Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище?

  • 104 849
  • 746
  •   1
Отговори
# 420
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Днес:
З - йогурт с череши, сок от бъз и зърнени култури

Скрит текст:

И да ви споделя впечатления от термоса 550мл на Jane - не ми харесва. Така и не го изпробвах лично, да видя колко време задържа храната топла - не коментирам това. Обаче пропуска, а и на гореща (то вярно, че ни е много гореща... ама все пак) вода взеха да се размекват картинките и да лепнат. Та та така, поръчах нов (NUVITA), метален отвътре и утре ще си го получа.  Grinning  Джейна ще го вземе татето, ще го използва за риболовен такъм.  Wink

# 421
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
З - печена тиква с мед, пр. мляко и орехи,  шоколадово мече.
О - телешко със зеленчуци, моцарела, краставички и черита, филийка ръжено-пшеничен хляб.

Скрит текст:

# 422
  • Мнения: 5 349
Респектирана съм от идеите ви, и от това колко усилия  полагате за да  отгледате  здрави и силни деца.  С моите гимназисти менюто се свежда до  месо със салата. Но си обещавам да разнообразя менюто им с вашите идеи.

# 423
  • Мнения: 1 572
Не намирам хубави чери домати. Все едри, пак трябва да се режат. И кората им дебела. Засега караме на идеята "солети" от моркови и  резенчета краставица.
Днес ми върна обяда, за утре съм в голяма дилема. Мисля да запека джолан с малко картофки и моркови през нощта /в слоу кукъра/.
Закуската ще е малък йогурт и шоколадова бисквита. Плод - мандарина.

# 424
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Не намирам хубави чери домати. Все едри, пак трябва да се режат. ...
Не знам къде си, но моите са от Фантастико.

# 425
  • Мнения: 47 982
А в Лидл има корнишони- вместо краставица

# 426
  • Мнения: 5 349
Синът ми снощи сподели, че масово децата от класа им носят плод и ядки ( говорим за големи ученици на половин учебен ден). Чакам кутиите с разделители с нетърпение, а до тогава основно ще събирам идеи. Поръчах и две  контейнерчета с винтов капак и устойчиво дъно от амазон, мисля че кисело мляко, мюсли и мед ще е идеалния вариант за по-малкия - той е малко караен  на тема здравословна храна.

# 427
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
Синът ми снощи сподели, че масово децата от класа им носят плод и ядки ( говорим за големи ученици на половин учебен ден). ...
Това звучи невероятно хубаво! И обнадеждаващо.  Grinning
Дано си доволна от поръчаното!

Ние днес почиваме. Simple Smile

# 428
  • Мнения: 1 521
Нямам идея дали някога в нашата страна ще се развие тази практика за носенето на храна. В нашата градинска група,повечето деца отказаха закуската от кетъринга и си носят....Чипикао,баници,милинки,шоколадови бисквити...Ако това ще замести филията с маргарин и салам то не съм сигурна дали не предочитам филията Sick

# 429
  • София
  • Мнения: 2 060
Здравейте, моят бръмбар-първолак така или иначе не яде готвено, та дилема за училище не стои, но пък аз съм много доволна от термо-кутиите на Икеа. Нося си понякога супа на работа, не се разлива и запазва храната топла.

# 430
  • България, София
  • Мнения: 638
Здравейте, моят бръмбар-първолак така или иначе не яде готвено, та дилема за училище не стои, но пък аз съм много доволна от термо-кутиите на Икеа. Нося си понякога супа на работа, не се разлива и запазва храната топла.

Може ли линк?

# 431
  • Sofia
  • Мнения: 21 632
И на мен ми е интересно, че не съм виждала термо кутии... в Икеа.

Днес сложих закуска - банан и портокал, не съм снимала.

# 432
  • София
  • Мнения: 587
Днес за обяд супа топчета и домашна филийка хляб, за закуска филийка с яйчен пастет,банан и чай липа и мента, а за следобедна ще е ябълка. За глезене солети (купени, че още не мога да се наканя да правя аз) и туикс (подариха й цял пакет и няма спасение).

# 433
  • Мнения: 1 572
Домашните солети са 2 в 1. Хем по-полезни от купените, хем занимавка за децата. Забърках тестото в кухненския робот. Може и в машина за хляб. Тупнах го на масата с точилка и нож за пица. И час забава. Моите деца много обичат да готвят, защото рядко им давам. Т.е. води се привилегия.

# 434
  • София
  • Мнения: 6 033
Трябва и аз да пробвам. Но моите са мънички и малко ме е страх да им връча ножа за пица. Не че няма да стоя до тях, но като ги знам, за секунди става белята.
Но ще им направя, де. Може ли изпитана рецепта.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт