DMS за Венелин

  • 24 330
  • 96
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 81
Кураж!
Стискам палци Вени да се оправи.
Пиши при нужда с каквото мога  ще
помогна.
Какви обезболяващи му даваш, аз имам Лидол.
Ако искаш ще ти го изпратя по куриер на моя сметка.

# 76
  • Мнения: 34
Здравейте, кофти ден- по неофициални резултати туморът е нарастнал, асцит в корема и метастаза в черния дроб. Ще се ходи в Турция...

# 77
  • Мнения: 34
Здравейте, след двуседмични преговори вече имам яснота за цените: изследвания и консултация 3800 долара, 9 химиотерапии 15400 долара, ден в болница по 500 долара, порт 2000 долара, самолетни билети най-евтино  3960 евро. Вече се чудя на кой Бог да се моля ...

# 78
  • Мнения: 34
Скъпи приятели, познати и непознати добри хора, видно от последния скенер, състоянието на Вени се влоши. Освен нарастването на тумора, има и разсейки и в черния дроб. Болките са ужасни и повече от месец е на морфин. Спешно заминаваме на лечение в Турция,което както всички знаете е безумно скъпо, но за момента е единствения вариант. Затова отново моля всеки, който има възможност и желание, да ни помогне, като направи дарение по моята банкова сметка, т.к. в Турция няма да може Вени да прави плащания през дарителската сметка, а  и DMS номерът ще бъде закрит, т.к. изискването е минимум 100 смс-а да има месечно.
 Предварително благодаря на всички, които продължават да ни помагат в нашата борба!   
БОРЯНА ВАСИЛЕВА СТОЯНОВА
IBAN: BG03BUIN95611000150480
BIC CODE: BUINBGSF
АЛИАНЦ БАНК БЪЛГАРИЯ

Моля, разпространете този пост, да стине до повече хора.

# 79
  • Мнения: 34
А тази информация се надявам да бъде полезна на много хора: сложихме порт в Пловдив - за 900 лв. ( В Турция е 2 000 долара). В София такива портове слагали само в Онкологията, Нац. Кардиология и в Пирогов, като в хирургиите в Пирогов не са виждали/чували за такъв... Записване на час - за кой знае кога, в София слагат порта, после 3 дни промивки, после не знам какво и порта не може да се ползва веднага.
По дефолт в България слагат централен венозен път-голям абокат във вената на врата, ограничава движението, създава дискомфорт. Този порт, който сложихме, е имплант, няма нищо стърчащо извън тялото. При вносител струва 300 лв., в София 540-600 лв. През порта вливанията се правят след поставянето- ползва се веднага. Във вторник наобяд се обадих на д-р Джаров (по препоръка от вносителите на порта) , трябваше му по-малко от час, за да провери кога е свободна операционната в удобните за мен четвъртък или петък. В четвъртък пристигнахме 15 мин.  преди часа, веднага бе пратена сестра, която ни пое от регистратурата. Докторът ни посрещна  ВЕДНАГА в отделението. Обясни ни всичко и пита Вени шофьор ли е? Отговорих, че аз ще шофирам, а той каза, че не пита за това, а за да знае от коя страна да сложи порта и на каква височина, съобразено с колана на колата да не го притеснява като шофира!
Вкараха го в операционната, час по-късно докторът излезе при мен и ме помоли! да изчакам още 15 мин. , докато му направят рентгетова снимка, да се увери и от нея, че всичко е наред. Като са му сложили порта са го тествали с една игла. Втората ми я дадоха стерилизирана! да си я ползваме. Помолих ги да му дадат нещо за температурата ( напоследък Вени поддържа висока темпепатура), веднага му включиха система, сложиха му и морфин. Докторът ми каза, ако нещо ме притеснява, да му се обадя, независимо от часа и деня! Взех си момчето и си тръгнахме (без престой в болницата). Пътуването до Стара Загора мина безпроблемно.
Вчера Вени даже шофираше.

За да спестим още парички, ще пътуваме с кола. Утре заминаваме, стискайте палци.

Последна редакция: сб, 09 апр 2016, 12:31 от Боряна Стоянова

# 80
  • Мнения: 6 304
Стискаме палци  Hug

# 81
  • Мнения: 34
Пропуснах нещо: порта е с паспорт, като се прилага и описание как е сложен, на каква височина и т.н. В тази връзка докторът е попитал Вени на какъв език да му даде документите?!?   и директно ни ги написа на английски, да може в Турция да ги ползваме веднага.

И друго - докторът слагал такива портове на деца от 1998-ма година! Аз по случайност миналия петък разбрах, че има такива. А 99.99% от българските медици не са и чували...

# 82
  • Мнения: 34
И още нещо - вчера сутринта докторът ми звънна да ме пита как е Вени...

# 83
  • Варна
  • Мнения: 6 341
Боряна, поискай пак темата да е закована!
Така повече потребители ще я виждат и ще пускат SMS.
 Hug
Борбата продължава.

# 84
  • Мнения: 34
Нали такива теми са обединени в една, която е закована? Няма да я отделят самостоятелно, както беше в началото.

# 85
  • Мнения: 678
Успех, Боряна!  Hug

# 86
  • Другата България
  • Мнения: 37 708
Нали такива теми са обединени в една, която е закована? Няма да я отделят самостоятелно, както беше в началото.
Може да помолиш да я заковат.
Успех и от мен и стиснати палци! Flowers Four Leaf Clover

# 87
  • Мнения: 34
Здравейте,
Върнахме се и преди малко видях, че  DMS кампанията е приключила.
Има и добри и не дотам добри новини.
1. Оказа се, че "метастазата" в черния дроб е киста!
2. "Отрицателната" хемокултура, правена преди да заминем, там се оказа положителна. Вече има обяснение за температурата и потенето.

Първо трябва да се справим с инфекцията, да спрем температурата и тогава ще направят химиотерапията.

Цените са безумни, но хората наистина знаят какво правят. Само се питам, при положение, че по-голямата част от лекарите в клиниката са завършили медицина в България, защо трябваше да похарча почти 15 000 лева , за да ми кажат, че има киста и че си заслужава да се борим и има шанс? А тук за последните 3 седмици всички го отписваха: онколози, хематолози и какви ли не некадърници. Всички казваха, че и температурата, и потенето, и болките не могат да се спрат...
Е, 5-ти ден сме без морфин. И имам обяснение за всичко.
Хем съм радостна, хем съм бясна.

# 88
  • Мнения: 2 837
Колко жалко, че DMS кампанията е приключила. Как сте?

# 89
  • Мнения: 34
Нямаш ли пари  - умираш. Аз не успях още в началото да събера парите за лечение. Загубих битката.
Имам количество витамин C и паскорбин. Ако на някого му трябва, да ми се обади по телефона. Дарявам ги.

Общи условия

Активация на акаунт