Професионални серии за коса - тема 86

  • 60 871
  • 749
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 992
Благодаря за отговора, РуСа- мама bouquet
Съвсем изключих за енцо или май бях останала с впечатление, че там няма макадамия.
И аз го поръчах току-що направо голямото.
 Hug

# 706
  • Мнения: 3 698
Аз също Инициалист харесвам повече.
Мишел, да помагаме с поръчката ?!  Grinning

# 707
  • Мнения: 5 500
Аз също Инициалист харесвам повече.
Мишел, да помагаме с поръчката ?!  Grinning
Mr. Green хвърлила съм око на Кюнето-но Не тези зелените органик нещо си .... а другите.
Обаче сякаш няма отзиви-не си спомням да е коментирано  Rolling Eyes

# 708
  • Мнения: 3 413
Руса мама-ще го пуснат в енцо.Аз лятото взех на майка ми и дълго време си беше наличен  Hug
Термото на Тиги го дебна в Енцо вече трети месец  Tired вероятно тук няма да дочакам, а ще поръчам от арлен/рибка.

# 709
  • Мнения: 5 500
Руса мама-ще го пуснат в енцо.Аз лятото взех на майка ми и дълго време си беше наличен  Hug
Термото на Тиги го дебна в Енцо вече трети месец  Tired
Офф и нашта не е лесна  Hug И аз дебна Шу Уемура вече 3 месеца и няма и няма свястно намаление.

# 710
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 454
Момичета, какъв финиш ползвате след Детанглера?? А термозащита??

# 711
  • Мнения: 3 698
Аз пък искам шампоана с цинк и градински чай, на цената в ягодка, ама без да минава през митница  Crossing Arms Grinning .
Ани, аз след детанглъра ползвам бамбуковата термозащита на Алтерна, но само ако ще суша.

# 712
  • Мнения: 3 413
Руса мама-ще го пуснат в енцо.Аз лятото взех на майка ми и дълго време си беше наличен  Hug
Термото на Тиги го дебна в Енцо вече трети месец  Tired
Офф и нашта не е лесна  Hug И аз дебна Шу Уемура вече 3 месеца и няма и няма свястно намаление.
Термото винаги съм купувала от Енцо за 18-20лв и някак си, дори с намаление, в Арлен е по 30лв. Тцъ, нИ давам толкоз  Stop Mr. Green

# 713
  • София
  • Мнения: 160
Искам да ви разкажа за теста, на който реших да се подложа. Цял месец използвах само продукти на Pro Fiber.
След първоначалната процедура в салон продължих вкъщи с  препоръчаните от фризьорката продукти:
- червен шампоан за леко увредена коса Rectify - доста течен, следователно неикономичен, силно сладникав аромат. Добре се отразява на моите бързо омазняващи се корени, не ги утежнява допълнително, прави обилна пяна. Корените са въздушни. Дължините са леко сухи.

- зелена маска за увредена коса Restore - гъста и икономична, приятен аромат. В началото дължините бяха хидратирани, след половин месец се усещаха сухи и леко твърди. Моята коса е нормална към тънка, усеща се жилава през цялото време, липса на еластичност.

За целия период редувах два продукта без изплакване- серум за леко увредена коса Rectify - икономичен гел,  аромат като на шампоана. По-хидратиращя финиш от двата вида, но недостатъчно поне за моята коса, по-трудно нанасяне.
Серум за увредена коса Restore - двуфазен - гел+течност, като е по-скоро течна текстурата, лесно се разнася по косата. Усеща се плътност.

И двата финиша са икономични. Косата е много бляскава и пригладена (без фризита). Относно термозащитата не мога да взема отношение, защото каквото и да съм използвала до сега, когато реша да изправям с преса ( веднъж на около два месеца) на първото измиване след това се появяват експлозии на кортекса в самите краища на косата. Напомням, че краищата са доата тормозени през годините и имам израстващи руси кичури.

- универсални ампули Re-charge - много икономични. За дълга коса до кръста 2 ампули стигат за три доста обилни нанасяния. Опаковката не е практична, защото не може да се изтиска всичко до край. След ампулата косата е по-жива и скоклива.

Като цяло съм доволна от Pro Fiber,  но не бих я употребявала самостоятелно за толкова дълъг период. Усещам липсата на протеини и хидратация. Интересно, че когато косата е суха скърца - хващам самостоятелен косъм и стискайки го приплъзвам към корена и се чува ясно скърцане. Това не ми харесвособено - дали кутикулите не се затварят? При редуване с други продукти мисляя, че ще е по-добре  Peace

Сега смятам да направя едно силно хидратиращо измиване червена серия Тиджи, една терапия Милк шейк ( дали мога да я съчетая с шампоан Тиджи Дъмб Блонд, как мислите?), след което измиване с ДПШ и започвам натурални продукти детанглър и ш-н О райт със зелен чай за известно време.

Дано съм била полезна.  Hug

Последна редакция: сб, 31 окт 2015, 14:55 от Lexy_07

# 714
  • Мнения: X
Линда -Цъ-не е маслен Еликсира-по-скоро силиконест при мен.Не е лоша серия-просто не е това което очаквах.
Мишелче благодаря ти и на теб! Hug
Нещо бях залитнала по нея напоследък, заради големия ми успех с нутритермиците. Обаче все пак ще си заложа на Мароканките. Heart Eyes

# 715
  • Мнения: 3 413
Линде,на мен ще ми е интересно как ще ти се отразят 4-5 последователни миенета с Нутритермик маската. При мен косата се възстановяваше на 100%, и след това косата така се пренасищаше, че излизах от банята с мазни кичури.

# 716
  • Мнения: X
Ама, мамче, аз не ползвам нищо еднакво дори на две последователни миенета. Още като започнах да следя темите и четях старите съм запомнила от Аленка и Тузарка, пък и други момичета, че така правят. Crazy

# 717
  • Златна Добруджа
  • Мнения: 497
Здравейте, искам да си взема хидратиращ и протеинов шампоан, които да редувам. Много се рових назад в темите за отзиви и се спрях на тези: Керастас Нутритермик, Олео релакс и Керастас терапист. Косата ми е фина, но плътна, с малки цъфтежи. Искам да е подхранена и да загладя фризитата. Дали правилно съм се насочила?
От детанглъра с цитрус и нероли съм много доволна. Прекрасно заглажда и разплита косицата ми  Heart Eyes Все още не е пристигнал шампоанът с вечерна иглика. Искам да ги редувам с някои от горните шампоани.

# 718
  • Мнения: 3 413
Ама, мамче, аз не ползвам нищо еднакво дори на две последователни миенета. Още като започнах да следя темите и четях старите съм запомнила от Аленка и Тузарка, пък и други момичета, че така правят. Crazy
Което спиред мен е напълно грешно, но всеки си знае. Ако все пак устискаш и направиш номера, пиши за резултата  Hug

# 719
  • Мнения: X
А защо според теб е грешно? Интересно ми е. Peace
Иначе доколкото съм разбрала от четеното, професионалните продукти са доста силни, което се разбира и от това, че дори от първа употреба се вижда резултат. И при натрупване на поредни миенета може да се прекали с ефекта. Сама казваш че след няколко измивания поредни косата се пренасища, а пък аз точно това искам да избягвам-крайни състояния. С редуване ми се получава много добре, но искам да разбера и твоето мнение. Hug

Общи условия

Активация на акаунт