Посъветвайте ме относно Ортопедията в Горна баня

  • 142 543
  • 160
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 113
Там всички детски ортопеди са добри специалисти,тъй че отивайте и дано по бързо се оправи детенцето.

Последна редакция: пн, 16 мар 2009, 18:28 от eli_ok2

# 46
  • Мнения: 63
Ние ходим при д-р Алексиев с диагноза луксация на тазобедрената става.

# 47
  • Мнения: 32
Здравейте.Днес ни поставиха диагноза-тортиколис и ни насочиха към детска ортопедия Горна баня за консултация и евентуално операция.Моля да ме посъветвате към кого да се насочим и ако може и телефон за връзка, ще ви бъда много благодарна.Отнася се за 6мес. ми син.

Последна редакция: ср, 08 окт 2008, 10:29 от iv-dan

# 48
  • Мнения: 495
ЧОРОЛИНКО,можеш ли да пишеш повече за операцията?Каква беша разликата в краката,тежка ли е операцията,колко струва и т.н.?Моята дьщеря има по-кьс л.крак  1,5-2см.Баща и и лепи допьлнителни подметки.Сега е на 7год.Като порастне ще е проблем за нея,а пьк и разликата може да се увеличи.

# 49
  • Мнения: 774
ЧОРОЛИНКО,можеш ли да пишеш повече за операцията?Каква беша разликата в краката,тежка ли е операцията,колко струва и т.н.?Моята дьщеря има по-кьс л.крак  1,5-2см.Баща и и лепи допьлнителни подметки.Сега е на 7год.Като порастне ще е проблем за нея,а пьк и разликата може да се увеличи.
Не съм чоролинко,но мога да ти кажа какво представлява удължаването.Аз лично съм се интересувала и доста съм виждала при престоя ни в Горна баня,защото този проблем касае и мен.
Удължаването е една много сложна и доста продължителна манипулация.Първо се срязва скъсената кост и се отделя на нужното разстояние,според скъсяването.После се поставя едни скоби с винтове,който са завити в костта.Това всъщност е операцията.После тези винтове се натягат ежедневно като всъщност така се удължава костта,това се прави докато се съберат двете кости.След това се маха апаратът и се поставя гипс,докато калцира костта.После следва рехабилитацията.
Звучи страшно и настина е така,но съм виждала  резултатите,който са невероятни.
Удължаването,обикновено се прави когато растежа е завършен.В редки случай,когато скъсяването е много голямо се избързва.

# 50
  • Мнения: 495
Mari, Hug.Ти ми го обясни с повече подробностти от това,което сьм виждала в някои филми.Предполагам стягането на винтовете е доста болезнено.Остава ни сега да почакаме няколко год.На това отгоре и л.и рька е сьщо толкова по-кьса.Досега се страхувах от операция,но ако това е начина да и се помогне и то ведньж завинаги,аз ще бьда до нея.

# 51
  • Мнения: 774
Елбоси,бях в една стая с 16 г. момиче на което удължиха кракът с 5 см.Да беше много трудно и болезнено,но си струваше.Аз изживях радостта на семейството от нормалното прохождане на момичето.По нищо не личеше в походката,че някога е имало проблем.
Определено си струва мъките.
Успех Peace

# 52
Здравейте на всички. Реших да се регистрирам, защото видях много мнения по тази тема. Също така видях и, че лекуващият ми лекар от вече 2 години е писал тук и реших и аз да пиша. Прочетох цитата на Krissy v и много съжалявам, но не мога да се съглася с мнението ти, че проф. Владимиров е страхотен лекар. Когато съм била 4 години той ме оперира. Оперира ме общо 4 пъти като последните 2 опирации бяха направени за 1 календарна година. И четирите ми операции бяха НЕуспешни и "благодарение" на него крака ми беше в окаяно състояние. Буквално беше си оставил ръцете върху крака ми. По рождение имам скъсяване на десния крак. За мен този лекар е един касапин, на който трябва да му се забрани да оперира. След тези 4 НЕ успешни операции в Горна баня през 12.2000г. имах още една в Ловеч. Тогава за първи път ми сложиха фиксатор на Илизаров. Тогава едновременно удължавах подбедрица и разгъвах коляно. Знам, че един такав апарат се носи поне 6 месеца, но на мен ми го махнаха на третия месец, костта ми не беше калцирала както трябва и при махането на фиксатора лекарят (няма да му споменавам имета), ми счупи крака и се наложи няколко пъти да ми слага гипс. В следстие на носенето на гипс коляното ми отново се сгъна.   И от тогава ходя с ортопедична обувка и една патерица. Но вече 2 години д-р Мирослав Живков от Варна ме лекува и съм страшно щастлива, че  съм негова пациентка. Благодарение на него имам близо 10 см удължение на крака. През 12.2006г ми сложи на бедрото фиксатор на Илизаров, носих го 8 месеца, но напълно се заслужаваха и болките и чакането. А през 10.2008 отново д-р Мирослав Живков ме оперира и отново съм с фиксатор на Илизаров. В момента разгъвам коляно, защото в следствие на четирите НЕ успешни операции в Горна Баня направени от проф. Владимиров, коляното ми се сгъна ужасно много, дори и чрез рехабилитация не успях да го разгъна. Вече съм почти на 18г. и благодарение на златните ръце на д-р Живков   виждам, че нещата при мен ще се получат и знам, че един ден всичко ще свърши. ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА Д-Р МИРОСЛАВ ЖИВКОВ....ЗА МЕН ТОЙ Е НАЙ - ДОБРИЯТ.

Последна редакция: вт, 02 дек 2008, 17:48 от Ирена Атанасова

# 53
  • Мнения: 299
Но вече 2 години д-р Мирослав Живков от Варна ме лекува и съм страшно щастлива, че  съм негова пациентка. Благодарение на него имам близо 10 см удължение на крака.А през 10.2008 отново д-р Мирослав Живков ме оперира и отново съм с фиксатор на Илизаров. В момента разгъвам коляно, защото в следствие на четирите НЕ успешни операции в Горна Баня направени от проф. Владимиров, коляното ми се сгъна ужасно много, дори и чрез рехабилитация не успях да го разгъна. Вече съм почти на 18г. и благодарение на златните ръце на д-р Живков   виждам, че нещата при мен ще се получат и знам, че един ден всичко ще свърши. ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА Д-Р МИРОСЛАВ ЖИВКОВ....ЗА МЕН ТОЙ Е НАЙ - ДОБРИЯТ.

Здравей,Ирена!
Съгласна съм с теб по отношение на д-р Живков Peace,той е невероятен човек и специалист.Аз също съжалявам,че от самото начало сме поели по "грешния път",вследствие на който претърпяхме една операция,но по-важното е,че успяхме навреме да отидем във Варна и оттам насетне ни пое той.Вече броя дните до края на лечението ни... Praynig
Колкото до специалистите в Горна баня,аз не мога да дам мнение,защото не сме им били пациенти,дори и консултация не сме правили там,но смятам,че както за всяко нещо,така и за това можеш да чуеш и добри,и лоши мнения.Има доволни,има и недоволни оттам,моите впечатления са,че надделяват недоволните,но може и да греша.Хубаво е,че си имала късмет да попаднеш на точния лекар и на правилното лечение-радвай се,че нещата ще се оправят,това е най-важното! Hug
Пожелавам ти вяра и кураж! Hug

# 54
Здравейте на всички. Реших да се регистрирам, защото видях много мнения по тази тема. Също така видях и, че лекуващият ми лекар от вече 2 години е писал тук и реших и аз да пиша. Прочетох цитата на Krissy v и много съжалявам, но не мога да се съглася с мнението ти, че проф. Владимиров е страхотен лекар. Когато съм била 4 години той ме оперира. Оперира ме общо 4 пъти като последните 2 опирации бяха направени за 1 календарна година. И четирите ми операции бяха НЕуспешни и "благодарение" на него крака ми беше в окаяно състояние. Буквално беше си оставил ръцете върху крака ми. По рождение имам скъсяване на десния крак. За мен този лекар е един касапин, на който трябва да му се забрани да оперира. След тези 4 НЕ успешни операции в Горна баня през 12.2000г. имах още една в Ловеч. Тогава за първи път ми сложиха фиксатор на Илизаров. Тогава едновременно удължавах подбедрица и разгъвах коляно. Знам, че един такав апарат се носи поне 6 месеца, но на мен ми го махнаха на третия месец, костта ми не беше калцирала както трябва и при махането на фиксатора лекарят (няма да му споменавам имета), ми счупи крака и се наложи няколко пъти да ми слага гипс. В следстие на носенето на гипс коляното ми отново се сгъна.   И от тогава ходя с ортопедична обувка и една патерица. Но вече 2 години д-р Мирослав Живков от Варна ме лекува и съм страшно щастлива, че  съм негова пациентка. Благодарение на него имам близо 10 см удължение на крака. През 12.2006г ми сложи на бедрото фиксатор на Илизаров, носих го 8 месеца, но напълно се заслужаваха и болките и чакането. А през 10.2008 отново д-р Мирослав Живков ме оперира и отново съм с фиксатор на Илизаров. В момента разгъвам коляно, защото в следствие на четирите НЕ успешни операции в Горна Баня направени от проф. Владимиров, коляното ми се сгъна ужасно много, дори и чрез рехабилитация не успях да го разгъна. Вече съм почти на 18г. и благодарение на златните ръце на д-р Живков   виждам, че нещата при мен ще се получат и знам, че един ден всичко ще свърши. ОГРОМНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА Д-Р МИРОСЛАВ ЖИВКОВ....ЗА МЕН ТОЙ Е НАЙ - ДОБРИЯТ.

Здравей, Ирена.Наистина съжалявам за всичко, което ти се е случило и аз съм минала през какви ли не препятстия на съдбата уви не чак толкова хубави и напълно мога да ти съчувствам.Сега съм на 22 години и за мен проф.Владимиров направи чудеса и благодарение на него ходя и съм това, което съм сега, така че не бих се съгласила с теб за това , което казваш за него, защото както знаеш, операциите не винаги са успешни и аз съм имала неуспешни, но всичко е в миналото,  а сега съм добре и стабилизирана и точно благодарение на единствения и неповторим лекар за мен, а именно проф.Владимиров и екипа му в Горна Баня.Затова те моля не пиши лоши неща за него,защото познавам много хора , на които той е помогнал и наистина има златни ръце ,а именно тези ръце ми помогнаха да ходя и да забравя всичката болка , през която съм имала.
А на теб, Ирена ти пожелавам от цялото си сърце да се оправиш и ти да забравиш за всичко лошо.

# 55
  • Мнения: 10
Здравейте.Реших да се регистрирам, за да изкажа и аз мнение за лекарите в ортопедията в Горна баня.Многократно са ми правени там операции и с ръка на сърцето мога смело да кажа,че само там се чувствам в добри ръце.През  годините лечение там всички са се грижили много за мен и винаги ще съм им благодарна.Имах изкривяване на краката, но  с няколко операции всичко се оправи , а сега ми остана само да се раздвижа.Операциите са ми правени от проф.Владимиров и  неговия екип и съм му изклчитело благодарна, за това , което той направи за мен.Страхотен е и не знам защо тук прочетох няколко лоши мнения за него , но ако не беше той аз едва ли щях да имам така мечтаните изправени крайници.Напълно съм съгласна с Krissy_v, че той има златни ръце и дори някои хора да говорят за неяго лоши неща той си остава най-добрия наш детски ортопед , а ортопедите в Горна Баня са най-  добри.Това е клиниката  единствена по рода си в България, в която наистина стават чудеса аз бях едно от тези чудеса.БЕЗКРАЙНИ БЛАГОДАРНОСТИ НА ПРОФ.ВЛАДИМИРОВ И ВСИЧКИ В ДЕТСКАТА ОРТОПЕДИЯ.БЛАГОДАРЯ ВИ ЗА ВСИЧКО, КОЕТО НАПРАВИХТЕ ЗА МЕН.ЦЯЛ ЖИВОТ ЩЕ СЪМ ВИ ПРИЗНАТЕЛНА , ЗА ТОВА ,ЧЕ СБЪДНАХТЕ МЕЧТИТЕ МИ!

# 56
  • Мнения: 774
Добре бе хора разбрахме,че сте доволни и дължите много на професора.
Никой не отрича това!Но съгласете се и с нас,че няма как да сме доволни при положение,че не ни е помогнал,а даже навредил.
И за не се повтарям за 100-тен път ще се само цитирам
Krissy_v,това,че за теб проф. Владимиров е направил чудеса не значи,че за всички е така.
Аз познавам много хора на който е помогнал,но има и такива на който не е .
За съжаление и малкото ми момиченце е сред несполучливите му експерименти.
Само ще ти кажа,че той направи на дъщеря ми две операции,който бяха НЕ сполучливи,дори на втората и счупи бедрената кост и нямаше доблестта да си признае.
А,корупцията в Горна баня е обществена тайна.Пари не вземат само младите и кадърни лекари.


# 57
  • Мнения: 3
Здравейте, реших да се регистрирам за да изкажа мнението си и аз за др. Мирослав Живков от Варна. Той оперира синът ми който е на 6 годинки. Операцията се състоеше в удължаване на двете бедра посредством фиксатори подобни на тези от типа Илизаров.Започнахме през месец юни, самото удължаване беше два месеца, следваше близо четиримесечен период на зарастване на младата кост. Фиксаторите успешно бяха махнати последователно през две седмици преди средата на месец декември. Много съм доволна от този млад доктор, работата му е великолепна. Отделно през целият период беше постоянно на разположение за всякакви консултации. Искренно се възхищавам на професионализма на др. Живков. Предстои ни втора такава операция на двете подбедрици, която ще бъде след няколко месеца. Трудно и мъчително е времето на цялата манипулация, но резултата си заслужава.

# 58
Здравейте ! С най голяма благодарнокт към лекарите на детска клиника в Горна баня. на д-р Денев д-р Дикова и целия персонал на детско отделение Това са прекрасни най вече хора и спезиалисти .От цялото си сърце едно голямо БЛАГОДАРЯ!

# 59
  • Мнения: 46
Здравейте майчета,
Аз също се включвам тук с благадарности към д-р Живков!Искам да му благодаря,че помогна на детето ми и му спести няколкото операции,които проф.Владимиров искаше да му прави.Адмирации към този млад лекар,които се е обучил по най-новите световни методи и ги прилага тук,за да помага на децата ни.
Колкото до Горна баня,ще кажа само,че не бих стъпила повече там.Проф.Владимиров след като прегледа бебето ми,което беше на 1месец,ни каза че ще трябват да му се направят няколко операции.Д-р Алексиев се опита да превърне детето ми едва ли не в опитно мишле,за да се самообучава по метод,за които не се е обучавал.Отделно ни лекуваше тайно,за да не виждат другите лекари.А бе думи нямам за простотиите,на които се нагледах там.Не отричам ,че там има добри лекари,но за тези двамата на които попаднах думи нямам.
Благодаря на господ,че случайно разбрах за д-р Живков и веднага отидохме във Варна и почнахме лечение при него.Резултата-детето ми е на 3 годинки и крачетата му не се различават от тези на другите деца.Без да ни се налага да правим предписаните от проф.Владимиров операции.Вие сами си направете рамносметката.
Виждам,че повечето отмайките тук имат проблем при дечицата си със скъсяване на крайници.Пускам ви няколко линка ,които ще ви бъдат от полза.
http://www.narodnodelo.bg/news.php?news=11820

http://moreto.net/novini.php?n=22299
http://www.monitor.bg/article?id=181435

Общи условия

Активация на акаунт