Лятна ваканция 2016 – София

  • 34 069
  • 136
  •   1
Отговори
  • Мнения: 263
Здравейте....
"За съжаление" лятната ваканция идва...поради липса на  свободни баби и дядовци....трябва да се търсят варианти за първокласника...
Търся целодневни занимания в района на Гео Милев, Редута, Подуене, Дружба...
Бих се радвала да споделите  Вашите идеи или впечатления от някоя такава институция:)
Сетих се само за Джани Родари ...

Последна редакция: чт, 18 фев 2016, 10:25 от Редактор*

# 1
  • Мнения: 47 982
https://www.facebook.com/ChessArtYoga/?pnref=story Тук през лятото има целодневни занимания по шах, рисуване и др. Може да се ходи ден за ден. Понякога се комбинират с НСА и други за градски лагери. Миналата година имаха брошура и повече информация, но сега е още рано.

# 2
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Слон Балон е в района - предлагат подневни, седмични, месечни занимания. подходящи са за по-малки деца;

вече има Адива, клон Гео Милев, сега работи с ученици, предполагам, че ще има и лятна занималня;

чух за Занимавалня. миналата година е било интересно, поне по това, което намерих в нета, ще се поинтересувам как ще е тази година

# 3
  • На Дунава
  • Мнения: 268
Темата ме вълнува и мен. Благодаря!

# 4
  • София
  • Мнения: 23 096
Ако някое от познатите деца на дъщеря ми го запишат в Джани Родари, ще ходи. Без познато дете няма да иска. Тоест на мен Родари ми е вариант. Има и някаква занималня в Дружба 1 до 4 ОУ, която ни е краен вариант.
Иначе и Гео Милев идеално ме устройва като локация, но не знам има ли подобни занимални.

# 5
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Ако някое от познатите деца на дъщеря ми го запишат в Джани Родари, ще ходи. Без познато дете няма да иска. Тоест на мен Родари ми е вариант. Има и някаква занималня в Дружба 1 до 4 ОУ, която ни е краен вариант.
Иначе и Гео Милев идеално ме устройва като локация, но не знам има ли подобни занимални.

"Адива", клон "Гео Милев"  Peace

# 6
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Записвам се да ви следя, защото и мен ме интересува някакво лятно училище за месец юни. После ще е при баба си.

# 7
  • София
  • Мнения: 23 096
Благодаря, st. Dobri!
Пропуснах го Адива, защото е до 31-во училище и ми е малко далече. Дъщеря ми учи в 138-мо в Гео Милев и някъде около него търся.
И аз като Кафе търся за м. юни само.

# 8
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Занимавалнята май е в "Залата" в завод Електроника.

миналото лято го записахме на зелена занималня, събираха ги сутрин пред стадион Левски, караха ги на Витоша и там провеждаха заниманията. и тази година искам нещо с повече движение Blush
ooooh!трябва да намеря визитките

# 9
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Миналата година помня, че разглеждах едно предложение - нещо като езиков градски лагер, ходят по музеи, паркове, планини. Сутрин ги вземат, вечер ги връщат, заявява се седмица за седмица, стори ми се много интересно, но нямаше кога да се организираме. Но не помня името...

# 10
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Миналата година помня, че разглеждах едно предложение - нещо като езиков градски лагер, ходят по музеи, паркове, планини. Сутрин ги вземат, вечер ги връщат, заявява се седмица за седмица, стори ми се много интересно, но нямаше кога да се организираме. Но не помня името...

лято в музея на easy art Peace
и там минахме  Blush

# 11
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Значи до вас ще се допитваме за впечатления Simple Smile.

# 12
  • Мнения: 1
Здравейте,
и аз се интересувам от темата. Искам да питам на какво мнение сте за детските лагери около града? Намерих някакви страници като kidssport.bg, facebook и др. доверявали ли сте се на такива сайтове?
Благодаря!

# 13
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 049
Значи до вас ще се допитваме за впечатления Simple Smile.

всичко зависи от детето Peace аз мога да кажа какви бяха нашите впечатления от лято в музея

Политехническия музей - ръководителят беше прекрасен младеж - Кирчо Simple Smile , овладяваше всяка ситуация, намираше подход към всяко дете; заниманията бяха много интересни - правиха научни опити, изучаваха някои явления във физиката и химията, но всичко беше представяно така, че да го разберат и да им е интересно; музеят има достатъчно голям двор за игра на открито;

природонаучния музей - жената, която заварвах там следобяда може и да е специалист в някоя област, но не мисля, че има опит в работата с деца. заварвах ги с таблети, телефони, масата отрупана с листовете от заниманията през дена (обикновено недовършени), едни деца се бутат, други лежат на пода... заниманията са основно в едно помещение в музея, нямам спомен да е говорил за излизане. протичали са като лекция: тя говори, те трябва да слушат.  Rolling Eyes моят се включил за космоса (любима тема наравно с динозаврите)
Скрит текст:
тя открито, пред всички му се присмяла и обявила, че лъже за билета до Марс. вярно е, че човек не може да знае всичко, но има начин да се поинтересуваш и разбереш, преди да злепоставиш някого и да се изложиш в крайна сметка)


археологическия музей - ръководителите са няколко и се сменяха. приятни, млади хора, но не успяха да се изравнят с Киро Simple Smile заниманията не са в музея, а в някаква друга сграда, правили са макети на гробници на траките, пана с камъчета, интересно е било.
Скрит текст:
на мен лично ми направи лошо впечатление отношението на бодигарда, попитах за групата, а той грубо заяви, че не трябвало да търся децата там, там те нямали работа.
искрено се надявам да не се е отнасял така и към децата.

в националната художествена галерия не го записах, защото по програма имаха рисуване на икони, а аз недолюбвам религиозните занимания на тази възраст. може и да греша, децаа да са учили повече рисуване и по-малко от другото, не знам.

за това лято твърдо си иска Кирчо, разходките в планината и въжената градина (ако се сетя занималнята пак ще пиша)  и да винчи кидс Simple Smile заради роботиката.
и твърдо отказва да ходи в археологическия музей, независимо от това, че там има динозавърски кости  Hug

# 14
  • Мнения: 223
да благодаря на st. Dobri за споделената информация и да се запиша за темата.
Ще се радвам повече хора да споделят информация и лични впечатления относно детски летни лагери.
 

Общи условия

Активация на акаунт