На море в Турция - тема 40

  • 92 084
  • 737
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 271
Благодаря за новата тема  bouquet.Очаквам хубави оферти за ранна резервация.

# 16
  • Мнения: 11 747
Записвам се да ви следя, мечтая си за Simena Sun club.

# 17
  • Мнения: 3 021
Благодарности за темата и хубави оферти за следващата година Sunglasses

# 18
  • Мнения: 1 377
Веднага се включвам и аз да споделя и ние как си починахме.
Предварително да кажа че ще наблегна на повече снимков материал, тъй като доста мнения видях вече за хотела в основната тема.

Почивахме в Дидим, хотел Палм Уингс и останахме като цяло доволни от условията. Казвам като цяло защото аз съм от типа хора с трън в гащите и да ме накараш мен да мързелувам .. ЙОК както казват турците.  Но стоически издържах да правя компания на силната половинка, на плажа / басейна с книжка в ръка.
На кратко за хотела: Чудесен хотел, който е чаровно разположен на самостоятелен залив сред голям парк. Стаите са предимно в бунгала, които са няколко типа – с 4 отделни стаи, 2 апартамента с по 2стаи и фамилни, които имат разкошен изглед към заливчето. Самото то не е голямо, но е достатъчно да побере гостите. До него има и дървено мостче, което също ползват за плаж. Освен морето .. има 3 басейна – Един голям с водна пързалка, до него е разположен детския който е много плитък и в началото на комплекса има по-мялък релакс басейн, далече на тишинка.
Ресторанта: Доста голям ресторант, на който терасата му е най-хубава, защото е над залива и разкрива чудесна панорама към Марината и града. Особено вечер е много красиво, когато и града светне. Кухнята е разнообразна, но има малко от турските специалитети. Готвят много постни ястия, а салатите са в изобилие. В петък е  турската вече и тогава наблягат и на малко по типични местни специалитети. До основния ресторант са и Алакарт сепаретата. Те се заявяват предишния ден, като имате право само на 1 алакарт по време на престоя. Кухните са: Средиземноморска, Италианска, Кебап, Китайска, като не съветвам да се резервира кебапа, защото е като турската вечер в петък.
Разбира се всяка вечер имаше някакво шоу в открития театър – направен е като гръцките антични театри и е точно до плажа. Има ги и редовните анимации, които лично мен малко ме дразнят – не ги разбирам чужденците –не могат да си направят сами кефа ако някой неим направи програма.
В общи линии това е за комплекса – добре поддържан особено зелените части, всеки ден се сменят чаршафи и се чисти.

За града – какво да правите..
В интерес на истината Дидим е доста голям град, но е оскъден от към забележителности ако търсите такива. Най-добре просто да се поразходите до крайбрежната Алтънкум пеш – на 15мин. е от хотела. Движи маршрутка номер 4, която ще ви отведе и до самия център на Дидим,където е Джамията, както и до пазара Мави шихир и храма на Аполон. Като се качите съответно казвате на водача Алтънкум (за плажа), Джами (за ценъра) Аполон, за храма или Мави шихир. Храмът на Аполон е с вход 10 турски лири. А пазарът Мави шихир няма нищо интересно освен няколко сергии за подправки. Моят съвет слезте по крайбрежната или вижте джамията заслужава си.
До яхтеното пристанище няма смисъл да се ходи,не пускат вътре освен ако не сте собственик на яхта.
От пристанището на Алтънкум има ежедневни разходки с корабчета с включен обяд, които са пълна мизерия ако питате мен и не си заслужават.
Така че просто е град за релакс и плаж. Сувенирни магазини бол така че избор на подаръци има.
Ами туй от мен сега малко снимки – сори че стана дълго.

Галерия Хотел:























Галерия Дидим




















Последна редакция: чт, 15 окт 2015, 16:17 от mamaSunshine

# 19
  • Варна
  • Мнения: 495
MamaSunshine,как ти се видя Турция след Андалусия ?
Отново те чета в другата тема ,че се подготвям за априлска Испания - по твоите маршрути.
Иначе от фотографите очакваме повече снимки и по-малко писане, както си и направила. Simple Smile

# 20
  • Мнения: 1 377
Ninoto честно да ти кажа Турция не е моята дестинация. Като фотограф ме впечатли само джамията, защото е майсторски направена, но останалото не толкова.
Аз обичам централна Европа, нейната класика, архитектура и маниери. Не мога да я сравнявам с Андалусия. Испания е изключение защото там много елегантно се преплитат стиловете от Европа и източния полъх - и в кухнята и в архитектурата .. навсякъде. Съчетанието обаче е много деликатно и чаровно.

Ако трябва да избирам между море на Турската ревиера или Андалусия.. ами няма да се замислям директно летя за Малага. Седмицата която изкарах там беше повече от великолепна -хем си починах, хем се разходих и видях.
Радвам се че мога да съм ти полезна със споделеното Simple Smile

# 21
  • Мнения: 518
Здравейте в ТЕМА 39 споменах за Йоздере и някой се интересуваше за хотел Палома Паша  Grinning
Аз както и в предната тема споменах че бях в 4 звезден хотел Гранд Ефе.От този хотел останах приятно изненадана защото отвън изглежда много стар,но стаите бяха реновирани и всичко беше
много чисто  Grinning .Йоздере е малко селище и няма нищо интересно само магазинчета по главната им улица.Та Палома Паша чувам само добри отзиви и хора който са минавали само от там и от снимки.
Всъщност те са два единия който беше до Гранд Ефе се казва Палома Клуб Султан(преди Йоздере)
а Палома Паше се намира някъде след Йоздере.
Бих качила снимки,но не ми е ясно точно как става.Ако може някой на лично да обясни

# 22
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
За Палома Паща имам отзив от 2014....прекрасен, но кратък престой Heart Eyes

# 23
  • Варна
  • Мнения: 495
Ninoto честно да ти кажа Турция не е моята дестинация. Като фотограф ме впечатли само джамията, защото е майсторски направена, но останалото не толкова.
Аз обичам централна Европа, нейната класика, архитектура и маниери. Не мога да я сравнявам с Андалусия. Испания е изключение защото там много елегантно се преплитат стиловете от Европа и източния полъх - и в кухнята и в архитектурата .. навсякъде. Съчетанието обаче е много деликатно и чаровно.

Ако трябва да избирам между море на Турската ревиера или Андалусия.. ами няма да се замислям директно летя за Малага. Седмицата която изкарах там беше повече от великолепна -хем си починах, хем се разходих и видях.
Радвам се че мога да съм ти полезна със споделеното Simple Smile



Благодаря за отговора !

# 24
  • Варна
  • Мнения: 10 558
Майче,благодаря за положения труд  bouquet

# 25
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Благодаря за темата! bouquet
Наистина, хората не се научиха да уважават труда на другия, преглеждайка първа страница, преди да задават въпроси. Close Във всички теми, които следя е това неуважение, не е само в тази. Confused

С нетърпение чакам и аз новите оферти. Децата и те все за следващото лято говорят. Wink

# 26
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Благодаря за темата! bouquet
Наистина, хората не се научиха да уважават труда на другия, преглеждайка първа страница, преди да задават въпроси. Close Във всички теми, които следя е това неуважение, не е само в тази. Confused

С нетърпение чакам и аз новите оферти. Децата и те все за следващото лято говорят. Wink

Ако това се отнася за моят въпрос се извинявам , въпреки че аз прочетох първа страница . 😊

# 27
  • Мнения: 164
Майче, благодаря за новата тема bouquet Благодаря за положеният труд в името на всички нас  bouquet

# 28
  • Русе
  • Мнения: 7 057
Благодаря за темата! bouquet
Наистина, хората не се научиха да уважават труда на другия, преглеждайка първа страница, преди да задават въпроси. Close Във всички теми, които следя е това неуважение, не е само в тази. Confused

С нетърпение чакам и аз новите оферти. Децата и те все за следващото лято говорят. Wink
Ако това се отнася за моят въпрос се извинявам , въпреки че аз прочетох първа страница . 
Не, ето за този
Здравейте проучвам хотелите в Мармарис.Неможах  да намеря много отзиви за хотелите.Снимките
които разгледах оставам с впечатление,за много малки хотели долепени един до друг или луксозни хотели далеч от плажната ивица.Харесах един който е близко до джамия  #Cussing out (пак по снимки)
На първа страница има информация за 22 хотела в Мармарис.

# 29
  • постоянно
  • Мнения: 7 123
Благодаря  viki _1974 😍

Общи условия

Активация на акаунт