Отговори
  • Мнения: 984



Последният триместър иде вече и все по-тясно става на ЯНУАРСКОТО човече – Тема 9



Ние сме 73 бременни
Очакваме 23 момчета и 25 момичета






Зодия козирог



01.01.2016

02.01.2016

03.01.2016
lilini – 39 г., трето детенце  stork-boy
Pissankata – София, 34 г., второ детенце stork-girl

04.01.2016
Venie – Германия, второ детенце

05.01.2016
FrauSt – 32 г., второ детенце
Vesisf – София, 30 г., второ детенце  stork-girl

06.01.2016
kris_iv – Варна, 34 г., второ детенце  stork-boy

07.01.2016
bubeto81 – Пловдив, 33 г., второ детенце
~Magi_TM~ – Русе, 32 г., второ детенце  stork-girl
RoseAmber – София, 30 г., второ дете  stork-boy
christiana_ – Пловдив, 23 г., първо детенце  stork-boy

08.01.2016
petya_g_ – Пловдив, 23 г., първо детенце
ngngng – 29 г., първо детенце
Rady – Божурище, 39 г., трето детенце  stork-boy
tayra – София, Дружба 1, второ детенце  stork-boy

09.01.2016
Дидии – София, кв. Бенковски, 32 г., второ детенце

10.01.2016
keri_ – Бургас , 26 г., второ детенце stork-girl
NikoStorm – Варна, 27 г., второ детенце  stork-girl
mimmmi – Сливен, 34 г., второ детенце stork-girl

11.01.2016
eli101 – Бургас, 35 г., трето детенце
peti83 – Варна, първо детенце  stork-girl
bib88 – София, 27 г., първо детенце  stork-girl

12.01.2016
melody007 – Бургас, 36 г., второ детенце
giuli – София, 35 г., второ детенце  stork-boy

13.01.2016
Люлия – Варна, 36 г., трето детенце
zorabora – 41 г., второ детенце  stork-girl
emi777 – Бургас, първо детенце  stork-boy

14.01.2016
deedeetu – София (Изток), 31 г., първо детенце  stork-boy
Жaбa–Жaбурaнa – 23 г., първо детенце  stork-boy
TEREZA83 – София, 32 г., второ детенце  stork-girl

15.01.2016
monninka0409 – Варна, 21 г., първо детенце  stork-boy

16.01.2016
ive_li_na – София (Лозенец), 30 г., второ детенце
Red velvet – София, 32 г., първо детенце
Ssnej_0104 – Бургас, 28 г., първо детенце stork-girl
Happy days – София, 32 г., първо детенце
Hopee – Попово, 24 г., първо детенце

17.01.2016
Tulipe – София (Център), 29 г., първо детенце
Аделайн – Плевен, 29 г., трето детенце

18.01.2016
Moon Walk – Нови искър, 34 г., второ детенце
4erno kote – София, 30 г., второ детенце
angela_vesi – София/Ливърпул, 31 г., второ детенце
lepelissima – Пловдив, 38 г., второ детенце  stork-girl

19.01.2016
^Милена^ – Перник, 29 г., второ детенце
Sun_Rose – София, 27 г., първо детенце  stork-girl



Зодия водолей



20.01.2016
Джинджър – София (Младост), 31 г., първо детенце  stork-boy
mama_3y3a – Бургас (Меден рудник), 35 г., второ детенце  stork-girl
*Щастливка* – София (Люлин), 32 г., четвърто детенце  stork-girl
Katia_N – Варна, 34 г., трето детенце  stork-boy
Bordeaux – София, 31 г., първо детенце  stork-boy

21.01.2016
rainbowgirl – Бургас, 22 г., второ детенце stork-girl
steff_dji – Бургас, 40 г., второ детенце  stork-girl

22.01.2016
barbarilka – 30 г., второ детенце

23.01.2016
Пухита – 25 г., първо детенце  stork-girl
Svetlita – Пловдив, 35 г., второ детенце  stork-girl
yocheva@ – Плевен, 28 г., първо детенце  stork-boy

24.01.2016
Нения – София, 34 г., първо детенце  stork-boy
megi_kv – Варна, 30 г., второ детенце
jeweler – Асеновград, 32 г., първо детенце
Linka10 – САЩ, 32 г., второ детенце  stork-girl
geri789 – 32 г., второ детенце  stork-boy
Ivelina Ivanova_518974 – 30 г., първо детенце
Dessi_R – 29 г., първо детенце  stork-boy

25.01.2016
Denevay – София, второ детенце

26.01.2016
Frozy – 31 г., София, първо детенце

27.01.2016

28.01.2016
goldish – София, 27 г., първо детенце  stork-boy

29.01.2016
Jeny_D – Казанлък, 28 г., първо детенце  stork-boy

30.01.2016
Boryanska – София, 30 г., първо детенце  stork-boy
purpletka – Бургас, 30 г., първо детенце  stork-boy

31.01.2016
Plamito – София, 32 г., трето детенце  stork-girl
kembu – Пловдив, 35 г., трето детенце  stork-boy
Merilinn – София, 25 г., първо детенце
ЛОТИ – 32 г., първо детенце  stork-girl
Gerry84 – София, 31 г., първо детенце
Ellie_H – София, 22 г., първо детенце
el_86 – София, 29 г., първо детенце stork-girl
LittleSmile – 22 г., първо детенце  stork-girl







Полезни линкове




Празници през януари

Скрит текст:
ЯНУАРИ 01 Васильовден; Св. Василий Велики; Обрезание Господне
ЯНУАРИ 02 Св. преподобни Серафим Саровски Чудотворец; Св. Силвестър, папа Римски
ЯНУАРИ 03 Св. мъченик Гордий; Св. пророк Малахия
ЯНУАРИ 04 Св. преподобни Теокист; Св. преподобномъченик Онуфрий Габровски; Събор на Седемдесетте апостоли
ЯНУАРИ 05 Св. мъченици Теопемт, епископ Никомидийски и Теон; Св. преподобна Синклитикия; Св. преподобна Аполинария
ЯНУАРИ 06 Йордановден; Св. Богоявление на Господа Бога и Спасителя наш Исус Христос
ЯНУАРИ 07 Ивановден; Св. Йоан Кръстител
ЯНУАРИ 08 Св. преподобна Домника; Св. мъченици Юлиан и Василиса; Св. Григорий, епископ Български; Св. преподобни Георги Хозевит от остров Кипър и Емилиан Изповедник
ЯНУАРИ 09 Св. мъченик Полиевкт; Св. Евстратий Чудотворец
ЯНУАРИ 10 Св. Григорий Нисийски; Св. преподобни Дометиан; Св. преподобни Маркиан
ЯНУАРИ 11 Св. преподобни Теодосий Велики
ЯНУАРИ 12 Св. мъченица Татиана; Св. Сава, Сръбски архиепископ
ЯНУАРИ 13 Св. мъченици Ермил и Стратоник
ЯНУАРИ 14 Св. преподобни Отци избити в Синай и Раита в Египет; Св. Нина просветителка на Грузия
ЯНУАРИ 15 Св. преподобни Прохор Пшински; Св. преподобни Гавриил Лесновски; Св. преподобни Иоан Колибар; Св. преподобни Павел Тивейски
ЯНУАРИ 16 Св. свещеномъченик Дамаскин Габровски; Честни вериги на Св. апостол Петър; Св. преподобни Ромил Видински
ЯНУАРИ 17 Св. преподобни Антоний Велики; Антоновден
ЯНУАРИ 18 Атанасовден; Св. Атанасий; св. Кирил Александрийски; Св. Йоаким Търновски
ЯНУАРИ 19 Св. преподобни Макарий Египетски; Св. Марк Ефески
ЯНУАРИ 20 Св. преподобни Евтимий Велики; Св. Евтимий, патриарх Търновски
ЯНУАРИ 21 Св. преподобни Максим Изповедник; Св. мъченици Евгений, Канидий, Валериан и Акила; Св. мъченик Неофит от Витиния
ЯНУАРИ 22 Св. преподобномъченик Атанасий Перски; Св. апостол Тимотей; Св. свещеномъченик Петър Български; мъченик Сионий Български
ЯНУАРИ 23 Св. мъченик Агатангел; Св. свещеномъченик Климент Анкирски
ЯНУАРИ 24 Св. преподобна Ксения Римлянка
ЯНУАРИ 25 Св. Григорий Богослов (Назиански), архиепископ Цариградски
ЯНУАРИ 26 Св. преподобни Теодосий, игумен Студийски; Св. преподобни Ксенофонт, Мария и синовете им
ЯНУАРИ 27 Пренасяне мощите на Св. Йоан Златоуст
ЯНУАРИ 28 Св. преподобни Ефрем Сириец
ЯНУАРИ 29 Пренасяне мощите на Св. Игнатий Богоносец
ЯНУАРИ 30 Св. мъченик Димитрий Сливенски; Св. благоверен цар Петър Български; Св. свещеномъченик Иполит папа Римски; Свети Три Светители: св. Василий Велики, св. Григорий Богослов и св. Иоан Златоуст; Св. преподобни Сергий Къпински
ЯНУАРИ 31 Св. безсребърници и чудотворци Кир и Иоан




Предишни теми

Януари 2016 – Тема 1

Сега ми чуват сърчицето, а ЯНУАРИ ще ми чуят и гласчето - Тема 2

Ние не сме самички, ЯНУАРИ ще целуваме малки ръчички – Тема 3

На море или на планина, ЯНУАРЧЕ си расте на топлина – Тема 4

ЯНУАРСКА мама скоро ще разбере дали панделки ще връзва или сини  …  ще пере – Тема 5

Лятото си заминава вече и ние с трепет чакаме ЯНУАРСКОТО човече – Тема 6

Мина вече първата половина, с ЯНУАРЧЕ ще се запознаем тази зима - Тема 7

Есен хубава настана и ритници радват ЯНУАРСКА мама – Тема 8




За добавяне на информация на първа страница, пишете на лични на deedeetu



Последна редакция: ср, 11 ное 2015, 09:54 от deedeetu

# 1
  • Мнения: 342

LittleSmile с второто дете изпробвах този метод даже пусках радио с този звук и така поне спеше детето))

# 2
  • Мнения: 36
Добро утро,тумбачета !
Deedeetu, благодаря за всичко ,което правиш за Нас!

# 3
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Благодаря, deedeetu! bouquet
Да ни е честита новата тема и последния триместър! Simple Smile

# 4
  • Мнения: 5 112
deedeetu, благодаря за новата тема  Heart Eyes Да я напълним само с хубави новини и да си изкараме супер лек и приятен последен триместър  Hug

Добро утро, момичета! Я да ви питам - сега съм в последната седмица на шестия месец и започва да ме сърби тумбака. Не е силен сърбеж - лекичко е, но си го има. Мажа се само вечер и нямам стрии, дали да не почна да се мажа по повече пъти на ден, или да взема спрея на Палмърс дето е против стрии за успокояване на сърбеж  newsm78

LittleSmile, внимавай с увеличаването на дозата на магнезия, чувала съм от докторите, че ако се предозира води до сърцебиене и не е добре пак. До колкото разбрах на Магнерот-а максималната доза е 3 таблетки на ден.

# 5
  • Мнения: 94
Благодарности за темичката Hug

Люлия - явно наистина има ефект, но ми се стори странно колко близо и силно до ухото на бебето се издава този звук. Ако някой ми го направи на мен ще му бия два шамара Mr. Green Може би варианта с радиото (сешоар, прахосмукачка и тн) ми се струва по-удачен(не, че съм много компетентна  Rolling Eyes ). Четох, че тези шумове наподобявали звука, който бебето чува в утробата.

purpletka - пиех по едно на ден, сега ги направих сутрин и вечер по едно + 2х2 Но-шпа. Дано да няма проблем.  Станах като подвижна аптека, а така ми се искаше нищо да не пия.. smile3516

# 6
  • Мнения: 66
deedeetu, благодаря за новата тема  bouquet

За шумовете - от опит мога да потвърдя, че по-добро успокоително средство от сушоара няма   Peace

Последна редакция: вт, 20 окт 2015, 09:54 от kembu

# 7
  • Мнения: 79
Здравейте и от мен в новата тема  bouquet Благодарности на deedeetu за грижата  Hug

1. Като бебе аз съм се плашила много от вратите на старите Икаруси (това тсссссс, тсссссссссс при всяко отваряне и затваряне). Майка ми като го е забелязала и е започнала да го имитира, за да се кротна. Е, имало е голям ефект Simple Smile Но и на мен ми се стори, че много силно и близо до ушенцето го прави...Е, ще се пробваме и с тоя метод, ако се наложи Simple Smile Благодаря за линка  Peace

2. Мен коремът си ме понасърбява почти всеки ден, но и аз рядко се мажа  Tired Все се каня поне 1 на ден, ама ми е толкова неприятно...Засега нямам стрии (те моите 3-4 на корема се появиха след като родих... #Cussing out ), но ще започвам с редовното мазане, че забелязвам растеж на тумбака и...вече ще става по-сериозно положението Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 965
Благодаря за новата темааа  bouquet
И мен ме сърби корема, а го мажа всеки ден, вярно само вечер, но пък съм редовна - може и да започна и сутрин  Peace
Хубав ден, момичета

# 9
  • Мнения: 2 289
Благодаря за темата  Hug

Честит ни последен триместър. Малко започвам да се паникьосвам...

За този метод гледах преди време, ще се пробва при нужда.

# 10
  • София
  • Мнения: 1 641
Благодаря за темата!  bouquet
Аз както вчера бях супер, днес се чудя грип ли хващам или пак ще имам драми с венците.
От нощес започна да ме наболява цялата лява страна на лицето - като линия от челото до челюстта, а и венеца горе в ляво от външната страна е като изгорен, а със сигурност не съм се горила вчера с нищо.
Днес като излизах за работа така ме прободе слънцето в очите, че чак ме заболя главата и ми е едно апатично Sad
Сега си дъвча една дюла и се мъча да се мотивирам да поработя.

Не знам дали от какаовото масло или по принцип си е до ген, но за сега нито ме сърби кожата нито имам стрии, дано и така си остане де. Аз бях развила някаква непоносимост към кремове, лосиони и праховете за пране и до преди какаовото масло, много ме дразнеше кожата, та повече от две години след душ задължително се мажа цялата, не само корема. В момента крем ползвам само за ръцете, защото доста се мия и ми се изсушава кожата.

# 11
  • Мнения: 146
Здравейте Пупинки!  Simple Smile

И аз да благодаря на deedeetu, много полезни неща могат да се научат тук Simple Smile

Ние на 3ти януари чакаме нашата девойка, ама хайде да видим ще й се стой ли до тогава.. А що се отнася до името..нямаше много обсъждане и разногласия - Огняна ще бъде и това е.

Все още нищо не сме купували, само на списъци го караме за момента  Laughing И тук да попитам за мнения относно марката Dada Paradiso за количка, и ползването на кошарка весто дървено креватче, че пада голяма чуденка?  Thinking

Хубав и спокоен ден от мен!  bouquet

# 12
  • Мнения: 337
Пак с уникално заглавие  Joy мерси
Мажа се от самото начало, обринах се от какаово масло на  Palmers. Сега съм с бебешко олио и пак ме сърби понякога. Днес съм на преглед да видим колко е пораснал бебчо, дано всичко е ок. Ще ходя и на отворени врати на една бургаска болница. Хубав ден на всички!  Simple Smile

# 13
  • Мнения: 5 112
Аз и друг път съм казвала - имам си стрии по дупето и краката от тийнейджър от растеж на височина. Освен тях други нямам още, но от страх преди малко си намазах пак корема с Палмърсчето и сега не ме сърби. Не искам стрии на корема, много си обичах коремчето и като не бях бременна полагах такива грижи да е стегнато и лицеприятно. Но ако ми се появят стрии няма да драматизирам де, важното е бебчо да е добре и да сме живички и здравички всички. Много ме изненадвате като казвате, че са ви се появили вече стрии, защото винаги съм си мислила, че стават видими чак когато кожата се отпусне, т.е. когато родим  newsm78
LittleSmile, разбрах те за магнезия - аз направо почнах с едно хапче магнерот сутрин и едно вечер, което е средно положение като дозировка. Но шпа не пия, защото нямам контракции уж, а откакто пия магнезия и разни спазми поизчезнаха. Имах един бодеж горе в ляво до ребрата, който мислех че е нещо мускулно заради качването на тумбака нагоре - от магнезия поотшумява, все още има лек дискомфорт от време на време, но не чак бодежи. Абе вълшебен се оказва този магнезий  Peace
Frozy , звънкай на доктор с тези оплаквания, моля те. Може нищо да не е, но съм си патила от подобни оплаквания и не беше за подценяване. Стискам палци да е дреболия!  Hug

# 14
  • София
  • Мнения: 1 641
Аз не ползвам преработено какаово масло, а най-обикновено, твърдо, дори си няма марка - идва в черен непрозрачен плик.
Но пък някой, беше споменал, че какаовото масло може да е алерген.

Аз сега се сетих, че вчера вечерта се разходих малко вечерта и ми се смръзна дясната страна на главата - най-вече ухото та се замислих, че може би съм изстинала, защото венеца не дава за сега симптоми за торбички и прочее.
Пия липов чай с мед и ще видим до довечера как ще се чувствам.

Знам, че не е хубаво да се карат настинки на крак бременна, но то към момента е толкова първично, че не съм сигурна и АГ-то дали ще помогне с нещо (предния път, когато имах подобни симптоми ме прати директно на зъболекар, а и не й направи впечатление, че ми беше отекла бузата когато ме видя), отделно така и не ми даде телефон за спешни контакти, трябва да си запиша час за четвъртък примерно, защото приема вторник сутрин - днес мина вече и четвъртък следобеда...

Ще видя и венеца как ще се държи днес, защото и той не е кой знае колко зле за да даде яснота и на зъболекар дали му има нещо.

Общи условия

Активация на акаунт