DMS за Венелин

  • 24 312
  • 96
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 1 573
В края на юни 2015г. на Венелин Иванов Каракашев, на 47 г., е поставена диагноза карцином на стомаха с метастази в хранопровода и диафрагмата.
Няколко дни по-късно е подложен на операция, по време на която става ясно, че не може да бъде подложен на тотална резекция. Започва  лечение, което за три месеца дава изключително добри резултати - туморният маркер спада наполовина.
За съжаление, семейството му няма възможност да подсигури необходимите средства за продължаване на лечението, което възлиза на около 3000 лева месечно и за следващите шест месеца са необходими 18000 лева. Затова семейството му се обръща към всички Вас с молба да помогнете на Вени да оздравее и да живее.



Епикриза

DMS страница

Фейсбук страница


Скъпи приятели, познати и непознати добри хора, видно от последния скенер, състоянието на Вени се влоши. Освен нарастването на тумора, има и разсейки и в черния дроб. Болките са ужасни и повече от месец е на морфин. Спешно заминаваме на лечение в Турция,което както всички знаете е безумно скъпо, но за момента е единствения вариант. Затова отново моля всеки, който има възможност и желание, да ни помогне, като направи дарение по моята банкова сметка, т.к. в Турция няма да може Вени да прави плащания през дарителската сметка, а  и DMS номерът ще бъде закрит, т.к. изискването е минимум 100 смс-а да има месечно.
 Предварително благодаря на всички, които продължават да ни помагат в нашата борба!   
БОРЯНА ВАСИЛЕВА СТОЯНОВА
IBAN: BG03BUIN95611000150480
BIC CODE: BUINBGSF
АЛИАНЦ БАНК БЪЛГАРИЯ

Последна редакция: нд, 10 апр 2016, 21:00 от Mamma

# 1
  • Мнения: 34
Благодаря на всички, които се отзоваха към настоящия момент, както и предварително благодаря на всички добри хора, които тепърва ще ни подадат ръка в този труден на нас момент!

PayPal:    v.i.karakashev@gmail.com

https://www.generosity.com/fundraisers/for-the-treatment-venelin … help-him-get-well

С благодарност към всички!
Боряна Стоянова

Последна редакция: чт, 05 ное 2015, 16:32 от Боряна Стоянова

# 2
  • София
  • Мнения: 5 738
Преведох!
Дано все такива добри резултати да научавате и да преборите рака!

# 3
  • Мнения: 34
Благодаря!
От няколко месеца имам чувството - все едно, че си блъскам главата в стена, някъде пробивам - някъде не. Два месеца и половина ми отне, докато получим DMS номер. Междувременно, както и до този момент, продължавам да търся начин как да разпространя информацията. От националните телевизии "не могат да ми бъдат полезни", някъде (както тук) получавам съдействие, по-често не. Когато някъде ми затворят вратата, това ме амбицира да търся поне 5 други медии, форуми и др. Свързах се с няколко фондации, които зная, че са на абонамент от определени фирми и имат готови финансови ресурси, но отговорът беше "да, имаме средствата, но се отпускат само за деца..." Къса ми се сърцето като гледам болни дечица, но ако не си дете какво? Умирай? Докато  Вени не беше болен - няма кампания, която да сме пропуснали и да не сме дарили: СМС,  къде 5, къде 10 , къде 100 лева, зависи колко сме имали в момента, а богати никога не сме били.  Виждам как някои кампании събират баснословни суми за ден, а аз не мога направя необходимото, за да спася моето момче. Все се питам, какво не правя както трябва? Има хора, които ме ритат, докато съм паднала сега - вместо да подадат ръка - те създават проблеми, има такива, които са се самозабравили и се мислят за богове, има и много, които не се замислят, че ракът може да застигне всекиго - никой не е застрахован, че няма да се разболее -той, тя, майка, баща, не дай си Боже дете; но - има и хора! Зная, че сме много, изпадналите в нужда, но ... това е моето момче и няма да спра да се боря.
Много се надявах да има нещо като "наръчник за успешна кампания", за съжаление - няма. Но получих няколко ценни съвета, които ще последвам.
Два от тях са:  да бъда откровена относно нашата история и да информирам хората за резултатите от лечението. Единственото, което ще спестя, е името на клиниката, но, който желае, мога да дам координати на лична - не искам да има обвинения в  скрита или явна реклама.
Ето я и историята:
Скъпи приятели, познати и непознати добри хора! За тези, които не го познават е Венелин Иванов Каракашев , за повечето, които ни знаят - това е Милото. На 30.06.2015 му поставиха диагнозата -рак.
Проблемите започнаха около Коледа 2014г. Вени започна да се задавя при хранене, първите няколко пъти едва не се задуши до смърт. След празниците тръгна по лекари -препращаха го от един "специалист" на друг, правиха му какви ли не изследвания, но никой не назначи гастроскопия. Поставиха няколко измислени диагнози, предписаха куп лекарства и диети. Започна да слабее, но първоначално го отдадохме на промяната в храненето, все пак спазваше стриктно предписанията - спря да яде хляб, месо...
Половин година по-късно и след като отслабна с близо 30 кг. и все така не можеше да приема храната нормално, отново го пратих на лекар, който назначи гастроскопия и като я направиха, на момента поставиха диагнозата -рак на хранопровода и стомаха. Автоматично последва „операция“, при която само го отвориха и затвориха, без да отстранят тумора. Хирургът ми каза:"Съжалявам, понякога сме безсилни..." И други неща ми каза, но не са за тук... Питам се - не можеше ли да му бъде спестена тази операция? Все пак образната диагностика, направена своевременно, би трябвало да даде отговор - има ли смисъл или не да "оперират" човек?!? О, да - някой трябва и да назначи тези изследвания... Пък трябва и да се усвоят пари за операция... Внасянето на осигурителни вноски не ти дава право пък да ползваш всички здравни услуги!
По време на операцията откриха и разсейки.
Месец по-късно хранопроводът се запуши от тумора и Вени не можеше да приема дори вода. Естествено пак отидохме в частен лекарски кабинет, добрите лекари не работят със здравната каса. Веднага последва поредна операция - сложиха му стент на хранопровода. И тук има интересна финансова история, но ще Ви я спестя.
Междувременно прозвъних всички "светила" в България, като никой не даде добра прогноза, а дори чух и определение като "безперспективен случай".
Отправих запитване в Анандолу клиник (когато излезе епикризата - месец по-късно след операцията!) и получих светкавичен отговор - за първите 7-10 дни лечение сума от около 26 000 евро. Когото го интересува, мога да му дам разбивка на тази сума.
Но не тази цифра ме шокира и възспря да търся възможност за лечение в чужбина. Тогава, в онзи момент, дори не можех да си представя, че няма да събера каквато и да е сума за моето момче! Не беше и мнението на специалистите, че и това няма много да помогне.
Според статистиката, на която попаднах, до 4 % са излекувалите се от рак вследствие на лечение с химио и лъчетерапия.
Между 70% и 80% от пациентите умират от химио и лъчетерапия, а не от болестта!
Няма да описвам търсенето, но резултатът е, че попаднахме на клиниката тук, в България! Такива клиники има в Германия, Англия, Швейцария и др. страни, но естествено у нас такова лечение не се покрива от здравната каса.
В момента основното лечение, на което е подложен Милото, е инсулин потенцирана терапия. Това пак е вид химиотерапия, но е по-щадяща, няма странични ефекти като гадене, повръщане, косопад и др., а същевременно дава добри резултати. И най-важното - няма нито един пациент, починал в следствие на такава терапия! А над 80% от пациентите достигат пълна ремисия!
В началото на лечението на 14.07.2015г. туморния маркер беше 523,  на 14.09.2015г. е 390, на 19.10.2015 е 233. Също така, като цяло състоянието на Милото е по-добро. Започна и да качва килограми. Пу, пу!
В другите страни здравните каси поемат между 30 и 70% от лечението в такива клиники и с неконвенционални методи. У нас за конвенционалните си плащаш...
За съжаление сумата за продължаване на лечението е непосилна за нас. Лечението засега излиза около 3000 лева на месец, а никой не може да каже конкретно за колко месеца ще се излекува напълно - 6, 8, 18...?
Затова се обръщам към всички Вас – моля, помогнете на Милото да се излекува и да живее!
Всяко дарение доближава Вени до оздравяването!
Благодаря на всички!
Дарителска сметка:
Райфайзенбанк АД
BG30 RZBB 9155 1006 3688 09
Венелин Иванов Каракашев
За контакт:
Боряна  - 0878380290

# 4
  • София
  • Мнения: 5 738
Снощи и аз се бях замислила за това,как има избирателсност в кампаниите. Когато събирахме за един татко в детската градина,едвам едвам се случваха нещата.
Дано повече хора откликнат,сумата ви не е голяма и бързо би се събрала,ако повече хора решат да помогнат.
Не се предавайте в борбата!

# 5
  • Варна
  • Мнения: 6 316
Отдавна спрях да пиша в подобни теми, само чета, но някак ми се иска да окуража лично Боряна. Убедена съм, че много потребители на форума ще помогнат, без да го афишират.
Успех!  Hug

# 6
  • Мнения: 34
Благодаря и за моралната подкрепа и за финансовата!

"Избирателност" е меко казано, твърде тактично. Точната дефиниция, която давам, е двуличие. Визирам конкретно Нова телевизия. "Не могат да ми бъдат полезни" защото "се опасяват да не направят скрита реклама на частна клиника в България, която прилага отречени от традиционната медицина методи". А сега де? Нямат проблем да рекламират частни клиники в Турция или Израел, но щом е в България - не става! Ако в чужбина лечението е 100% конвенционално, защо толкова хора отиват да се лекуват там - традиционна химиотерапия има и в България? Всеки може да посети сайта им и да види какви кампании подкрепят, а се оказа, че един човешки живот - конкретно този на Вени, за тях е без стойност. От БТВ така и не получих отговор, но, предполагам, причината е същата. От ТВ7 също. От няколко радиа също. От доста електронни издания също...

Все казвам на Вени да спре да се притеснява от хорското мнение, в края на краищата - той е болен, не е престъпник, не е направил нищо лошо  и няма от какво да се срамува. Май трябва и за мен да се отнася в по-голяма степен. Препрочитайки постинга си по-горе, забелязах, че се повтарям на няколко пъти с "това не е за тук", и - реших да се поправя. В Пирогов Вени постъпи със запушен/затворен от тумора хранопровод. При постъпването попитах професора: колко ще струва операцията? Финансовите параметри не са малки, нямам обяснение защо стента не се поема от здравната каса, при положение, че е животоспасяващ - без него човек не може да живее в такава ситуация, но - друго ме впечатли. Отговорът на професора беше:" Стента ще платите горе на касата, но, докато не го платите - няма да го сложа. Тук е като на кино - първо плащаш, после гледаш; а не е като в такси - първо се возиш, после плащаш."- край на цитата.

Хирургът, който го "оперира", ми каза: максимум шест месеца. Мисля, че му дожаля за мен. Болни с такава диагноза живеят 3 - 4 месеца. Ако са на конвенционална химиотерапия - месец, максимум два.
От 30.06.2015 до днес са 4 месеца и 9 дни (като три от преживените месеци са с по 31 дни)! За това време с това лечение Вени е наддал 6 кг. и 100 гр. , туморният маркер от 523 е паднал на 233, другите показатели също се подобряват.

Понякога, много понякога ме е срам, че се налага да моля и прося, но той би направил за мен същото!
В края на краищата, за какво ми е някакво измислено достойнство, ако Вени го няма... Ще направя всичко, за да го спася! И няма да се уморя да  благодаря, че ми помагате! Благодаря !

# 7
  • София
  • Мнения: 5 738
Няма от какво да се срамуваш,само можеш да се гордееш,колко си борбена и не се отказваш.
За всичките ти думи ,напълно те разбирам,част от тях преживях истински.
Хорското мнение в повечето случаи е чесане на езици,рядкост е истинската човешка помощ,не за трупане на "рейтинг".

# 8
  • Мнения: 6 993
Боряна, изпратих ДМС за Венелин, когато пуснаха темата, но не предполагах, че толкова трудно се събират парите за възрастни - ще изпратя и на банковата сметка, макар че не мога кой знае колко.  Confused
Успех, кураж  Hug

# 9
  • Мнения: 34
Еовин, благодаря и на теб от сърце!

Три седмици звъня непрекъснато на телефона за новините на БТВ, никой не вдига. Накрая почнах да звъня на централата, откъдето ме препращат към телефона на новините. Обяснявам всеки път, че никой не вдига "онзи телефон", какъв ми е случая, всеки път ми взимат телефонния номер и казват, че някой от репортерите ще ме потърси.   Аз все още продължавам да звъня...
Друга кампания, стартирала преди два дни, вчера я показаха по Нова...  Нямам обяснение. Не ме разбирайте погрешно - не завиждам, жал ми е за всички болни. От първо лице зная през какъв кошмар минават и те и близките им. Зная как ги гледат през нощта и проверяват дали дишат.
Наистина, не зная как се прави такава кампания, гледам какво правят другите и се уча в движение, но най-често реакцията е от типа: написал си във фейсбук "умирам" и отдолу "лайк, лайк, лайк..." - и толкова.
Навсякъде, където ми подават ръка, казват: сумата не е голяма, ще се събере! Нещо не се получава... Дали защото сумата не е 50-100000 евро?
Не спирам да се питам - къде греша??

# 10
  • Мнения: 2 787
Пожелавам всичко да се оправи и да съберете сумата, успех и кураж! Имайте позитивни мисли! И аз изпратих ДМС за Венелин Flowers Four Leaf Clover

# 11
  • на Мелмак
  • Мнения: 11 031
Успех!
Ще се съберат! Hug

# 12
  • Мнения: 43
Успех и кураж! Hug Преведох по сметката.

# 13
  • Мнения: 678
Изпратих и аз. Стискам палци  Hug

# 14
  • Мнения: X
За съжаление мога само с смс. Много ми е болно,че нямам възможност .
 Дано скоро се съберат парите и всичко да е наред  Hug

Общи условия

Активация на акаунт