Рецептите на alex_og97 и не само...

  • 6 795
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 320
Дойде и моят ред да си направя тема в Любими  Wink

Тук ще видите не само мои рецепти или от старите тефтери на мама и баба, но и направени от мен и харесали се на нашето семейство Ваши рецепти мили кулинарки   bouquet
Опитайте и Вие може пък и да Ви хареса  Wink



И започвам с едно малко позабравено  кремче, което много харесваме, но за съжаление напоследък рядко правя  Rolling Eyes

Карамелизиран крем

300 гр. захар
8 с.л. брашно
4 яйца
1 л. прясно мляко
шоколад или шоколадови пръчици, сладко или каквото се сетите за украса

Разбиваме отделно жълтъците с млякото и брашното, карамелизираме 1 ч. ч. захар и много внимателно изсипваме сместа при карамелизираната захар. Варим като бъркаме непрекъснато до пълното разтваряне на карамела и сгъстяването на крема.

 

След като се сгъсти крема махаме от котлона и оставяме да се истине, като от време на време бъркаме, за да не хване коричка.
Белтъците разбиваме с останалата захар на пяна като за целувки и много внимателно прибавяме към изстиналия крем.

 

 

След като хубаво се обърка наливаме във високи чаши или купички и украсяваме по желание.

   

 

Аз го харесвам една идея по-тъмен, но трябва да се внимава да не прегори карамела, че после нали знаете малко нагарча  Wink

Този крем може да се ползва и за торта, става страхотно, е, надявам се да ви хареса  Peace




 

# 1
  • Мнения: 320
Тигрова торта  
Рецептата я имам от една моя колежка, тя си знае коя е  Wink, и аз най-сърдечно й благодаря   bouquet

За блата:

7 яйца
7 с.л. захар
7 с.л. брашно
1/2 п. бакпулвер

Белтъците от седемте яйца се разбиват на пяна и постепенно се прибавят жълтъците и захарта и се разбива, после се прибавят брашното + бакпулвера. Пече се в на
маслена и набрашнена тавичка. Оставя се да изстине.

За крема:

4 жълтъка
2 с.л. какао
2 с.л. брашно
200 гр. захар
1/2 л. прясно мляко /хладко/
1 п. масло

Разбъркват се продуктите за крема /без маслото/ и се вари около 10 мин., след това се прибавя и маслото и се вари при непрекъснато бъркане до сгъстяване на крема.

Изстиналия блат се накъсва на парчета и се залива с крема и с лъжица се обърква и се изсипва във форма. Оставя се в хладилника да стегна и след това отгоре се украсява.

Може да се използват белтъците останали от крема и да се разбият със захар на сняг или пък със разбита сметана да се украси.

Жалко, че нямам снимки от този й вариант  Rolling Eyes, следващия път като я направя обещавам да добавя, а сега ето снимки от тортата футбол с пълнеж на тигровата торта и покритие от руска мастика  Peace

 



 

 

Това е една много вкусна и лека торта, опитайте и вие Peace

Последна редакция: вт, 28 сеп 2010, 13:46 от alex_og97

# 2
  • Мнения: 320
Крем карамел

Всички го знаете, но ето и моята рецепта  Peace

5 яйца
1 1/2 ч.ч. захар
1 л. прясно мляко
n-брой с.л. захар спрямо n-броя чашки

Карамелизираме в съд толкова супени лъжици захар колкото ще са чашките, т.е. за една чашка - 1 с.л. захар и разливаме по чашките. Разбиваме яйцата със 1 1/2 ч.ч. захар и прибавяме млякото разливаме по чашките и ги слагаме на водна баня да се пекът /на мойта фурна на 150 градуса/, като не забравяме най-важното правило, за да е гладък крема без шупли - ВОДАТА НЕ ТРЯБВА ДА ЗАВИРА  Peace

Ето го и него крем-карамела -

# 3
  • Мнения: 320
Крем супа от броколи и сметана

Източник: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=373486.msg13548264#msg13548264

Продукти: /в черно са моите бележки  Peace/

- 450 гр броколи
- 1 средна глава лук
- 3 средни картофи (около 500 гр.)
- 1 таблетка пилешки бульон /аз не сложих/
- 5 чаши гореща вода /аз сложих 4 ч.ч./
- Сол, черен пипер, червен пипер /при мен без червен пипер/
- 1 / 2 малка кутия (100 мл) сметана /аз сложих 1 ч.ч. прясно мляко/
- 2-3 моркова

Нарязах на големи  парчета в тенджера  лука, картофите и броколите. Сложих малко масло в предвид това, че използвах мляко, а не сметана. Зеленчуците ги сложих в тенджерата и прибавих 4 чаши вряща вода, сол, малко черен пипер. Вари се докато омекнат зеленчуците, прибави х млякото и се пасирах до получаване на еднородна смес.





Да ви е сладко!

# 4
  • Мнения: 320
Лютивка 

За любителите на лютото  Peace


5 кг. червени чушки
250 гр. люти чушки  /може да коригирате грамажа спрямо това колко люто искате, по-малко или повече  Wink/
200 гр. чесън
2 връзки копър
300 гр. олио
450-500 гр. захар /при мен 450 гр/
4 с.л. сол
300 гр. оцет

Изпичат се и благите и лютите чушки, благите се белят, по желание може и лютите /аз махнах само семките на лютите/, смилат се и благите и лютите заедно с чесъна. Копъра се нарязва, слагат се солта, захарта, олиото и оцета и всичко се обърква хубаво. Оставя се да престои 12 часа /аз оставих една нощ/ пълни се в бурканчета и се изварява 10 минути.



ПП. Това в тавата е от две дози и половина и излязоха 25 бурканчета.

# 5
  • Мнения: 320
Туршия "в кофа" Laughing

5 кг. червени чушки
500 гр. оцет
350гр. захар
200 гр. сол
150-200 гр. олио
черен пипер, дафинов лист
чесън, магданоз
1 ч.л. пълна с купка силицил

В тенджере се слагат дафиновия лист, черния пипер, оцета и половината от солта и се слагат на котлона да заври. След като заври сместа чушките /изчистени от семето/ се пускат в марината колкото да си сменят цвета и се вадятда изстинат /като изстинат побеляват от солта/.

В купа се слагат надробения чесън, магданоза, останалата сол, захарта и силицила и всичко се обърква.

В тенджере или кофичка /аз слагам в кофичка от маслини от 3,5 кг. събира ми се точно Peace/ се редят ред чушки, след това от сместа, пак чушки пак от сместа и така докато свършат, най-отгоре се слага от сместа. Най-отгоре се слага нещо да притиска може чиния и отгоре камък /слагам две чинии обърнати една към друга и затварям плътно капака и така притиска точно/ и се оставя да престои 2 дни.
След това се пълни в буркани и се залива всеки буркан с около един пръст олио /аз не слагам в буркани /аз си я оставям в кофичката и заливам направо там с олиото с около един, а може и 2 пръста олио и я държа на терасата/

 

 - и залята с олиото

Опитайте няма да съжалявате  Wink

# 6
  • Мнения: 320
Сладка баница

4 яйца
1 п. кори
1 ч. ч. кисело мляко + 1 ч.л. сода
1 ч. ч. олио
1 ч. ч. начукани орехи
1 ч. ч. захар /аз слагам по-малко от една чаша/

Сироп:
4 ч. ч. вода
2 ч.ч. захар

На 2 кори се слага от сместа и орехи, навива се на руло и се реди в ненамазана тава. Пече се на  около 200 градуса. Като истине се залива със сиропа.

Бързо, лесно и много вкусно  smile3521

 - реже се като се изпече, но преди да се залее със сиропа

 - вече залята

 

 - и парче

Да ви е сладко!

Общи условия

Активация на акаунт