Професионални серии за коса - тема 100

  • 54 593
  • 738
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 767
densi разкошна ти е косата bouquet
Момичета ако косъма се къса веднага означава че съм прекалила с протеина ли?

# 661
  • Мнения: 491
Magnollia , защо заменяш старата ISO преса с нова.Коя преса е най -щадяща за тънка коса.Не съм от София не не мога да ги вида, ще поръчам от страницата.

# 662
  • Мнения: 31 183
densi, по-късите пластове са само около лицето, по дължините на гърба нямаш етажи, нали? А филирана ли ли е леко на места или не? Много хубаво е подстригана.

Аз си харесах подарък за 8ми март  Wink
 http://www.kerastase.com/en/hair-care-densifique/serum-jeunesse
Точно така е. Само два кичура около лицето и отзад на пълна черта. Моята приятелка фризьорка подстригва божествено и прави идеална черта. Никога аз не се филирам. Сега съм за подстригване, защото не съм го правила от половин година.

# 663
  • София
  • Мнения: 3 271
Добър ден красавици  Hug

Денси  Hug Страхотен златен водопад  Hug Много ти е хубава косата. И аз много харесвам Дисциплин Протокол. Мислех да направя терапията преди да боядисам, но напоследък ми е много лесно да оформя косата с едра маша за 5 минути и после съм с прическа до следващото измиване - просто ми е много лесно и бързо - значително по-малко капризна прическа от правата коса. Протокола обаче изправя косата за около 10 дни, като постепенно се възстановява предишното състояние. Имам предвид, че след Протокол не мога да навия косата на маша, защото не държи въобще. (Разбирам ги момичетата, които се оплакват, че веднага им падат къдриците след маша  Thinking)  Буквално до няколко часа пада напълно и става права. А иначе моята гадинка  Mr. Green държи прическа много дълго. Но косата след нея е много уплътнена. Не знам ти как я усещаш, но при мен беше точно такова усещането.
По отношение на смесването на продукти в дланта - аз често го правя, особено ако продукта е с фиксация. Затова тези финиши и на мен много трудно ми вървят.


Дениша Много хубава и плътна коса си отглеждаш  Hug Виждам, че имаш на Гроу Горджъс серума и почистващия балсам за брюнетки - какво ти е впечатлението?

Кьолнско момиче  bouquet  Много добре процедираш с маслата., а маслото от Ему си е хубаво - не го пропускай.   Grinning

Лу, липсваш момиче, не се губи така  Hug

Ани  Joy Душице не съм спала  с боя. Изплакнах я, но не мих косата - даже усещах, че още си е мазна от маслата. След като изплакнах боята намазах с онзи бъркоч и спах така. Масла можеш да ползваш и с къната.

AlexaS знам за предупреждението на производителя. Реших да го пренебрегна   Mr. Green  защото смятам, че основната причина да е отправено това предупреждение е за да не попречи на качеството на самата процедура. Да не би да не хване боята, или къдрина да не накъдри, да падне бързо цвета или като цяло ефекта от химичната процедура да бъде незадоволителен  и т.н. Аз лично не се притеснявам от това и затова си позволих да направя бъркоча. Разбира се това си е мой "риск"  Grinning и ще докладвам за последващ резултат  Joy

Линди Много ме радваш с твоите любовни похождения  Heart Eyes  влюбваш се бързо, но и бързо разлюбваш. Пожелавам ти да си намерила твоите продукти  bouquet И чакаме по-обстойно ревю на living-proof   Hug

Черен Шоколад маслата се слагат обилно по цялата коса - от корените и скалпа към крайчетата. Стои се по възможност известно време и после се слага боя. Не пречи на процесите по оцветяване или изсветляване. По въпроса за оцветяване на белите косъмчета - проблема винаги стои, ако боядисваш с по-светъл цвят от твоя естествен с по-нисък окислител. Това е така, защото бялата коса хваща цвета по различен начин от тъмната и оттук има разлика и в цвета. При мен също е така, дори непосредствено след боя. Има един два тона разлика между белите коси и другите. На мен ми харесва и не ме дразни толкова.

Пролет Нали имаше бустера на Денсифик. Пробвай и някоя друга пяна да сложиш преди да навиеш косата. Имам предвид на мокра коса да сложиш и като изсъхне косата да навиеш с маша. По добре е финиш с фиксация преди топлинния уред, отколкото след.

nnnn82 доволна съм от предишната ми преса, даже много. Просто майка ми искаше да й купя същата, но видях, че има нов модел,  реших да й подаря моята, а аз да взема новата да пробвам. Тя е универсална - за тънка и за плътна коса с електронен регулатор, някакви новости при плочите и за мен важното, че се регулира топлината от 60 до 220 градуса.

deliberation нищо им няма на ампулите Стамиген, стига да го затваряш  добре.


По отношение на ампулите на Напура
Указаното от производителя 2 пъти седмично ползване на ампули обикновено означава през измиване, защото повечето жени си мият косата три пъти седмично или на всяко измиване за тези, които си мият косата два пъти седмично. Обаче всеки може за себе си да прецени и да усети кое му харесва. По едно време аз много се бях пристрастила към ампулата Стамиген, че я ползвах преди всяко измиване, защото даваше невероятен обем (и сега дава, но аз вече си имам такъв от повечето серии) Когато ползвах много Напура слагах по две ампули на миене - Стамиген преди и някоя от другите след (обикновено Анаген,  но и смърдящата ампула за пилинг на скалпа ползвах често по едно време - голямо геройство от моя страна, защото миризмата й е брутална  Joy)
Хубаво е да четем производителя, но всеки съобразява сам за себе си. За мен няма правила, които да не пробвам да наруша  Mr. Green но трябва да се преценява и да се познава косата добре. Линда е предпазлива, защото си изпати от проблеми със скалпа. Аз пък съм брутална в неспазването на инструкциите  Joy спя намазана с ампула Стамиген и резултата е страхотен. Затова е важно всеки да споделя, защото всеки има опит върху своята глава.  bouquet

# 664
  • Мнения: X
Най-после пробвах протеиновата терапия Наши Phyto Repair и бързам да споделя съвсем пресни впечатления. Първо отново искам да благодаря на Епона, която освен всичко останало, изключително старателно е направила прекрасни етикети на отделните бутилчици, заедно с кратко описание, начин на използване на продуктите и техния състав!  bouquet За да не ги намокря и съсипя, ги облепих добре целите с тиксо Grinning

• Стъпка 1 Растителен шампоан
Само при определението „растителен” в главата ми изникна моментално асоциацията с твърдост, причините са много и не касаят само продукти за коса, затова ще ви спестя логиката си Grinning Нарочно не съм слагала никакви масла или други неща по косата си преди да ползвам терапията, за да видя пълният и ефект. Шампоанът първият път едва се разпени. При втората доза шампоан направи бързо много лека въздушна пяна, различна от всички други шампоани, които съм ползвала до момента. Изми косата до скърцане, което го прави чудесен в ролята си да подготви косъма за последващата стъпка. Косата беше твърда, но не суха, осезаемо пореста. Как разбрах, че е пореста? Водата не спираше да се стича и излиза на повърността на косъма при изцеждане, което говори че кутикулата е добре отворена за да навлязат и да се закрепят по-добре протеините в междукутикулните слоеве. Шампоанът ми напомня като усещане на олио-шампоана на Милкшейк, който се използва заедно с млечната им протеинова терапия и отново много добре и по подобен начин отваря косъма перфектно.

• Стъпка 2 Реконструиращ гел
Съдържа множество благинки, сред които колаген, кашмирен протеин, еластин, рициново масло (моето любимо масло в продуктите за коса). Консистенцията е на рядък гел, прозрачен на цвят. Разнася се лесно и моментално втвърдява косата. На описанието пише да се използва количество от 20мл, което ми се стори твърде малко. Аз разделих косата на 4-5 сектора и нанесох по 2 помпички, които са малко количество колкото грахово зърно. Нанесох най-вече по краищата, нагоре до нивото на ушите някъде. Косата стана твърда и самият гел не оставя следи по ръцете, всичко се всмуква от косъма, самата консистенция е не точно лепкава, а тричава, стипцава ако мога така да се изразя Grinning След това нагрях със сешоара директно за няколко минути. Косъмът стана много прав, като дъска и изсъхна, ставайки още по-твърд, което ми напомня за протеина в две стъпки на Афоджи. Което пък от своя страна ме навява на мисълта, че реконструиращия гел действително е силен и добър протеинов продукт. След това завих косата на кок и сложих найлонова торбичка, отгоре топла зимна шапка, за да запазя поетата топлина. На описанието пише да се стои 15мин под топлинен източник. Аз настроих таймера на 20мин, но преди това се мотках сигурно 10. Общо 30, като 20 бях до топлинен източник – печка на дърва Grinning След отмиване косата беше много плътна и все още доста твърда, но не суха!
Епона усеща тази стъпка омекотяваща, а аз втвърдяваща, което още веднъж доказва теорията ми за нетретираната коса и протеините, но за това по-подробно проучено ще пиша друг път Peace

• Стъпка 3 Бюти милк
Попих водата добре с кърпа и започнах да нанасям млякото, като отново разделих косата на 5 сектора, макар че нямаше нужда. Консистенцията е на нежен балсам, супер икономичен, чак се учудих колко малко колечество ми стигна да покрия целите дължини. Разнася се изключително лесно и моментално трансформира твърдостта от предходните стъпки в мекота, гладкост и гъвкавост. На всеки сектор отидоха по 2-3 помпички, както при реконструиращия гел. Масажирах добре всеки сектор. Продуктът се попиваше, но при масажирането потичаше вода, сякаш продуктът изместваше водата от косъма, нещо което не съм сигурна как да го тълкувам, заради последните си проучвания по този въпрос Grinning Разресох внимателно и бавно с гребен и се изумих колко лесно зъбците преминаваха межу отделните косми, хлъзгайки се, просто истински благодат за косата! Не стоях допълнително, сметнах че ефектът, който се прояви за може би 10-тината минутки, беше достатъчен. При отмиване косата беше много гладка, гъвкава, мека, прекрасно усещане за хидратация Heart Eyes без никакъв помен от твърдостта преди това.

След като поседях с кърпа на главата за да се попие добре водата от косъма, завърших с реконструктора със зелен чай на Афоджи, малко Л2 и олио на Матрикс. Косата беше мека и плътна, докато беше още влажна. Изсуших корените и обдухах надолу, но не до пълно изсушаване, дължините останаха леко влажни. Косата надолу беше двойна! Супер плътна, осезаемо удебелен косъм, същевременно добре омекотена, гъвкава жива коса! Перфектен баланс заедно с уплътняващия силен ефект на добрия протеин!

Пропуснах да опиша ароматите на продуктите, леки ненатрапчиви, на гела се различава една идея повече. Имат лека терапевтична нотка на лекарство, но това е напълно нормално за протеиновите терапии. Не се задържа и остава само приятния аромат на серията, който ми е едновременно много познат и различен.

На следващия ден косата бе много жива, плътна и мека. Имаше подвижност, лекота, но същевременно тежест от плътността и косъмът се усещаше обвит, подсилен. След сресване косата бухна леко, прибрах я с голяма шнола и след час обемът в краищата най-вече, беше слегнал и косата стоеше подредена.

В заключение: Това е силна, същевременно добре премерена протеинова терапия, успяваща да комбинира балансираното усещане след съответните продукти и плътността, удебеляваща косъма от яките силни протеинови продукти. Сравнявам я с Двустъпковия протеин на Афоджи, който също е много добра протеинова терапия. Разликата при Наши е, че консистенция на основният протеин (стъпка 2) позволява много по-лесно и бързо нанасяне, което улеснява в пъти процеса на използване. Резултатът много ми хареса и въпреки, че нямах големи очаквания, просто защото нямах време да мисля за това Grinning резултатът ме очарова! Тепърва ще следя ефекта на терапията напред във времето и се надявам да е все така добър и внушителен както първия път.

И снимки в ляво преди и в дясно след. Преди да измия косата беше ужасна! Суха, статична, твърда по краищата, вяла и нацъфтяла пре много… След дни на дъжд, вятър, рязка смяна на температурите, няма как да е другояче. Терапията обаче спаси положението отвсякъде Heart Eyes Разликата в обема е видима, на допир разликата е огромна, но за жалост от снимки не може да се види.

Скрит текст:
Blush



Последните страници четох отгоре отгоре, видях прекрасни коси  Crazy bouquet
Денси, прекрасен резултат!  Heart Eyes

Относно маслата и боядисването, не само че не възпрепятстват процеса, но и го подпомагат в много голяма степен, ще пиша подробно за това скоро Peace

Последна редакция: нд, 21 фев 2016, 14:07 от Анонимен

# 665
  • Мнения: 3 266
densi, благодаря, мисля малко да променя прическата ми и обмислям какво искам и как да обясня.

# 666
  • Мнения: X
Линди Много ме радваш с твоите любовни похождения  Heart Eyes  влюбваш се бързо, но и бързо разлюбваш. Пожелавам ти да си намерила твоите продукти  bouquet И чакаме по-обстойно ревю на living-proof   Hug
Благодаря за пожеланието, и аз се надявам същото! bouquet
Съзнавам, че звуча много непостоянно (сигурно смешно дори) относно ползването на продуктите последните седмици, но това е най-вече от трудното за мен положение на 2/3 естествена коса от корена надолу, и краища с изтощен и сух изрусен косъм. Трудно е да нагодя така козметиката, че да не утежня корените, пък да подхраня дължините, да заздравя изтощеното, но да не пресуша косъм повече и т.н...

За ампулите Напура и аз исках това да кажа в крайна сметка, че всичко е индивидуално, няма закон в ползването на продуктите, като само подчертах, че според мен е най-добре да се започне с указаните препоръки и оттам нататък всеки да намери своя си начин. Пак казвам, че много се извинявам, ако някой е останал объркан от моя коментар!

# 667
  • Мнения: 3 314
Скрит текст:
Добър ден красавици  Hug
Черен Шоколад маслата се слагат обилно по цялата коса - от корените и скалпа към крайчетата. Стои се по възможност известно време и после се слага боя. Не пречи на процесите по оцветяване или изсветляване. По въпроса за оцветяване на белите косъмчета - проблема винаги стои, ако боядисваш с по-светъл цвят от твоя естествен с по-нисък окислител. Това е така, защото бялата коса хваща цвета по различен начин от тъмната и оттук има разлика и в цвета. При мен също е така, дори непосредствено след боя. Има един два тона разлика между белите коси и другите. На мен ми харесва и не ме дразни толкова.

Мagnollia ,  bouquet Сега съм взела 7,00 с 9% окислител и се надявам да има резултат.

______Freya_______  , densi  , невероятни коси.        

Последна редакция: сб, 20 фев 2016, 15:40 от ЧерЕн_ШокоЛад

# 668
  • Мнения: 247
Уауууу Фреяяя, абсолютен тотален разкош ти е косата  Heart Eyes  Heart Eyes Heart Eyes

Уж се бях зарекла да не поръчвам продукт, докато не видя дъното поне на един, нооо сега мого се изкушавам дали да не поръчам крема Рестор на ЛП или къдравата серия, или маската Рестор или...цялата серия, или и двете серии рестор и къдравата  Joy Joy Joy  Чудя се много и на този крем за къдрици, който Жана и Белисима не харесват, ама пустите му клипове в туба, така ме дразнят  Mr. Green

# 669
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 454
Ани  Joy Душице не съм спала  с боя. Изплакнах я, но не мих косата - даже усещах, че още си е мазна от маслата. След като изплакнах боята намазах с онзи бъркоч и спах така. Масла можеш да ползваш и с къната.
Почти бях сигурна, ама викам, може пък да си измислила някоя нова техника за спане с боя  Joy Joy Ще чакам снимка на цвета, сигурна съм , че е станал страхотен.

Леле, Фрея, страхотна разлика има в косата. Може ли да направиш сравнение между Наши и Течната коса на Вела  Hug

Дени, още веднъж да кажа, че косата ти е много хубава. Как усещаш аргановите Нашита, достатъчно хидратиращи ли са??

# 670
  • София
  • Мнения: 10 858
Олеле, Фрей  Crazy невероятна, плътна коса! И каква разлика наистина м/у преди и след  Shocked
Благодаря за ревюто, беше ми много интересно да го прочета  bouquet

Магнолийка, аз също спя със Стамитен ампулата и освен, че нямам никакви реакции засега (дано и за въ бъдеще), ефекта е наистина страхотен. Но не мога да го сравня с ефект от престой 10 мин. преди миене.
Нанасям ампулата преди всяко миене, което значи през ден.
Също така комбинирам Стамиген с Анаген всеки път. Само понякога разнообразявам със серума Инициалист. Бих искала да видя ефекта точно от тази комбинация преди и след миене, само Напура.

Денси, надявам се, че не си ни забравила за разказа за тънкостите при използването на шампоани и
 маски Керастаз  Embarassed Чакам го с нетърпение, това е една от най-любимите ми марки и съм много заинтересована как да ползвам оптимално продуктите им   Embarassed

Дениша, кръглата, дървена четка на снимката ми е интересно каква е?  Hug

Мами, не гледай клипчета  Mr. Green Аз не гледам, защото си нямам доверие, никакво.

# 671
  • Мнения: 5 500
Мами, не гледай клипчета  Mr. Green Аз не гледам, защото си нямам доверие, никакво.
hahaha и аз така,  и имейли не отварям от 2 седмици  Joy

Фрея  Heart Eyes наистина си личи разликата, а с какво/дали хидратира преди терапията  Rolling Eyes
Денси за първи път виждам твоя снимка и е уау,рядкост е хубава изрусена добре поддържана коса  bouquet

взех си на Керастаз Хронолоджист маската,не посмях да купя шамп. че някой се беше оплакал че дразнел скалпа,имам и пилинга,с какво според вас най-удачно ще се съчетае  newsm78 мислех за тераписта  Rolling Eyes

# 672
  • Мнения: 1 878
Магнолия, и друг път съм виждала снимки на косата ти, но този път не можех да откъсна очи от екрана буквално 1 минута! Разкош!

Да докладвам за кремчето Restore Living Proof. Косата ми, и друг път съм казвала, е много третирана и краищата ми се късат, цъфтежи бол. Експлозиите, слава Богу, много намаляха отккато вече няколко седмици не ползвам преса. Като за първо ползване съм абсолютно очарована от крема. Ще продължа да го ползвам съвсе редовно и след време ще пиша, как действа, но засега дали си въобразявам или не, краищата ми изглеждат доста по-добре.

http://prikachi.com/images.php?images/3/8646003U.jpg
http://prikachi.com/images.php?images/4/8646004X.jpg

Сложих от ролките, които бях показала вчера, като ги държах само 30, 40мин. Бях си наумила да сложа термото на секси хеър заради фиксацията, но забравих. Косата ми падна за броени минути докато се щраках и  писах поста  Laughing , но веднага след махането им формата на къдриците беше много хубава, та довечера пак ще ги слагам с малко лак.

# 673
  • София
  • Мнения: 245
Магнолия, благодаря ти за комплимента!  bouquet Все още не мога да изкажа мнение за продуктите на GG. Дай ми малко време. Мия косата си 2ти седмично. Трябва ми време за всеки продукт, за да го усетя по-добре...
За ампулите... отдавна се каня да ви питам: само аз ли получавам зверско затопляне-горене-парене по скалпа от ампулите за растеж??? Странно е.... и със сушенето отшумява, вместо да стане по зле, все пак суша с гореща струя?!   newsm78  Thinking
Ани, благодаря ти.  bouquet
Не зная с кой друг хидратиращ измивен продукт да сравня Наши арган?! Като цяло безсулфатните ги усещам по-щадящи, по-малко премивни, т.е от моят опит, с тях няма премиване, остъргване. Разбира се, някой харесвам повече, други не. Маракеш не, Макадамия не, зависи с какво комбинирам, Олрайт да, Наши да- аргана, фитото го мъча, сякаш олио разливам по главата си... сега не се сещам за други.
 Започвам да си мисля, че Наши с употребата във времето все по-малко ми харесват. Не мисля да ги повтарям. Тази седмица върнах техен продукт. Клипчетата са едно, реалната употреба друго.
Виж маската харесвам. Не са ли такива плътни, маслени маските, няма разплитане при мен. Маската е тази, която ми дава усещането за напоена, подхранена коса. Започнах да сипвам и аргановото олио в маските, така най-сетне връхчетата изглеждат и ги чувствам ок.
Знам, че си им фен, че от една проба няма как да усетиш твоят продукт. Но ако искаш нещо което го имам с удоволствие ще го споделя с теб!   Hug

# 674
  • София
  • Мнения: 245
Олеле, Фрей  Crazy невероятна, плътна коса! И каква разлика наистина м/у преди и след  Shocked
Благодаря за ревюто, беше ми много интересно да го прочета  bouquet

Магнолийка, аз също спя със Стамитен ампулата и освен, че нямам никакви реакции засега (дано и за въ бъдеще), ефекта е наистина страхотен. Но не мога да го сравня с ефект от престой 10 мин. преди миене.
Нанасям ампулата преди всяко миене, което значи през ден.
Също така комбинирам Стамиген с Анаген всеки път. Само понякога разнообразявам със серума Инициалист. Бих искала да видя ефекта точно от тази комбинация преди и след миене, само Напура.

Денси, надявам се, че не си ни забравила за разказа за тънкостите при използването на шампоани и
 маски Керастаз  Embarassed Чакам го с нетърпение, това е една от най-любимите ми марки и съм много заинтересована как да ползвам оптимално продуктите им   Embarassed

Дениша, кръглата, дървена четка на снимката ми е интересно каква е?  Hug

Мами, не гледай клипчета  Mr. Green Аз не гледам, защото си нямам доверие, никакво.
Четката е тази: http://kosaistil.bg/hercules-sagemann/1289-четка-за-сешоар-hercules-9027.html
Разликата в цената е заради разликата и в диаметъра им. Нищо друго.  Hug Писах за нея и мнението ми, в предишната тема.  Wink
 В София, имам на Лейбъл най-голямата, разлики м/у двете колкото искаш.   Hug

Общи условия

Активация на акаунт