Helau!!! 191-ва немска карнавална тема

  • 74 603
  • 749
  •   1
Отговори
# 735
  • Мнения: X
И ние хапваме аспержи. Grinning За предпочитане зелени, но и бели става.
Белите ядем на пара (варени са ми много водни след това) с домашен сос холандез, на грил, на крем-супа, сурови в салата, в сос за паста (2-3 варианта си имаме), в плънка на киш, увити с бекон на тиган.
И ние трябваше да свикваме с вкуса на белите... Joy

Sunflowerss, късмет при търсенето на жилище. Peace

# 736
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
И ние също  носим  нещо , но останах с впечатление че е като задължение,в България е от култура  Peace

# 737
  • Мнения: 316
Много хубави рецепти сте дали, само да му се готви на човек  Simple Smile

За гостито не зная как е традиционно. Но в случая е така. В бг носим нещо, за да не сме с празни ръце, или пък по-специално за децата, но никога не е основната и единствена почерпка, както беше сега, особено сллед специална покана. Това ме впечатли. Иначе за цветята е ясно. Те и без повод се подаряват.

# 738
  • Мнения: 1 326
Майки на второкласници, как се наричат задачите, в които има показани 2 циферблата на часовник и децата трябва да пресметнат колко минути разлика има между двете картини? Знаете ли къде мога да намеря листове с упражнения по тази тема за разпечатване?

# 739
  • Мнения: 1 468
Момичета,а тук пръскат ли срещу кърлежи в парковете-днес бяхме на разходка и ми направи впечатление как много хора ходят боси по тревата,ама дали е безопасно?  newsm78 Скоро биха ваксина на дъщеря ми,която е за някакъв менингоенцефалит,разпространяван от кърлежи!  #Crazy

# 740
  • Мнения: 9 370
Момичета,а тук пръскат ли срещу кърлежи в парковете-днес бяхме на разходка и ми направи впечатление как много хора ходят боси по тревата,ама дали е безопасно?  newsm78 Скоро биха ваксина на дъщеря ми,която е за някакъв менингоенцефалит,разпространяван от кърлежи!  #Crazy

Не знам дали пръскат, но при нас в детската градина има Waldwoche -  водят ги в гората, по поляните и после любезно ни подсещат, всяка вечер да ги преглеждаме внимателно за кърлежи. Така че, ти внимавай.

Мама-Ени,
при нас такива задачи във втори клас не е имало. Само за разпознаване на часовника, колко е часа като го учиха по Sachunterricht. (Надявам се, че правилно съм го написала.)

# 741
  • Мнения: X
мама-Ени - заповядай https://www.google.de/search?q=zeit+aufgaben+mathe+2+zum+ausdruc … +2+zum+ausdrucken

sunny:*kiss, тук не пръскат против кърлежи, защото химикалите убиват и други насекоми. Има кърлежи много и навсякъде. Ние сме вадили кърлежи вече няколко пъти, но никой не се впечатлява особено от проблема. Общо взето всички са снабдени със специални пинсети или карти за вадене на кърлежи и реагират веднага при нужда. Ходим си боси и голи и се радваме на живота - както и всички околни. Ваксинирани сме всички - ваксината е пожелателна.

# 742
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
мажете и вас и децата с кокосово масло преди да се натръгнете по храсти и поляни. Но да не е някакво кокосово масло микс, а чисто, което да няма никакви добавки. Ако имате домашни любимци, същия принцип. Мажете обилно, даже и полезно както за домашните любимци, така и за вас.  Peace Приятно щекане по моравите и храсталаците.

# 743
  • Мнения: X
sunny:*kiss, на окосена трева в парк вероятността да ви налази кърлеж клони към нула. Опасни са високи треви, храсталаци и суха шума в горите. Мен много повече ме е страх от Лаймската болест, защото няма лекуване това нещо, а тя се причинява от бактерии и съответно няма ваксина. Важното е кърлежът да се извади възможно най-бързо! Затова се снабдявате с пинсети и подобни и действате смело при нужда. Peace
При нас а стъпиш в тревата, а те е полазил кърлеж. ooooh!Затова по пътечките само или с дълги гащи и затворени обувки. На по-високо в планината кърлежи няма, това от опит.
За кокосовото и аз съм чела, че го недолюбват гадинките, но не съм го пробвала още... Отвикнах да се свирам в шубраците и треволяците. Tired

Още една манджа с бели аспержи – ризото, ядохме го на вечеря.

# 744
# 745
  • Мнения: 221
Здравейте мами! На нас ни предстои преместване в Германия, мъжът ми заминава в края на месеца. Важна задача е да намерим жилище за всички ни( скоро, живот и здраве, ще станем 5членно семейство). Започнахме да кандидатстваме по обяви за жилища.
Та бих искала мнението ви за следното: попаднахме на странна и изкусителна обява на напълно мебелирано жилище. Кандидатствахме. По- късно през деня бяхме контактнати от собственичката, която разказа, че се е преместила обратно в Холандия, понеже договорът и е изтекъл. Търси дъкгосрочни наематели, които да стопанисват жилището. Посочи адрес и други подробности. За да задвижим нещата, желае да ползваме услугите на сайт за резервации Airbnb, понеже искала да е сигурна, че имаме финансова възможност, а не да се разкарва напразно до Германия, както и се било слъчеало вече. Познавате ли този сайт? Как ви се струва историята? Има ли наистина хора, които предпочитат да поверят дома си на някого, а не само да печелят от него? Или всичко е измама? Четох чужди форуми с мнения за този сайт като гарант, но не смея да се доверя. Ако някой има опит, ще се рафвам да сподели!
Извинявам се за дългия пост

# 746
  • Мнения: 787
Здравейте мами! На нас ни предстои преместване в Германия, мъжът ми заминава в края на месеца. Важна задача е да намерим жилище за всички ни( скоро, живот и здраве, ще станем 5членно семейство). Започнахме да кандидатстваме по обяви за жилища.
Та бих искала мнението ви за следното: попаднахме на странна и изкусителна обява на напълно мебелирано жилище. Кандидатствахме. По- късно през деня бяхме контактнати от собственичката, която разказа, че се е преместила обратно в Холандия, понеже договорът и е изтекъл. Търси дъкгосрочни наематели, които да стопанисват жилището. Посочи адрес и други подробности. За да задвижим нещата, желае да ползваме услугите на сайт за резервации Airbnb, понеже искала да е сигурна, че имаме финансова възможност, а не да се разкарва напразно до Германия, както и се било слъчеало вече. Познавате ли този сайт? Как ви се струва историята? Има ли наистина хора, които предпочитат да поверят дома си на някого, а не само да печелят от него? Или всичко е измама? Четох чужди форуми с мнения за този сайт като гарант, но не смея да се доверя. Ако някой има опит, ще се рафвам да сподели!
Извинявам се за дългия пост
Много внимавай, защото това е измама. Никакви пари на никого. ИЗМАМА!!!!! В никакъв случай!!!!!Надалеч!

# 747
  • Мнения: 221
Здравейте мами! На нас ни предстои преместване в Германия, мъжът ми заминава в края на месеца. Важна задача е да намерим жилище за всички ни( скоро, живот и здраве, ще станем 5членно семейство). Започнахме да кандидатстваме по обяви за жилища.
Та бих искала мнението ви за следното: попаднахме на странна и изкусителна обява на напълно мебелирано жилище. Кандидатствахме. По- късно през деня бяхме контактнати от собственичката, която разказа, че се е преместила обратно в Холандия, понеже договорът и е изтекъл. Търси дъкгосрочни наематели, които да стопанисват жилището. Посочи адрес и други подробности. За да задвижим нещата, желае да ползваме услугите на сайт за резервации Airbnb, понеже искала да е сигурна, че имаме финансова възможност, а не да се разкарва напразно до Германия, както и се било слъчеало вече. Познавате ли този сайт? Как ви се струва историята? Има ли наистина хора, които предпочитат да поверят дома си на някого, а не само да печелят от него? Или всичко е измама? Четох чужди форуми с мнения за този сайт като гарант, но не смея да се доверя. Ако някой има опит, ще се рафвам да сподели!
Извинявам се за дългия пост
Много внимавай, защото това е измама. Никакви пари на никого. ИЗМАМА!!!!! В никакъв случай!!!!!Надалеч!
Да,явно е тлъста измама. Продължих да ровя и намерих и други в нашето положение.
Благодаря за предупреждението  bouquet

# 748
  • Пловдив
  • Мнения: 1 306
  Само при прочитане на израза "напълно обзаведено жилище в Германия" веднага ми светва червена лампичка.

# 749
  • Мнения: 11 319
Airbnb е сайт за даване на обзаведени жилища под наем на туристи, които предпочитат домашния уют пред хотелите. Възможно е тази дама да търси наистина хора за настаняване за по-дълъг срок, за да не и се занимава с пране и чистене след всеки гост.
Не забравяйте, че има нова тема

Общи условия

Активация на акаунт