Изиграй скуката с OZONE.BG

  • 90 312
  • 816
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 1 626
Аз обмислям "Капан за ергени"  Joy и "Академия за злополуки"  newsm78
Напоследък много ми харесва английския хумор

# 121
  • Мнения: 64
„Heye“ и „Jumbo“ – новите попълнения в пъзела на Ozone.bg

 Често в живота ни нещата са толкова ясни и логични, толкова очевидни, но ние – нарочно или не – отказваме да ги подредим, за да ги видим в тяхната цялост. Е, отдавна е открит начин да възпитаме в себе си това умение – да виждаме общото, което е създадено от множество пасващи малки детайли – и то забавлявайки се. Това „нещо“ се нарича ПЪЗЕЛ.

Думата puzzle идва от глагола „pose” – озадачавам, разбърквам, дори усложнявам, като днешния смисъл на „пъзел“ е играчка, създадена да тества нечия изобретателност.

Е, готови ли сте да тествате своята, защото днес, ние от Ozone.bg, сме ви подготвили пролетна лавина (то си ѝ е и сезон), от творчески и класически, средни, малки и гигантски, с картини и снимки, шантави, дори фантасмагорични пъзели, които са създадени от мастодонтите в „пъзелирането“ – Heye и Jumbo – чиято пълна гама можете да намерите при нас. Откъдето и да го завъртим, не можем да премълчим кога са „родени“ те и кои са техните „родители“, защото изобщо не едно и също дали имаш десетилетия и дори столетия успехи зад гърба си, или си се родил днес.



Jumbo – тук ще внимаваме с думата „мастодонт“, защото днешното им лого е слона Джъмбо, но не винаги е било така… Годината е 1853, а търговският пътник Енгелбърт Хаусман прави в Холандия голям магазин, в който се продава „абсолютно всичко“. Уилям Хоте, който се присъединява, „за да помага“, предлага да се стартира нещо ново – в Холандия нямало игри и пъзели, затова било време някой да ги внесе! И така, колелото се задвижва. През 1930 г. се появява за първи път компанията излиза с логото, на което е слончето Джъмбо. От 1953 г. те започват да произвеждат свои, собствени пъзели и стратегически игри и стартира селекцията на автори, дизайнери, технолози и мениджъри, които да развият този бранш. С разума, търпението и неотстъпчивостта на слона, Jumbo създават огромен каталог от пъзели, които се предлагат в множество серии – Луксозна, която носи името Falcon, както и тази по рисунки на Ян ван Хаастерен. Той е голям, или не – най-голям в малките детайли, в онези дяволити улики, които оставят след себе си хората – за смях или размисъл.

Освен тях, Jumbo има хитовата „Пътешествие из Британия“, както и още една, създадена за онези, които обичат загадките – Wasgij (или написано на обратно JIGSAW - пъзел). В нея не се подрежда това, което се вижда на кутията, а ситуацията, която е причина или следва от нея. Затова – трябва много креативност.



Не че се хвалим, но в Ozone.bg можете да намерите пълна гама от пъзелите на Jumbo – най-хитовите, най-впечатляващите и дискутираните, а с тях да развивате и дарбата си за анализ – от такъв на околните, до вашия собствен!
 
И това съвсем не е всичко, защото при нас са и немските специалисти от Heye (задочно, с пъзелите си), които са тънки познавачи на вкусовете на онези любители-пъзелисти, които търсят нещо мистично и разпознаваемо, или пък нещо нетрадиционно, в шантава форма, със златисти елементи, с котки (от Росина Вахтмайстер), или с кучета (Марино Дегано), а защо не и с вещици (Виктория Франсес), със смешни, изцъклени животни, попаднали в масовка (Мордильо), с елементи от традиционно африканско изкуство (Тинга Тинга), с невъобразими по красота гледки от дивата природа (Александър Фон Хумболт), със загадъчни келтски дами (Крис Ортега), стилизирани природни мотиви (Рекс Рей), с карти на света (Райко Жигич), с чудовища (Зозовил), от колекция „Гледки“, чудаци в обществото (Майкъл Слак), масовки по библейски мотиви (Уго Прадес и Жан-Жак Луп), щури графити (Джон Бургерман), приказни страни (Замония) и др.

Иначе Heye са започнали „живота си“ с… „викане от своите балкони“, ама не за разни колбасени бонбони, а за немски компании, защото стартират като много успешна рекламна агенция, която открива пъзелите случайно. Това става на Коледа (тогава стават чудесата!), когато през 1969 година правят календар, който висейки на стената подсеща за Heye през цялата година. И така – хората започват да се подсещат за Heye, а те – да правят пъзели, които винаги да напомнят за своите създатели.

А ние от Ozone.bg можем да ви напомняме, че пъзелите на Heye и Jumbo са не само отличен подарък – загадъчен и изтънчен, но и отлично забавление.

Освен всичко това, Ozone.bg дава за всеки закупен пъзел от хитовите марки Heye и Jumbo -20% ОТСТЪПКА с промоционален код PUZZLES316 само до 27.03.16 от сайта ни тук.
Въведете промо кода след като добавите избрания от вас продукт в своята кошница. Доставката е безплатна за цялата страна!  Kissing Heart

# 122
  • гр. Варна
  • Мнения: 93
Дъщеричката ми е на година и 2 месеца. Бих искала да получавам информация за нови промоции на марките Фишър Прайс, Чико, Лего. Изключително са й интересни и занимателни Simple Smile

# 123
  • Мнения: 64
Награди 105 очакват ви сега, в Ozone.bg от новата игра!

Няма грешка и никой не се е облегнал случайно на клавиша с нулата „за обем“, защото наградите наистина са сто и пет, а условието да ги спечелите този път е единствено и само съобразено с това да Ви е по-лесно и информирано. И всичко - без да ви се налага да следите новини, без да е нужно да решавате математически уравнения, за да разберете как олеква бюджета, а само - да ни кажете мнението си.

За да спечелите наградите трябва да ни отговорите на въпроса: Как мислите – лесно или трудно се пазарува от Ozone.bg – откривате ли нещата, които търсите или сме ги „скрили“ добре, как ви се струва подредбата на стоките по „рафтовете“, как бихте я подобрили, ясно ли е обяснено всичко или само ви объркваме? Не случайно се обръщаме именно към вас за мнение, защото именно жените подреждат дома ефективно, а ние държим нашия дом да е изряден.
Молим Ви да бъдете максимално критични!  Simple Smile


Всеки дал най-критичното си мнение мнение И абонирал се за синтезирания ни бюлетин с най-изгодните в момента игри, играчки и пъзели в Ozone.bg, ще участва в надпреварата за наградите! Абонаментът става с вписване на електронната ви поща ТУК  и трябва да бъде направен до 15 април.

Освен това – нека споделим с вас и нещо полезно и актуално към момента – стартира нашата пролетна промоция  на образователни и забавни игри. В нея избрани, хитови продукти са намалени с 20% до 03 април.

В листата със страхотни предложения ще откриете както игри за раздвижване, тичане и подобряване на физическата активност на децата ни, така и такива, които обогатяват знанията им по забавен начин и неусетно карат децата да запомнят и да мислят логично. Сред най-свежарските игри на промо рафта са – Скрабъл, Аз уча цифрите, Аз уча човешкото тяло, Монополи, Удари мустака, Кума Лиса – крадла на яйца и др. Но вие сами ще видите, а защо да не го направите заедно с детето си?



А сега – нека без бавене да се върнем към 105-те награди, които ще бъдат изтеглени на случаен принцип на 16-ти април:

- 2 хитови конструктора LEGO – за момче и за момиче, като печелившите ще имат възможност да посочат кой от двата предпочитат:

Lego Pirates: Крепоста на войниците




Lego Friends: Въздушен балон над Хартлейк



- 3 ваучера за по 100 лева за нашия магазин Ozone.bg

- 100 кода за 15% отстъпка при пазаруване на играчки, детски игри и пъзели от Ozone.bg, които ще важат от 16.04 до 30.04


Е – стартът е даден и нека играта и критиките към нас започнат след…3, 2, 1… Сега!

Последна редакция: вт, 29 мар 2016, 09:46 от Ozone.bg

# 124
  • Перник
  • Мнения: 2 265
Здравейте,
поздравления за многобройните награди. Така давате голям шанс на доста хора за печалба.

Според мен сайта е много добре подреден. Каквото и да съм търсила, съм го намирала бързо, без много "обикаляне".

# 125
  • Мнения: 2 755
Сайта ми харесва. Намерих играчките от който се вълнуват децата ми бързо и лесно.

# 126
  • на североизток от Рая
  • Мнения: 6 251
 Радвам се на тази игра!  Simple Smile И дано да има активност. И най-вече - дано да съм сред победителите!  newsm10

 Поръчвала съм пъзели. Всичко беше лесно, обслужването и доставката - бързи и коректни. Доволна съм, пак ще разгледам сайта с удоволстие, сърбят ме ръцете за нов пъзел, а и синът ми тези дни е рожденик, може да го зарадвам, или пък да спечелим една от 105-те награди.  Simple Smile

 Късмет на всички участници!

# 127
  • Мнения: 610
Според мен сайта е много добре подреден и пазаруването става лесно.

# 128
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
И според мен сайтът е добре подреден, лесно се ориентирам в категориите и бързо намирам това, което търся.

# 129
  • Пловдив
  • Мнения: 2 877
Сайтът е добре подреден, но бих се радвала да мога да сортирам играчките и по възрастова категория. Simple Smile

# 130
  • Мнения: 2 516
Поздравления за новата игра и многото награди!
Сайтът е много хубав - подреден, лесен и удобен. Каквото и да съм търсила, винаги го намирам от раз Simple Smile

# 131
  • Мнения: 114
Сайтът Ви е хубав като цяло - подреден и разнообразен. На Ваше място бих сложила чанти и раници при "Аксесоари", а не при "Дрехи". Има и няколко категории, на които не ми харесват наименованията (гейминг, мърчандайз и Smart Lifestyle), но е възможно проблемът да е само в моя телевизор  Laughing. Това е от мен. Дерзайте!

# 132
  • Мнения: 591
Сайта основно го използвам за книги и мога да кажа, че тази секция е много полезно и добре организирана по категории, възраст и цена. Единствено мога да посоча (но не и като недостатък)  невъзможността да се зареждат повече от 32 артикула на страница. Лично на мен ми е по-комфортно да прегледам страница с 100-200 артикула примерно, вместо да зареждам нови страници.

# 133
  • Русе
  • Мнения: 2 605
Не бях чувала за вас преди тази игра, но сега много се " зарибих"..не бях виждала толкова пъзели за възрастни на едно място, а съм голям почитател. Дори си ги рамкирам и ги слагам по стените. Благодаря ви!!

# 134
  • Мнения: 301
Сайта ми харесва. Намерих играчките от който се вълнуват децата ми и аз  Laughing много лесно.
Критики нямам  Peace

Общи условия

Активация на акаунт