Дами, може ли малко информация за начална бременност?

  • 2 881
  • 24
  •   1
Отговори
  • Мнения: 29
Закъсня ми с 20 дни. Направих си тест - положителен. Имам леко кървене, кафяво зацапване от една седмица. Не съм била на лекар, защото съм извън България, но се връщам след Нова година и веднага ще отида. Може ли да стане нещо с бебчо по това време? Има ли риск?

Цитат
ЗАКЪСНЯ МИ С 20 ДНИ НАПРАВИХ СИ ТЕСТ ПОЛОЖИТЕЛЕН,,,,,,ИМАМ ЛЕКО КЪРВЕНЕ,КАФЯВО ЗАЦАПВАНЕ ОТ ЕДНА СЕДМИЦА НЕ СЪМ БИЛА НА ЛЕКАР ЗАЩОТО СЪМ ИЗВЪН БГ НО СЕ ВРЪЩАМ СЛЕД НОВА ГОДИНА И ВЕДНАГА ЩЕ ОТИДА ,,, МОЖЕ ЛИ ДА СТАНЕ НЕЩО С БЕБЧО ПО ТОВА ВРЕМЕ ИМА ЛИ РИСК ???? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

Последна редакция: ср, 06 яну 2016, 01:02 от Mamma

# 1
  • София
  • Мнения: 9 517
Има риск, върви на лекар

# 2
  • София
  • Мнения: 860
Аз бях така и лежах една седмица в болница, за да спре кървенето - отлепяне на околоплодния сак се казва, можеш да загубиш бебето. Така че върви на лекар възможно най-скоро.

# 3
  • Мнения: 2 379
Риск има, както са писали момичетата по-горе. Варианта чужбина...разбирам, но все пак може да посетите спешното отделение там, където сте и да представите здравната си европейска карта. Евентуално дори и да няма проблем, докато дойде време да се прибирате, не се знае пътя как ще ви понесе.....ако трябва ще се изпишат лекарства на място, които да закрепят положението ако е нещо лошо.

# 4
  • Мнения: 11 468
Принципно това са признаци за началото на спонтанен аборт.

Може да посетиш лекар там, но опита ми показва, че в някой страни /като Англия например/ ще те прегледат и ще те оставят на съдбата ти - пък ако ще да загубиш плода, за тях не е кой знае какво.

Гледай да полежаваш колкото може повече!
Никакви процедури с топли вани и басейни. Дано устискаш докато си дойдеш  Hug

# 5
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Доколкото съм научила от чужбинските момичета в чужбина никой не те поглежда на този ранен етап - естествен подбор. Прогестеронов препарат знам, че няма откъде да вземеш. Остава ти да лежиш и да се пазиш, докато си дойдеш. Прокървяване изобщо не е задължително да доведе до аборт. При инвитро мамите почти всички прокървяват. Е, тъпчат ни яко с хапове де. Дано да устискаш, докато си дойдеш, успех  Peace

# 6
  • София
  • Мнения: 860
На мен ми даваха Но-шпа и още някакви лекарства против контракции + лежане, лежане, никакво натоварване, ставах само до тоалетна, докато докторът не видя на видеозона, че се е затворило отлепянето на плодния сак. И ме изпрати вкъщи, като каза много да се пазя и да не вдигам по-тежко от дамска чанта.
Но не прави нищо на своя глава, освен да почиваш. Иначе и аз знам, че в чужбина са непукисти.

# 7
  • Мнения: 2 379
Това не е непукизъм, а се казва естествен подбор...за съжаление, колкото и да изглежда жестоко на някои хора, ако природата е решила, че ще се намеси в началото, обикновено има причина и на запад са  го приели.....

# 8
  • Мнения: 38
Стискам палци всичко да се оправи. Ако намериш как все пак иди на лекар по-бързо.

# 9
  • Мнения: 700
ЗАКЪСНЯ МИ С 20 ДНИ НАПРАВИХ СИ ТЕСТ ПОЛОЖИТЕЛЕН,,,,,,ИМАМ ЛЕКО КЪРВЕНЕ,КАФЯВО ЗАЦАПВАНЕ ОТ ЕДНА СЕДМИЦА НЕ СЪМ БИЛА НА ЛЕКАР ЗАЩОТО СЪМ ИЗВЪН БГ НО СЕ ВРЪЩАМ СЛЕД НОВА ГОДИНА И ВЕДНАГА ЩЕ ОТИДА ,,, МОЖЕ ЛИ ДА СТАНЕ НЕЩО С БЕБЧО ПО ТОВА ВРЕМЕ ИМА ЛИ РИСК ???? newsm78 newsm78 newsm78 newsm78 newsm78

Както всички са казали - лекар и лежане, избягвай танци, басейни и секс. Дано всичко се нормализира. Успех

# 10
  • Мнения: 125
Дами, извинете ме предварително , не знам дали точно тук трябва да задам въпроса си. Преди 3 месеца имах спонтанен аборт лекарят ми каза че трябва да изчакам 6 месеца за да забременея пак. Трябва ли да чакам да минат 6 месеца или може и по рано? Как мислите Вие?

# 11
  • Мнения: 700
Дами, извинете ме предварително , не знам дали точно тук трябва да задам въпроса си. Преди 3 месеца имах спонтанен аборт лекарят ми каза че трябва да изчакам 6 месеца за да забременея пак. Трябва ли да чакам да минат 6 месеца или може и по рано? Как мислите Вие?

Аз мисля, че е добре да послушаш лекаря и да изчакаш. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 125
Благодаря ти дано се стърпя

# 13
  • Мнения: 700
Благодаря ти дано се стърпя

Дано! Доколкото съм запозната, това с изчакването е с цел да се предотврати вероятността от повторен спонтанен аборт. 

# 14
  • Мнения: 2 379
Не случайно го е казал лекаря, за това е учил толкова много години.  Ако не се "стърпиш" шансът от неуспех ще е по-голям.  Явно много искаш да забременееш Simple Smile ( и ти пожелавам да стане), но защо винаги поставяте под съмнение съветите и препоръките на хората, на които това им е работа.....

Общи условия

Активация на акаунт