ЧУВАЛИ ЛИ СТЕ ЗА ШАРКА 5(или нещо подобно)

  • 18 949
  • 40
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 97
Мисля че и ние сме 2-ри ден с такава шарка 6,лекарката каза че за ден-два ще отшуми но детето ми е отпаднало само се гуши,сънлива е ,неиска да ходи,само хленчи.Трябва ли да се притеснявам.Четох всичко което сте написали,  всички казват че протича без проблеми а с нас защо е така не знам.Много съм притеснена.

# 31
  • София и там където не се пуши
  • Мнения: 12 141
Мисля че и ние сме 2-ри ден с такава шарка 6,лекарката каза че за ден-два ще отшуми но детето ми е отпаднало само се гуши,сънлива е ,неиска да ходи,само хленчи.Трябва ли да се притеснявам.Четох всичко което сте написали,  всички казват че протича без проблеми а с нас защо е така не знам.Много съм притеснена.

Повечето деца го карат много леко, но има и такива, които го карат тежко.

# 32
Не се притеснявай Жорко също беше много кисел, непрекъснато мрънкаше за всичко,нямаше никакъв апетит и първите 2дни повръщаше.След това получи и разстройство,което мина за 2-3дни.Обрива се появи на 2 ден след пиковата температура и след още 2 дни изчезна.Общо взето всичко мина за 4-5 дена и ако знаех за какво става дума от начало нямаше толкова да се притеснявам.Може при някои деца да минава без тези симптоми,но при нас беше така.

# 33
  • София
  • Мнения: 2 493
И ние сме с тази шарка...
изкарах си акъла стея температури... от вторник вечерта запозна да ги вдига. В четвъртък сутринта беше за последно. През деня спа пет часа и половина (!?!? Dizzy Face) и след това нищо! И вчера следобяд й се беше появил обрив в областа на памперса. Реших, че е нещо като подсеченко или подобно, въпреки че беше нетипично. Вечерта докато я къпехз абелязах, че цялата - гръб, лице, корем, ръце, крака, че и стъпалата са в този обрив. Звъннах на педи - алергия... Сега като изчетох всички теми ще й пикая на алергията... с извинение за грубия израз, но много се ядосах.

Имам няколко въпроса, но малко предистория -  вчера се бяхме събрали у една приятелка тя с дете колкото моето 1,4г., едно бебе на почти 2 месеца и едно на 7,5м... Та дали може да сме заразили и бебетата? Мая малкото дори не го е докосвала, по-голямото май го пипна един два пъти... с най-голямото играха и се биха така че за него съм почти сгурна, че сме го заразили.... Колко време е инкубационния период? (май ми се мерна 7-14 дни, така ли е?) Какви може да са последствията за малките бебета, ако са се заразили?

# 34
моята джипка каза че не е заразна,тъй като причинител е херпесния вирус,който си стои латентен в организма и при определени условия(неизвестни) става болестотворен

# 35
  • София
  • Мнения: 2 493
е нали тоя херпесен вирус трябва да сме го гепили от някъде...? херпесът е заразен

# 36
  • у нас
  • Мнения: 660
Здравейте и от мен.Искам да попитам мамите,чиито деца са преболедували от Розеола.Моята дьщеричка направи подобен обрив миналата седмица,но беше само по корема и гръбчето.Преди това ми вдигна за 2 дена Т около 38.7.Обрива изчезна за 2 дена,но успоредно с него избиха и гъбички в устата и.Възможно ли е да сме изкарали Розеолата или това е нещо друго.Според докторката и,това е алергия,а за гъбичките каза,че са афти(но аз съм убедена,че не са).Изписа ни хомеопатия за "афтите".
Ох извинете,че постинга ми стана малко объркан. Embarassed

# 37
  • Мнения: 6 390
Lorexa
напълно възможно е  newsm78 въпреки че пишат по сайтовете че е шарка до 3.годишните може и затова в лека форма да я е минала боболечката
а алергия към какво може да е  newsm78

# 38
  • София
  • Мнения: 8 283
Да се отчетем и ние сме с РОЗЕОЛА.
Снощи прочетох темата (търсех тема за обриви по корема и гърба, мислех, че са от храна).

Пуснах и по съвет google-то и излезе инфо и на "почти бг"(руски сайтове, ... ето един със снимки).
http://www.skinatlas.com/RUSSIAN/rosinfantum1_ru.htm
и от:
http://en.wikipedia.org/wiki/Roseola
http://www.drreddy.com/shots/roseola.html
http://kidshealth.org/parent/infections/bacterial_viral/roseola.html

Ето на кратко:
Сравнително лека шарка, бързо се развива и преминава
инкубационен период 7-14 дни
висока температура без причина до 40-40.5 (може да се плучи и температурен гърч), подържа се 3-5 дни
след спадане на температурата (може и по време на нея) се появяват обриви, които могат да преминат и за няколко часа иначе до 2 дни
Причинител: херпесни вируси номер 6 и 7

Ето нашата картина на развитие:
1 ден (четръртък): висока температура, през ноща до 38.6
2 ден (петък): сутринта нямаше, но след обяд се качи до 39.6, придружено с разпройство и отказ да се храни
3 ден (събота): неразположение, но иначе деен
4 ден неделя): неразположение, но иначе деен
5 ден (понеделник): неразположение, но иначе деен, мислехме, че вече е ОК, но към 19ч. видяхме обрив по цялото телце, и гръб нямаше по крайниците и главата към 21ч. се появих аи по вратлето и по брадичката. ПРОЧЕТОХМЕ С ТАТИ посоченото по-горе и "поставихме диагноза"
6 ден (вторник-днес): сутринта обрива едва се виждаше, но все пак отидохме при педиатъра (да потрърди "диагнозата" и ли да я отхвърли). Като и разказах за развитието тя каза "... има една шарка # 6...(знаеше) ... няма  карантина, не сте заразни... спокойно Simple Smile "

Последна редакция: вт, 02 май 2006, 13:56 от Desem

# 39
  • Мнения: 1 586
Розеолата се предава по въздушно-капков път през инкубационния период и първите дни на проявата на болестта, като след избиване на обрива се счита, че детето вече не е заразно. Счита се също, че бебета до 6м. не боледуват от розеола (или се случва изключително рядко), поради предадените от майката антитела.

# 40
  • София
  • Мнения: 2 493
Andreа$ много благодаря за това инфо. много е успокоително за мен, защото се бях притеснила доста!

Общи условия

Активация на акаунт