Кажете ми примерно меню за строго постещи гости???

  • 9 583
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 412
Мм, доста вкусно звучи салатката Grinning
Аз бих направила някакво компромисно меню, в което всеки да си избира това, което яде - например постни миниатюрни лозови сармички с ориз и булгур, но отделно и кисело мляко.Или една много вкусна и красива салата от репички и червен лук (става червена, направо фантазия на външен вид) и отделно някаква маринована риба към салатката, който иска...
То пък и алкохол не може...Също си мислех и за една вкусна питка с орехи (тя е постна, като хляб) или чеснови хлебчета и отделно сиренце newsm78
Така де, да не дискриминираме и месо- и млеко-ядните Grinning
вкъщи имам една мн. вкусна рецепта за пастет от маслини и чесън, с който се гарнират печени картофки ммм...
Много вкусна тема, мисля Heart Eyes

# 16
  • Мнения: 412
Ох, Lilly, извинявай че пак се включвам - за едно седнах да пиша, но не ме слушат пръстите Embarassed
Мисля, че добавката за твоята салатка са някакви интересни макарони - или трицветните спирали, или фарфале - нещо с размера на филийките карфиол newsm78

# 17
  • Мнения: 11 004
Lilly, някои много строго постещи не ядат никакво блажно, даже олио и зехтин, нищо че са растителни мазнини.

# 18
  • Мнения: 412
Момичета, да се намеся отново Embarassed
Гигилче, и на мен ми беше интересна тая работа с олиото и разрових защо е така - оказа се доста вехта история - просто навремето са съхранявали олиото в мехове от овчи ...хм...търбух да речем, и затова най-строгата степен на поста е изключвала и раст. мазнини. Това съм го чувала от свещеник, той каза че вече не се спазва много.Иначе - да, не ядат и захар (тя пък е изкушение) и гореща храна - само т.нар. сухоежбина... newsm78

# 19
  • Мнения: 5 500
Момичета, да се намеся отново Embarassed
Гигилче, и на мен ми беше интересна тая работа с олиото и разрових защо е така - оказа се доста вехта история - просто навремето са съхранявали олиото в мехове от овчи ...хм...търбух да речем, и затова най-строгата степен на поста е изключвала и раст. мазнини. Това съм го чувала от свещеник, той каза че вече не се спазва много.Иначе - да, не ядат и захар (тя пък е изкушение) и гореща храна - само т.нар. сухоежбина... newsm78
офф-ама това вече е прекалено според мен.

# 20
  • Мнения: 1 413
имаше едни думи на Св.ап.Павел -цитирам по памет - постът е направен за човека, а не човекът за поста! Т.е. не трябва толкова пуритански да се спазват вс. правила, по-редно е скромно да хапнеш от това, което са ти предложили, отколкото да се самоизтъкваш и изкарваш по-праведен от всички - ай, сакън, аз това не го ям.Точно по тази причина от пост са освободени не само болните и бременните, но и пътешествениците Simple Smile, прието е гостите да спадат в тази графа и също да минават на облекчен режим...хайде успех с кулинарната фиеста и дано несъм те засегнала с нещо Hug

Напълно съвпада и моето мислене с това мнение! Даже предпочитам ако отида на гости докато постя да не го споменавам, за да не се изтъквам - изключение е, ако хората са ми много близки, както явно е при Лили.
Ох, захарта ми е най-големия проблем Embarassed няма отказване...и млечните продукти са на почит у нас!

# 21
  • Мнения: 412
Да, мечтицата, благодаря за рамото Hug но нали много знам, сега и на мен ми дойде това до  hahaha главата - утре очаквам подобен строго постещ гост, човекът строи параклис, дядо е на мъжа ми и няма как да не се съобразя Embarassed
Така че, мили момичета, продължавайте с идеите, моля  Grinning

Впрочем, Lilly, похвали се как мина вечерята и какво беше окончателното меню? Hug

# 22
  • Мнения: 1 253
И на мен ми се е налагало да посрещам гости на строг пост и затова знам какво чудене пада Simple Smile
Ето ти примерно меню:
1. Салата
- зелена (марули, краставици, репички, лук/може и без него)
- домати и краставици
- домати, печени чушки от буркан, лук
2. Основно
- ориз с гъби и къри
- печени на скара тиквички заляти с чесън и оцет
- чушки пълнени с ориз, лук и моркови
- спанак с ориз
- запечени картофки на фурна с копър, чесън и зехтин/олио

Не съм по десертите, така че тук съвет не мога да дам. Сега ми идва на ум печени ябълки със захар.

# 23
  • Мнения: 1 413
Ето нещо вкусно за основно ястие, chandra, но ако чак и олио не иска твоят гост не те мисля  bouquet
Тиквичкови ладии (така ги нарича мъжа ми)
4 тиквички се разрязват на две по дължина - важно е да не са много едри - почиства се месестата част и се отделя. Задушават се глава лук, морковче, грахчета и отделената месеста част, добавя се чаша ориз и продължаваме задушаването докато омекне ориза и е полуготов. Добавят се няколко лъжици смлени домати, сол и повече  пресен копър и с тази плънка се пълнят тиквичките. Подреждат се в тавичка, в която сме сложили малко олио и водичка и се пекат, докато омекнат тиквичките. В непостни времена настъргвам малко кашкавал и запичам, слагам кайма в плънката или заливам със сос от кисело мляко, чесън и копър - приятно е.

# 24
  • Мнения: 412
Благодаря ви за идеите, засега се спирам на ориз с гъби на фурна и зелена салата - все пак ще готвя след работа и това ми изглежда най не-енергоемко. Десерт - ябълки натюр  Mr. Green и до работата ми има едно павилионче със сладки на килограм, смятам да закупя малки хапки баклавички.
Дилемата ми е дали да не заменя ориза с баницата, която вече препоръчах  newsm78. Този път ще съм по-пунктуална - "Щрудел с гъби и зеле" на КЕКСЧЕ.Правих я преди време и беше фантастична (ох, както цял ден хрупам ябълки само като си я представя  Embarassed).

# 25
  • Мнения: 2 584
салата от царевица и овесени ядки
200гр.- овесени ядки
250гр.-царевица от консерва
2 чушки
1 тиквичка
1 глава червен лук
1 пресен лук

Овесените ядки се сваряват в подсолена вода, малко преди да станат се добавя тиквичката нарязана на кубчета. Охлаждат се и се изцеждат, в купа се нарязват чушките, червения лук, царевицата и се дабавят овесените ядки.
Салатен дресинг
6-7с.л. олио
1ч.л. мащерка, черен пипер, сока на половин лимон, сол, магданоз, дресинга е хубаво да престой 10 мин. накрая се нарязва и зеления лук

# 26
  • Мнения: 2 584
гарнитура от червено цвекло и зеле
2,3 глави лук
5,6 с.л. олио
1/2 червено цвекло
1/2 зеле
сол
Лукът се запържва леко, прибавя се към цвеклото и зелето, дресинга е от сол, балсамов оцет и соев сос.
не съм я пробвала още тази гарнитура

5-6 картофа
400гр.- броколи
250гр.-грах
150гр.-домати
1ч.л.-куркума
1ч.л.-кориандър
1ч.л.-кимион
Картофите се пържат с подправките, като се опържат се добавят броколите и грахта да поврат 10мин. и се добавят доматите.

# 27
  • Мнения: 1 134
имаше едни думи на Св.ап.Павел -цитирам по памет - постът е направен за човека, а не човекът за поста! Т.е. не трябва толкова пуритански да се спазват вс. правила, по-редно е скромно да хапнеш от това, което са ти предложили, отколкото да се самоизтъкваш и изкарваш по-праведен от всички - ай, сакън, аз това не го ям.Точно по тази причина от пост са освободени не само болните и бременните, но и пътешествениците Simple Smile, прието е гостите да спадат в тази графа и също да минават на облекчен режим...хайде успех с кулинарната фиеста и дано несъм те засегнала с нещо Hug

Напълно съвпада и моето мислене с това мнение! Даже предпочитам ако отида на гости докато постя да не го споменавам, за да не се изтъквам - изключение е, ако хората са ми много близки, както явно е при Лили.
Ох, захарта ми е най-големия проблем Embarassed няма отказване...и млечните продукти са на почит у нас!

И аз съм на това мнение. Дори лично съм "изкушавала" истински монах с един тутманик Embarassed. Не знаех, че пости и той тогава ми обясни, че е по - важно уважението към труда ми и  към ближния въобще, отколкото да спазваш всичко крайно... Но подозирам, че и тутманикът ми беше неустоим, тогава Joy
Аз, обаче като постя или избягвам да ходя на гости, за да не притеснявам домакинята, или ходя при достатъчно близки хора, които са наясно.
К`во да се прави - не съм достигнала до монашеската всемирна любов Embarassed...
Строгият пост е сега от понеделник до Велика Събота. Да, тогава не се яде дори и растителна мазнина.
Може и захар да не яде някой, ако я обича... В това е номерът - да се лишиш от любими неща, били те и пържени картофи, колкото и постни да са... Така, че най - добре директно да се пита човекът какво яде и какво не.
Сори за оффа.

# 28
  • Мнения: 3 861
Момичета, вечерята мина много добре. Към компанията ни се присъедини още един постещ приятел. Пожънах успех с карфиолената салата, имаше и запечени гъби на фурна и пресни картофки с копър и чесън на фурна. За десерт - кадаиф. Така и не ми остана време да правя по сериозно ястие, но и така си хапнахме и пийнахме добре.  От към алкохол не постеха Joy

# 29
  • Мнения: 412
И аз съм на това мнение. Дори лично съм "изкушавала" истински монах с един тутманик Embarassed. Не знаех, че пости и той тогава ми обясни, че е по - важно уважението към труда ми и  към ближния въобще, отколкото да спазваш всичко крайно... Но подозирам, че и тутманикът ми беше неустоим, тогава Joy
Аз, обаче като постя или избягвам да ходя на гости, за да не притеснявам домакинята, или ходя при достатъчно близки хора, които са наясно.
...........................
Може и захар да не яде някой, ако я обича... В това е номерът - да се лишиш от любими неща, били те и пържени картофи, колкото и постни да са... Така, че най - добре директно да се пита човекът какво яде и какво не.
Сори за оффа.
MamaZ, напълно съм съгласна с теб - както се казва, пости се "с уста, очи, и сърце" иначе постът си е една обикновена диета. Simple Smile
Спомняте ли си как Гала, докато още вървеше "На кафе" обясняваше, на всички до втръсване, че пости, че еди коя си фирма и доставя всеки ден сладкиши - и показваха едни великолепни плата с постни като съдържание сладки...аз това не го разбирам newsm78Към 6 години бях вегетарианка, но никога не съм си позволила да коментирам това на масата, особено на гости. Правя се, че ям, хваля и не смятам това за лицемерие, а за етикет Mr. Green
Пост и цигари, кафенца, клюки - загубана кауза. И друго - който пости, без да се е изповядал, т.е. постът не е благословен от духовник директно извършва грях Embarassed
Знам, че не е за този форум, казвам, го за да илюстрирам горе-долу нещата...А иначе моят гост наистина е достатъчно близък, от семейството, така че и един фасул мога да му поднеса без притеснение. Но като кулинарно предизвикателство съм се спряла на една пита с гъби и мисля нея да направя, че моного обичам да меся  Party, утре ще докладвам Hug

Общи условия

Активация на акаунт