Наргиле?

  • 43 178
  • 230
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 7 242
Имам един въпрос относно тази мода при децата на 15+. Има ли наргиле, при което се пушат само плодови аромати (без тютюн) и е относително безвредно? Дъщеря ми пуши понякога, като е убедена, че е безопасно, няма никотин, катран и др. Обаче аз не съм - не намерих информация в нет-а, разгледах и  един каталог на магазин за наргилета и консумативи и там има само тютюн за наргилета с плодови аромати, а на кутията му разбира се освен ароматите, друго не е отбелязано, което си е заблуждаващо. http://xn--80agglpiw.com/bg/-tiutiuni-aromati-nargile-/34-tiutiu … rgile-grozde.html

# 1
  • Мнения: 598
Няма безвредни смеси за пушене с наргиле и изобщо за пушене. А ако следващата мода, на която попадне са наркотици? Както и да е, арабите много си обичат наргилетата, ароматните смеси за наргиле (с плодови аромати) са си тютюн с аромат.

# 2
  • Мнения: 41 582
Tи изчете ли си линка? Там си пише:

Цитат
Забележка: Този продукт притежава сертификат за липса на тютюн и тютюневи производни в състава. При нужда ще получите такъв сертификат.

Освен ако темата не е за реклама newsm78

# 3
  • София
  • Мнения: 7 242
Сигурно не е безвредно, но какви са точно рисковете? Видях, че на кутийката, която имаме пише никотин 0%, катран - 0%. Не че ме успокоява, но искам да знам какво е точно и какво може да причини. Дъщеря ми е върл противник на пушенето и наркотиците, но смята, че това е безвредно. За да я убедя в обратното, все пак трябва да имам някаква информация. За нея това е като да се диша парата от ароматен чай. Общо взето повечето й връстници пушат наргиле по купони и биват обслужвани в наргиле-баровете. Никой от тях не го смята за потенциално опасно за разлика от цигарите например.

Черна станция, каква реклама Sick Достатъчно често сме се засичали из форума, странно ми е, че го допускаш. И сега последно, трябва ли да съм спокойна? Щом няма тютюн и тютюневи производни безвредно ли е?

# 4
  • Мнения: 11 649
Да разбирам ли, че това е тютюн, който не съдържа тютюн  newsm78 а пък ако не е тютюн - това кълцани лозови листа ли са  newsm78 Прочетох, че продукта не съдържа тютюн, но пък никъде не прочетох какво съдържа.....Не я разбирам тази мода, но виждам много тийнове пушещи ел. цигари.....

# 5
  • Мнения: 5 401
Имаше преди време такава тема. Влизах да чета от време на време, защото и аз имам деца на тази възраст, които споделят че приятелите им се събират да пушат наргилета. Та там една майка, мисля че беше медицинско лице много подробно е обяснила процесите които протичат в тялото на хлапетата след вкарване на горещ въздух в дробовете им. Не помня подробностите, но от това което ми е останало като спомен и съм споделила с моите деца - никога , при никакви обстоятелства не бих употребила и не бих седяла безучастно ако децата ми употребяват подобни ориенталски занимавки.

# 6
  • Мнения: 9 907
http://www.thenational.ae/opinion/editorial/children-are-at-risk-from-shisha  буквално първата статия, която ми попадна от нашите медии, а по-сериозни четива бол.  Не е безопасно.

# 7
  • София
  • Мнения: 62 595
не зная с какъв акъл родител може да се съгласи с наргилето. Плодови смеси дрън-дрън. А това, чо лесно може да се добави към тях? Да не говорим за подлъгването за безопасност, то е все едно да дадеш в ръцете на пубер пистолет с халосни патрони да си го носи ей така, за кеф - днес халосни, утре други. Всички знаем наргилетата с какво предназначение са и няма защо да се правим на глухи слепи и неразбиращи. Сега очаквам определени потребители да обяснят как самите те имат наргиле вкъщи, собственоръчно купуват въпросните "пловоди смеси без тютюн" и ги оставят да си пушат с другарчетата, а може и дружно семейно да си пушат. Всеки да си носи отговорността. За мен историята с наргилетата е отваряне на вратата за пушене на други неща. На всичко отгоре няма как да  знаят дали някой няма тайно да добави нещо в сместа.

# 8
  • Sofia
  • Мнения: 9 789
Освен всичко останало - ако става дума за наргиле в заведение - само мисълта, че го е лапал и дишал в него неизвестно кой е гадна и опасна.  Sick Много се съмнявам, че ги дезинфекцират след всяка употреба.  newsm78

# 9
  • София
  • Мнения: 11 497
Според мен не по-малък грях на душата имат заведенията, които предлагат и разрешават на непълнолетни нергилета.

# 10
  • София
  • Мнения: 62 595
 Sick Права си.
О, да, сега да напомня за евъргрийните-оправдания на защитниците на наргилето -  ще се пише за това, че по хипермаркетите и ресторантите ядем неща и от посуда, които са със съмнителна чистота, също и колко въздухът в градовете и особено в София е мръсен, та какво толкова още щели да се натровят от една смес в наргилето. И как по-добре да пушат "безопасни" смеси от наргиле, отколкотода пушат цигари, да пафкат марихуана или да се друсат със синтетика.
Надявам се да измислят нови оправдания.

# 11
  • София
  • Мнения: 7 242
Тити, благодаря за линка!


Andariel, забраните, особено когато не са добре обосновани, често имат обратен ефект. Най-лесно е да се забрани, но дали ще има ефект? По-добрият начин е да се обясни (затова и пуснах темата понеже самата аз не съм много наясно), да се даде личен пример (е, тук издишам, защото съм пушач). Не обичам да отричам нещо, без да знам точно какво е.
savina_33, ползва се пластмасов накрайник за еднократна употреба

ronaldd, мисля си, че би трябвало да е забранено. Много е масово за съжаление. И създава у тиновете чувството, че щом не е забранено е безвредно.

# 12
  • Варна
  • Мнения: 611
  Цялата мания тийнейджъри да пушат наргиле не е от любов към ориенталското, а един по-незабележим начин да се пуши трева, вместо да се свива в хартийки и да прави впечатление/ Така, хем не се забелязва, хем се ароматизира с плодове и хоп, чиста работа Peace
Едит: пушешите трева доста често не пушат цигари (обикновени)

# 13
  • София
  • Мнения: 62 595
Какво очакваш да разбереш, възрастен човек си, близо е до ума да се сетиш! И колко добре трябва да обосновеш? Как си обосновала пресичането на червен светофар, овен с очевидното, че не е редно и е опасно?

Нека си го кажем направо - по0лесно е да се замижва с двете очи и да се измислят оправдания, само и само да не се счупи хатъра на отрока, да не би да се разбунтува. Сигурно по-голяма утеха ще бъде, когато започнат проблемите, които описах. Достатъчно гоолеми са, за да разберат какво им се говори, но просто се смятат за безсмъртни и си умират да правят глупости и дори да заплашват собствения си живот. А и като гледам родителят лесно капитулира и започва да си обяснява как всичко е невинно. Не за пръв път го виждаме и тук, из темите.

# 14
  • София
  • Мнения: 7 242
И все пак аз моля, ако някой може да каже нещо конкретно - какво е точно съдържанието на тези тютюни без катран и никотин и дали и как вредят. Нямам за цел да споря и да пропагандирам пушенето на наргиле - искам единствено да се информирам.

Общи условия

Активация на акаунт