Мъници от всички страни, добре сте дошли!- 3

  • 49 907
  • 738
  •   1
Отговори
  • Немция
  • Мнения: 6 875

ДОБРЕ ДОШЛИ В НАШАТА МЕЖДИННА ТЕМИЧКА НА ПООТРАСНАЛИ МЪНИЦИ!

Ако очаквате бебе, голям отбор весели шкембета ви чакат в Бременни майки в чужбина

Още майки и по-големи дечица ще откриете в Деца, отглеждани в чужбина



Eто я и старата тема

# 1
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Здравейте, Честита Коледа и едно бързо включване от моя милост!

Калалили, Честит Имен Ден, да си носиш със здраве името и много прекрасни емоции за в бъдеще със семейството ти!

Ася, спомням си, че Бибитко на 3-4 години проявяваше голям интерес към "Не се сърди, човече", което ме учуди, мислех си, че е малък за тази игра, но не. Сега с малък Бибитко ми е по-трудно да играем по правилата, не иска да се съобразява с тях, големият пък иска да се играе както трябва и е трудно и двамата да са доволни. Чудя се каква игра да им измисля, че и двамата да се включат без спорове и караници.

Коледните подаръци бяха много чакани и основните, които си пожелаха от нас, се приеха с голям интерес. С помощта на баткото и трите конструктора се съчетаха в обща игра. Нинджите обикалят и по пистата за топчета и по Георело-то. Това Георело голям Бибитко така и не пожела сам да го конструира, само с помощта на баща му, но поне така изкараха сума часове заедно в сглобяване и разглобяване, за което таткото невинаги намира време.

Коледният цирк, на който ходихме бе страхотен! За първи път посещавам цирк от такова професионално ниво, имаше много акробатика с висок риск, дори клоуните бяха с акробатични номера. За децата беше малко дълъг, продължи близо 3 часа, с половин час пауза по средата. Останахме впечатлени и бихме повторили някой ден, след някоя и друга година.

# 2
  • Мнения: 9 903
Благодаря за новата тема,
Първите игри с карти са от типа Черен Петър, война и Уно. Иначе ние сме играли Мемори - броят на двойките карти може да се редуцира спрямо възрастта.
Ние се забавляваме тези дни - https://scontent-sin1-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xfa1/v/t1.0-9/18884 … e&oe=571D1A31
 
https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.net/hphotos-ak-xtp1/v/t1.0-9/ … a537ed5e93409bdac

Последна редакция: пн, 28 дек 2015, 06:03 от тити

# 3
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Бибит, благодаря за новата тема! Hug
Честит Имен ден на Калалили, с малко закъснение! bouquet Да си здрава и щастлива! Hug
И ние добре изкарахме на Коледа. Подаръците се харесаха много(най-вече тези от нас). Прахосмукачката се оказа, че даже чисти Shocked(има малка кутийка, в която се събира малко прах- и може да се вади и изсипва).
Тити, голям "пясъчник" си имате! Grinning Страхотно! Simple Smile А Андрей е с опасен тен. Hug
За картите не зная. newsm78 Ние имахме една колода обикн.карти. Които вече не стават за игра, след като веднъж Борис ги докопа и нагриза част от тях. Laughing Hug

# 4
  • Rennes, France
  • Мнения: 478
Бибит, благодаря за новата тема Hug
Калалили, и всички останали именници, ЧИД Hug bouquet

Подаръците, се приеха много добре. Бибит, конструктура Георело взехме - Луи сам сглобява съвсем прости неща, а с баща си много добре си играят, даже ММ сам се занимава много добре Peace

Карти при нас се игряат от типа на: или
Имаме и Черен петър, но не си играят. С дабъл кидс играем заедно и с Емма, забавно е!
Вчера имахме гости и изкарахме много добре. Децата до 11ч седяха будни.
Сега по-спокойно ще си посрещнем Новата година сами Peace
Весело посрещане на всички и да сте здрави!

# 5
  • Мнения: 505
Весела Коледа и от нас.
Подаръците бяха повече от очаквани и мноооого харесани.
Йоан се сдоби с още 2 пожарни - една много малка и една средна но с дистанционно управление. Голямата му е от свети Никола (06 декември) и ги комбинира сега всички.
Хита беше хеликоптер на Плеймобил и само го размотава насам натам.
Получи и една полицейска кола на Плеймобил.
И влак с 5 метра релси.

Не занималнята големите деца играят със зарчета на нещо като монополи и той искаше и вкъщи имаме една игра с някакви гъски. Та, сега като иска играем с пионките и зарчетата на нея.

Игра с карти....има, но не проявява интерес.

Обича да рисува и сега му подариха и водни бои, но нямаме хубави четки и ще отида да му купя.

Нова Година ще празнуваме в едни приятели с преспиване. Те имат 2 момиченца на 4 и 6 год. и Йоан си играе много с тях. Та ще спят заедно.

Тити, хем ми се иска да дойда в тези пясъци, хем нещо не ми се иска...

Весело посрещане на Новата Година.

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
привет,

тити, точно на уно играхме, много му хареса Peace Черен Петзр аз не я харесвах като дете, незнам дали ще му хареса, трябва да пробвам...
на мемори отдавна ни побеждава, има още 2 игри със зарче и там също редовно ни побеждава. търся с карти, че могат да се вземат при пътуване, не заемат място.

иначе при Т. хитът беше един часовник, който има игри, прави снимки, видео и аудио записи  Crazy чак в тоалетната влиза да ни снима... Joy голямо занимаване , вчера се опита да свърже часовника с ТВ, за да гледал на голям екран  #Crazy (свързваме моб. телефон с ТВ и той видял и пробва...)

сега за РД чака да получи китара... незнам просто  Thinking

# 7
  • USA
  • Мнения: 1 323
Привет и благодаря за новата тема и хубавите пожелания за имения ми ден! Hug
Коледа мина по-добре от колкото очаквах.Този път нямаше изцепки от страна на свекърва ми на масата и след вечеря ги накарах да играят на криеница,извадих подаръците дадох и ги да им ги даде от нея,тя ги накара да и пеят песнички,много се смях.С голям кеф ги отвориха и им се радваха естествено всичко трябваше да се изпробва на момента.За Лекси имаше луна която се закачва на стената и с дистанционно се сменят фазите и,книга за човешкото тяло с 3д картинки,тоно за възрастта му и един арт кит в който се слагат листове хартия на едно чудо като пумпал и се завърта ,а отгоре са капят с едни като пипети различни боички(Наложи се да сменя боята вътре,че се оказа,не уошъбъл Twisted Evil) Андрей получи книжка с магнитни фигури и цифри,пъзел в куфарче и касов апарат(последното не очаквах да е такъв хит).От баща ми ги чака палатка за двамата и още книжки ,но ще ги получат на неговата Коледа на 7 януари.
Повече се ядосах на следващия ден когато ги заведохме с мм на гости у свекърва ми и те трябваше да останат там с него за да оправя бомбата в къщи.Разбрах,че им купувала още подаръци.Знам,че повечето ще ме помислят за луда ,но първо те нямат нужда от повече и второ тя харчи техните пари.Знаете ,че не работи,а и стотици пъти съм и казвала ,че всичко от което имат нужда им го купуваме и нямат нужда от повече.ЗА избора и няма да говоря...
Ася ние имаме 2 варианта на тази игра
Скрит текст:
много се харесва и са компактни. Peace
Късметчето от питката ни се падна на Лекси.Не беше нагласено въобще.Аз бях приготвила по-голяма тава за питката,но после преместих топките в по-малка и изгубих късмета,та няма измама(у нас аз я раздавам)при вас на кой се падна?
Андрей беше сополив тези дни и чак връща от секрети,но вече е по-добре.Много настива като се напишка нощем(с памперс е,но пие още много айран) и не се буди като свърши белята,та смених и му купих поларени пижами,че да не му държат студено и мокро като памучните.

# 8
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Привет!

Реших да пиша посред нощите, че утре ме чака пълен ден и не знам дали ще стигна до компа.
Вдругиден заминаваме за вилата- пансион, където ще празнуваме вкупом Нова Година, надявам се да няма неприятни изненади откъм болести и да си изкараме , както сме си запланували.
Така че ви пожелавам весело посрещане на 2016, здраве, да сте сити и доволни от живота, да ви е леко на душата и тежко на джоба! Wink

Калалили, при нас паричката в питката бе нагласена- голям Б. заяви, че той искал паричката, даже искал да знае къде ще я сложим и да сме й поставели знак, за да не се объркаме Mr. Green, така че за да няма сръдни, сложихме и за малкия паричка. Сложихме още една, неутрална парА Joy и при разчупването се падна на семейството.... така че сигурно няма друга такава питка, богата на парички. Laughing
Дано няма усложнения с Андрей и да си остане само с хремата!

Трябва и аз да я взема тази Уно, засега не сме я пробвали,а е популярна в Немско. Ние сме записани в градската библиотека и наскоро открихме опцията да вземаме игри назаем оттам, така мога да преценя какво им допада на децата. Толкова много избор има по магазините, че не знам на кое по-напред да се спра.

Ася, и у нас се играе много с чадъри, а голям Б. все щрака с фотото какво ли не, но си взехме нов фотоапарат с таткото за Коледа, така че новият няма да давам.

Къти, аха, на Георелото сте се спрели, сега ми стана ясно. Днес аз имах честта да строя конструкции с него Mr. Green, таткото е на работа, определено се харесва от баткото, аз правя основната конструкция, той добавя колелетата, веригите. Малък Б. не проявява интерес все още.
Напоследък двамата много си играят заедно, цял час често минава и почти не се намесвам в заниманията им. Хубаво е, че дойде и този период!

Тити, супер занимание си имате! Simple Smile

# 9
  • на брега на морето
  • Мнения: 2 481
Касовият апарат и при нас е голям хит все още(той беше измежду коледните подаръци мин.година). Борис го беше счупил веднъж(спря да пиука), но мм го оправи.
Кирил също има фотоапарат(мой, стар) и камера(също стара). Снима редовно с тях, много интересно се получава. Също обича да ходи и вкл. разни кабели я към тв, я към нещо друго... Crazy
Ася, има и детски китари, или Тим иска истинска? Кирил искаше истинска йоника, но кръстникът му(музикант) каза, че е още малък и му взехме детска, засега. Харесва я. Към нея също си включва мп3-плейъра и слуша музика.
Купих и една коледна книжка със стикери, Кирил обича да лепи такива от време навреме. Получи подарък и една коледна книжка с пъзели, също обича да реди. Рисува само с моливи, фулмастри и пастели засега, оцветява оцветявки.
Това георело изглежда интересно, ще разуча откъде може да се купи подобно тук. И моите(да, и Борис!) обичат да сглобяват и разглобяват. К. има от 2 годишен един багер, който с ключ се разглобява на части(има болтчета и гайки), голям хит е и до днес. Сега Борис с пръсти успява да му развие гайките, ако не са затегнати здраво.
В питката забравихме да сложим пара. Нищо- сега в баницата на НГ. Wink Иначе децата много обичат питка и хубаво си хапнаха от нея.
Весело посрещане на НГ на всички! Hug bouquet

# 10
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ася, има и детски китари, или Тим иска истинска?

той държи на добрия звук и ако му взема играчка, няма да се занимава много с нея. има истински, концертни за деца, но са приятна сума. та, още обмислям.
сега сутрин си пуска диск с детски песни, взима едно малко барабанче и започва да свири в такт с музиката  Crazy
съседът ни свири на китара и един ден му обеща да свирят заедно, но още не е дошъл този ден. ама Тим помни и лятото го чу, че свири в градината на китара. Тим отиде, довлече си барабаните, седна в нашата градина и започна да свири в такт  bowuu
та, няма май да се размина само с играчка.

Калалили, благодаря за предложението, ще погледна дали го има при нас.

# 11
  • UK
  • Мнения: 134
За много години, майчета и дечица  Simple Smile
Бибит, благодаря за отварянето на новата тема. Гледах предната е отворена приблизително по това време миналата година. Така че и тази сигурно ще си я "търкаляме" цяла година - дано я напълним с много хубави новини  Peace
Ние изкарахме хубави и спокойни празнични дни. Нямаше сняг, а само дъжд, но времето е меко и доста поскитахме навън. Многобройни подаръци нямахме: Ди намери под елхата робот с дистанционно, а в чорапчето имаше пластелин, СД с музика която харесва и разни лакомства. От България баба и дядо му изпратиха лего и пуловер, също и книжки. Купихме си отделно СД плейър, че да си пуска разни СД-та с радио пиеси и песни. Наскоро го научихме да играе Не се сърди човече /това не е ли еквивалента на Уно?/ и се справя страхотно. Играем понякога семейно и се получава много весело.
Ваканцията вече свърши и от днес е на ДГ, а утре му е първият урок по плуванев група с учител. Обещах му да седя до ръба на басейна /дано няма много драма първия път, че като го знам с какво подозрение подхожда към новите неща.../. Преди няколко дни го водих там да поиграе в басейна, за да опознае предварително обстановката, а вчера бяхме и на един страхотен аква-център, където се скъса от игра. Изобщо "подгрявам" го стабилно, дано мине спокойно първият урок.
Готвя се и за партито му за РД в събота. Поканила съм приятелчетата ни с майките им. Ще си правя сама тортата - ровя и се вдъхновявам от разни вегански рецепти, да видим какво ще измисля. Ако имате подръка някоя рецепта за здравословна торта, да знаете че приемам идеи.
Още веднъж желая на вас и децата чудесна нова година, пълна с хубави преживявания и много поводи за усмивки  Hug

# 12
  • Немция
  • Мнения: 6 875
Честита Нова 2016 и от мен! Да сме здрави и щастливи!

Пере, на голям Бибитко в четвъртък му е първия час по плуване, днес ни го съобщиха, но тогава имаме час при лекар, така че не знам дали ще сварим да отидем и на басейна. Голям Бибитко няма никакво желание, хем сме го водили често през миналите месеци на басейн, за подгрявка. Записахме го с негово приятелче, което също толкова е "въодушевено", но няма да ги изчакваме повече. След определена възраст тръгват с целия клас на плуване, така че дотогава ще трябва да са на ниво. Запсихме ги с по-малките, по-скоро се води свикване с водата, но без присъствие на родителите.
Дано Ди да хареса заниманията във вода!
Уно е по-различна игра от "Не се сърди, човече".

Ася, имай предвид, че китарата може само за определен период да го заинтригува. Има значение доколко и майката се включва в заниманията. Ние сме насъбрали различни детски инструменти, ползват се на приливи и отливи, детското пиано е вървежно, но това според мен е така, защото и аз умея да свиря на пиано, свиря им любими за момента мелодии, голям Бибитко се научи дори да свири половината мелодия на Св.Мартин, когато беше актуален празника. Някой ден можем да вземем електронно пиано, заради различните звукове, което то възпроизвежда, както и може да се регулира звука, така че да не пречим на съседи. И на мен ми се иска да вляза някой ден във музикалната си форма отпреди години.
Голям Бибитко в момента е на вълна "цигулка"- ако и след половин година мечтае пак за същото, ще го запиша в нашето музикално у-ще. Може и да му мине мерака дотогава.

Ние изкарахме една хубава Нова Година сред близки, къщата, в която бяхме беше с добри условия, сутрин за закуска не мислихме, собствениците ни я приготвяха, а празничната вечеря на Нова Година си я бяхме поръчали предварително, за да не се занимаваме с готвене. Децата си играха добре- моите 2 плюс 2 братовчедчета.
Голямото Б. за първи път остана буден след 00 часа, малкият го сложих да спи в 23 часа, не беше спал следобеда и към 22-23 часа беше доста изморен.
 Получиха отново подаръци от  лелите, като голям интерес предизвика говорещата писалка на TipToi- функционира в/у книга, разказва съдържанието на книгата, има песни, въпроси за отгатване, не знам дали сте запознати с принципа. От 4 години нагоре е препоръчителнат възраст.
Разходихме се и из града, в който бяхме. На върха имаше руини от замък, децата много играха там, за щастие не валя дъжд и първият път изкарахме над 2 чАса. На другия ден отскочихме и на разходки из горите и до тамошното езеро.
Добре ми се отрази това откъсване от ежедневието!

За наша радост забелязваме, че малък Бибитко за първи път тази есен и зима няма хронична кашлица, пу-пу Praynig. След последното разболяване през края на ноември дробчетата се изчистиха, може би сОлницитте, на които го водихме имаха своя ефект, може да си е изкашлял секретите и дробовете да са се изчистили. А може би и да израства незрялостта на бронхите,  не знам, но съм много облекчена от това развитие след 3-те години на безконечни кашлици и какви ли не терапии.

# 13
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076

Ася, имай предвид, че китарата може само за определен период да го заинтригува. Има значение доколко и майката се включва в заниманията.

това ми е ясно  Peace
аз съм много зле музикално, чист консуматор съм. миналата година ме караше да пея, той свиреше на инструмент, но мисля, че тази година осъзна колко зле пея  Mr. Green и концертите са ми намалени. приятелчето му има китара и сега и той иска, защото го няма този инструмент. ще получи и устна хармоника. като се съберат двете деца и правят концерт - майките ръкопляскаме.
за Коледа си поиска чадър и не ми остана време на поръчам някой оригинален, та взех набързо един от ДМ. голяма игра падна с него, не очаквах. и сега реших да не го разочаровам, след като си е поръчал китара. дано дойде навреме!!!

браво за неразболяването!!! моята приятелка също води децата на салина.

Пере, уно е игра на карти. гледа се цвят и цифрите, има и няколко специални карти, но е лесна за игра.

аз се подготвям за РД.
в ДГ няма да нося много. казаха ми ако искам да занеса нещо, ако не искам - те ще дадат почерпка. понеже е от 10ч. до 11ч. реших да занеса мандарина, краставица, чушка т.е. плодове и зеленчуци и пуканки, че Тим не яде сурови неща... ще съберат 8 деца, които той си избере, ще пеят песнички и т.н. в събота ще е у нас.
до никъде съм с приготовленията, но обикновено съм уморена от Коледа и НГ и ми идва нанагорно!

# 14
  • USA
  • Мнения: 1 323
За много години група!
Ние изкарахме като на Коледа тихо и спокойно и както обикновено реших да не си развалям режима на децата и моя и си легнахме към 10 децата 11 ние.Реших,че НГ ще дойде и без да будувам LaughingТе и без друго не схващат още Wink
На 31 един наш познат стовари в къщи 3 кашона със замразено тесто и се превърнах в Дядо Коледа на НГ разнесох по приятели оставих и в нашия фризер,но нямах много място и от тогава я караме на тестена диета Blush Направила съм едни бузки абе заоблих се по празниците.Ние по гости и на нас ни идваха и децата много се преумориха.Мислих,че Андрей го е ударил зле бебешкия пубертет,но вчера като му мих зъбите забелязах нова придобивка,та разбрах причината за ревовете,тръшкането и искам мама по нощите(като той винаги е бил с баща си).Тази нощ изобщо не помръдна и спа до 7.30Абсолютен негов рекорд.
Днес баща ми празнува бъдни вечер и се събрахме на скайп.Децата отвориха подаръците от дядо.Единия беше палатка тип крепост за двамата и като влязоха вътре ,не излязоха до края.Лекси искаше в нея да спи. Crazy И на книгите много се зарадваха,но те и двамата обожават да им чета и постоянно четем и говорим.
Вчера беше първи учебен ден след ваканцията и честно казано ,го очаквах с нетърпение за да си почина.Ходих на пазар,къпах се без да гледам часовника(вие ще ме разберете) Като ги взех ходих на консултация и като ми записаха часове до края и ми връчиха документите за болницата ,ми стана много реално и скорошно.Изведнъж се притесних,а все се надявам да откарам до края,че и да пренося 2-3 дни да влезем в овен.Една позната ми казва да си галя корема и да му говоря за кога съм му избрала РД  Joy

Честит да е рожденика Тим! Да е здрав все така любознателен и упорит и да постига всичко с лекота!Весел празник!

Общи условия

Активация на акаунт