ЛОНДОН - 8

  • 101 180
  • 737
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 18 542
Сега остава да купя билети за трансфера от и до летището. Пристигаме в 8.25 сутринта, а обратния полет ни е в 21.25 часа. Чудя се какви билети да резервирам. В 9.25 часа от Лутън и в 17.30 часа към летището дали са добре?
Аз бих си оставила малко повече от час за трансферите от летището до града, особено ако си с дете. Наложи ми се да тичам, за да не изпусна буса, защото Уиз закъсняха с излитането от София. Друг е въпросът, че буса закъсня, но ако беше дошъл навреме, за една бройка да го изпусна. Добре че нямаше хора на паспортната проверка и минах бързо.

# 226
  • Варна
  • Мнения: 3 359

Сребърна паричка, а някакъв разказ?
Хареса ли ви, детето забавлява ли се?

Май и аз не писах, но града ми харесваше с всеки изминал ден все повече.
Любима зона - Regent str. и наоколо.

Ето и моето разказче за Лондон. Както вече писах бяхме  аз и малката / на 9 г. / . Първият ден само пристигнахме в хотела , беше станало 19 ч. докато се придвижим от летището. На вторият ден към 9 ч. сутринта хванахме метрото и слязохме на Green Park , оттам през парка се запътихме към Бъкингамският дворец, който от страна на дъщерята беше удостоен с нула внимание. Оттам я замъкнах в St. James`s park и там вече беше голяма еуфория при вида на патките и лебедите , а като се появиха и катериците радостта беше пълна. Стояхме може би около час и половина. След това продължихме към Лондон ай , по пътя минахме през Horse Guards Parade и улучихме някаква смяна на конен патрул , при което спряхме да погледаме. Следваща спирка беше Окото и парламента отвън. Първоначално малката искаше да се качваме на колелото, но май височината я стресна и се отказа, и по-добре,че и аз нямах желание. Гледката към парламента и Биг Бен изобщо не и направи никакво впечатление. Така или иначе една от целите ни беше аквариума и влязохме там. Ей тук вече и хареса и доста време разглеждахме. На излизане влязохме в магазинчето на Шрек и след това в Макдоналдс да хапнем и пийнем по нещо. Беше вече може би около 2 следобед . Хванахме метрото и отидохме в Природонаучния музей . Там също много и хареса, спираше се при всяко животно и ме питаше това какво е , онова какво е, когато не го разпознаваше. В музея има и някаква възстановка на земетресение , заставаш на една платформа и тя имитира земетресение, там също и беше интересно. За съжаление галерията с динозаврите беше затворена и не можахме да ги видим. Обичайно в музеите има кафенета и тук не правеше изключение, пихме аз кафе, тя горещ шоколад и ядохме морковена торта, което в последствие се превърна в традиция всеки следобед. Стояхме почти докато затвори музея и след това се прибрахме с метрото в хотела. Вторият ден ни започна с возене на двуетажен червен автобус / за което ми беше проглушила ушите още в България / , слязохме на Оксфорд съркъл и оттам с метрото отидохме до Тауър. Първо се разходихме около крепостта и сътветно и показах и моста, като имах желанието да минем по него от другата страна на реката ,но уви , не само ,че не беше впечатлена от тях ,но искаше веднага да тръгваме някъде на закрито ,защото и било студено. В действителност доста подухваше и затова предложих да влезем да разгледаме поне в Тауър, но и това не поиска. Тогава реших да тръгнем към Гринуич, но реката беше доста бурна заради силният вятър, затова не се качихме на корабче, а отидохме на DLR-то , чиято първа станция е съвсем наблизо. В станцията попаднах на 2 българки ,които се оказа че работят там и ми обясниха как да стигнем, трябваше да се прехвърлим от едно влакче на друго и не бях много сигурна къде, че те ми казаха. Във влакчето беше голяма радост да се прави ,че тя управлява влака , освен това върви през доста живописен район ,така че малката остана доволна / освен това и се стопли във влакчето и се успокои / . Целта ни беше Морският музей, който е на около 5 минути от метростанцията, но за съжаление вътре няма кой знае какво и тя бързо се отегчи . За моя и нейна радост забелязах детски кът в близост до входната врата, но се оказа ,че не пускат индивидуални посетители в момента, било запазено за ученически групи, но след час и половина да заповядаме ще отворят и за други. ОК, но малкото този ден беше решило да мрънка и ме задърпа да си ходим. Междувременно фокусирах поредното кафене и успях да я накарам да поседнем. След поредния горещ шоколад и някакъв кекс , настроението и се пооправи и след доста увещаване от моя страна тръгнахме към Обсерваторията. Трябваше ми известно време да обясня какво е това меридиан, и че се намира на 500 м. от нея и да отидем да го видим. И, о чудо, като влязохме в парка взе да тича насам – натам и да и е забавно. Пътят от задната врата на Морският музей до Обсерваторията е около 5 минути, има 1 пряка алея , която води точно до там. Горе си направихме малко снимки, гледахме града, тя потича още малко и слязохме обратно, пак категорично отказа да влезем вътре в Обсерваторията да разгледаме. На връщане през Морския музей / пътят към метростанцията е по-близък отттам/ все пак я убедих пак да проверим детският кът и се оказа ,че вече пускат самостоятелни посетители . И както не искаше да влезе , после след 2 часа вътре, едвам я накарах да излезе. А според моите разбирания вътре нямаше кой знае какво ,но имаше и други деца , тя се заигра и така откарахме 2 часа и нещо. Когато тръгнахме оттам, вече беше следобед и аз бях в чуденка към кой музей да поемем и реших да отидем в Музея на детството  / V& A Childhood museum / .Играчки затворени зад витрини, но никаква адекватна подредба по периоди или нещо подобно, имаше някои интересни неща, но общо взето загуба на време. Все пак имаше заведение за хапване и използвахме случая да хапнем местния Фиш енд чипс и да починем малко. Тъй като до вечерта имаше още време , реших да я заведа в магазина за играчки Хамлис . Ей там вече ,беше раят , близо 3 часа стоя и се забавлява, защото можеш да пипаш играчките и да играеш с тях. Освен това има и демонстрации на играчки на много места и за нея беше супер. Естествено накрая и напазарувахме и щастието беше пълно. Този път се прибрахме в хотела  с двуетажен автобус и близо час разглеждахме нощен Лондон. Така дойде 3-тият ден. След като разпитах тук / regina di cuori, отново благодаря  Peace /  , бях закупила предварително билети за Хамптън корт и това беше денят на пътешествието ни дотам. Този път хванахме по-голямо влакче от Лондон  и на дъщерята и беше много интересно , досега не беше се качвала на влак. Нашето купе беше полупразно, общо бяхме 4 човека с нас 2-те и тя през цялото време се изявява като машинист . Пътят е около половин час и нашата спирка беше последна. Минава се през един мост и си пред главната порта на двореца. Аз още отвън бях възхитена от гледката . Първо минахме през билетния офис да си вземем истинските билети и първо се насочихме към лабиринта / според желанието на малката / . Там доста се позабавлявахме, на влизане се пошегувах с жената отвън, ако се забавим, да праща спасителен отряд. Лабиринтът не е много заплетен и изхода се намира лесно, но моето детенце пощуря вътре и хукна да бяга , та се наложи двете да се издирваме взаимно. След това се отправихме към сградата на двореца и влязохме вътре. В целият дворец има множество вътрешни дворове и вътре също се чувствах като в лабиринт от преминаването от стая в стая , и от двор в двор, но защо ли вече не се учудих когато на малката пак и доскуча. В интерес на истината вътре в стаите няма кой знае какво за гледане, в повечето имаше опънати само гоблени по стените и почти никакви мебели. Дори едновремешните кухненски помещения не и направиха никакво впечатления, а на мен в същото време ми беше много забавно. Но ....... успяхме да намерим поредното музейно кафене , порция горещ шоколад и меден кейк с орехи пооправиха нещата и успях да я убедя да отидем да намерим и видим короната на Хенри VIII , бяхме я пропуснали някак. Намерихме я, но тя отказа да обикаляме повече и не можах да видя картинната галерия и още някакви помещения имаше. В същото време не работеха за посетители и помещения с надпис „Младият Хенри“ ,може би щеше да и бъде интересно. Дъщерята сериозно ме беше заврънкала да си ходим, но аз я измамих да отидем да видим градините , като и казах ,че сигурно има катерички. Е точно там катерички нямаше , но имаше патки и един лебед, това беше достатъчно да я отърси от умората и да побяга малко в градината ,където дърветата бяха подстригани във формата на големи гъби. Въпреки ,че е февруари месец, парка беше оформен превъзходно. Този ден носехме сандвичи и хапнахме на една пейка в градината. После обиколихме още малко и разгледахме и останалите по-малки градини, също така много добре оформени. На път към външните порти все пак видяхме катеричка, беше една единствена, но ние имахме фъстъци и доста време се забавлявахме с нея и я хранихме . Минаха 2-3 човека само и всички положиха големи усилия да са тихи и да ни заобиколят за да не изплашат катеричката . За мен това беше най-хубавият ми ден от тази екскурзия. Тръгнахме си на обратно с влакчето , пак малката в ролята на машиниста и т.н. , та във влакчето успях да я убедя да отидем да видим мумиите в Британския музей / пак беше желание от България още / . Прехвърлихме се на метрото и отидохме. В музея взехме карта и отидохме само в тази галерия, защото малката вече сериозно се оплакваше ,че я болят краката.  Много и беше интересно обаче, разпита ме подробно как от хора се получават мумии . След това попаднахме и на някаква зала с най-различни видове часовници, които също бяха удостоени с внимание. Опитахме се да потърсим азиатските зали – Китай и Япония, но нещо не ги намерихме веднага и се отказахме, аз също бях много уморена вече и си тръгнахме към хотела. Последният ден се чудех какво да правим и реших да отидем в Зоопарка , въпреки ,че знаех ,че не е нещо особено . Та така 4-тият ден потеглихме към зоопарка с метрото . Най-близката спирка  е Camden town и има около 15 минути вървене. Въпреки ,че зоопарка не е кой знае какво откъм наличие на животни , успяхме да прекараме почти цял ден в него. Най-голямо забавление ни донесе къщата на пеперудите и терариума. Тук отново ядохме , има нещо като ресторант на самообслужване, но предлагат храна само по обяд от 11.30 ч. до 14.30 ч., в останалото време само напитки и сладолед. Имаше също и някакви съоръжения за игра, които също отразихме , включително една голяма въртележка с дървени кончета като по филмите. Към 16 .00 ч. тръгнахме на обратно. За по-направо ,пък и исках да минем през пазара на Камдън, я накарах да минем покрай канала / Regent`s canal / , който излиза точно на пазара. Ходенето е около 10 минути , но пътеката е много живописна, а  в канала има различни по вид закотвени лодки. Помотахме се малко по пазара, но беше петък надвечер и беше тъпкано с народ , та не останахме много. Още 5 минути ходене и си взехме метрото към хотела. На следващия ден трябваше да сменим хотела , с такъв близо до летището , защото полета ни беше в 08.00 сутринта и не исках да рискувам с пътуването до там, пък и трябваше да станем много, много рано. Та 5-тия ден сутринта опаковах багажа и реших за последно да отидем отново в  St. James`s park , беше малко неудобно с куфарите, но въпреки това
се навих да я заведа повторно. Носехме си фъстъци и бисквитки и отидохме. Този ден, защото беше събота ли незнам, но имаше много повече хора в парка. Общо взето зарязах куфарите до една пейка и тръгнахме на лов за катерици, имаше в изобилие ,така че денят ни не отиде напразно . Освен това на тръгване ,докато вървяхме към метростанцията, покрай нас мина и взвод войници от кралската гвардия, свирейки на духови инструменти . Та ходенето до парка си заслужи и този път. От метрото се прехвърлихме за една спирка на гара Виктория и оттам на автогарата и си хванахме автобуса към Лутън . На летището имаше ужасен вятър и макар,че хотелът е на около 20 минути пеш , не ми се искаше да се мотая по шосето с детето и се наложи да поразпитам по градските автобуси дали някой не спира там, оказа се че ходят и така си хванахме автобус за 2 спирки. В хотела бяхме около 14 ч. , съответно взех да се чудя какво ще правим до вечерта. От автобуса на идване бях видяла надписа на един магазин за играчки "Toys R us" , та поразпитах на рецепцията как можем да стигнем. Обясниха ни и за 1 спирка пак си хванахме автобуса , разпитах един мъж как точно да стигнем и 5 минути по-късно бяхме там. Оказа се малък търговски парк от 4 магазина – Некст, въпросният детски, Азда и Паундленд. Така ,че до 6 часа си намерихме занимание и след това се върнахме в хотела. На другият ден в 6 сутринта пак си хванахме автобуса за една спирка и се появихме на летището. Ползвахме някакви лилави автобуси, мисля че пишеше Arriva на тях. Този път ми беше най-бързото преминаване на летищен контрол. И на отиване и връщане не са ни мерили багажа в клетките. Понеже бях купила приоритетно качване зарави детето и допълнителната чанта, на отиване от тук / Варна / ни качиха няколко човека първи и самостоятелно на самолета ,но от Лутън беше пълна пародия. Извикаха ни през отделна опашка ,след което ни изкараха в един външен коридор, където духаше ужасно и просто другите хора се наредиха отзад и когато ни пуснаха към самолета те взеха да ни изпреварват и естествено в самолета не се качихме с приоритет , който успя да се намести пръв в блъсканицата, успя. Да кажа, че въпреки ниския туристически сезон и двата полета бяха почти пълни, имаше по 2 свободни места в целия самолет. Иначе времето в Лондон ,беше поносимо, като изключим силния вятър на моменти, температурите бяха около 10 градуса и ни валя дъжд само веднъж за около 5 минути , по-скоро прерося само. От предварителния ни план не посетихме Научния музей и Транспортния музей само. А ако бях сама , или само възрастни, програмата ни щеше да бъде съвсем различна.

Написах толкова подробен пост, защото ми е интересно как се държат други деца при такива екскурзии и ще се радвам и ако някой друг си напише подробно преживелиците . Иначе на дъщеря ми не е първо ходене извън България, но досега все си мислех ,че е още малка и затова музеите и  различната архитектура не и правят особено впечатление , но май си е до детето.

Последна редакция: вт, 16 фев 2016, 13:32 от Сребърна паричка

# 227
  • Мнения: 1 476
Сребърна паричка, огромно благодаря за разказа! Предстои ми първото пътуване с децата /при това сама, без мъжа ми/, които са горе-долу на възрастта на твоята дъщеря.
Представих си какъв купон ме очаква  Laughing 

# 228
  • Мнения: 125
ican, децата не пътуват безплатно, купува им се редовен билет.

Доплащането за багаж става като се купи един допълнителен билет. Ако правилно съм разбрала, че вие сте трима души с един общ куфар от 32 кг, аз не бих доплащала предварително. Ако се наложи, ще го направя на място.

Да, съвсем правилно си разбрала трима възрастни и детето общо сме с един багаж. Много благодаря за отговора  bouquet А за детските столчета, знаеш ли нещо, не вярвам всички да мъкнат такива  newsm78
Не мога да помогна за столчетата, съжалявам.
Дано се включи някой, пътувал скоро с малко дете.

# 229
  • Пловдив
  • Мнения: 461
ican, децата не пътуват безплатно, купува им се редовен билет.

Доплащането за багаж става като се купи един допълнителен билет. Ако правилно съм разбрала, че вие сте трима души с един общ куфар от 32 кг, аз не бих доплащала предварително. Ако се наложи, ще го направя на място.

Да, съвсем правилно си разбрала трима възрастни и детето общо сме с един багаж. Много благодаря за отговора  bouquet А за детските столчета, знаеш ли нещо, не вярвам всички да мъкнат такива  newsm78
Не мога да помогна за столчетата, съжалявам.
Дано се включи някой, пътувал скоро с малко дете.
Ами то пишеше, че за дете до 14 г. трябва столче.Сребърна паричка при вашето пътуване с детето имаше ли някакъв проблем с това и имаше ли други деца в автобуса?

# 230
  • Варна
  • Мнения: 3 359

Ами то пишеше, че за дете до 14 г. трябва столче.Сребърна паричка при вашето пътуване с детето имаше ли някакъв проблем с това и имаше ли други деца в автобуса?

В автобусите имаше  надписи ,че всички пътници трябва да пътуват със сложен колан. Дъщеря ми вече е доста височка, почти 1.40 м. и колана и става нормално. При пътуването   Лутън - Лондон имаше още 3 деца в автобуса , но най-малкото беше около 6 годишно, всички пътуваха седнали на седалките, нямаше никой със столче. При пътуването Лондон-Лутън , шофьорът много внимателно огледа дали всички сме си сложили коланите , имаше само още едно дете ,но беше долу-горе колкото дъщеря ми. Нямаше малки деца и незнам дали задължително им трябват столчета. Нямат ли някаква и-мейл форма за контакт ,че да попиташ ще ви трябва ли задължително столче ?

# 231
  • Мнения: 1 857
С интерес следя обсъждането за децата и най-вече столчетата Laughing. На сайта на Изибус пише, че за децата трябва столче, което да си подсигурим лично. На Нешънъл експрес не открих нищо и за това не съм закупила все още билети за летищен трансфер. Взех да се чудя дали да не го оставя за летището и който ме качи без столче, това да е превозвачът Embarassed. По-скъпо ще е на място, но да не се окаже, че заради столче ще купувам два пъти билети. По-напред в темата четох, че в автобуса имало столчета, но тъй като последните дни прочетох всички теми, сега не мога да открия кой и къде го беше написал. Когато /и ако/ го открия, ще споделя.
Aia', всички деца ли? Моята госпожица е на 1г и 8м. Ако купувам онлайн и за нея да взема билет ли?

# 232
  • Мнения: 125
tara 2, сега проверих на сайта на easybus и информацията им е малко противоречива.

Хем всички над 3 години пътуват на една цена (Children (aged 3 and over), students and senior citizens all pay the same fare as adults), хем бебетата трябва да са в столче и да се купи отделен билет за тях (If your infant is under 23 months old you will still need to book an individual seat for him/her at full price).

Цитатите са от http://www.easybus.com/en/customer-support/frequently-asked-ques … s/are-there-child
и http://www.easybus.com/en/travel-information/special-assistance

Най-добре им пишете и ги питайте.

# 233
  • Пловдив
  • Мнения: 461
tara 2, сега проверих на сайта на easybus и информацията им е малко противоречива.

Хем всички над 3 години пътуват на една цена (Children (aged 3 and over), students and senior citizens all pay the same fare as adults), хем бебетата трябва да са в столче и да се купи отделен билет за тях (If your infant is under 23 months old you will still need to book an individual seat for him/her at full price).

Цитатите са от http://www.easybus.com/en/customer-support/frequently-asked-ques … s/are-there-child
и http://www.easybus.com/en/travel-information/special-assistance

Най-добре им пишете и ги питайте.
Точно там чета и аз и нищо не разбрах, но реших, че проблема е в мен. Ще им пиша тогава. Чудя се дали просто да не взема билети за друг шатъл, за който няма толкова неясноти, ама ниската цена много ме блазни.  Mr. Green Много от момичета са споделили, че са имали проблем при трансфера Лондон-Лутън, защото автобусът е бил пълен и не е спрял на спирката (това пак за easybus). Това също много ме притеснява, защото ние ще го чакаме на Бейкър стрийт.
Сребърна паричка, много ти благодаря за изчерпателния отговор. bouquet

С интерес следя обсъждането за децата и най-вече столчетата Laughing. На сайта на Изибус пише, че за децата трябва столче, което да си подсигурим лично. На Нешънъл експрес не открих нищо и за това не съм закупила все още билети за летищен трансфер. Взех да се чудя дали да не го оставя за летището и който ме качи без столче, това да е превозвачът Embarassed. По-скъпо ще е на място, но да не се окаже, че заради столче ще купувам два пъти билети. По-напред в темата четох, че в автобуса имало столчета, но тъй като последните дни прочетох всички теми, сега не мога да открия кой и къде го беше написал. Когато /и ако/ го открия, ще споделя.
Aia', всички деца ли? Моята госпожица е на 1г и 8м. Ако купувам онлайн и за нея да взема билет ли?
В тази тема е този пост за столчетата в автобуса, няколко страници по-назад (и аз ще го търся сега). Ставаше въпрос за автобусите на Нешънъл експрес по мой спомен. И аз се чудих дали да взема направо от летището, но ние сме трима възрастни и детето и разликата в цената ще бъде доста осезаема.

Последна редакция: ср, 17 фев 2016, 11:08 от ican

# 234
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Някои май са объркали какво точно пише за децата.

Деца до 3г са безплатно, ако не заемат място и седят в скута на придружителя  ( който трябва да е над 16-годишен и плащащ пълен билет).

Разрешено е само до 1 дете в скута на възрастен, ако има второ (под 3г) - то си плаща за място.

Същото (ако е под 3г), но желаете да заема място (а не във вас) си плащате, като в този случай вие си подсигурявате евентуално столче (което е препоръчително).


Моето е на 5 и си пътува с колана, също и едно друго детенце (малко над 3г) - това миналият месец с Нешънъл Експрес.


За багажа - също си пише в Общите условия и на 2те компании.

# 235
  • Мнения: 8 892
Много по-скъпо ли излиза с влак? За влака билетите за възрастни са 2+1, т.е. трима възрастни на цената на двама пътуват. А деца под 5 години са безплатно. Както може  двама възрастни с дете над 5 години да купят така 2+1билети. Важно е билета да е до гара летище Лутън, а не просто до Лутън /това в посока летището/ и с него се ползва безплатно автобус от от гарата до летището. В посока летището към Лондон е пак така - билета да е от гара летище Лутън до съответна гара в града и с този билет безплатно се ползва автобус между аерогара и жп гара. Влаковете са на 20мин, стига се далеч по-бързо и независимо от трафик. По-скъпо е от автобуса, но на фона всички останали харчове...

# 236
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Някои май са объркали какво точно пише за децата.

Деца до 3г са безплатно, ако не заемат място и седят в скута на придружителя  ( който трябва да е над 16-годишен и плащащ пълен билет).

Разрешено е само до 1 дете в скута на възрастен, ако има второ (под 3г) - то си плаща за място.

Същото (ако е под 3г), но желаете да заема място (а не във вас) си плащате, като в този случай вие си подсигурявате евентуално столче (което е препоръчително).


Моето е на 5 и си пътува с колана, също и едно друго детенце (малко над 3г) - това миналият месец с Нешънъл Експрес.


За багажа - също си пише в Общите условия и на 2те компании.

Hug
И нашето дете е на 3 и малко, значи ще стане с колан.
За багажа прочетох ограниченията уж, ама не видях да пише какво се прави, ако багажът ми е по-голям. Билет ли да купувам или просто не превозват с такъв багаж newsm78

# 237
  • Milano
  • Мнения: 3 658
Ican, това е за Нешънъл екпрес:


We will carry your luggage on and subject to these General Conditions of Carriage and any applicable Special Conditions.
You are allowed to take onto a service one or two medium sized suitcases or rucksacks (no more than 20kg per item) free of
charge and one small piece of soft hand luggage. In this context hand luggage means something that is capable of being stored
safely in the overhead rack or beneath the seat.
We shall have no obligation to carry luggage in excess of the permitted amount or size but additional pieces of hold luggage, or
‘outsized’ items, will be permitted, subject to space being available, and on payment of a charge for each extra piece. The
charges will be £10.00 single journey per item (one journey can be multi-leg) or £15.00 return journey per item. Customers buying
e-tickets can pay these charges in advance and at a discounted rate of £8 single journey per item (one journey can be multi-leg)
or £12 return journey per item on selected routes. A maximum of three chargeable items can be taken in the hold (maximum 5
overall). Other items must have no one dimension greater than 85cm. Items of luggage significantly in excess of 20kgs may be
charged. Priority will be given to customers travelling with luggage within the free limits.
Customers will be permitted to ‘pool’ their
individual allowances if they are travelling in a group or as a family, but they must be travelling on the same ticket. If the customer
pre-purchases excess luggage and there is insufficient room to take the luggage, he/she will have to wait for the next service where
priority to board will be given over customers without reservations.


Аз бих изчакала да видя дали ще ме накарат да доплатя - все пак разликата за доплащане на багаж онлайн или на място е минимална  - 2 паунда (но кг са доста над допустимите 20кг).

# 238
  • Пловдив
  • Мнения: 461
Ican, това е за Нешънъл екпрес:


We will carry your luggage on and subject to these General Conditions of Carriage and any applicable Special Conditions.
You are allowed to take onto a service one or two medium sized suitcases or rucksacks (no more than 20kg per item) free of
charge and one small piece of soft hand luggage. In this context hand luggage means something that is capable of being stored
safely in the overhead rack or beneath the seat.
We shall have no obligation to carry luggage in excess of the permitted amount or size but additional pieces of hold luggage, or
‘outsized’ items, will be permitted, subject to space being available, and on payment of a charge for each extra piece. The
charges will be £10.00 single journey per item (one journey can be multi-leg) or £15.00 return journey per item. Customers buying
e-tickets can pay these charges in advance and at a discounted rate of £8 single journey per item (one journey can be multi-leg)
or £12 return journey per item on selected routes. A maximum of three chargeable items can be taken in the hold (maximum 5
overall). Other items must have no one dimension greater than 85cm. Items of luggage significantly in excess of 20kgs may be
charged. Priority will be given to customers travelling with luggage within the free limits.
Customers will be permitted to ‘pool’ their
individual allowances if they are travelling in a group or as a family, but they must be travelling on the same ticket. If the customer
pre-purchases excess luggage and there is insufficient room to take the luggage, he/she will have to wait for the next service where
priority to board will be given over customers without reservations.


Аз бих изчакала да видя дали ще ме накарат да доплатя - все пак разликата за доплащане на багаж онлайн или на място е минимална  - 2 паунда (но кг са доста над допустимите 20кг).
Уф, май няма да рискувам. Ако трябва да доплащам за багаж, цената ще ми излезе като да пътувам с Грийн лайн, а сякаш те са доста по - безпроблемни. Само че в техния сайт въобще пък не виждам да пише нещо за багаж, дали е възможно? Децата ги намерих - безплатно и никакви изискавания за столчета не пишат.

# 239
  • Мнения: 507
Някой ползвал ли е Лондон-Пас? Изгодно ли е? Просто се чудя..

Общи условия

Активация на акаунт