Обръщение свекърва !

  • 12 324
  • 103
  •   1
Отговори
  • Мнения: 35
Една много популярна анкета, за начина, по който се обръщате към вашата обичана и не до толкова обичана свекърва Simple Smile

# 1
  • София
  • Мнения: 1 259
Аз й казвам лельо Х, въпреки очакванията й да й казвам МАЙКО! Е не мога да се пречупя да я наричам така, аз си имам майка.  newsm78 Мисля, че даже се обиждаше в началото.  Thinking Но вече 4 години все така си й казвам. Поне на този етап, това е положението. Може би след години ще е друго. Така го чуствам, така го казвам!  bouquet

# 2
  • Австрия
  • Мнения: 2 321
По име, разбира се, имената са затова, да се наричаме с тях  Laughing

# 3
  • Мнения: 124
Още преди да се омъжа се обръщам към нея с малко име ,след сватбата получих "разрешение да и казвам "мамо" ,направих се ,че не съм я чула и си продължих .

# 4
  • Мнения: 834
Лельо и бабо за първи път чувам като възможни обръщения към свекървата.  Shocked

Към моята се обръщам по име, това с "майко" ми е абсолютна отживелица.

# 5
  • София
  • Мнения: 4 368
Аз преди сватбата я наричах по име, после съвсем естествено си дойде обръщението "майко", вече сме разведени със сина й близо 6г, аз продължавам да я наричам "майко". Даже тя самата каза "наричай ме както искаш", но не мен ми е неестествено да я наричам друго яче Simple Smile

# 6
  • Мнения: 1 071
По име. Още докато бяхме гаджета с мъжа ми, един ден я питах има ли нещо против да се обръщам към нея по име. Така си остана и след сватбата.

# 7
  • Мнения: 25 846
Аз й казвам лельо Х, въпреки очакванията й да й казвам МАЙКО! Е не мога да се пречупя да я наричам така, аз си имам майка.  newsm78 Мисля, че даже се обиждаше в началото.  Thinking

А леля нямаш ли си?  Laughing
Аз също бих се обидила на "лельо". Много ми е селско.
Но нямам и претенции за мамосване. На име е ОК.

# 8
  • София
  • Мнения: 4 368

А леля нямаш ли си?  Laughing
Аз също бих се обидила на "лельо". Много ми е селско.
Но нямам и претенции за мамосване. На име е ОК.
[/quote]


И аз си го помислих. Живот и здраве, като стана тъща и ако имам син и стана свекърва също бих била о.к. с името. Но лельо... дори  децата в училище/ДГ, или комшийчетата като ми викат по име ми е по-приятно

# 9
  • Мнения: 9 008
Не обичам титлите - наричам всички по име  Peace

Но каквото и да е обръщението, добре е, че има такова - познавам момичета, които не се обръщат по никакъв начин към родителите на партньора/съпруга си - за мен е тотално неприемливо и липса на възпитание

# 10
  • тук-там
  • Мнения: 4 274
Аз им казвам - майко и татко. Моята си е мамо, баща ми беше - тате. Свекърва ми и свекър ми са  ме "отгледали" от 17 годишна. Чудесни отношения и с двамата.... да са ми живи и здрави още дъъъъълго.

# 11
  • София
  • Мнения: 3 203
Не обичам титлите - наричам всички по име  Peace

Но каквото и да е обръщението, добре е, че има такова - познавам момичета, които не се обръщат по никакъв начин към родителите на партньора/съпруга си - за мен е тотално неприемливо и липса на възпитание
Аз съм така.
След като решихме да се женим, свекърва ми заяви, че само "майко" трябва да й казвам, щото вече тя ми била майка.
Не се чувствам невъзпитана, ако бях и скандал щеше да отнесе, не само липсата на обръщение.

# 12
  • Австрия
  • Мнения: 2 321
свекърва ми заяви, че само "майко" трябва да й казвам, щото вече тя ми била майка.


Малииии  Shocked  #Crazy А, тоята да абдикира ли? И не й ли е леко неудобно, че по този недвусмислен начин сина й си ляга със сестра си?  Crazy tooth

# 13
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 330
Преди сватбата се обръщах към нея по име и така си остана.След сватбата,тя поиска да и казвам мамо Н..,обаче аз се направих,че не съм разбрала и продължих да се обръщам към нея само с името и.Свикна бързо и не е правила намеци.

# 14
  • София
  • Мнения: 3 203
свекърва ми заяви, че само "майко" трябва да й казвам, щото вече тя ми била майка.


Малииии  Shocked  #Crazy А, тоята да абдикира ли? И не й ли е леко неудобно, че по този недвусмислен начин сина й си ляга със сестра си?  Crazy tooth
Не, тя се гордее с безкрайната си нетактичност. Нали е мъжка майка, по-важна била от двете.
Не сме имали драма, замълчах си, но и не стана точно както бе решила.

X Реклама

Общи условия

Активация на акаунт