Идеи за стартиране и развитие на бизнес 23

  • 127 945
  • 776
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 229
Sign Exclamation Темата не е блиц-интервю с експерти, а дискусионна.

Sign Exclamation За въпроси относно откриване на детски парти център и магазин за дрехи втора употреба, моля прочетете предишните теми!

Sign Exclamation Библиотека

Bulb Предишната тема

# 1
  • София
  • Мнения: 5 197
Идеи, които ми се въртят.
Фотостудио с цел отдаване под наем.
Работилница за козметика на протези.
Шивашко ателие /без корекции/
Закупуване на парцели, магазини, апартаменти, къщи с цел отдаване под наем,  за селски туризъм, за почивка и т.н.
Имам и други идеи, ще пиша после.

# 2
  • Мнения: 5 229
Първият пост може да се редактира 24 часа, така че ако искате да се добави друго кажете Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 190
Лято,

Добре ли разбрах - предлагаш да дойдеш у нас или да отидем някъде заедно, за да снимаш с добър апарат.

Хайде сега ми кажи, защо да те викна да снимаш детето, а не сама да си щракам (предимства ти).
Или ако искаш отговори на въпроса защо хората плащат за фотосесии?

(Не се сърди. Опитвам се под формата на игра да ти помогна да предлагаш продукта успешно на хора като мене).

# 4
  • Мнения: 66
Здравейте, с радост откривам тази тема. Върти ми се в главата идея за собствен бизнес - Туристическа агенция. Имам образованието, но малък опит. Пари с кредит мога да си набавя за първоначална инвестиция, но искам подробна информация от някой, който вече го е направил какви са горе долу инвестициите. Ще съм благодарна на всякаква информация и съвети.


Идеи, които ми се въртят.

Закупуване на парцели, магазини, апартаменти, къщи с цел отдаване под наем,  за селски туризъм, за почивка и т.н.
Имам и други идеи, ще пиша после.
[/quote

това са другите ми идеи, които също са ми приоритет, но ми липсва смелостта.

# 5
  • Мнения: 2 706
Записвам се и аз в новата тема.  Лято, според мен трябва да качив във фб страницата си снимките от кръщенета и партита. Клиентите няма как да знаят, че участваш в събития.

# 6
  • Мнения: 5 383
Лято,

Добре ли разбрах - предлагаш да дойдеш у нас или да отидем някъде заедно, за да снимаш с добър апарат.

Хайде сега ми кажи, защо да те викна да снимаш детето, а не сама да си щракам (предимства ти).
Или ако искаш отговори на въпроса защо хората плащат за фотосесии?

(Не се сърди. Опитвам се под формата на игра да ти помогна да предлагаш продукта успешно на хора като мене).
Защото ще уловя емоцията.  Hug
(Нямам снимки от РД на номер едно, снимани с ДСЛР. Всички са от сапунерки и телефони. Качеството е ниско и са изпуснати важни моменти, това с един външен фотограф би се избегнало.)
Защото ще направя снимките по-добре от любител, а и е страхотно преживяване да позовал на някого.
Отдала съм авторските права на 20ина снимки на гети, файда йок.

# 7
  • Мнения: 66
Благодаря за отговора. Да знам за застраховката на туроператор, която трябва да има покритие за 1 година и всяка следваща се подновява. Но нямам идея колко е вноската. Иначе другото си го представям, а за печалба поне първата половин година  ще е мираж Simple Smile Някой има ли идея колко струва самата регистрация и получаването на лиценз?

# 8
  • София
  • Мнения: 1 634
Здравейте, с радост откривам тази тема. Върти ми се в главата идея за собствен бизнес - Туристическа агенция. Имам образованието, но малък опит. Пари с кредит мога да си набавя за първоначална инвестиция, но искам подробна информация от някой, който вече го е направил какви са горе долу инвестициите. Ще съм благодарна на всякаква информация и съвети.

Колко е опитът ти? За управител в туристическа агенция е задължителен опит /3, 5 или 7 год. според образованието/.
Направи си сметка какво искаш да предлагаш - почивки, екскурзии, екзотични екскурзии, самолетни билети и т.н.

# 9
  • Мнения: 2 190
Скрит текст:
Лято,

Добре ли разбрах - предлагаш да дойдеш у нас или да отидем някъде заедно, за да снимаш с добър апарат.

Хайде сега ми кажи, защо да те викна да снимаш детето, а не сама да си щракам (предимства ти).
Или ако искаш отговори на въпроса защо хората плащат за фотосесии?

(Не се сърди. Опитвам се под формата на игра да ти помогна да предлагаш продукта успешно на хора като мене).
Защото ще уловя емоцията.  Hug
(Нямам снимки от РД на номер едно, снимани с ДСЛР. Всички са от сапунерки и телефони. Качеството е ниско и са изпуснати важни моменти, това с един външен фотограф би се избегнало.)
Защото ще направя снимките по-добре от любител, а и е страхотно преживяване да позовал на някого.
Отдала съм авторските права на 20ина снимки на гети, файда йок.

Болднатите причини ми харесват.
Защо хората правят снимки:
- за спомен - тук си описала предимства. Бих добавила нещо много елементарно - защото всички важни хора ще сте на снимката. За да мислите за празника, за да се насладите на емоцията, наемете фотограф.
- за да са красиви. Това е тип "професионална фотосесия". Помисли да допълниш услугата с гримиране, фризьор.

До тук клиентите ти са физически лица. Помисли и за фирмени клиенти.
Продуктите също имат емоция за улавяне. Можеш да снимаш и фирмени партита.
Участвай в конкурси - като кажеш, че имаш награда, това вдига и доверието и цената.
УСПЕХ!

# 10
  • Мнения: 66
Здравейте, с радост откривам тази тема. Върти ми се в главата идея за собствен бизнес - Туристическа агенция. Имам образованието, но малък опит. Пари с кредит мога да си набавя за първоначална инвестиция, но искам подробна информация от някой, който вече го е направил какви са горе долу инвестициите. Ще съм благодарна на всякаква информация и съвети.

Колко е опитът ти? За управител в туристическа агенция е задължителен опит /3, 5 или 7 год. според образованието/.
Направи си сметка какво искаш да предлагаш - почивки, екскурзии, екзотични екскурзии, самолетни билети и т.н.


Опита ми е 2 години, но преди години. Тази година работих отново в ТА, но за кратко. Именно заради това не мога да си намеря рабто в тази сфера и обмислям варианта за собствен бизнес.

Лято, според мен най-търсени са фотографи за бебешки фотосесии и бременни. Насочи се в тази посока и ти желая много успехи. Аз лично имам 3 фотосесии с бебето ми докато навърши 1 година, препоръчвах и на приятелки и много бяхме доволни. Но сега вече е мисията невъзможна.

# 11
  • Мнения: 593
лято, свържи се с някоя печатница и прави календари и джобни календарчета със снимка на детето. наскоро ползвах такава услуга. според мен е загубена кауза да наемаш помещение - наем, режийни, данъци, разрешителни  ooooh! и т.н. действай он лайн.

 Embarassed Rolling Eyes а какво е дсрл? и на кое викате сапунерка?  Rolling Eyes 

за туристическата агенция
бих започнала с близки дестинации, еднодневни екскурзии в съседни държави. какви езици владееш? и кои клиенти са ти по-апетитни - българи или чужденци? културният туризъм смятам, че набира скорост  Simple Smile

# 12
  • Мнения: 66


за туристическата агенция
бих започнала с близки дестинации, еднодневни екскурзии в съседни държави. какви езици владееш? и кои клиенти са ти по-апетитни - българи или чужденци? културният туризъм смятам, че набира скорост  Simple Smile
[/quote]

Да, точно така, презставям си почивки в Гърция, Турция, Сърбия първоначално. Само с английски съм, но имам предвид човек с гръцки за помощ. Отварят се много възможности и тук в България и бих започнала само с наши туристи.

# 13
  • София
  • Мнения: 5 197
Хм. В един търговски център до нас дават магазин под наем 200лв. Мога да кажа, че има посещаемост, но доста магазини, затвориха,  но има някои от години, които продължават да работят.
Имам стока /дрехи/ но се чудя,  ако искам да ходя до турция за стока, какво трябва да знам.
Граници, документи? Някой, ако има инфо да ми пише.

# 14
  • Бургас
  • Мнения: 7 001
Искам да попитам някой продавал ли е стоки в eBay? Как се пускат пратките и как се определят пощенските такси за различните страни.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт