Късна почивка в Испания с Астрал Холидейз

  • 1 581
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 65
Здравейте,
преди няколко дни се върнах от летуване в градчето Calella, намиращо се на около
50 минути път с кола от Barcelona. Пътуването ни до там бе със самолет на Bulgaria Air
до летището на Барселона, а след това с автобус до курорта.
Месец септември винаги се оказва "рисков месец" за подобни мероприятия, защото
макар времето да бе слънчево, морето бе бурно и от 7 дни престой там /една пълна седмица/,
в морето успяхме да влезем едва последните ни два дни от целия ни престой!
Цените в крайбрежните заведения не бяха по-високи от тези по-това време в Гърция,
тъй като предишните ми две почивки през лятото ми бяха на Халкидики !
Но как ще е от сега нататък там не се знае , след вдигането на ДДС-то им от 13 на 23%
и повишаването на местните им данъци и такси.
Тази тема е пиша защото трябва да предупредя пътуващите ни по тези места мои сънародници, че еднодневните екскурзии които правят българските туроператори / използуващи местен транспорт
и наши сънародници  екскурзоводи/ са с  цени равни на тези организирани от местните туроператорски
фирми. Така че на практика няма еднодневна екскурзия по евтина от 45-50 евро. Разликата е в това че нашите фирми си избират /баш по български/, дестинации само от които имат сметка и те задължават да ползуваш услугите им, без да те осведомяват че в случая имат реална конкуренция и като клиент имаш право на ИЗБОР !
Този злополучен факт го разбрах много късно, тъй като вече почивката ми бе свършила на практика !
Ставаше въпрос че за една елементарна следобедна екскурзия осъществена от тях до манастира
Монсерат с обиколка на Барселона за която заплатихме със съпругата ми общо около 100 евро, докато испанската туристическа компания TOURISTIC BUS на която ви предлагам да се запознаете с маршрутите и, ни предложи целодневна екскурзия до ANDORA на мен и съпругата ми за . . . 110 евро !
Коя екскурзия според вас е по-привлекателна и изгодна . . !?
Но трябва да предупредя туристите които биха желали да ползуват тази дестинация, задължително
да си носят МЕЖДУНАРОДНИТЕ ПАСПОРТИ за влизането в този град-държава, която не е член на ЕС.
Към темата ми съм публикувал списъка с дестинации и цените им, на тази испанска туристическа фирма
а и съм сигурен че  има и други такива опериращи в района на моето място за почивка, в близост до
град Барселона !
  София
25.09.2015 година                                                                             Валери.

Последна редакция: пт, 25 сеп 2015, 21:20 от Valeri Sidov

# 1
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Вие сериозно ли? Един търговец трябва да ви информира, че друг предлага същия продукт на по-добра цена или конкурентен продукт? Това е несериозно.

Допълнителните екскурзии се организират според интереса на клиентите към тях.

# 2
  • Мнения: 65
Ние българите поради ниския си жизнен стандарт досега се държахме като "удавници за сламка",
към групите и туристическите компании които ни организираха екскурзиите за чужбина /тук на
местна почва/  , защото бяхме свикнали да плащаме . . . ПРЕФЕРЕНЦИАЛНИ цени !?
Сега след влизането ни в ЕС съюз вече всичко се изравни и никой не го интересува, че в България
ти като учител взимаш заплата от 300 евро, а той в Испания като шофьор на камион в Чистотата,
лапа по 2500 . . .!?
Така че вече всичко се плаща на едно, няма българи, немци или хървати !?
От тук произтича и НАЦИОНАЛНАТА НИ ТРАГЕДИЯ . . .!!!

# 3
  • Beyond the Frontiers
  • Мнения: 4 737
Не виждам връзка с темата....


Разбирам, че сте намерили фирма с по-добри цени и предложения, които за вас са били по-интересни. Това няма общо с България, фактът, че сте българин, доходите ни или т.н.

Хубаво е, че имате информация от първа ръка, може да я споделите в темите за Испания/ Барселона, и така да помогнете на други, които планират почивка там.

Общи условия

Активация на акаунт