София-Лвов

  • 3 761
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 9 301
Здравейте планирам пътуване до Лвов, от София, но нямам идея как точно да организирам пътуването. Искаме да пътуваме с влак/автобус, моля ако има някой запознат, да разясни Simple Smile Simple Smile Simple Smile

# 1
  • Мнения: 2 450
Автобус до Киев  и оттам с влак до Лвов вариант 1:
http://www.maxitravel.eu/abileticountry.php?CID=218
Вариант 2 директен автобус от Бургас, но е сезонен:
http://riki-a.com/transport/

# 2
  • София
  • Мнения: 9 301
Сезонния автобус, не ме устройва, ще пътуваме април...
Благодаря за инфото Simple Smile

# 3
  • Мнения: 1 652
Има директен полет от Истанбул, не знам дали ви устройват цените, за някои дати са поносими. Вижте в skyscanner.
(Извинявам се, не видях изискването за влак/автобус)

Последна редакция: чт, 10 мар 2016, 23:21 от Розова маслинка

# 4
  • София
  • Мнения: 9 301
Има директен полет от Истанбул, не знам дали ви устройват цените, за някои дати са поносими. Вижте в skyscanner.
Благодаря!

# 5
  • София
  • Мнения: 109
автобус Варна- Одеса, и от там вече може и с влак и с автобус

# 6
  • Мнения: 1 652
Избраният транспорт преди всичко зависи от целта на пътуването, времето и средствата. Ако целта е да се стигне максимално бързо за по-малко пари, оптималният вариант е със самолет от Истанбул. Може и със самолет София-Варшава, а после с автобус, но се вдига цената.
Ако целта е да се попътува, да се видят повече места и дори да има вариант да се спи някъде и да се разглежда, тогава най-бързо ще е през Одеса или Киев. Но трябва да се има предвид, че от София до Одеса се пътува почти денонощие, а в автобус това никак не е приятно. (Самата аз такова преживяване досега не съм си причинявала, но и 12 часа са ми били много). От Одеса до Лвов са към 700-800 км още....
Влаковете София-Москва не минават през Украйна от известно време, а през Сърбия, Унгария, Полша, Беларус. Може с влак до Варшава, а после има автобуси от Варшава до Лвов.
С една дума, ако решите със сухопътен транспорт, се пригответе физически и психически за доста път.
Успех в намирането на решение!

# 7
  • София
  • Мнения: 9 301
Идеята на пътуването е едномесечен обмен в Лвов, т.е трябва да е евтино, защото сме банда много бедни студенти Grinning Grinning Grinning г/д ни излиза еднакво, притеснявам се от пътя, защото до Одеса са 22 часа, а после още 14/15 с влак

# 8
  • Мнения: 1 652
Идеята на пътуването е едномесечен обмен в Лвов, т.е трябва да е евтино, защото сме банда много бедни студенти Grinning Grinning Grinning г/д ни излиза еднакво, притеснявам се от пътя, защото до Одеса са 22 часа, а после още 14/15 с влак
Е, щом сте цяла „банда студенти“, то не виждам за какво се притесняваш.  Laughing
Млади сте, весели, издържате на липса на сън и неудобства... Какви спомени ще си имате после...  Grinning

# 9
  • Мнения: 1
Преди 2г ходихме по подобен повод и карах с кола младежите. По права линия е доста близко. Бях намерил автобуси, сега не ги виждам. Може би са летни- сезонни. Момичета бяха дошли с влакове през Будапеща.



Пътувал съм и през Одеса- имам чувството, че е 2х по-дълго, но е с автобус- може да те свържа. После са спалните им влакове. Имаха студентски намаления и не парадирайте, че сте чужденци Simple Smile

Какво стана- там ли сте вече?

# 10
  • София
  • Мнения: 9 301
Отидохме и даже се върнахме вечер, пътувахме с автобус от София до Истанбул и оттам полет до Лвов, през Киев на отиване и директен на връщане. Оказа се, че пътя ни излезе, колкото и на колеги намерили автобусен превоз София-Лвов на някаква гръцка компания - 270лв.

Общи условия

Активация на акаунт