Кутия за обяд, или какво приготвяте на децата за училище? 2

  • 81 250
  • 741
  •   1
Отговори
# 645
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Два дни не бяхме на училище, че подготвяха годишния училищен концерт. Починах си.  Laughing

# 646
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
От вчера детето е на занималня, целодневно, така че пак си носи ядене
вчерашния обяд беше пилешка пържола, домат, краставица и гауда+плодово мляко
днес - заради късното прибиране вчера - кюфтета, салата снежанка и отново плодово мляко

Аз от работа тези дни го карам на някакви сухоежбини на бюрото, добре че имам още 1-2 домашни корнита, та поне енергия с тях си набавям.

# 647
  • София
  • Мнения: 12 232
Хапването днес -
Чери доматчета със сирене и за едната чушка със сирене.
Домашни крутони, пилешки дробчета по селски и шоколадови стафиди.
Скрит текст:

# 648
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Добро утро.

За детето днес - кърначе+тортелони с домати и моцарела + кайсии и мини шоколад
За мен - само тортелони и череши.

# 649
  • Sofia
  • Мнения: 21 639
Привет от топъл Сандански. Simple Smile

клик


Две кутии от нашите разходки:

Първата - круша, киви и ябълка
Втората - банан, череши и бяла черница от нашия двор

  клик

# 650
  • Мнения: 2 741
 Ех, че ме усмихна Морена   Hug

 И ние с детето излязохме ваканция,но никъде не ходим за сега толкова дълго,че да се налага да нося кутия.

 Весела ваканция на всички деца  Simple Smile

# 651
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Ех, че свежо, Морена!

Тези дни детето е на следното меня:
понеделник - спанак с ориз+кисело мляко+домат; кайсии;
вторник - тортелини със спанак и рикота/хванала ни е спаначена вълна Mr. Green/; биволско мляко с боровинково сладко; бисквити
днес - свинска пържола+домат с моцарела; пряники от руския магазин; кайсии

Така ми се иска и аз да хвана нанякъде, но няма мърдане поне до края на месеца Rolling Eyes

# 652
  • София
  • Мнения: 12 232
Ето хапването понеделник.
Свински шишчета с краставица, принцеси и череши за десерт.
Скрит текст:
Вторник бяха на гювеч с пилешко, макарони със сирене и кекс.
Днес са пак на кекс, варено пилешко месо и краставици, както и запечени сандвичи, за десерт ябълка.

# 653
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Днес обядът на детето е отново пържола+краставици и домати; плодово мляко; мини шоколад; а за закуска - 2 банички.

Аз пак ще излизам да си взема нещо наоколо, не ми се яде месо и нямах врем еда си готвя нещо друго снощи.

# 654
  • Мнения: 5 353
Ние с тежката артилерия продължаваме. Днес - пилешки хапки, сладко кисел сос, краставички. За десерт - ябълка.

# 655
  • София
  • Мнения: 12 232
И ние днес сме на домашни пилешки хапки, краставици и чери домати и ягоди.
Ако искат още нещо ще си купуват, тъй като са и на гимнастика след това  и не очаквам да им стигне.

# 656
  • София
  • Мнения: 5 285
А в тези жеги имали ли сте инциденти (разваляне) със сготвената храна  newsm78 По мои впечатления и в отопляемия период в училищата е наистина изумително топло, та вероятно е почти целогодишен проблемът.

# 657
  • София
  • Мнения: 12 232
Не макар, че не съм ползвала досега термоси, едва наскоро се сдобих с един, който обаче са ползвали веднъж. Сутрин ги водя от хладилника или тепърва приготвям повечето неща и те все пак почват по отрано да ги хапват, не стоят целият ден. Вече ако не изядат нещо, забравят го и остане до следващата вечер да ми го върнат може да е почнало да се разваля.

# 658
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Инциденти и при нас не е имало с развалена храна, но гедам да се въздържам от яйца и въобще от лесно развалящи се от топлината продукти.

Днес обедното ни меня:
детето - "суши" от тиквички/така ги нарече детето, иначе всъщност са запечени на грил тиган тиквички, които после навивам на руло, като вътре слагам смес от извара,сирене и малко кисело мляко, а в средата-може парченце молков, чушка или друго по желание, днес са с морков/+пържола на грил тиган; кайсии; за закуска сутринта си взе 2 мини банички
за мен - същото, като съм заменила кайсиите с един шоколадов крем - тип пудинг на д-р Йоткер/от дете не съм опитвала, реших да се пробвам дали ми се е променил вкуса или все още не ги харесвам Mr. Green/

# 659
  • Мнения: 19 302
Някой има ли впечатления от тези шишета: http://www.ebay.com/itm/800ML-Sports-Fruit-Infusing-Infuser-Wate … lip-/361493638998 ?

Общи условия

Активация на акаунт