Лична карта

  • 2 709
  • 8
  •   1
Отговори
  • Мнения: 67
Знам,че темата не е за тук,но не знаех къде да я постна. Имам следното запитване. Тъй като се омъжих и ще трябва да си сменям личната карта има проблем с това,че всъщност не живея на постоянния си адрес от година. Бях по различни квартири и не си направих адресна регистрация. Сега обаче се чудя, ако си направя такава и представя договора за квартирата,където живея с нашите,  а той е от преди няколко месеца подлежа ли на глоба? Мога ли да сключа нов договор със съпруга ми и да си направя след това адресна регистрация. Мисълта ми е има ли как да разберат, че не живея на постоянния адрес? Защото жената в общината ми каза за какво ми е да го сменям постоянния адрес,след като съм на квартира,но апартамента вече не е мой. 

# 1
  • Мнения: 2 450
1. Няма как да разберат
2. На квартира ако си, там може да имаш временен, а не постоянен адрес, малко би било тъпо да си сменяш личната карта всеки път с квартирата най-малкото
3. Няма да те глобят, освен ако не ти е изтекла предишната карта ест.

# 2
  • Мнения: 67
Ами няма ли да е проблем да си оставя постоянния адрес там, след като живеят други хора на него?

# 3
  • Бургас
  • Мнения: 4 069
никакъв проблем не е, никой не проверява кой къде живее, даже живеещите постоянно в чужбина си имат постоянен адрес в Бг, все пак е добре на адреса, който ти е постоянен, да живеят твои близки, които да ти предадат, ако там се получи някоя съдебна призовка, съобщение, писмо или друго
защо не си смениш постоянен адрес да ти е адреса, на който живеете със съпруга ти

# 4
  • Мнения: 99
Защо не си промениш постоянния адрес да е такъв като на съпруга ти, ако той е собственик (отивате двамата да подадете заявлението, носите акта за собственост, той заявява че е съгласен това да ти е постоянния адрес и готово).

# 5
  • Мнения: 67
Не е собственик и е на квартира, ако реши да я смени, което сигурно ще стане така, няма пак да ходя да си вадя нова лична карта Grinning

# 6
  • Мнения: 67
Така, да обновя малко темата,че имам нужда от съвет. Ходих в ЕСГРАОН, моя хазяйн се оказва, че е прехвърлил апартамента на сина си, в случая аз научавам в последния момент. Чаках го да се прибере в града, защото той ходи на гости при синовете си. Да, обаче сега нямам никакво време и трябваше да търся друг човек , намерих в случая. Където да се регистрирам за постоянно и пак , този път в нотариалния акт имаше грешка с номера. Не знам как той си е вадил лична карта, но от ЕСГРАОН ме върнаха и сега имам два вариянта , като единия е да отида в друг град при моя приятелка, която има апартамент в моя град , да попълни декларацията там и да се върна в моя град. Това ми го казват , но не знам дали ще стане и дали няма да има нов проблем. Другия вариянт е да си отстана с постоянния адрес, като ме е страх, че ако ако пристигне писмо с новото име , което е с тире , дали няма да ми направят проблем новите собственици и да пуснат жалба? Какво да правя , наистина нямам вариянт , а времето ми изтича.

# 7
  • Мнения: 2 450
Така, да обновя малко темата,че имам нужда от съвет. Ходих в ЕСГРАОН, моя хазяйн се оказва, че е прехвърлил апартамента на сина си, в случая аз научавам в последния момент. Чаках го да се прибере в града, защото той ходи на гости при синовете си. Да, обаче сега нямам никакво време и трябваше да търся друг човек , намерих в случая. Където да се регистрирам за постоянно и пак , този път в нотариалния акт имаше грешка с номера. Не знам как той си е вадил лична карта, но от ЕСГРАОН ме върнаха и сега имам два вариянта , като единия е да отида в друг град при моя приятелка, която има апартамент в моя град , да попълни декларацията там и да се върна в моя град. Това ми го казват , но не знам дали ще стане и дали няма да има нов проблем. Другия вариянт е да си отстана с постоянния адрес, като ме е страх, че ако ако пристигне писмо с новото име , което е с тире , дали няма да ми направят проблем новите собственици и да пуснат жалба? Какво да правя , наистина нямам вариянт , а времето ми изтича.




Постоянния ти адрес трябва да е някъде, където живееш ти/приятели/роднини за постоянно, той за това е ПОСТОЯНЕН.  Мен по би ме притеснило, че чужди хора може да получат личната ми официална кореспонденция, отколкото какви жалби ще пускат.  ooooh!

# 8
  • Мнения: 67
Не можах да го сменя, не намерих къде да се регистрирам. Трябва пак да си вадя след няколко месеца като оправя документа за адреса,където мога да се регистрирам. Кореспонденция няма каква да получавам,  освен някое писмо от НОИ.

Общи условия

Активация на акаунт