Нормално ли е?

  • 4 775
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 24 467
Петя Колева Делева,
мен би ме било срам да се подпиша с трите си имена под въпроси като вашите, поне да бяхте използвала псевдоним Simple Smile

Че то точно това може да е псевдонимът...
Нищо де.

# 16
  • Мнения: 8 956
Съвсем нормално си е детето. Нищо му няма!

Обаче авторката очевидно не е съвсем наред.
Що за безсрамни хора има да си пъхат носа в чуждите работи???

# 17
  • Мнения: 18
Вижте сега, възпитана съм да се справям винаги сама от много ранна възраст, почти не помня някой да ми е помагал за елементарни неща, имам познати възпитани точно така -  да им се помага, да се върши вместо тях и т.н.т. и не излиза нищо хубаво - до ден днешен живеят със семействата си, нямат свой собствени, ако имат проблем се обръщат към родителите си(това са хора на възраст 30+). Може и да греша и да са индивидуални случай, но аз виждам само плюсове от това, едно дете да се възпита да се справя само.

# 18
  • Мнения: 8 956
Всичко с времето си!

И след като не се касае за собствено дете коментарите са излишни! Нека родителите да решат как точно да си възпитават детето.

Пази Боже, някой може и мен да започне да ме обсъжда по форумите, че моята дъщеря е на 7 и половина, пък също се сресва нескопосно, не се къпе сама и т.н. Тези неща не са показател! Така или иначе идва един момент, в който децата стават самостоятелни.

# 19
  • Мнения: 46 545
Ами какво да се прави, не всички са толкова оправни като теб.
Иначе сериозно - когато имаш свое дете ще разбереш кое е нормално за възрастта и кое не. Дотогава все ще ти се струва, че са достатъчно големи, ни тъпи и смотани, не като теб.

# 20
  • Мнения: 18
ТЕМАТА ПРИКЛЮЧИ. СЪЖАЛИХ ЧЕ ПИСАХ, ИЗВЕНЕТЕ МЕ. НЯМА ДА СЕ ПОВТОРИ... НИКОГА!

# 21
  • Мнения: 7 325
Решение Петя - трудна работа. Много зависи в какви отношения сте с бащата, той в какви отношения е с майката на детето си, те двамата как се грижат за детето си.
Аз примерно съм *стреснат* родител. Един ден майка от парка ( добра позната ми е ) ми обърна внимание на стойката в която сяда дъщеря ми и на следващият ден бях пред кабинета на педиатъра. Има обаче родители, които казват - ами от възрастта е и въпроса приключва, както и такива, които се сърдят че се вглеждаш в детето им.
Далече съм от мисълта да те критикувам, вероятно си доста млада и не си имала малки деца около себе си, но ситуацията, в която доброволно си се поставила изисква много търпение и тактичност.

# 22
  • Мнения: 36 003
ТЕМАТА ПРИКЛЮЧИ. СЪЖАЛИХ ЧЕ ПИСАХ, ИЗВЕНЕТЕ МЕ. НЯМА ДА СЕ ПОВТОРИ... НИКОГА!

Общи условия

Активация на акаунт