Съвет за екзотична почивка

  • 9 823
  • 45
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 67
Здравейте, наясно съм, че има много подобни теми, но пускам моята с идеята, че все пак имам различни критерии и изчетох доста теми по въпроса, виждам, че тук има момичета, които много пътуват по екзотичните дестинации и ми се иска да получа личен съвет. Извинявам се, че натоварвам раздела с още една подобна тема. Историята е следната:
С майка ми дълго време събираме пари за "мечтаната почивка". Иска ни се хем да има белите плажове и прекрасно-синята вода, хем да има различната култура и все пак да може да се види нещо, докато сме там. Далеч съм от мисълта да дам толкова пари, за да лежа 10 дни на плажа(макар, че много ме изкушава). Бюджета ни е около 1000 - 1500 евро на човек, без джобните. Обмисляхме Мексико, Куба. Дубай автоматично отпада, защото съм гледала толкова снимки на приятели от там, че ми се повръща от него като дестинация, прекалено комерсиално ми е вече. Иска ми се да го направим с туристическа агенция, ще съм благодарна ако споделите сигурни такива, с които вие сте пътували по подобни места. Също така ще съм щастлива и ако ме насочите и към други дестинации, които сте посетили и смятате, че си струва да се посетят. Много съм боса в пътуванията и наистина имам нужда от съвет. Обиколила съм цяла България, но извън граница съм била само в Италия. Наистина имам нужда от помощта ви и ще се радвам да я получа.
Благодаря ви предварително!

# 1
  • София
  • Мнения: 16 199
Mexico, Riviera Maya. Но това е за комбиниране на почивка с екскурзии до пирамидите на маите. А иначе за този бюджет с две ръце препоръчвам Флорида, САЩ: Маями, Орландо, Кейп Канаверъл- Кенеди Спейс Център.

# 2
  • Мнения: 2 309
Иди на Малдивите!
А лазурната вода зависи от настилката- ако е бяла- има тюркоазен цвят водата! Мога да ти покажа снимки и от едно забутано островче в Гърция с такива плажове  Wink Всичко допира до въпроса- колко далече искаш да отидеш!

# 3
  • София
  • Мнения: 11 989
с хиляда евро на човек ще е доста трудно, само един самолетен билет може да е толкова пари.

# 4
  • Мнения: 1 825
Наскоро един мой познат беше на Карибите. По точно на остров Мартеника (те са мноо острови де, въпроса е къде ще избереш ти). По сникми изглеждаше страхотно.

Френска полинезия също е много красиво. Бях гледала разни документални филми за там.

Остров Мадейра (Португалия), също е доста екзотично и мисля, че ще се впишеш в бюджета.

ахххх да помечтаем малко  Simple Smile. И аз съм решила някой ден да си подаря някоя екзотична екскурзия.

# 5
  • София
  • Мнения: 11 989
За Френска Полинезия и 2 хиляди евро няма да им стигнат само за самолетните билети.

Към авторката - ориентирайте се към по-близка дестинация, защото бюджетът ви е малък.

# 6
  • София
  • Мнения: 67
Като гледам екскурзиите по разни агенции - 900-1200 евро за Доминикана, Куба.. разбира се, някакви такси и билети още 300 евро.. Вместваме се в тези пари, ако си струва офертата може и повече да дадем.

# 7
  • Мнения: 1 825
наистина са доста скъпички, но гледам, че за Ямайка и Венецуела има към 1100 евро оферти.
За Ямайка, знам от позната, която беше ходила за 15дни, че е страхотно. Към 1200 евро й струваше, като в цената имаше all inclusive. Разказваше ми, че джобни много не са й били необходими, защото хотелиските комплекси, в които се настаняват обикновено туристите са огромни и има всичко. Навън, освен на групова обиколка не са излизали,защото било опасно.

http://www.ines.bg/tour_16407.html

# 8
  • Пловдив
  • Мнения: 3 641
То Дубай може и да е изтъркано, ама като не си бил!?
От снимки като гледам може на мен Бали да ми се "изтърка"!
Все трябва да се почне отнякъде, аз лично преди да отида близко на изток, обиколих доста нашия континент и острови.
Не бих се впуснала гола и боса директно на Мексико, нито на Френска полинезия (ако това е Таити, мнг е далече)...
Но бих желала след видяното дотук да отида към Сингапур и Бали и Доменикана (и къде ли не, което е популярно)...и вече по нататък като видя как е, да го карам на малко посещаваното. Отъпканите пътеки имат и известна доза безопасност, учат те да се оправяш..

# 9
  • Мнения: 1 825
Josefin, и на мен Дубай ми е много банален. Няма нужда да отидеш, за да си създадеш мнение!

А за да отидеш на някоя далечна дестинация е необходимо да имаш предварителна подготовка? Не го разбрах   Thinking

# 10
  • Мнения: 2 309
За Френска Полинезия и 2 хиляди евро няма да им стигнат само за самолетните билети.

Към авторката - ориентирайте се към по-близка дестинация, защото бюджетът ви е малък.
В Гърция една едноседмична почивка излиза около 1000 евро- билети за кораба, които са доста скъпи, стая/хотел, ако си без кола- върви наеми (мин 40 евро на ден), храна- започва се от 20 евро на човек, допълнително си плащаш шезлонга-10 евро на човек, кафе и водичка- 10 евро на човек/ден, като тръгнеш да се шляеш от тук от там, билети едно друго за музеи т.н. ако са отворени, таксита... абе не ти мърдат 1000 евро! Олл инклузив 5* хотел- 100 евро на човек, без да излизаш извън хотелския комплекс, но не защото е опасно  Laughing и на мен ми се струва, че 1000-1500 евро за билети и хотели са малко за извън Европа!
Предложих Малдивите, защото приятелско семейство отидоха там за медения месец и само билетите им бяха 700 евро на човек! ... Освен ако не иска да ходи в Тайланд, където само билетите са скъпи, но всичко друго е евтино ...

# 11
  • Мнения: 1 825
мдааа, така е - и в Гърция, ако отидеш на Санторини дори и повече от 1000 евро ще ти струва.
Но според мен желнието на авторката е не Гърция и Турция, а нещо много по-екзотично и нещо, което може би веднъж в живота си ще види и изпита.

Имам друга позната, която преди дни се върна от Коста Рика. 10 дни за 1300 евро (всичко включено в цената - билети,хотел, храна и др.)

Така, че ако отидеш с група, а не индивидуално и успееш да намериш изгодни оферти, има и далечни дестинации и добри цени,

# 12
  • Мнения: 2 309
Не казах, че авторката иска да се шматка из Гърция или турция, а просто й давам пример за неюо, което е съвсем на близо колко много пари иска! Аз лично не бих се вързала много на ниски оферти от агенции, защото от вън изглежда лъскаво, но в дествителност понякога си е кражба на пари или нямаш никаква свобода- и това са ми го казвали хора, които работят в туристически агенции!

# 13
  • Мнения: 1 825
не би се вързала, но не всички са измамници. Ти представяш ли си ако трябва да отидеш самоорганизирано на някоя от обсъжданите далечни дестинации, колко много би ти струвало?

Хващаш си самолета, намираш си хотел и си готов, но след това какво правиш - луташ се къде и какво може да видиш, с какво да се предвижиш и много други неудобства на самостоятелното пътуване при този тип екскурзии.

За близки дестинации е ок самостоятелно.

# 14
  • Мнения: 112
Здравейте! За Мексико и Куба не мога да споделя впечатления. Била съм в Дубай и съм много доволна от дестинацията и видяното. Преди две години отпаднаха визите за българи. Посещавала съм Бали и Сингапур. От Бали съм доволна, от Сингапур - не. На Бали вече няма визи за българи. На остров Бали не е опасно. Според мен интересна дестинация е и Тайланд, но там вече има визи. Мисля че тези дестинации са подходящи, защото  има какво да се види по отношение на природа и култура, а не само плажове. Освен това бихте могли да се впишете в този бюджет.

Общи условия

Активация на акаунт