Пиене на кафе и чай сутрин в метрото

  • 36 523
  • 651
  •   1
Отговори
  • Мнения: 340
Здравейте, реших да Ви попитам какво ви е мнение за хората, които сутрин пият кафе и чай в термоси, кани и чаши в метрото. Защо го правят? Какво искат да покажат?

Феноменът е наблюдаван основно есенно и зимно време в софийското метро в часовия интервал 7:00-10:00 часа.
Възрастта на наблюдаваните субекти 20-40 год. , но тук там и 45 год.

Според мен, тези хора са гледали много американско кино. Гледали са че там има тичащи хора по улиците с чаши в ръце... Струва ми се че, по този начин искат да покажат че водят мноооого динамичен и забързан ГРАДСКИ живот. Отпивайки от термоса в метрото сигурно си мислят че не пътуват към Дружба, а към Манхатан. Може би искат да покажат че са мноооого заети с важни дела, всяка минута им е разчетена и не могат да прахосат 10 мин за да си изпият течностите вкъщи. Ако пък както си пиеш кафето/чая в метрото носиш и раница с лаптоп това вече те прави..... много много ХАЙ. Дава + 30 бонус точки.

Не става дума за тези, които са били на вън и са влезли в метрото с кола, вода, сок и си го допиват просто. Става дума за тези които целенасочено с предварителна подготовка желаят хората да ги видят с напитка.

Само че, хората не осъзнават как изглеждат отстрани. Аз си казвам, че тези хора не са отделили 10 мин за себе си вкъщи преди да тръгнат. Значи може спокойно и да не са си измили очите и пяната по устата, да не говорим за баня- те са много заети и много ангажирани нямат време за кафе и душ. Статията за Уошингтън полст закъснява, корейските инвеститори чакат в заседателната зала- нямам време, ще си пия кафето в градския Simple Smile
Е, какво мислите Simple Smile

# 1
  • Мнения: 15 030
Преди си пиех кафето така. Сутрин оправям себе си, приготвям какво ли не и трябва да стана прекалено рано, за да си изпия кафето на спокойствие. Освен това пиех кафето си по определен начин и можех да си го приготвя такова само вкъщи. Вземах си термо чашата, сядах си в трамвая и си го пиех на спокойствие, четейки книжка. Кой как ме вижда отстрани, ми е все тая. Сега пия кафето чисто и си го купувам от магазина до офиса. Не ми е нужно да си го нося от вкъщи.

# 2
  • София
  • Мнения: 28 571
Скрит текст:
Здравейте, реших да Ви попитам какво ви е мнение за хората, които сутрин пият кафе и чай в термоси, кани и чаши в метрото. Защо го правят? Какво искат да покажат?

Феноменът е наблюдаван основно есенно и зимно време в софийското метро в часовия интервал 7:00-10:00 часа.
Възрастта на наблюдаваните субекти 20-40 год. , но тук там и 45 год.

Според мен, тези хора са гледали много американско кино. Гледали са че там има тичащи хора по улиците с чаши в ръце... Струва ми се че, по този начин искат да покажат че водят мноооого динамичен и забързан ГРАДСКИ живот. Отпивайки от термоса в метрото сигурно си мислят че не пътуват към Дружба, а към Манхатан. Може би искат да покажат че са мноооого заети с важни дела, всяка минута им е разчетена и не могат да прахосат 10 мин за да си изпият течностите вкъщи. Ако пък както си пиеш кафето/чая в метрото носиш и раница с лаптоп това вече те прави..... много много ХАЙ. Дава + 30 бонус точки.

Не става дума за тези, които са били на вън и са влезли в метрото с кола, вода, сок и си го допиват просто. Става дума за тези които целенасочено с предварителна подготовка желаят хората да ги видят с напитка.

Само че, хората не осъзнават как изглеждат отстрани. Аз си казвам, че тези хора не са отделили 10 мин за себе си вкъщи преди да тръгнат. Значи може спокойно и да не са си измили очите и пяната по устата, да не говорим за баня- те са много заети и много ангажирани нямат време за кафе и душ. Статията за Уошингтън полст закъснява, корейските инвеститори чакат в заседателната зала- нямам време, ще си пия кафето в градския Simple Smile
Е, какво мислите Simple Smile

ooooh!  Поредната тема в стил "старата мома ми седна на опашката". Как може такива неща да правят впечатление на някого?!? Кафе пиели, раниците им какви били...
Обаче... Мисля, че хората, които пускат такива теми са ограничени. Няма да пиша какво още мисля за такива.

# 3
  • Мнения: 4 199
Нямам проблем, когато става дума за термочаша. Всичко останало са излишни анализи и вторачване как човек решава да организира личното си време.

# 4
  • Мнения: 46 518
Мисля, че не е моя работа кой какво и кога пие.

# 5
  • Мнения: 14 489
И аз винаги съм се чудела на хората, които нямат време да пият едно кафе вкъщи и тогава да излязат. Тука почти цялата служба е така - носят се на работа с чашите кафе от автомата.

А майките дето по пътя за училище  купуват баници на децата си и те ги ядат в движение няма да коментирам.

Може пък аз да не съм в ред - не мога да ям и пия нито права, нито в движение. А доколкото знам не е и полезно.

# 6
  • Мнения: 13 284
Тия с термосчетата  въобще не ме впечатляват, обаче побеснявам, като някой се качи в тъпканицата с картонена чашка току що купено кафе, вече направо им викам след като един път ме поля една такава кифла, и ми вика какво толкова станало- ми като е какво толкова дай 20 лв да си платя химическото и много приятно цял ден да ходиш полят с кафе и то от някой такъв.
Щом не ми пречи и не ми създава неудобства да прави каквото иска, ама останалите силно ме дразнят

# 7
  • Мнения: 25 615
Ако не сърбат шумно, къде е проблемът?

# 8
  • Мнения: 5 338
Ми представи си,че хората трябва да стават определено време по-рано,за да пият кафе и предпочитат да го правят в метрото,вместо да оглеждат и преценяват другите пътници. Simple Smile

# 9
  • Мнения: 46 518
Много хора предпочитат да не се разправя с покупка на кафемашина, почистване, сутрин правене, грижа има ли кафе, няма ли и т.н. По-лесно им е да купят излизайки за работа.
Не знам кога ще спрем да гледаме в чуждата паница и да си мислим, че някой нещо ни демонстрира  Mr. Green

# 10
  • където ми е най-добре
  • Мнения: 339
Оффф баници, кифли, кафета... отвратително. Наистина, ако е в термо чаша и няма опасност да бъда полята всичко е наред. Но авторката на статията е права. Много филми много нещо. Разбирам да пътувам 1 час, ама за 10-15мин. да приготвям термоси и кафета, то няма голям смисъл.

# 11
  • Мнения: 35 967
нищо не искат да покажат, просто си пият кафето
онези, които четат на таблети и четци, какво искат да покажат освен, че четат книга?

# 12
  • Мнения: 15 030
Е, какво ги приготвяте тези термоси и кафета? Мъжът ми си прави кафе за него, прави и за мен, сипвам го в термочашата и като изляза, си я вземам с мен.

# 13
  • Мнения: 46 518
...Разбирам да пътувам 1 час, ама за 10-15мин. да приготвям термоси и кафета, то няма голям смисъл.
За такива, които вкъщи го приготвят, вероятно си пият по малко цял ден на работното място, вместо да го купуват на 10 пъти по-висока цена. Ако им преровите чантите и храна за обяд може да намерите.

# 14
  • Мнения: 19 015
Не смятам, че ритуалът има някаква мистична символика, каквато струва ми се, търси авторът на темата.
Понякога си взимам кафе на спирката и го пия в трамвая, за да ми мине по-приятно времето.

Общи условия

Активация на акаунт