 яденета да речеме на ден но сготвени като хората .
Така ,че преди да се хванеш с някоя фирма вземи и прочети кои са топ Фирмите за Турция .
Кой са в района на Кушадасъ , Дидим, Бодрум и Мармарис и кои софийски фирми са със силни позиции в района на Анталия. Тук всичко се пише ...Трябва да се чете ...Съжалявам за полупровалената ви почивка 

# 8
  • Мнения: 4 765
Задължително чета. Ние ходим на пакетни почивки с един доста известен западноевропейски туроператор и въпреки това винаги проверявам отзивите за избраните от мен хотели и като отивам да правя резервацията, обяснявам каква стая искам или не искам въз основа на споделеното по форумите.

Важното е, че сте се върнали живи и здрави. Дъщерята на една приятелка след почивка в Кушадасъ се върна с някакви странни бактерии, които вече цял месец влачи. Според педиатърката ги е хванала в хотелския басейн.

Общи условия

Активация на акаунт