Рискове при пътуване

  • 6 822
  • 48
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 771
Ще отложите ли вашето пътуване ?
С оглед на събитията не само в Европа, а и по света, в темите усилено се заговори за отлагане на пътувания.
Мненията са различни, но масово се отлагат посещения на държави, които са малко или много засегнати.
Периодично сме предупреждавани да не посещаваме една или друга държава по същите причини. И в повечето случай точно след това нищо не се случва.
Всички скърбим за жертвите, но защо и ние да ставаме жертви на страха.

Споделяйте всякакви рискове относно пътувания, не само тероризъм…

# 1
  • София
  • Мнения: 3 771
Пуснах темата като последно видях това:
Цитат
„densi Ентусиаст
Re: ПАРИЖ 11
♥0 вт, 24 ное 2015, 09:46   #631 
Цитирай
Цитат на: лидо в вт, 24 ное 2015, 00:58
за бога хора не отлагайте с такава лекота планирани пътувания , не е това което медийте разпространяват .... било е , случило се е , но живота продължава ....
Защо? Всеки има право да избере къде и дали е нужно да отива там, където би могло да му се случи нещо неприятно. Никога не бих отишла сега в Париж, нито бих завела детето си. Пролетта го направих с удоволствие.“
Всеки е прав за себе си и го изказва.
Аз лично няма да отлагам плановете си, дори в момента планувам следващото си пътуване.
И ще ви кажа защо, въпреки че цитатите са неприятни:
В света на всеки 6 секунди някой получава инсулт !!!
Всеки 60 секунди в света става убийство/не от тероризъм/.
Изследвания показват, че вероятността да пострадате/да не казвам загинете/ от терористичен акт е:
Коефициента да загинете в терористична атака  е 1 към 25 милиона спрямо всичко останало.
1,8 милиона пъти по вероятно е от сърдечно-съдови заболявания.
990 пъти по вероятно е  чрез самонараняване.
500 пъти по вероятно е да загинете при автомобилна катастрофа.
450 пъти по вероятно  е чрез падане.
118 пъти по вероятно  е чрез случайно удавяне.
41 пъти по вероятно е в природни бедствия.
И т.н.
Точно заради това аз няма да отлагам своите пътувания и няма да се поддавам на страха.

Ако все пак имате опасения, изберете по-безопасни дестинации:

# 2
  • Мнения: 1 668
Не. Няма да отменя нищо. След седмица летя с децата. Лошото е, че летя с Луфтханза та може те да ми объркат плановете с техните стачки

# 3
  • Мнения: 4 734
Аз живея в "епицентъра" на събитията и мога да кажа само, че живота продължава... Страх или не, това е положението... Никой не може да знае къде, какво може да му се случи, никой не е застрахован от нищо... Молим се само Господ да ни пази и да не се случват повече такива трагедии... Но аз реално повече се притеснявам от войната по пътищата, където жертвите са много повече... Където заради пияни, дрогирани и "самозвани състезатели" загиват много невинни жертви...
А иначе риск при пътуване винаги има, но това не означава, че ще спрем да опознаваме света и да се наслаждаваме на нашите пътешествия... Желая на всички, на които им предстои пътуване едно незабравимо и вълнуващо изживяване.... Peace Hug

# 4
  • Мнения: 1 518
Привет!

Синът ми трябваше да лети на 22.11. за Франция на езиков обмен. Кацаха в Париж и продължаваха за Нант с влак. От МОН и Столичен Инспекторат изпратиха писма с "твърда препоръка" пътуването да се отложи. Е, направихме го , засега следващата дата е в края на януари. Дано всичко вече е ок.

# 5
  • Мнения: X
Е ти пък, лунна пътека, "незабравимо и вълнуващо изживяване" пожелаваш. То по-незабравимо и вълнуващо от терористична атака...  newsm78 . Дай нещо по-положително. Ние ще пътуваме за Коледа, надявам се да няма проблеми.

(така като си пожелават бременност с ревлив финал, все си мисля, че е ревлив и при неуспешна бременност, нали, все се реве)

# 6
  • Мнения: 9 663
Ако все пак имате опасения, изберете по-безопасни дестинации:


Правилно ли разбирам, че Централна Африка, Мексико и големи части от Южна Америка са по-безопасни от Франция и Испания?

Въобще не съм съгласна! Ама хич!  Laughing

# 7
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
от дадената карта не знаех, че Австралия е с огромен риск от тероризъм? Аз ли пропускам нещо... #Crazy

# 8
  • Мнения: 697
Не трябва да се подаваме на страха. Терористите точно това искат, да всеят паника и ужас, за да властват над хората!

# 9
  • София
  • Мнения: 3 771
Не трябва да се подаваме на страха. Терористите точно това искат, да всеят паника и ужас, за да властват над хората!

Абсолютно точно, това е истината, точно затова пуснах темата.

Не се учудвайте на картите и статистиката...
Примерно за Австралия, взима се предвид участието на военни сили върху дадена територия/в случая Ирак и Сирия/.
Което прави страната най-уязвима за терористични атаки. А Австралия е втората след САЩ в това отношение. Въпреки, че и това започва да се променя...
Същото е и за други страни, които не нанасят удари срещу терористите.
Тоест, вероятността те да отвърнат е най-малка...

Но да не правим темата политическа, важното е да продължаваме да пътуваме и страха да остане на заден план.

# 10
  • Мнения: 1 518


.... важното е да продължаваме да пътуваме и страха да остане на заден план.

Ми не трябва да остава на заден план страха - не аз, а Аристотел е казал , че абсолютното безстрашие е равносилно на безумие.По-скоро трябва разумна и умерена преценка: ние миналата Нова Годинасе отказахме от супер оферта за Тунис. Наши приятели, които все пак заминаха, са стояли почти като заложници в курорта, обградени от военна и полицейска охрана. Е, мерси за такава екскурзия, ама не съм там, за да гледам през балкона на стаята. Това пак си е страх, какво като са заминали въпреки всичко? По-добре да отложа, макар и с риск да ме обвинят , че се страхувам, отколкото да се правя, че не ми пука и пак да си се страхувам, но в хотелската стая или по улиците и да се оглеждам като заек.

# 11
  • София
  • Мнения: 1 626
Ще споделя опит от моя роднина, която беше във Франция по време на атентатите. При пътуване с влак из страната куфара с компютъра й бе откраднат и в него за съжаление бе и задграничния й паспорт. Първо не успя изобщо да се добере до българското посолство във Франция, защото те имат приемно време само 2 часа в деня (от 10:00 до 12:00ч.) ако отидеш примерно в 14:00ч. часа и на следващия ден трябва да пътуваш,няма как да съобщиш за откраднатия си паспорт,с който през това време може да се спекулира по най-различни начини. Пълна апатия,бездействие цари в посолството и ако не си в точния час там не получаваш никакво съдействие.
Та праща факсове, звъня им, уж получиха заявлението за изгубен паспорт, но не се знае дали са го обработили, защото няма кой да отиде на място в посолството в приемното време на провери.
Освен всичко това на летището е нямало паспортна проверка !!!  ooooh! ooooh! ooooh!
Багажите се проверяват обстойно, но паспорта или личната карта никой не ти ги търси -
какъв си, откъде идваш, накъде отиваш...няма. И тук стои въпроса - в какво се изразява затегнатия контрол по границите, щом на едно от най-големите европейски летища не те поглеждат и не контролират идентичността ти? Много жестоко се съмнявам в способността на властите за защита на гражданите и не бих отишла в момента, въпреки, че ми се искаше да пътувам натам преди да се случат събитията  Rolling Eyes

# 12
  • Plovdiv
  • Мнения: 2 145
Малко несериозно е да се каже, че на летището не минаваш паспортна проверка. Всеки, който е пътувал знае.

Ние сме на НГ в Турция за сега няма да отлагаме нищо, до тогава има цял месец, времето ще покаже какво ще става точно Simple Smile

# 13
  • Мнения: 9 663
Малко несериозно е да се каже, че на летището не минаваш паспортна проверка. Всеки, който е пътувал знае.

Абсолютно й вярвам!

Наши туристи си бяха забравили чантичката с документи и пари в нощното шкафче. Познайте каква националност бяха - да, французи. Намерихме чантата, но нямахме връзка с тях. Малко по-късно те се свързаха с нас от ..... Франция.  Laughing

И румънски документи сме изпращали на заминали си туристи.... и те от Румъния се свързаха с нас.

В първия случай - самолет(л-ще София), във втория автомобил (Дуранкулак).  Rolling Eyes

# 14
  • София
  • Мнения: 1 626
Шенген нищо ли не ви говори? Кое точно е толкова невероятно за непроверяването? Аз съм минавала френско - швейцарската граница без изобщо да разбера, че съм я минала и без никой да поиска и името ми да разбере. Та несериозно е едно, а невероятно, но вярно е друго ! Несериозно е да - в светлината на случилото се !

Общи условия

Активация на акаунт