Искам да кажа ... (72)

  • 61 905
  • 739
  •   1
Отговори
# 240
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Онна, заповядай:
Картофите, обелени и нарязани на пръчици, като за пържене, се пускат във вряла подсолена вода за 2-3 мин. (да са полусварени). Изваждат се и се отцеждат в гевгир.
Темпурата (пането) се подготвя по следния начин:
2-3 яйца (зависи колко картофи ще панирате) се разбиват, прибавя се брашно на око, да стане много гъста каша, разбива се с тел, да няма бучици, разрежда се с вода ( може и малко пр. мляко) докато постигнете гъстота, по-голяма от тази за палачинки (за да полепне тестото по картофите, не да изтича), прибавят се 2-3 настъргани скилидки чесън (или една глава настърган лук), чер пипер, достатъчно сол  и се оставя да престои около половин час (може и да не се чака, ако много се бърза Joy). Картофите, отцедени и изстинали, внимателно се поставят в купата с тестото и още по-внимателно се разбъркват, за да не се натрошат и скашкат. В маслена баня се пускат шепички картофи и се пържат до цвят, който ви харесва.  Получават се едни рошави хрупкави неща.
Важно е да сложите достатъчно сол, да не останат безсолни (щото допълнителното солене не е същото) и да ги пържите в достатъчно количество, да плуват, за да не залепнат по дъното.

В същата панировка пържа карфиол, морковени пръчици, зелен фасул, едър зрял  фасул.
Може да се използва и паста "патафри", но е по-голяма играчка.

# 241
  • Мнения: 10 874
Прекрасни деца имаш, Алина, да са ти живи и здрави!  Hug

Алечка, дано бързо се оправи мъжът ти. Praynig

Без лаптоп съм и не знам дали ще се справя с рецептите, но ще опитам. Със съдържанието определено няма да се справя, та в него ще добавям по-нататък. До края на деня ще гледам рецептата на Светалчо да е в книгата.  Hug

# 242
  • София
  • Мнения: 18 734
Сега видях в новините,че починал Трифон Иванов- много ми стана тъжно наистина. Cry

# 243
  • Мнения: 11 018
Какво беше нещото за мазане? Казаха ни само ментолов спирт и да не се къпе  Crazy

Как така да не се къпе? Може да се къпе, но не бива да се обтрива с гъба и да търка обрива. Душовете облекчават неимоверно. Мазането с ментолов спирт също. Когато карах варицела на стари години, заедно с дъщеря ми, се къпех по 2-3 пъти на ден и приемах и Рус Токсикодендрон. Не съм привърженик на хомеопатията, но това свърши работа.

Нека Трифон Иванов почива в мир.

# 244
  • София
  • Мнения: 23 107
Как така да не се къпе? Може да се къпе, но не бива да се обтрива с гъба и да търка обрива.
Абсолютно!  Peace
Тия лекари са "едно си баба знае, едно си баба бае".  ooooh!
Дъщеря ми като кара варицела я къпахме по няколко пъти на ден и й правехме бани със смрадлика, от които пъпките й завехнаха за нула време. Кожата трябва да изсъхне сама, без да се ползва хавлия.

Честит рожден ден на Ина. Да е жива и здрава!  bouquet

# 245
  • Варна
  • Мнения: 3 953
Честита да ти е порасналата госпожица alina_si !
Големи сладурчета.
Алечка дано леко мине, това с некъпането е бла-бла.
svetal4o27  радвам ти се на ентусиазма в кухнята.
Моите днес изядоха света, само мебелите дето не
заръфаха. Изпратих щерката при майка ми и преди
малко ми звъни: "Защо не го храните това дете?!"
А, тя самата тръгна с думите "Как хубаво ще се налапам
при баба ми ". Та да са живи и здрави бабите.  bouquet

# 246
  • Мнения: 4 785
Днес, ако ви разкажа какви ски карахме и изобщо как се подкарахме от сутринта, няма да ми повярвате  Crazy Толкова неща ни се случиха за един ден, че по едно време на всяка гадост, която ставаше избухвахме в смях и сълзи "'щото това вече не може да е истина!!!!"  Laughing Нищо де, хепиенд, прибрахме се все пак. И има чорапогащник за утре - ура. Остават само пликове и цветя.

пп - убивам човек за чийзкейк в момента! Но ще пия фитолор, по обясними причини.

# 247
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Мър Мяу, къде карахте ски?

# 248
  • Мнения: 12 473
Какво е фитолор?

Моят дневен план се изпълни чудесно и без отклонение.
Сега чаша бяло вино с мазно синьо сирене и филм..Wink

# 249
  • Мнения: 14 342
Благодаря, момичета. И на мен това с некъпането ми се стори странно, ама тя и лекарката не беше много читава. Лакираше си ноктите като влязохме и ни изгледа с огромна неприазън, че я прекъсваме...
Романтичната ни вечеря премина в пица на свещи 😆

# 250
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Какво е фитолор?

Моят дневен план се изпълни чудесно и без отклонение.
Сега чаша бяло вино с мазно синьо сирене и филм..Wink


Ех, че хубаво ме подсети! И аз така ще направя, само че не с бяло. Имам червено и розе, чудя се newsm78 Имам и малко бри, освен синьото.

# 251
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
Искам да кажа, че се радвам за тях, но едновременно страдам, че приятели са взели решение да емигрират.

# 252
  • Мнения: X
И аз се настанявам удобно, но без вино. Ще похрупам малко крекери и ще гледам "Седем". Не съм го гледала отдавна, много силен филм.

# 253
  • В Космоса
  • Мнения: 9 882
О, Цвети, любимият ми филм от тийн вдъхновенията ми! Heart Eyes Гледала съм го и аз десетки пъти! Heart Eyes

# 254
  • Мнения: 12 473
И аз се настанявам удобно, но без вино. Ще похрупам малко крекери и ще гледам "Седем". Не съм го гледала отдавна, много силен филм.

И аз се  засилих за "Седем", но после видях, че ще дават и "Южнячки", а не съм го гледала. Добър ли е?

Общи условия

Активация на акаунт