Майчинството счетоводно-68

  • 49 916
  • 773
  •   1
Отговори
# 765
  • София
  • Мнения: 1 235
Преброих дните и не виждам проблем с тях. С новия софтуер НОИ има проблем в системата при вкарването на 42 дневния болничен от раждането. Периода на застъпването трябва да е посочен от работодателя с 0 работни дни. Най-добре да отидеш на място или да им се обадиш за да уточните проблема.

Къде точно трябва да отида в НОИ? Звънях им и служителката ми обясни, че за февруари са писани 15 работно дни, а те трябва да са 16.  Казах това на колежка, която контактува със счетоводителката ни и тя каза, да отида при педиатъра той да ми изчисли точно дните ..... Съвсем се оплетох и май на място е най-добре.

# 766
  • Мнения: 13 929
Ако си от София в НОИ на Стамболийски. Още като влезеш през главния вход ще видиш гише информация и там ще те упътят къде може да си зададеш въпроса.

Наистина за февруари от втория болничен са 16 работни дни. Ако това се окаже проблема работодателя трябва да подаде корекция на Приложение 9.

# 767
  • в ябълковата градина
  • Мнения: 1 706
Много благодаря за бързия отговор!
Страхотни сте тук!

# 768
  • Мнения: 963
То е ясно, че ще питам  Laughing Но ми се искаше да проверя предварително какви са вариантите, все пак.

Предварително трудно.ЛЛ то ти може да ти го издаде,но дали ще иска.Те имат право и 45 дневен да издават,но като друг ти го е издал,може и да не иска да ти даде за преносването.Защо не искаш да отидеш при АГ то,издал 45 дневния?

Защото имахме доста спорове към края и се разделихме леко драматично. Тя очакваше да раждам при нея, но не позна Grinning В краен случай и при нея ще ида, де.

# 769
  • София
  • Мнения: 1 235
Наистина за февруари от втория болничен са 16 работни дни. Ако това се окаже проблема работодателя трябва да подаде корекция на Приложение 9.

Много благодаря за бързите отговори.

# 770
  • Мнения: 679
Моля, кажете ми кога трябва да ида на работа? Терминът ми на раждане беше на  21 април, а родих на 26 април.

# 771
  • София-Младост
  • Мнения: 23 353
Моля, кажете ми кога трябва да ида на работа? Терминът ми на раждане беше на  21 април, а родих на 26 април.
На 27.04.,  ако ще използваш целият си отпуск.

# 772
  • Мнения: 679
Да, целият ще ползвам, то малко остана и без това. Значи не могат да ме извикат примерно ден по-рано? Много благодаря!  Hug Надявах се да празнуваме рождения ден на детето точно на деня!

# 773

Общи условия

Активация на акаунт