ЛОНДОН - 8

  • 101 178
  • 737
  •   1
Отговори
# 375
  • София
  • Мнения: 402
Здравейте Simple Smile
Има ли някаква...програма, където мога да си въведа адреса в Лондон и тя да ми даде маршрут?
И Нешънъл експрес от Лутън само до Виктория ли ходи?
( не съм ровила подробно, така че се извинявам, ако е обсъждано)
https://tfl.gov.uk/plan-a-journey/
Нешънъл експрес от Лутън спира на Baker Street, Marble arch и след това на Виктория.

# 376
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Много благодаря! Simple Smile

# 377
  • Мнения: 1 857
Здравейте Simple Smile
Има ли някаква...програма, където мога да си въведа адреса в Лондон и тя да ми даде маршрут?
И Нешънъл експрес от Лутън само до Виктория ли ходи?
( не съм ровила подробно, така че се извинявам, ако е обсъждано)
https://tfl.gov.uk/plan-a-journey/
Нешънъл експрес от Лутън спира на Baker Street, Marble arch и след това на Виктория.
И когато отивахме, и когато се връщахме, спира поне на 6 места. Погледнете в сайта им, какво е отбелязано. Не обърнах внимание, точно къде, но след Виктория, спря на едно място и след това на Бейкър стрийт. После Marble arch. След това на едно друго място, което беше някъде 10-ина мин след Marble arch и накрая в нещо като предградие, преди да излезе от Лондон. Последното ми направи впечатление, защото се качи една много приятна жена, която упорито настояваше да ми разкаже за леля си от Румъния, след като разбра, че сме от БГ.

# 378
  • Мнения: 301
Здравейте Simple Smile
Има ли някаква...програма, където мога да си въведа адреса в Лондон и тя да ми даде маршрут?
И Нешънъл експрес от Лутън само до Виктория ли ходи?
( не съм ровила подробно, така че се извинявам, ако е обсъждано)

Има мобилно приложение, което може да ви е ползено - CityMapper. Имат и сайт https://citymapper.com/london/
Може да видите градски транспорт, пешеходен маршрут и с такси (вкл цена). Освен това може да се ползва и офф лайн - ако сте си запазили маршрута може да го погледнете после дори и да нямате интернет.

# 379
  • Варна
  • Мнения: 1 306
О, това е много полезно. По-нататък ще питам още неща, благодаря ви Simple Smile

# 380
  • Мнения: 4 325
Гугъл мапс също върши работа, не само за Лондон.

# 381
  • София
  • Мнения: 402
Това наистина е много, много полезно  bouquet

# 382
  • Мнения: 301
Гугъл мапс също върши работа, не само за Лондон.

Така е, но приложението има допълнителни екстри, които гугъл мапс няма. Освен това дава доста повече опции за градския транспорт отколкото гугъл. Приложението също показва колко пари ще ви струва пътуването, в зависимост от избора на транспорт.

За пътуващите до различни дестинации - Ситимапър поддържа и други градове, не само Лондон  Peace

# 383
  • Мнения: 6 031
...
Има мобилно приложение, което може да ви е ползено - CityMapper. Имат и сайт https://citymapper.com/london/
Може да видите градски транспорт, пешеходен маршрут и с такси (вкл цена). Освен това може да се ползва и офф лайн - ако сте си запазили маршрута може да го погледнете после дори и да нямате интернет.
Славейче, благодаря за полезния линк.  bouquet
Отбелязвам да го добавя в първия пост.

# 384
  • Мнения: 1 367
Нещо не мога да се оправя със сайтовете на техния транспорт.... Може ли помощ - как се стига от Лутън до Бъкингамския дворец? И цената, разбира се. Намирам различни маршрути и цени...10-12 паунда за единичен билет? Толкова ли струва билетчето за градския им транспорт? Трансфер от Уиз Еър до адрес е 29 лв на човек, 45 двупосочно. Ако струва 12 паунда градски транспорт от летището до там, по-добре май шатъла на Уиз.... Може ли малко информация и помощ?
(ще имаме само 1 ден в Лондон, кацаме в 7.30, а късно вечерта ще пътуваме за друга дестинация и искаме да разгледаме поне централните забележителности - Бъкингамския дворец, Уестминистърското абатство, Биг Бен, Тауър, Гринуич. Без детайлно разглеждане вътре, по-скоро отвън, най-много на Лондон Ай да се качим. И толкова)

# 385
  • София
  • Мнения: 402
Нещо не мога да се оправя със сайтовете на техния транспорт.... Може ли помощ - как се стига от Лутън до Бъкингамския дворец? И цената, разбира се. Намирам различни маршрути и цени...10-12 паунда за единичен билет? Толкова ли струва билетчето за градския им транспорт? Трансфер от Уиз Еър до адрес е 29 лв на човек, 45 двупосочно. Ако струва 12 паунда градски транспорт от летището до там, по-добре май шатъла на Уиз.... Може ли малко информация и помощ?
(ще имаме само 1 ден в Лондон, кацаме в 7.30, а късно вечерта ще пътуваме за друга дестинация и искаме да разгледаме поне централните забележителности - Бъкингамския дворец, Уестминистърското абатство, Биг Бен, Тауър, Гринуич. Без детайлно разглеждане вътре, по-скоро отвън, най-много на Лондон Ай да се качим. И толкова)
Змимка, дължа ти го, защото ти много ми помогна за Малта bouquet
1. Най-евтино от Лутън до Лондон е да си купите билети за Easybus /могат да се намерят на цени от порядъка на 2-3-4 паунда/ до Марбъл арч или Виктория. От Марбъл арч хващате автобус № 159 до Трафалгар скуеър и от там през St. James Park или по червената алея до Бъкингам.  От Виктория е на пешеходно разстояние, но ти препоръчвам да слезете на Марбъл арч, за да можете да разгледате Oxford street, Regent Street и да се насладите на всичко това. За един ден ще успеете да видите всичко без Гринуич/доста далеч е, пък и честно казано не е кой знае колко впечатляващо/. Никога не съм ползвала билети, винаги си взимаме карти за това не зная точната цена на билетите, но мога да погледна и да ти кажа/някъде от порядъка на 1,50-2.00 паунда/. Пикадили съркъс, Трафалгар скуеър, Биг Бен, Уестминстърското абатство, London eye са сравнително близо едно до друго.
Ако мога да ти помогна с още нещо ще го направя с удоволствие.

Последна редакция: нд, 08 май 2016, 19:47 от Sweety_m

# 386
  • Мнения: 1 054
Нещо не мога да се оправя със сайтовете на техния транспорт.... Може ли помощ - как се стига от Лутън до Бъкингамския дворец? И цената, разбира се. Намирам различни маршрути и цени...10-12 паунда за единичен билет? Толкова ли струва билетчето за градския им транспорт? Трансфер от Уиз Еър до адрес е 29 лв на човек, 45 двупосочно. Ако струва 12 паунда градски транспорт от летището до там, по-добре май шатъла на Уиз.... Може ли малко информация и помощ?
(ще имаме само 1 ден в Лондон, кацаме в 7.30, а късно вечерта ще пътуваме за друга дестинация и искаме да разгледаме поне централните забележителности - Бъкингамския дворец, Уестминистърското абатство, Биг Бен, Тауър, Гринуич. Без детайлно разглеждане вътре, по-скоро отвън, най-много на Лондон Ай да се качим. И толкова)
Аз съм за ден и полвина с една нощувка, но ще ползвам Нешънъл експрес от Ленън за Виктория. Разходките мисля за ги направя с Биг бъд за бърз сити тур.На следващият ден ще това пристанището в Саутхяптън пак с Нешънъл експрес.

# 387
  • София
  • Мнения: 402
Easybus оперират заедно с National express, т.е. ползват се автобусите на National express. Разликата е само в цените на билетите-за Easybus може да се намерят и билети за 1,98 GBP докато при National express са около 15 GBP.

# 388
  • Мнения: 1 367
Easybus оперират заедно с National express, т.е. ползват се автобусите на National express. Разликата е само в цените на билетите-за Easybus може да се намерят и билети за 1,98 GBP докато при National express са около 15 GBP.

А как се различават? Билети от шофьорите ли се купуват? Гледах им сайта, излиза ми цена 1.95 паунда от Лутън до Марбъл Арч, от там пеша до Бъкингам ме устройва.

Sweety_m, много мило ми стана, благодаря за бързата реакция  bouquet

# 389
  • Мнения: 4 325
От шофьорите ако чакаш може и да са свършили, там си е натоварено. Ако не са свършили, ще са по 15 паунда. Колкото по-рано, толкова по-евтино.

Общи условия

Активация на акаунт